انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 8:10am

پاسخ به موضوع  [ 80 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی
 فلزیاب پالسی volcano 
نویسنده پیغام

سلام، من این هکزو پروگرام کردم کریستال و lcdهم تغییر دادم الان مدار درسته و همه چی کار میکنه اما بعد از گذشت چند دقیقه رگولاتور به حدی داغ میشه که دستو میسوزونه کسی میتونه کمک کنه؟

سه شنبه 23 اسفند1401 - 12:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arta1987 نوشته است:
سلام مهندس
مهندس دیلی رو بیشتر که میکنم برد کم میشه ولی در مد یک ثباتم بهتر میشه اما مد چهار فرقی نمیکنه و خیلی بی ثباته وقتی با لوپ حرکت میکنی

مد چهارم برای گرند بالانس هست که با این توضیحات احتمالا نیاز به بازنگری دوباره داره ولی کاش دوستان بیشتری تست میکردن تا برام مسجل میشد .
مد های 1 تا 3 هم مد های مختلف سنس هستند که هر کدام به روش های مختلقی سنس را انجام میدهند .
مدار برای آزمایش دوستان هست تا رفته رفته در آپدیت های بعدی اصلاح بشه .
فعلا برای کار با حساسیت ای پایین استفاده کنید تا رفته رفته اصلاح کنم .ممنون بابت گزارش هایی که میدین . منتظر تست دوستان دیگر هم هستم اگر استقبال نشه دیگه آپدیتی هم در کار نخواهد بود.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 23 اسفند1401 - 3:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دومین ورژن 1.02 از برنامه رو آماده کردم .
1- اصلاح سنس مود 3
2-اصلاح سنس مود 4 (گرند بالانس)
3-اصلاح جریان کشی (باید دوستان تست کنند. بنظرم بیشتر مربوط به نور ال سی دی باشه که در منو ابتدا اونو کمی کمتر کنند ببینم درست میشه یا نه )

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

Nikola Tesla

سه شنبه 23 اسفند1401 - 4:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان توجه کنند بخاطر استفاده از فیلتر های نرم افزاری مختلف حذف نویز ، یک مقداری سرعت سنس این سیستم کمتر از فلزجو هست . پس دوستان با این سیستم آروم حرکت کنند تا اهداف از دست نره و اگر کسی تونست تست زیر خاک هم بگیره ممنون میشم همینجا اعلام نتایج کنه .

Nikola Tesla

سه شنبه 23 اسفند1401 - 4:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون مهندس امشب ورژن جدیدو تست میکنم

سه شنبه 23 اسفند1401 - 8:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

باتشکر از مهندس مجتبی دوست داشتنی تست زیر خاک میگیرم نتایج رو اعلام میکنم

سه شنبه 23 اسفند1401 - 8:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

شبت بخیر مهندس، ورژن جدیدو تست کردم، رو مد 4 برد بیشتر شده، بی ثباتی کمتر شده اما این مد مگه برای گرند بالانس نیست؟ پس چرا لوپ یه ذره بالا پایین میشه میتر و سنس دارم؟

سه شنبه 23 اسفند1401 - 10:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از دوستان.
لطفا قسمت جریان کشی مدار رو هم تست کنید ببینید بهتر شده یا نه.
مود 4 گرند بالانس هست. از نظر من گرند بالانس یعنی حذف 70 درصدی اثر زمین بر روی لوپ این یعنی کاهش خطای زیاد.
گرند بالانس برای بهینه شدن باید چندین بار تست و آزمایش بشه فعلا فرمول گرند بالانس برای لوپ های دایره ای شکل نوشته شده بعد از موفقیت در مورد لوپ های مستطیل شکل هم انجام خواهم داد. حذف زمین وابسته به چندین متغییر هست که برای حل اون نیاز به سعی و خطاست ولی خب ارزش کار رو داره.
اگر جامعه تست کننده ما زیاد باشه بهتر و زودتر به نتیجه میرسیم. هدف منم از ارایه نرم افزار روی سخت افزار فلزجو بیشتر بخاطر این بود که دوستان زیادی تست کنن و نتیجه گیری سریعتر بشه.

Nikola Tesla

چهارشنبه 23 اسفند1401 - 2:42am

این برنامه چندتا اشکال داره:
1-برد خیلی کمتره نسبت به فلزجو اصلی این برد هر چقدر که سایز فلزات بزرگتر میشه بیشتر مشخص میشه. بردش مثل مدار سند شده
2-ثباتش وقتی رو مد چهاره که آدمو یاد توباکس میندازه هر گام که بر میداری یه بوق میزنه :))
3-تفکیک ضعیفتر شده، فلزجو اصلی یه سکه طلا رو از سی و پنج سانتی تفکیک میکنه اما این برنامه جدید از ده سانتی
4-جریان کشی پنجاه میلی آمپر بیشتر شده

چهارشنبه 24 اسفند1401 - 5:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از دوستان که تست میکنند و نتایج رو بیان میکنند.
با توجه به اینکه عملکرد بخش گرند بالانس برعکس کار میکند تنها دلیلی که میتونه باشه اینه که دلیل بی ثباتی از خازن 2.2 میکرو ناشی میشه، چون از یک سیکل نمونه گرفته نمیشه و باید چند سیکل مورد بررسی قرار بگیره در زمان حدود دو میلی ثانیه از پالس که میگذره خازن دشارژ میشه ولی چون امپدانس ورودی متغییر میشه این زمان هم حول زمان دو میلی ثانیه تغییر میکنه در این هنگام اثرات زمین به جای حذف تقویت میشه راهکار اون حذف خازن مورد نظره که اونم باعث میشه ورودی مدار عملا فیلتری نداشته باشه و نویز زیادی وارد مدار بشه.(با تشکر از استاد احمدی).
پس چاره کار استفاده از میکرو کنترل با سرعت نمونه برداری بالاست که بتونه در یک سیکل کاری نمونه برداری کامل انجام بشه.
حالا من چند تلاش دیگه در زمینه نمونه برداری انجام خواهم داد امیدوارم به نتیجه دلخواه برسه.
بله حداکثر برد سیستم در برابر فلزجو کمتر است ولی نه به اندازه خیلی کمتر. حداقل برای کاوش واقعی روی زمین شاید تفاوت بردی نباشه یا خیلی کم باشه.در مورد تفکیک هم من کار زیادی انجام ندادم و در حد ابتدایی انجام گرفته. روش وقت نذاشتم چون برای پالسی ها تفکیک بدرد نخواهد خورد. مخصوصا برای اهدافی که ما دنبالشیم.
هدف من هم اصلا رقابت با فلزجو نیست و نبوده وگرنه نمیومدم روی سخت افزار فلزجو کار کنم.
البته به فکر طراحی با میکرو کنترل های قدرتمند تر هم هستم.
چند تلاش دیگه در نرم افزار انجام میدم ببینم چی میشه

Nikola Tesla

چهارشنبه 24 اسفند1401 - 5:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 80 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 197 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure