انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 5:29pm

پاسخ به موضوع  [ 162 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 17  بعدی
 فلزياب تركيبي كاوشگر 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

از راهنماییات یه دنیا منون.و کاملا حق با شماست.دقت adc خود میکرو خیلی پایینه.واسه همین دارم رو یه مدار دیگه مطالعه میکنم.نوع برنامه نویسی هم خیلی مهمه و اینکه به چه زبونی نوشته بشه که مطمئنا اسمبلی بهترینه (که من بلد نیستم :p )من فقط بیسیک بلدم.و اینکه باید آپ امپی استفاده کرد که سرعت بالایی داشته باشه .راستشو بخوایی من یه مبدل adc )ads7816(دارم که حیفه خاک بخوره :D حالا میخوام با استفاده از spi مدار رو بسازم.این adcمبدل خوبیه(عالی نیست)از میکرو32 استفاده میکنم.فقط نمیدم اگه بخوام تو میکرو همزمان هم از pwm هم از تایمرکپچر و هم از spi استفاده کنم میکرو هنگ نمیکنه.یا سرعتش خیلی پایین نمیاد؟

دوشنبه 31 تیر1392 - 8:18pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
آرش جان بعید میدونم کسی باشه که بتونه ادعا کنه برنامه کامل میکرو رو با اسمبلی مینویسه! این کار بیش از حد سخت و حتی برای هر فرد واردی بسیار وقتگیر هست. ولی اگر از زبان سی استفاده کنین با اینکه از بیسیک کمی سخت تره اما قویتر هم هست.
مبدل 7816 از مبدل داخلی میکرو که بهتره اما کلا کیفیتش خیلی هم بالا نیست! میکروی اتمگا32 هم از 8 بهتره. اینا پیشفرض های درستی هستن. دیگه باقیش خیلی بستگی به تکنیک برنامه نویسی خودتون داره.
حالا یعنی میخواین این مدار رو رها کنین و برین سراغ یک طرح دیگه؟ =(( :D بچه ها روی همین طرح شما حساب کرده بودن! اگر بتونین یک مقدار اصلاحش کنین که همه بتونن بسازن خیلی خوبه. اگر هم بعدا نیاز به برنامه نویسی مجدد بود خب فقط فایل هگز رو مجددا پروگرام میکنن و مشکلی از نظر تغییر مدار نباید داشته باشه.

دوشنبه 31 تیر1392 - 8:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

من نگفتم که میخوام این مدار رو ول کنم.فقط فعلا در حد مطالعه ;) .پس میکرو هنگ نمیکنه و سرعتش هم پایین نمیاد درسته؟اتفاقا تو برنامه یه تغییراتی دادم .به عنوان نمونه فرکانس رو پایین اوردم(250 هرتز).در ضمن امروز کویل 50 رو کامل کردم ..در اولین فرصت تست میکنم و نتیجه رو میگم.حالا حالا با این مدار کار دارم :D

دوشنبه 31 تیر1392 - 8:59pm
مدیر کل
مدیر کل

بسیار عالی آرش عزیز امیدوارم موفق باشی. :ymhug:
پیشنهاد میکنم حالا که اسیلوسکوپ ندارین ؛ عواملی که معمولا در بحث خطای املاح پیش میان مثل سنگ های خاص و آجر و سفال رو همراه با انواع فلزات بخصوص طلا با عیار بالا پیش خودتون داشته باشین و هر بار تست برد و ثبات و عدم حساسیت به املاح رو روشون انجام بدین. فکر میکنم با آزمون و خطا هم میشه به نتیجه خیلی خوبی رسید! فرکانس پالس هم که پایینتر اومده قطعا نفوذ درخاک بهتر میشه.

دوشنبه 31 تیر1392 - 9:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

parsegade نوشته است:
سلام از لطف شما ممنون.حمید جان این شماتیک قسمتهایی از مداره که واسه دوستان گنگ بود
http://uplod.ir/cfa20w0j8jau/Schematic.rar.htm
شما ابتدا گفتید که مشکلاتی که این مدار داره رو بگید .خوب منم گفتم.حالا دوستان میگن"این نمیشه که مشکلات دستگاه مطرح بشه و از نظرات دوستان استفاده بشه و منتظر بمونیم ببینیم که در آخر نتیجه کار رو آقا آرش چی اعلام می کنن ." ویا گفتن:"عذر می خوام ، جسارت نباشه و امیدوارم اینجور نباشه که من فکر می کنم . که در آخر کار و بعد از تکمیل شدن ، فایل هگز دستگاه به فروش گذاشته بشه . "آخه دوست عزیز چه تجاری چه فروشی.اصلا این مدار ارزش فروش داره؟!!!!یه مداری که از دوتا مدار کپی شده چیز خیلی شاهکاری که نیست.من فقط این دوتا رو با هم ترکیبش کردم یه برنامه ساده نوشتم.دیدم نتیجه گرفتم و تو وبلاگ خودم گذاشتم تا دوستای دیگه من هم اگه دوست دارن اونو بسازن.من برنامه نویسی رو فقط با انگیزه ساختن فلزیاب یاد گرفتم(که هنوز هم موفق نشدم)و یا دوست دیگه گفتن:"پس از بررسي فايل پروتيوس كه آپلود كرده بودين متوجه شدم كه در زمينه استفاده از at mega چيز خاصي انجام ندادين فقط يك پيكربندي آيسي و كريستال داخلي بعد هم چند تا دستور در اول براي lcd با وقفه وبعد هم نمايش چند تا اسكرين وبعدهم پيكربندي adc و نمايش چند ورودي كانال adc با كاراكتر .!!!!!!!!!همين .....".خوب دوست عزیز اولا یکمی بیشتر از این بوده کم لطفی نکنید.دوما روند کلی واسه برنامه نویسی فلزیاب همینه.چیز خیلی پیچیده و فرازمینی نیست.فقط یه سری نکاته که باید بهش توجه بشه.همین.اگر واقعا هدف همکاری پس بیایید فکر کنید من هیچ برنامه ای ننوشتم و تو همین تایپیک خط به خط شروع کنیم به نوشتن برنامه.دیگه بحث رو به حاشیه نبریم.اگه هم فکر میکنید حضوری میشه بازم من در خدمتم.من بچه مازندرانم.هرکی به من نزدیکه بگه تا با هم همکاری کنیم.ببخشید که اینطوری صحبت کردم.شرمنده

از دوستان كسي اين شماتيك رو دانلود كرده دوباره آپلود كنه تا من هم بتونم بررسيش كنم :ymapplause:

چهارشنبه 1 مرداد1392 - 2:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

parsegade نوشته است:
متاسفانه من اسکوپ ندارم.میخواستم ببینم کسی رو این موضوع کار کرده که تجربیاتش رو در اختیار ما قرار بده.؟میشه بگید اصولا املاح زمین روی کدوم قسمت از موج بیشترین تاثیر رو میذارن؟البته فکر کنم با توجه به ضعیف بودن سیگنال ذرات زمین احتمالا قسمتهای انتهایی موج رو تحت تاثیر قرار میدن.درسته؟میشه یه منبع رو تو این زمینه به من معرفی کنید؟ممنون میشم

با عرض سلام خمت آقا آرش و دوستان
در مورد تفكيك وشناسايي ذرات ونوع فلزات بايد خدمتتان عرض كنم كه شما بايد اين موضوع را با دو مؤلفه بررسي كنيد 1-رسانايي 2- مغناطيس شوندگي
فكر كنم در فيزيك مغناطيس همه شما با قانون دست راست آشنايي دارين وقتي يك ذره يونيزه در ميدان مغناطيسي قرار ميگيره به اون طبق قوانين و در جهت خاصي نيرو وارد ميشه اين نيرو از دو مؤلفه مغناطيس شوندگي و رسانايي ناشي ميشه
تاثير اين دو نيرودر حالت ميرايي موج در سلف آشكارسازي ميشه پس شما بايد در طي فرايند نمونه گيري بتونين ااين دوتا رو از هم تشخيص بدين و بر اساس داده هاي دريافتي برنامه بنويسين ضمنا ميتونين از اين عكس هم براي نمايش نوع تفكيك استفاده كنين
موفق باشين
پیوست:
Diskrim.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 1 مرداد1392 - 2:59am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

از کمکتون ممنون.میشه موضوع رو بازتر کنیدومبحث رو خیلی کلی گفتید من متوجه نشدم.یه جورایی گنگ بود.

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 5:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

parsegade نوشته است:
از کمکتون ممنون.میشه موضوع رو بازتر کنیدومبحث رو خیلی کلی گفتید من متوجه نشدم.یه جورایی گنگ بود.

پیوست:
screen.jpg

ببينين اون دو خط شكل يكي مغناطيس شوندگيه اون يكي ديگه رسانايي هست هر فلز در ميدان مغناطيسي اين دو مقدار رو متفاوت ميده يكي ممكنه مثل طلا مغناطيس شوندگيش كم باشه ولي رساناييش زياد باشه يكي مثل آهن برعكس
بايد يك فرمولي داشته باشه كه در برنامه بزاري اين دو مقدار رو از adcكه ميگيري تفكيك كني من نميدونم اون فرمول چيه اين موضوع ذرات رو هم شامل ميشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 6:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون.البته درسته که دستگاهها بر اساس مغتاطیس و ..کار میکنند.ولی دیگه نباید خیلی تو حوزه مبانی فیزیک وارد بشیم.الان مشکل اصلی ما زمان تاثیرگذاری اثرات زمین بر سیگنال .تو بحث تشخیص قلز مشکل نداریم.تفکیک رو هم فعلا بیخیال میشیم. دارم مطالب رو تو این زمینه از سایتها جمع /اوری میکنم و بعد اونها رو همینجا آپ میکنم.

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 6:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ارش جان ميشه اون شماتيك رو يه بار ديگه آپ كني چون لينكش كار نميكنه :-*

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 6:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 162 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 17  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , khani و 56 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure