انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 10:26pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 87  بعدی
 محرمانه: همكاري جهت ساخت فلزياب 12رگولاتور(pulse germany) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در باره ي مدار تا اينجا :

ویزگی بارز مدار وجود 12 تا رگلاتور 7905 -15 ولت در مدار هست
و مدار اورجینالش یک بالسی قوی المانی هست که طراحیش واسه 10 سال بیشه
24 ولته
اسمش هم میشه گفت یه چورایی DX8000 است
دستگاه خوبیه و از ماسفت قدرت tip35c ya but11a
استفاده میشه
ای سی هایی از قبیل lf398 , lm358 . lm709 , ne55 , xr4151
توش استفاده شده

این مدار یک انگشتر نقره رو تو 50 سانتی سنس میکنه قوطی کنسرو تو یه متری تو این مایه ها
با کویل 45 سانتی البته زیر خاک بدیش اینکه به سفال وسنگهای معدنی واکنش نشون میداد که خیلی بده

یکم بدیش نا بایداریشه

اگه بشه با دیجیتالی کردن بایدارش کرد یک بروزه عالی هست

البته اینا حرفای یکی دیگست

دوشنبه 24 تیر1392 - 12:06pm
مدیر سایت
مدیر سایت

متشکریم آقا ناصر از پیگیریهای شما و زحماتی که متحمل میشید ، موفق باشید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 24 تیر1392 - 12:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تشکرازاقاناصرودوسان دیگه
واقعیتش من تویکی ازسایتهای دیگه این بحثو دنبال میکردم یکی ازکاربرهااشاره کرده بودکه فیبرش یک ایسی 555اضافه ترداره وازطرفی یک بردکوچک هم اضافه شده ودارای ثبات خوبیه متاسفانه فایلهای فوق توسایت روحذف کرده بودندخوب برای بعضی هانوندونیه شاید بگذریم من نظرم اینه که اگه اون نقشه اصلاح شده روهم گیربیاریم خیلی کمک میکنه کسی ازدوستان اونوداره راستی چطوره تواون سایتی که گفتم به اون کاربرپیام خصوصی بدم وازایشون دعوت کنم نظرتون چیه

دوشنبه 24 تیر1392 - 2:18pm

این بهترین فلزیاب دست ساز هست که میشه ازش نتیجه گرفت.البته این فلزیاب در چند نوع ساخته شده که بهترین اونها ظاهر شکلش با اونی که ناصر جان گذاشتند فرق میکنه اگه تونستم پیدا کنم تصویرش رو قرار میدم تا روی اون کار بشه و حتما هم نتیجه خواهد داد.

دوشنبه 24 تیر1392 - 2:58pm

نه ,همونی که در تصویر دوم ناصر جان قرار دادن بهترین هست که باید روش کار بشه

اینم pcb

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 24 تیر1392 - 3:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ظاهرااقاناصرعزیزخیلی مصمم به راه اندازی این مدارودیجیتال کردنش هستیدخسته نباشیدیک سوال داشتم درلیست قطعات TR4=212اومده ایاشمارشBC212 است ضمنامشخصات سیم پیچ نیومده لطف کنین ممنون میشم

دوشنبه 24 تیر1392 - 5:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: azarbayjan
roshik نوشته است:
ظاهرااقاناصرعزیزخیلی مصمم به راه اندازی این مدارودیجیتال کردنش هستیدخسته نباشیدیک سوال داشتم درلیست قطعات TR4=212اومده ایاشمارشBC212 است ضمنامشخصات سیم پیچ نیومده لطف کنین ممنون میشم

سلام
به جای این ترانزیستور از 2n5401 استفاده کنید

دوستان فکر کنم خازن c11 در این مدار خیلی مهم باشه
اکه میتونید براش خازن متغیر بزارید

و خازن های c18,c7,c9, c5 رو اکه تانتالیوم نظامی بزارید خیلی بهتر هست
و نیازی هم به 12 تا رکلاتور نیست

دوشنبه 24 تیر1392 - 6:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان من وقتی مداروکنترل میکردم به نکته ای برخوردم 12تارگولاتورباهم موازی شده دربحث تئوری اینکاراشتباهه ودرموقع تغییرات جریان بارمیتونه خروجی روناپایدارکنه چون دقیقا12- به مانمیدن وعملاچنددهم ولت تلرانس دارندپس بهترنیست ازیک رگولاتورتوان بالااستفاده بشه مثلارگولاتورقابلمه ای دومااگه درست باشهBUT11Aیک ترانزیسترمنفی سرعت بالای قدرتی است درمدارات فلزیاب معمولاازMOS-FETهابدلیل سرعت بالای سوئیچ استفاده میشه پس بهترنیست اینجابالحاظ تغییرات لازم ازاین نمونه مثلاIRF9640ویاIRF9540استفاده بشه

دوشنبه 24 تیر1392 - 7:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: azarbayjan
roshik نوشته است:
دوستان من وقتی مداروکنترل میکردم به نکته ای برخوردم 12تارگولاتورباهم موازی شده دربحث تئوری اینکاراشتباهه ودرموقع تغییرات جریان بارمیتونه خروجی روناپایدارکنه چون دقیقا12- به مانمیدن وعملاچنددهم ولت تلرانس دارندپس بهترنیست ازیک رگولاتورتوان بالااستفاده بشه مثلارگولاتورقابلمه ای دومااگه درست باشهBUT11Aیک ترانزیسترمنفی سرعت بالای قدرتی است درمدارات فلزیاب معمولاازMOS-FETهابدلیل سرعت بالای سوئیچ استفاده میشه پس بهترنیست اینجابالحاظ تغییرات لازم ازاین نمونه مثلاIRF9640ویاIRF9540استفاده بشه

نظر شما کاملا درست هست
والله من نمیدونم جریان کشی این مدار با توجه به اینکه 150 میلی آمبر هم نمیشه چرا 12 تا رکلاتور موازی کردن

بله میتوان این 12 تا رو در چند تا توان بالا خلاصه کرد
ولی باید از اول کسی بشینه و بی سی بی این مدل رو بکشه

به جای but11a هم میتوان از ترانزیستور برفدرت صوت tip35c استفاده کرد

دوشنبه 24 تیر1392 - 7:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hadi-dindar نوشته است:
roshik نوشته است:

سلام
به جای این ترانزیستور از 2n5401 استفاده کنید

دوستان فکر کنم خازن c11 در این مدار خیلی مهم باشه
اکه میتونید براش خازن متغیر بزارید

و خازن های c18,c7,c9, c5 رو اکه تانتالیوم نظامی بزارید خیلی بهتر هست
و نیازی هم به 12 تا رکلاتور نیست

دقيقا نميدونم كدوم ترانزيستور روجاش بزاريم از كتاب مشابهات كه نگاه كردم مشابهش ميشه bc266و bc556 ,bc 256
چون bc 556 مشابهش همون bc557 من الان اونو دارمش ولي با گفته آقاي ديندار 2n5401 بهتره ضمنا آقاي ديندار به شما هم از ينكه به چمع دوستان پيوستيد خوش آمدگويي ميكنم اميدوارم كمك كنين تا دوستان به نتيجه برسند ممنونم

دوشنبه 24 تیر1392 - 7:26pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 87  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , parparvazsofi , sami402000 و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure