انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 12:39pm

پاسخ به موضوع  [ 162 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 17  بعدی
 فلزياب تركيبي كاوشگر 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

جناب parsegade یا ارش ایرانی عزیز به فلزجو خوش اومدین. :ymhug:
خیلی خوشحال هستیم که شما هم اینجا حضور پیدا کردین. من مراحل کار شما رو از وبلاگتون از حدود 1-2 ماه پیش دنبال میکردم. امیدوار هستم به نتیجه خوبی بتونین برسین. در زمینه برنامه میکرو اگر مشکلی باشه بنده در خدمت هستم.
چند سوال برای من مطرح هست. یکی اینکه الان دقیقا در چه مرحله ای هستین و نتیجه تست ها برای فلزات آهنی و غیر آهنی بخصوص مس و طلای عیار بالا به چه صورت هست؟ در مورد تفکیک هم میدونین که در پالسیها فقط روی تفکیک فلز مغناطیسی از غیر مغناطیسی میشه حساب باز کرد. در مورد سایر فلزات هر چند میتونه تفکیک انجام بشه ولی چون اصلا قابل اعتماد نیست بنظر من ارزش صرف وقت و انرژی رو نداره!
اما در مورد فایل پروتئوس هم که گذاشتین سوالی که برای من پیش اومده این بود که شما چرا برای اندازه گیری ولتاژ باطری توسط میکرو از اپتو کوپلر استفاده کردین؟! من هر چی دقت کردم متوجه علتش نشدم! من بارها ولتاژ باطری رو چه بصورت ولتاژی و چه بصورت درصد شارژ با میکرو اندازه گرفتم و این کار خیلی راحت تر از این حرفاست!

جمعه 21 تیر1392 - 8:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون از لطف شما.دوست عزیز راستش رو بخوایید من امروز دستگاه رو بردم جنگل واسه تست و بالانس.تو جنگل یه درپوش فلزی رو (به قطر 7سانت)تو زمین دفن کردم ارتفاع گودال50سانت بود.اول بدون بالانس امتحان کردم.تو این حالا باور کنید بیشتر از این مقدار سنس میکرد.بعد شروع کردم به بالانس(تو این حالت خود به خود برد یکمی پایین میاد)بالانس به حدی عالی شده بود که در حین حرکت کوچکترین تغییرات بیمورد نداشت و وقتی رو هدف رسیدم باز هم هدف رو تشخیص داد.خیلی حال کردم از این بالانس.سوال اول شما:من تو وبلاگ خودم هم گفتم که واقعا مدتیه گرفتارم.فعلا رو مدار کاری انجام ندادم.یکی از علل نداشتن پروگرامر.در مورد تفکیک کاملا با شما موافقم.من بیشتر دنبال برد و بالانس مدار مدار هستم.اما تفکیک دستگاه:من چهار نوع فلز رو امتحان کردم.مس،طلا،آهن،استیل .مس و طلا رو باارزش . اهن و استیل رو بی ارزش.اما تو این حالت برد به شدت پایین میاد.ارزش استفاده نداره.مگر در مواردی.مثلا میخ یا فلزی سطحی باشه که وقت خودتون رو واسه کندن نگیرید.اما اپتوکوپلر:ببینید تو این مدار ولتاژ 18 ولته اگه قرار باشه از تقسیم مقاومتی استفاده بشه.اولا دقیق نیست(البته خیلی مهم نیست)دوما اگه مقاومتی بسوزه ولتاژ رو میکرو می افته و میسوزه.پس کوپلر گزینه خوبیه ضمن اینکه با اون تریمر راحت میشه ولتاژ رو دقیق واسه میکرو تنظیم کرد

جمعه 21 تیر1392 - 9:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
سلام ا رش جان اینجا 2تا pcb هستش کدومو باید استفاده کرد لطفا همونی که خودتون ساختین اینجا اپلود کنید

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

جمعه 21 تیر1392 - 10:31pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام. ارش اقا میشه بگید برد نهایی دستگاه رو با لوپ 30 و 50 چقدره؟

جمعه 21 تیر1392 - 10:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

من تو فولدر یه دونه pcb بیشتر نمیبینم.اون یکی قسمتهایی که تغییر دادم رو به صورت شماتیک کشیدم.پس چطور میگید که دوتا pcb هستش؟

جمعه 21 تیر1392 - 10:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
ارش جان این pcb درسته و اینکه شبیه مینی پالسه تغییرات شما روی همین برده؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

جمعه 21 تیر1392 - 11:03pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بله همین pcb درسته

جمعه 21 تیر1392 - 11:09pm
مدیر کل
مدیر کل

آرش عزیز اول جا داره به شما تبریک بگم و خسته نباشین. اما نمیدونم شاید من بد متوجه شدم یعنی منظور شما این هست درب فلزی که احتمالا حلبی هست و در واقع آهن محسوب میشه با قطر 7 سانت رو از 50 سانتی زیر خاک زده؟! این که بنظر اصلا نتیجه خوبی نمیاد و حالا حالا ها کار داره! :D چون ما الان پالسی های معمولی داریم که سکه رو از 30 و حتی 40 سانت میتونن بزنن ولی فلز 7 سانتی باید در عمق بیشتری قابل سنس باشه. ضمن اینکه همیشه برای تست برد یک فلزیاب شما باید 3 فاکتور رو ذکر کنین. یکی جنس فلز مورد تست. دوم سایز فلز. و سوم و حتی مهمتر سایز و نوع لوپ مورد استفاده! که این آخری بسیار مهم هست و شما نفرمودین.
در مورد اندازه گیری ولتاژ با میکرو هم من اصلا با شما موافق نیستم چون بارها خودم ولتاژ های مختلف رو با میکرو اندازه گرفتم و کار خیلی راحت تر از این حرفاست. شما وقتی از تقسیم مقاومتی با مقاومت های رنج کیلواهم استفاده میکنین اصلا سوختن مقاومت معنی نداره! شما برای همچین ولتاژی از یک تقسیم مقاومتی ساده میتونین استفاده کنین با مقاومت ثابت 22 کیلو و پتانسیومتر مولتی ترن 5 کیلو که سر وسطش به ورودی میکرو وصل میشه. برای ثباتش هم براحتی یک خازن 100 نانو بین این پایه و زمین قرار میدین. یعنی کلا با یک مقاومت و یک مولتی ترن و یک خازن این کار براحتی و با دقت و ثبات خوب پیاده میشه. مقادیر این قطعات مهم هست که من خدمت شما عرض کردم. محاسبه نرم افزاری هم که داخل میکرو انجام میشه. چون ما اینجا از باطری استفاده میکنیم و منبع تغذیه خارجی یا ادابتور در کار نیست ثبات خوبی وجود داره. من با ادابتور هم همین کار رو کردم نوسان در حد صدم ولت در اندازه گیری با میکرو وجود داشت که اگر نمایش ولتاژ تا دقت دهم ولت باشه مشکلی نیست اما باز هم با افزایش اون خازن که نقش نویزگیر رو داره این مساله براحتی درست میشه. در هر صورت بنظرم استفاده از اپتوکوپلر و چندین قطعه پیچیدگی نامطلوبی برای این قسمت مدار بود که زیاد هم قسمت مهمی نیست.

جمعه 21 تیر1392 - 11:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ببینید دوستان اگه یکمی سرم خلوت بشه یه فکرهایی واسه این دستگاه دارم که فکر کنم منجر به بهبودی دستگاه میشه.منهتا به دوستانی نیاز دارم که تو زمینه انالوگ مهارت داشته باشن.

جمعه 21 تیر1392 - 11:16pm
مدیر سایت
مدیر سایت

parsegade نوشته است:
ببینید دوستان اگه یکمی سرم خلوت بشه یه فکرهایی واسه این دستگاه دارم که فکر کنم منجر به بهبودی دستگاه میشه.منهتا به دوستانی نیاز دارم که تو زمینه انالوگ مهارت داشته باشن.

ارش جان ، مهندس حمید که دیگه اخرشه ، چرا از ایشون کمک نمی گیرید ؟

جمعه 21 تیر1392 - 11:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 162 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 17  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: alise8192 , khani , mikimaus و 45 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure