انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 8:25pm

پاسخ به موضوع  [ 4 پست ] 
 پین پوینترattiny13 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان من دنبال یه پین پوینتر ساده میگشتم که این مدار را دیدم فیلمش تو یوتویوب بود و بردش بدکی نبود وبنا به سادگی و ای وی ار بودنش وداشتن پروگرامش تصمیم به ساخت گرفتم اما این میان یه مشکلی هست واونم اینه که فایل هگز براش درست نشده وبرنامه اش به زبان cهستش وکه وقتی با برنامه progisp بازش میکنم برنامه ارور میده که حجم برنامه برای میکروattiny13زیاد هستش ووقتی به فایل هگز کامل تبدیل میشه برنامه حجمی حدود 4کیلو‌بایت پیدا میکنه درحالی که خافطه فلش میکرو 1کیلو بایت من نمیدونم ایا کد برنامه نوشته شده درسته یا اینکه باید بصورت دیگه ای برنامه cتبدیل به فایل هگز بشه که این کار از عهده اساتید میاد نه کسی مثل من که از برنامه نویسی سر در نمیارم.در ضمن میکرویی که من خریدم attiny13aهستش درحالی که میکرو خوده طراحattiny13_هستش .بهر حال از اساتید تقاضا دارم یه نکاهی به مدار بندازن ونظرشون را بگن.با تشکر.
پیوست:
attiny13a.rar

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 20 خرداد1399 - 1:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آره من قبلا این طرح رو تو نت دان کرده بودم اما تو شبیه سازی خروجی نگرفتم مطمئن بودم فایلش مشکل داره و دیگه بیخیالش شدم پس درسته انگار.اکثر مدارات تو نت مشکل دارن بهتره پوینتر استاد اسدف بسازی برد بیشتری داره

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 24 خرداد1399 - 1:57am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

behnam karami نوشته است:
سلام دوستان من دنبال یه پین پوینتر ساده میگشتم که این مدار را دیدم فیلمش تو یوتویوب بود و بردش بدکی نبود وبنا به سادگی و ای وی ار بودنش وداشتن پروگرامش تصمیم به ساخت گرفتم اما این میان یه مشکلی هست واونم اینه که فایل هگز براش درست نشده وبرنامه اش به زبان cهستش وکه وقتی با برنامه progisp بازش میکنم برنامه ارور میده که حجم برنامه برای میکروattiny13زیاد هستش ووقتی به فایل هگز کامل تبدیل میشه برنامه حجمی حدود 4کیلو‌بایت پیدا میکنه درحالی که خافطه فلش میکرو 1کیلو بایت من نمیدونم ایا کد برنامه نوشته شده درسته یا اینکه باید بصورت دیگه ای برنامه cتبدیل به فایل هگز بشه که این کار از عهده اساتید میاد نه کسی مثل من که از برنامه نویسی سر در نمیارم.در ضمن میکرویی که من خریدم attiny13aهستش درحالی که میکرو خوده طراحattiny13_هستش .بهر حال از اساتید تقاضا دارم یه نکاهی به مدار بندازن ونظرشون را بگن.با تشکر.
پیوست:
attiny13a.rar

این نرم افزار به زبان c نوشته شده، پس باید در نرم افزاری مثل اتمل استودیو این کد رو کامپایل کنید که خروجی هگز بهتون بده، بعدش اون فایل هگز رو در میکرو پروگرم کنید تا کار کنه. به همین راحتی. من کدهاشو خوندم بسیار سادست، از analog comparator استفاده کرده و دو سه تا تابع بیشتر نیست که میاد زمان میرایی موج برگشتی یا همون back emf رو اندازه میگیره.

انسان ها 10 دسته اند، دسته ای که باینری میدانند و دسته ای که باینری نمیدانند!

یکشنبه 12 مهر1399 - 1:56am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
آره من قبلا این طرح رو تو نت دان کرده بودم اما تو شبیه سازی خروجی نگرفتم مطمئن بودم فایلش مشکل داره و دیگه بیخیالش شدم پس درسته انگار.اکثر مدارات تو نت مشکل دارن بهتره پوینتر استاد اسدف بسازی برد بیشتری داره

من چک کردم برنامه مشکلی نداره، احتمالا شما قسمتی از کار رو اشتباه انجام دادین. یا فیوزبیت اشتباه پروگرم کردین. درضمن نرم افزار پروتئوس اصلا نرم افزار مناسبی برای تست این مدل مدارها نیست و نمیشه خیلی چیزها رو شبیه سازی کرد، در واقع بیشتر برای یادگیری مدارهای ساده دیجیتال و برای کارهای آماتور کاربرد داره، نه مداراتی که قسمتهای آنالوگ دارن. بطور مثال شما نمیتونید یک سلف رو بصورت کامل شبیه سازی کنید، همیشه با واقعیت فرق داره. چون تنها تنظیمی که داره امپدانس و اندوکتانس هستش و نمیشه نزدیک کردن فلز به سلف رو شبیه سازی کرد. برای تست مدارات اینچنینی بهتره روی یک بردبرد یا فیبر هزارسوراخ تست کنید و کاری هم نداره چون مدار سادست

انسان ها 10 دسته اند، دسته ای که باینری میدانند و دسته ای که باینری نمیدانند!

یکشنبه 12 مهر1399 - 2:05am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 84 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure