انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:27am

پاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
 درخواست کمک از اساتید محترم در مورد دستگاه پالسی 
نویسنده پیغام

عرض سلام و ادب خدمت مدیریت محترم سایت و اساتید مجرب این سایت
مزاحم وقتتون شدم تا عنوان کنم به تازگی یک دستگاه قدیمی ولی با برند معروف امریکایی دستم رسیده ولی متاسفانه این دستگاه بنا به دلایل مجهول خراب شده که دست کسی افتاده که برق مستقیم ازش گزرنده من این دستگاه رو به چند تا معازه دار تعمیر برد نشان دادم که گفتن قطعاتش همه پیدا میشه ولی برای درست کردنش ترس از خراب شدنش داشتن حالا من با اجازه ی مدیریت سایت مزاحم شدم تا از شما اساتید کمک بخوام برای تعمیر این دستگاه و یه جوری برای اولین بار کاوش و کنجکاوی خودمنو تو این زمینه امتحان کنم

اول از همه میخوام سوال کنم ایا راه حلی هست برای کشیدن نقشه برد این دستگاه برای تقویت پالس القایش
دوم از همه ایا میشه از این دستگاه به عنوان ردیاب استفاده کرد و کاربری ان را دو منظوره کنیم به طوری که با نصب لوپ نقطه زن و با نصب انتن ردیاب باشه
و سوم اینکه ایا این دستگاه در نوع خودش دستگاه قابل اعتمادی هست برای ما که اولین بار میخوایم کار کاوش شروع کنیم
در پایان هم از کمک تک تک شما دوستان سپسگزارم و دست تک تکتنو میبوسم

پیوست:
sk503b.jpg

پیوست:
DTEXwebpix1.jpg

پیوست:
photo_2018-12-31_20-44-28.jpg

پیوست:
photo_2018-12-31_20-44-23.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 21 دی1397 - 12:36am
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین.
این دستگاه D-TEX SK قدیمی و مربوط به 40 سال قبل و از نوع VLF هست! پالسی نیست و ساخت شرکت چندان معروف و معتبری هم نیست. کما اینکه امروز دیگه چنین شرکتی وجود نداره. برد نهایی این دستگاه حدود 1 متر هست و تفکیک آنچنانی نداره و بدرد دفینه یابی هم نمیخوره. بنظر من حتی ارزش تعمیر هم نداره. وقت خودتون رو روی این دستگاه نذارین. در عین حال هیچ فلزیابی رو نمیشه تبدیل به ردیاب کرد. فریب تبلیغات روز افزون فروشنده های سود جو رو نخورین!
بنظر میرسه شما در آغاز این راه هستین. ابتدا باید عرض کنم کلا کار دفینه یابی اصلا اون آش دهنسوزی نیست که خیلیا فکر میکنن! من توصیه نمیکنم بدون داشتن دانش کافی وارد این کار بشین یا هزینه زیادی بکنین. ورود به این کار ملاحظات بسیاری داره. از علم آثار و باستانشناسی گرفته تا همکار و همراه خوب و قابل اعتماد و در نهایت مکان مستعد و باقی داستان. دستگاه فقط یکی از اینهاست که متاسفانه اکثریت به اشتباه اون رو اولویت فرض میکنن و بعدا متوجه سختی های این مسیر میشن. لطف کنین وقت بذارین مطالب انجمن رو در زمینه های مختلف مرور کنین. این به شما کمک میکنه که چه تصمیمی بگیرین.

شنبه 21 دی1397 - 2:03am

حمید نوشته است:
به فلزجو خوش اومدین.
این دستگاه D-TEX SK قدیمی و مربوط به 40 سال قبل و از نوع VLF هست! پالسی نیست و ساخت شرکت چندان معروف و معتبری هم نیست. کما اینکه امروز دیگه چنین شرکتی وجود نداره. برد نهایی این دستگاه حدود 1 متر هست و تفکیک آنچنانی نداره و بدرد دفینه یابی هم نمیخوره. بنظر من حتی ارزش تعمیر هم نداره. وقت خودتون رو روی این دستگاه نذارین. در عین حال هیچ فلزیابی رو نمیشه تبدیل به ردیاب کرد. فریب تبلیغات روز افزون فروشنده های سود جو رو نخورین!
بنظر میرسه شما در آغاز این راه هستین. ابتدا باید عرض کنم کلا کار دفینه یابی اصلا اون آش دهنسوزی نیست که خیلیا فکر میکنن! من توصیه نمیکنم بدون داشتن دانش کافی وارد این کار بشین یا هزینه زیادی بکنین. ورود به این کار ملاحظات بسیاری داره. از علم آثار و باستانشناسی گرفته تا همکار و همراه خوب و قابل اعتماد و در نهایت مکان مستعد و باقی داستان. دستگاه فقط یکی از اینهاست که متاسفانه اکثریت به اشتباه اون رو اولویت فرض میکنن و بعدا متوجه سختی های این مسیر میشن. لطف کنین وقت بذارین مطالب انجمن رو در زمینه های مختلف مرور کنین. این به شما کمک میکنه که چه تصمیمی بگیرین.

با عرض سلام و ادب خدمت حمید جان اول از همه سپاسگزارم که با بیان شیوا مشکل منو توضیح دادید الان اینجا یه سوال به وجود میاد که نوع VLF یعنی چی ؟ بعد من باید عرض کنم اطلاعات باستانی و علائم شناسی رو خوب مطالعه کردم و اینکه دنبال دفینه یابی نیستم بیشتر دنبال کاوش موردهای مثل کبرم امیدوارم با کمک شما گرامی موفق بشم و رفته رفته به تجرب خوب برسم و از همه ی عزیزان این انجمن سپاسگزارم @};-

یکشنبه 22 دی1397 - 12:17am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
فلزیاب های VLF یا به بیان دیگه IB از رنج فرکانسهای VLF که محدوده کیلوهرتزی هست استفاده میکنن. مثلا برای این دستگاه فرکانس 15 کیلوهرتز هست. این فرکانس توام با روش موشن سنس و کویل های دابل که در همه این دستگاهها استفاده میشه مناسب سنس اهداف کوچک مثل سکه در عمق مناسب خودش هست. اما برای اهداف بزرگ عمقزنی خوبی ندارن. برعکس یک فلزیاب پالسی با فرکانس پایین و کویل بزرگ چیزی هست که بدرد دفینه یابی میخوره. عرض کردم باید مطالب انجمن رو مرور کنین. صدها مساله در این مورد وجود داره که همه مورد بحث قرار گرفته. موفق باشین. @};-

یکشنبه 22 دی1397 - 1:20am

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
فلزیاب های VLF یا به بیان دیگه IB از رنج فرکانسهای VLF که محدوده کیلوهرتزی هست استفاده میکنن. مثلا برای این دستگاه فرکانس 15 کیلوهرتز هست. این فرکانس توام با روش موشن سنس و کویل های دابل که در همه این دستگاهها استفاده میشه مناسب سنس اهداف کوچک مثل سکه در عمق مناسب خودش هست. اما برای اهداف بزرگ عمقزنی خوبی ندارن. برعکس یک فلزیاب پالسی با فرکانس پایین و کویل بزرگ چیزی هست که بدرد دفینه یابی میخوره. عرض کردم باید مطالب انجمن رو مرور کنین. صدها مساله در این مورد وجود داره که همه مورد بحث قرار گرفته. موفق باشین. @};-

بسیار ممنون @};-

یکشنبه 23 دی1397 - 8:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 5 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 108 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure