انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 9:54pm

پاسخ به موضوع  [ 85 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی
 فلزیاب پالسی ساشو 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام کسی تا حالا موفق به راه اندازی این مدار شده من طرح اصلی این مدار رو ساختم ولی نمی دونم چرا ولتاژ 5 ولت مدار همون 12 ولت هستش وقتی 5 ولت رو از بیرون مدار تامین می کنم مدار شروع به بوق یکسره می کنه خواهشا هرکس این مدار رو ساخته منو راهنمایی کنه

جمعه 3 اسفند1397 - 10:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsen90 نوشته است:
سلام کسی تا حالا موفق به راه اندازی این مدار شده من طرح اصلی این مدار رو ساختم ولی نمی دونم چرا ولتاژ 5 ولت مدار همون 12 ولت هستش وقتی 5 ولت رو از بیرون مدار تامین می کنم مدار شروع به بوق یکسره می کنه خواهشا هرکس این مدار رو ساخته منو راهنمایی کنه

دوست عزیز، طبق فرمایش مهندس حمید، پی سی بی این مدار چندتا ایراد اساسی داره.مهندس حمید هم قبلا فرمودن که سرشون شلوغه و نمیتونن روی این مدار کار کنن و اونو اصلاح کنن.وگرنه اگه مهندس حمید لطف کنن و این ایرادات را برطرف کنن، بنده هم کل قطعاتشو دارم و میخوام این مدارو بسازم.

سه شنبه 7 اسفند1397 - 1:44pm

دوستان بنده قبلا این مدار رو ساختم و تغذیه مدار رو هم راه انداختم ولی باز هم مدار درست کار نمیکرد...
متاسفانه بعد از مدتی مدار رو دور انداختم چون به درست شدنش امید نداشتم، اما اخیرا به شماتیک مدار که نگاه کردم متوجه شدم که احتمالا مقدار بعضی از مقاوتها و خازنها درست نیست و همین باعث شده که مدار درست کار نکنه
در طبقه ای از مدار از یه فیلتر اکتیو استفاده شده که مقدار دو خازن رو یک میکرو فاراد در نظر گرفته و از دو عدد مقاومت 33 کیلو استفاده کرده، من هر جور که حساب کردم فرکانس قطع فیلتر حدود 4.8 هرتز بدست میومد و خب این یعنی احتمال زیاد مقادیر خازن و مقاومتها اشتباهه...
البته مممکنه اشتباه بگم...ولی اگه ساشو از فیلتر اکتیو پایین گذر استفاده کرده احتمالا مقادیر اشتباه باشن...
حالا باید اساتید محترم نظر بدن چون ممکنه اشتباه گفته باشم...
البته اگه کسی میخواد مدار رو بسازه بهتره که اسیلوسکوپ داشته باشه و گرنه جواب گرفتن از چنین مدارهایی سخت میشه واقعا...
@};-

چهارشنبه 8 اسفند1397 - 2:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

CCcall نوشته است:
mohsen90 نوشته است:

دوست عزیز، طبق فرمایش مهندس حمید، پی سی بی این مدار چندتا ایراد اساسی داره.مهندس حمید هم قبلا فرمودن که سرشون شلوغه و نمیتونن روی این مدار کار کنن و اونو اصلاح کنن.وگرنه اگه مهندس حمید لطف کنن و این ایرادات را برطرف کنن، بنده هم کل قطعاتشو دارم و میخوام این مدارو بسازم.

ممنون از جوابتون من از پی سی بی مدار استفاده نکردم خودم از شماتیک اصلی پی سی بی زدم پی سی بی اصلی دوسه تا ایراد نداره ایرادش خیلیه مثلا خازن 8.2 پیکو مال 5534 اصلا تو شماتیک نیست یا اینکه خروجی 3140 پایه 6 هستش نه 1

پنج شنبه 9 اسفند1397 - 8:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب مهندس حمیدعزیز

اگه ممکنه لطفا" این شماتیک را بررسی نمایید و ببینید که آیا اشکال و ایرادی داره یا نه.
پیوست:
447820826_176374.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 22 تیر1398 - 11:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ظاهرا" اون شماتیک و پی سی بی که در پستهای قبلی قرار داده شده، ایراد داره .

شنبه 22 تیر1398 - 11:22am
مدیر کل
مدیر کل

در مورد فیبر احتمالا همینطوره و ایراد داره. دوستان قبلا هم اشاره کرده بودن. اما در مورد بررسی شماتیک نمیتونم بگم درست هست یا نه. چون جزئیات زیادی وجود داره که باید محاسبه دقیق بشه و به این راحتی نیست. البته دلیلی هم وجود نداره این کار رو بکنیم چون در نهایت به نتیجه خاصی قرار نیست برسیم! یک فلزیاب پالسی آنالوگ بیشتر نیست و قابلیت ویژه ای هم نداره. عجالتا فقط در مورد مشخصات دو کویل 1 متری و 1.5 متری میتونم عرض کنم با هم مطابقت ندارن! یعنی اگر قرار باشه کویل 1 متری با 12 دور سیم 0.75 ساخته بشه دیگه برای 1.5 متری نمیتونه 8 دور سیم 0.75 باشه چون بخصوص از نظر ظرفیت با هم فاصله زیادی دارن و حداقل برای کسی مثل من همین نکته ساده کافی هست که برداشت کنم کار دقیقی انجام نشده!

شنبه 22 تیر1398 - 1:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
در مورد فیبر احتمالا همینطوره و ایراد داره. دوستان قبلا هم اشاره کرده بودن. اما در مورد بررسی شماتیک نمیتونم بگم درست هست یا نه. چون جزئیات زیادی وجود داره که باید محاسبه دقیق بشه و به این راحتی نیست. البته دلیلی هم وجود نداره این کار رو بکنیم چون در نهایت به نتیجه خاصی قرار نیست برسیم! یک فلزیاب پالسی آنالوگ بیشتر نیست و قابلیت ویژه ای هم نداره. عجالتا فقط در مورد مشخصات دو کویل 1 متری و 1.5 متری میتونم عرض کنم با هم مطابقت ندارن! یعنی اگر قرار باشه کویل 1 متری با 12 دور سیم 0.75 ساخته بشه دیگه برای 1.5 متری نمیتونه 8 دور سیم 0.75 باشه چون بخصوص از نظر ظرفیت با هم فاصله زیادی دارن و حداقل برای کسی مثل من همین نکته ساده کافی هست که برداشت کنم کار دقیقی انجام نشده!

ممنون جناب مهندس

اما اگه دقت کنید برای لوپ 1.5 تعداد دور 9 است که چون کمی بدخط نوشته شده به شکل حرف g دیده میشه .احتمالا اندوکتانس لوپ این مدار باید حدود 500 یا حتی کمی بیشتر باشه

شنبه 22 تیر1398 - 2:10pm
مدیر کل
مدیر کل

چیزی که من در تصویر میبینم 8 هست ولی اگر 9 باشه حرف شما درسته. بهرحال همین بد خطی یا بی دقتی اگر در جای دیگر شماتیک وجود داشته باشه مشکلات جدی تری ایجاد میکنه! در نهایت هم اگر بدون نقص ساخته بشه قطعا چیزی فراتر از سایر پالسی های آنالوگ نظیر TL12000 نخواهد بود. برای همین عرض میکنم از نظر من جای کار نداره.

شنبه 22 تیر1398 - 4:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

CCcall نوشته است:
سلام جناب مهندس حمیدعزیز

اگه ممکنه لطفا" این شماتیک را بررسی نمایید و ببینید که آیا اشکال و ایرادی داره یا نه.
پیوست:
447820826_176374.jpg

سلام دوستان من این مدارو ساختم فیبر چند جا اشکال داره ولی شماتیکی که با دست کشیده شده درسته من چند ماه پیش ساختمش کار هم کرد ولی وقت نکردم روش کار کنم و ایرادهای عمدی یا اگر سهوی باشه را پیدا کنم ولی عین شماتیک ساختم کار کرد حتی بالانس اتوماتش

سه شنبه 31 تیر1398 - 12:52am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 85 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: MOHAMED ALI , mohammad rog , Saeidpor2 و 105 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure