انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 3:43am

پاسخ به موضوع  [ 103 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11  بعدی
 PD OF PERSIA (PDOFPER) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سانفرانسیسکو
سلام دوستان عزیز :ymhug:
این تاپیک رو برای مدار پیداوپر زدم ، که حاصل تلاش و تحقیق خودم بوده
اینجا مستندات فیلم و عکس ارایه میکنم
با آرزوی موفقیت @};-

درود

سه شنبه 21 شهریور1401 - 1:42am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام و تشکر بابت تایپیک جدید
و همچنین طرح جدید شما
بهتره دوباره شماتیکها و نظرات ضروری رو اینجا قرار بدید که لازم به بازبینی تایپیکهای دیگه نباشه
بنده هم اگه مشکلی نباشه همچنان کنارتون هستم
پستهای شما رو مطالعه کردم و شکل واضح تری برامون مشخص شد
پس
- در مرحله ی اول آنتن تلسکوپی حذف میشه
- بعدش اسیلاتور حذف میشه
- و بجای سلف از گیرنده ی امگا استفاده میکنیم
خوب سلف در درجه ی اول قسمت زیادی از اموراج ورودی رو حذف میکنه . و میدونیم که هرچقدر تعداد دورها بیشتر بشه ، کمتر حذف میکنه و برعکس
حالا اگه بجای سلف ، سیمپیچ بزاریم و آنتن هم قبلا حذف شده باشه ، سیمپیچ بخاطر اهم بالا ، میتونه براحتی جای آنتن رو بگیره و فقط مقدار ناچیزی از امواج ورودی از دست میره
این شدنی هست چون خود سلف بغیر از حذف ، میتونه در گیرندگی هم تاثیر داشته باشه
اما در نظر داشته باشید که فرانکو روی امواج مگاهرتزی کار میکنه و سیم پیچ برای رنج کیلوهرتزی مناسب هست . لذا باید روی فرانکو تغیراتی انجام بشه
البته دوستان فکر نکنن که اگه از مگاهرتز بیایم پائین ، دیگه پدیده رو نمیتونیم بگیریم
طبق تجاربی که روی پی دی کی بدست اومده ، با سیمپیچ و امواج کیلوهرتزی هم میشه پدیده رو آشکار کرد اما تغیراتی رو در آشکارسازی خواهیم داشت که شاید بنظر بعضی کاوشگران خوب و بنظر بعضی بد باشه

- حذف نکردن سلف و موازی کردن گیرنده با سلف ، در صورتی میتونه خوب باشه که گیرندگی بالا باشه و از یه طرف هم سلف به زمین متصل باشه . اینجا بهتره قابل تنظیم باشه

از طرف دیگه هم باید دید که فرستنده چه تداخلاتی ایجاد میکنه و در چه رنجی باشه
این هم بخش مهمی از ماجراست که بعدا متوجه میشید

لا اله الا هو

سه شنبه 22 شهریور1401 - 1:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
سلام و تشکر بابت تایپیک جدید
و همچنین طرح جدید شما
بهتره دوباره شماتیکها و نظرات ضروری رو اینجا قرار بدید که لازم به بازبینی تایپیکهای دیگه نباشه
بنده هم اگه مشکلی نباشه همچنان کنارتون هستم
پستهای شما رو مطالعه کردم و شکل واضح تری برامون مشخص شد
پس
- در مرحله ی اول آنتن تلسکوپی حذف میشه
- بعدش اسیلاتور حذف میشه
- و بجای سلف از گیرنده ی امگا استفاده میکنیم
خوب سلف در درجه ی اول قسمت زیادی از اموراج ورودی رو حذف میکنه . و میدونیم که هرچقدر تعداد دورها بیشتر بشه ، کمتر حذف میکنه و برعکس
حالا اگه بجای سلف ، سیمپیچ بزاریم و آنتن هم قبلا حذف شده باشه ، سیمپیچ بخاطر اهم بالا ، میتونه براحتی جای آنتن رو بگیره و فقط مقدار ناچیزی از امواج ورودی از دست میره
این شدنی هست چون خود سلف بغیر از حذف ، میتونه در گیرندگی هم تاثیر داشته باشه
اما در نظر داشته باشید که فرانکو روی امواج مگاهرتزی کار میکنه و سیم پیچ برای رنج کیلوهرتزی مناسب هست . لذا باید روی فرانکو تغیراتی انجام بشه
البته دوستان فکر نکنن که اگه از مگاهرتز بیایم پائین ، دیگه پدیده رو نمیتونیم بگیریم
طبق تجاربی که روی پی دی کی بدست اومده ، با سیمپیچ و امواج کیلوهرتزی هم میشه پدیده رو آشکار کرد اما تغیراتی رو در آشکارسازی خواهیم داشت که شاید بنظر بعضی کاوشگران خوب و بنظر بعضی بد باشه

- حذف نکردن سلف و موازی کردن گیرنده با سلف ، در صورتی میتونه خوب باشه که گیرندگی بالا باشه و از یه طرف هم سلف به زمین متصل باشه . اینجا بهتره قابل تنظیم باشه

از طرف دیگه هم باید دید که فرستنده چه تداخلاتی ایجاد میکنه و در چه رنجی باشه
این هم بخش مهمی از ماجراست که بعدا متوجه میشید

سلام ، ممنونم ، شما خیلی لطف دارید :x
بله نکات رو صحیح فرمودید ، در مورد سلف اون باید حذف بشه ، دلیل اینکه فرمودم موازی بشه جهت تست دوستان بود ، که گزینه دومم گذاشتم براشون ، وگرنه همون تغییر سلف به سیم پیچ صحیحتر است و تست شده
در مورد محدوده کیلوهرتز بنده حتی محاسبات دقیقی هم انجام ندادم یه سیم پیچ با نمره 20 تا 50 و تعداد دور معمول ۱۰ تا ۳۰ دور با هر قطری !!!
چون اینجا بنظرم امواج برگشتی ممکنه اون چیزی نباشن که فکر میکنیم !!! هر چند تنظیم خازن موازی میتونه گیرندگی رو کم و زیاد کنه و گیرنده تنظیم تر بشه اما اصلا ملاک برام این نبود ، هر چند میشه دقت فرکانسی سیم پیچ رو با محاسبه انجام داد و تو محدوده خودش فیکس کرد اما چون روال کار کمی فرق میکنه ممکنه دقت فرکانسی نتیجه را بهتر یا بدتر بشه !!!
یه فرق اساسی که پی دی اصلی داره اینه که انگار سیگنال دریافتی دوباره با فرستنده برگشت میخوره حالا شاید من اشتباه برداشت کنم و ممکنه برای دریافت پدیده بهتر باشه اما اینجا فرستنده گیرنده کاملا مستقل هستن و میشه با یک تغدیه و حتی جدا با هم مچ بشن
در مورد نکات و شماتیک دارم از مرحله اول که سیم پیچ هست عکس تهیه میکنم که قرار بدم ، سعی هم دارم بشه کلا مدار خودمو بسازم ینی اسم فرانکو روش نخوره و ایده دزدی محسوب نشه اما دیگه امگا رو نمیشه عوص کرد ;) اونو دیگه بعنوان طرح بنده قبول کنید، ایده خودمه :D و با توجه به اینکه محاسبات مدار رو از روال و منطق اولیه انجام ندادم :-\ و تغییرات رو بر حسب گیرندگی اون حالت که مورد نطرم بود رو انجام دادم که طبق نطر مهندس تایید کرد که نباید این بخش کار بکنه ، اما کار کرده و جواب داده!!!
شاید همین موارد هست که آدم رو به این امیدوار میکنه که بعصی چیزا از چشم عالمی مخفی هستن ، بعدم کل طرح رو یکسال پیش ساختم ، بدلایلی دیگه فرصت تست نداشتم ، اگرم چیزی گفتم برای قبله و میخوام مدار رو مجدد راه بندازم و سیم پیچم بپیچم
و در آخر اگه چیزی میزارم دلیلی بر این نیست که طرح یه طرح بی نقص هست اما خب دقیقا با کمترین انرژی ممکن میتونه آشکار سازی بکنه ، وقتی لوپ امگایی ۵۰ سانتی ساختم به قدرت طرح اعتقاد پیدا کردم

و در آخر 99 درصد جزییات طرح رو اول میزارم و اون بخش ساده اما مرموز رو نمیزارم تا ببینم چندتا بچه ها میسازن و تست میکنن ، البته که اگه کسی ساخت 1 درصد میمونه که بدون اون نتیجه خیلی ضعیف و مدار بردش کم باشه یا در تغییر ایده ال اصلا کار نکنه اما خب ، اگه کسی وقت بگزاره ، بی انصاف نیستم زحمت اون 1 درصدم رو دوشش بزارم

اونو دیگه شما جناب سنه دژ بگید که چجوری ارایه اش کنم X_X

ولی بعد که انشالا فیلم میزارم از اجزای مدار و چگونگی عملکرد و تست امگا متوجه و خاطر جمع میشید که کار میکنه

آرزوی سلامتی و خوشی برای شما و دوستان @};-

درود

سه شنبه 22 شهریور1401 - 2:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و عرض تبریک خدمت جناب طلا و استاد سنه

خیلی خوب شد که مطالب رو از تایپینگ فرانکو و پی دی جدا کردین انشالله شاهد شکوفایی این طرح باشیم
به نظرم چیزی نمیتونه از نظر استاد حمید مخفی بمونه و علم ایشون نسبت به خیلی از اعضا بیشتره به شخصه که تا الان بالاتر از ایشون ندیدم
حالا شما با این چی سنس میکنید ؟؟؟؟ فعلا که ما چیزی ندیدیم و تا فیلم و شماتیک کامل نزارین من یکی هیچی نمیسازم
باید اول کل طرح رو ببینم تا قانع بشم
مدار فرانکو طو نوع خودش کامل هست و طو رنج خاصی تنظیم شده و کلش یه گیرنده رادیو یی هست که متشکل از چند طبقه خاص که دیگه اسمشو نمی‌برم هر چیزی روی این سوار کنی این مدار یه سنسی بهتون نشون میده حتی اگر کل قسمت سنسور رو هم حذف کنین و فقط قسمت دیسپلی بمونه بازم اگه سیم پیچ گیرنده رو بهش وصل کنی بازم کار می‌کنه
اینکه با ادغام این دو طرح میخواهین چیزی شبیه پی دی بسازین مدار شما پلتفرمی مانند توتم داره و عجیبترین چیز امگای 50سانتی ما پی دی یا فرانکو رو دوست داریم بخاطر کوچک بودنش حالا طرح شما به اندازه نقطه زن شده

سه شنبه 22 شهریور1401 - 4:36pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

فکر نمیکنم که منظورشون گذاشتن لوپ 50 سانتی رو فرانکو باشه ، اون یه طرح دیگه میشه که بغیر از مشکل بزرگ بودن ، یه مشکل جدی با پدیده پیش میاره که حل کردنش کار هرکسی نیست . بنده همچین ایده ای رو برای آینده در نظر دارم اما نه با 50 سانت .
فعلا نمیخوام چیزی بگم چون ممکنه حتی از شکلش برای سواستفاده بهره ببرن

بنظرم منظورشون این بود که قبلا امگا رو تا 50 سانتی تست کردن بعنوان لوپ فلزیاب
اگه بخوایم ردیابی کنیم ترکیبشون همون حالت پی دی میشه که افقی کار میشه

در مدار توتم یه اشتباه اساسی انجام دادن که ربطی به خود مدار نداره . مدار درسته و درست کار میکنه اما فقط بعنوان یه فلزیاب ضعیف نه بعنوان ردیابی برای گرفتن اثر دفینه
همونطور که قبلا اشاره کردم ، ایده و تفکر سازنده از پایه اشتباه بود .
سازنده توتم در متن ساخت ، مستقیما اشاره کرده که برای گرفتن پدیده نیازی به این همه پیچیدگی در پی دی نیست و حتی پی دی رو تمسخر هم کرده
خوب مرد حسابی ، اول بیا ببین میتونی پی دی رو راه بندازی ، بعدش بیا تغیرش بده و بهترش کن :-w
بنظر خودش که راز سنس از راه دور پی دی رو کشف کرده . اومده یه فرستنده گذاشته که گیرنده ش روی فریت باشه و تمام . به امید اینکه فریت هم بتونه بهمین سادگی اثر پدیده رو بگیره و با امواج فرستنده ادغام بشه و سنس صورت بگیره . اما در عمل هیچ اتفاق خاصی نیفتاد و فقط سنس فلزات رو در نزدیک شاهد بودیم
بعدش مدار رو عمومی کرده بلکه معجزه ای بشه کسی باهاس سنسی داشته باشه یا بنظر بنده گذاشته که کسی بیاد اصلاح کنه براش . چون خود مدار هیچ ارزش خاصی نداشت
همون سالها که فلزجو متولد نشده بود ، طبق طرح اصلی ساختم و همه جوره تست کردم اما دریغ از یه واکنس ضعیف به پدیده . بعدشم که دوستان زیادی ساختن و هزینه کردن و وقت گذاشن روش . اما بنده تابحال نشنیدم که کسی باهاش چیزی زده باشه بعنوان ردیاب

لا اله الا هو

سه شنبه 22 شهریور1401 - 7:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام استاد ممنون از توضیحات شما

منظور ایشون دقیقا لوپ 50سانتی امگا بود نه سنس از فاصله 50سانت بحرحال بازم میگم اگه قراره ادامه بدن این تایپینگ رو این قدر لفت دادن جایز نیست یه فیلمی بزارن خیال همه رو راحت کنن

سه شنبه 22 شهریور1401 - 8:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
لوپ 50 سانتی ینی گرفتن پدیده از راه خیلی دور مثل افجی این مشکل هست و اشتباه .

سه شنبه 22 شهریور1401 - 9:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
فکر نمیکنم که منظورشون گذاشتن لوپ 50 سانتی رو فرانکو باشه ، اون یه طرح دیگه میشه که بغیر از مشکل بزرگ بودن ، یه مشکل جدی با پدیده پیش میاره که حل کردنش کار هرکسی نیست . بنده همچین ایده ای رو برای آینده در نظر دارم اما نه با 50 سانت .
فعلا نمیخوام چیزی بگم چون ممکنه حتی از شکلش برای سواستفاده بهره ببرن

بنظرم منظورشون این بود که قبلا امگا رو تا 50 سانتی تست کردن بعنوان لوپ فلزیاب
اگه بخوایم ردیابی کنیم ترکیبشون همون حالت پی دی میشه که افقی کار میشه

در مدار توتم یه اشتباه اساسی انجام دادن که ربطی به خود مدار نداره . مدار درسته و درست کار میکنه اما فقط بعنوان یه فلزیاب ضعیف نه بعنوان ردیابی برای گرفتن اثر دفینه
همونطور که قبلا اشاره کردم ، ایده و تفکر سازنده از پایه اشتباه بود .
سازنده توتم در متن ساخت ، مستقیما اشاره کرده که برای گرفتن پدیده نیازی به این همه پیچیدگی در پی دی نیست و حتی پی دی رو تمسخر هم کرده
خوب مرد حسابی ، اول بیا ببین میتونی پی دی رو راه بندازی ، بعدش بیا تغیرش بده و بهترش کن :-w
بنظر خودش که راز سنس از راه دور پی دی رو کشف کرده . اومده یه فرستنده گذاشته که گیرنده ش روی فریت باشه و تمام . به امید اینکه فریت هم بتونه بهمین سادگی اثر پدیده رو بگیره و با امواج فرستنده ادغام بشه و سنس صورت بگیره . اما در عمل هیچ اتفاق خاصی نیفتاد و فقط سنس فلزات رو در نزدیک شاهد بودیم
بعدش مدار رو عمومی کرده بلکه معجزه ای بشه کسی باهاس سنسی داشته باشه یا بنظر بنده گذاشته که کسی بیاد اصلاح کنه براش . چون خود مدار هیچ ارزش خاصی نداشت
همون سالها که فلزجو متولد نشده بود ، طبق طرح اصلی ساختم و همه جوره تست کردم اما دریغ از یه واکنس ضعیف به پدیده . بعدشم که دوستان زیادی ساختن و هزینه کردن و وقت گذاشن روش . اما بنده تابحال نشنیدم که کسی باهاش چیزی زده باشه بعنوان ردیاب

##########
بله لوپ ۵۰ سانتی رو تست کردم و برد زیر ۱ متر اشکارسازی کردم زیر خاک ! اما میگم که لوپ اصلی رو میشه قد بشقاب یا کوچکتر ساخت که میتونه رساناهای مثل در خونه ، سکه رو ۲۰ /۳۰ سانت و غیره رو بزنه
#################
ویژگهای مدار : نقاط ضعف و قوت :
#################
با حساس کردن مدار دیگه به رطوبت هم حساس میشه
و کف دست و بدنم چون رسانا هست رو میزنه !!!
برد نهایی یشتر برای تست هوایی هست و چون به زمین حساس میشه نیاز به تنظیم دقیق تر داره که برد کم و تا حد پینت پوینتر یا سطحی زن تبدیل میشه
امگا قد بشقاب میتونه یه در خونه رو حتی تا ۳ متر هم بزنه

یه حالت سخت قابل تنطیم داشتم که سنس زمین کاهشی و سنس اهداف افزایشی بود که ادمو دیوونه میکرد و نتیجه خوبی هم میداد

در مداری که تنظیم برای آشکارسازی سیگنال باشه و هدف غیر تنظیم فلز داشته باشیم

مدار به تابش نور خورشید به قطعات حتی اول صبح که زیاد گرم نیست واکنش نشون میده !!!

ضربان ساعت رو میتونه ۲۰ سانت بزنه تیک تاک

کنترل رو ۲ متر بزنه

جرقه باتری ۱.۵ ولت رو از فاصله یکمتری و حتی ضربه آرام یک میله به یک سکه رو !!!

البته این سه مورد بالا حالت تکی تست شده و بحث مدار گیرنده بیشتر مد نظرمه ( جهت مانور میزان سنس و حساسیت گیرنده )

######
راز مدار =
######

خب یکی باید بگه این حساس بودن به زمین و رطوبت ریشه علمیش چیه
آیا رطوبت امواج رو برمبگردونه یا زمین و یا تنه درختان و گیاهان جریان رو بازتاب میدن؟
شاید من هم اشتباه کردم و مدار معمولی محسوب میشه !!! اما چون مهندس هم میگن مدار نباید بزنه دیگه شک عمیقی دارم چون روال کار اصلا عادی نیست

بعدم اون توباکس این طرحم جالبه ینی دوتا مدار مجزا چطور از سه متر فاصله روی یه تخته توباکس بهم ربط پیدا میکنن ، یک طرف گیرنده یک طرف فرستنده .... اینجا فرستنده فلز رو میزنه ، اما گیرنده رویتش میکنه؟؟؟ گیرنده به دست حساسه اما فرستنده نه به فلز حساسه ... و یه جا هم تنطیم جوریه که کف دست رو فرستنده میزنه و گیرنده اشکارسازی میکنه ایا اینجا با عامل الکتریسته ساکن هست که رد و بدل میشه؟ با چه عاملی مواجه هستیم؟؟؟ شده با نزدیک کردن لوله پلاستیگی باهاش سنس کنم !!!!! مواقع فوق حساس
تفاوت سنس این طرح

سنس و تنطیم پی دی دو وجهی هست ینی یا افت میکنه یا افزایش وابسته به نقطه ای که در امگا تنظیم کردیم و نقطه ای امگا دقتش به تنطیم فیکس قطعات برمیگرده که ممکنه نقاط کمی جابجا بشن و برد کمتر ، قویترین نتیجه نقطه ای هست در پایین که به فاصله تار مو جابجایی اشکارسازی رو نشون بده و فقط یه نقطه باشه که سنس رخ بده !!!! جایی که یه تار مو جابجایی سنس رو معکوس میکنه و برد رو از ۳۰ سانت یهو به ۳ متر میرسونه !!! مثلا مقال ساده اینه تونستم تیراهن تو کف و دیوار و سقف رو اشکار کنم ...اما هدف و انتطار ما از طزح استفاده برای کاوش هست که فعلا شاید بصورت ایده ال ممکنه مناسب نباشه @، هدف اینه روش کار بشه تا یا درکمون کامل بشه یا بجایی برسونیمش که دیگه مینلب هم نرسونده باشه .. و صد البته کاش این چیزی که اشکار میشه بی ارتباط با پدیده نباشه ... بعدم تنها دلیلی که میگم غیر معمول هست اینه که اصلا طبق قانون مدار نباید چنین گیرندگی داشته باشه . ینی هر چی قطعات قوی باشن اما ما از عمد تقویت رو کم کنیم برد بیشتر میشه ، به زبان ساده نقطه ای که عاری از هر گونه واکنشی هست و لب مرز حساسیت باشه قویترین نتیجه ممکن داره

درود

آخرین بار توسط طلا در سه شنبه 22 شهریور1401 - 10:40pm ویرایش شده است، در کل 3 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 22 شهریور1401 - 9:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

pashaof نوشته است:
سلام استاد ممنون از توضیحات شما

منظور ایشون دقیقا لوپ 50سانتی امگا بود نه سنس از فاصله 50سانت بحرحال بازم میگم اگه قراره ادامه بدن این تایپینگ رو این قدر لفت دادن جایز نیست یه فیلمی بزارن خیال همه رو راحت کنن

در مورد اینکه از بنده انتطاری دارید ، مشکل خودتونه و بخودتون مربوطه و اینقد جوش نزنین ، من بخوام هر تایمی با هر حالتی بخوام قرار میدم ، جایز نیست و این حرفها فقط برای اینه پبگیرید که این وجهه دو رویی خودتون رو نمایان کنید ، لطفا متوجه باشبد تاپیک الان گداشته شده من فرصت کنم چشم اما واقعا تاپیکهای قبل هم چندساله پست نمیزارن ، عجول نباشید

درود

سه شنبه 22 شهریور1401 - 10:24pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

فکر میکردم که لوپ 50 رو فقط در حالت فلزیاب استفاده کردین ! یه قسمتی از مشکل از همینجا شروع شده
راستش علت بعضی از حالات و مشکلات ، همون نکات طلایی و حیاتی هستن که نمیشه اینجا گفت . و اگه این نکات رعایت نشن ، متاسفانه کاری از پیش نمیره
حالا یکیشو به عنوان هدیه، برای شما و دوستان شرح میدم که شکل کلی بعضی از رمز و رازها برای شما و دوستان مشخص بشه
در سنس از راه دور ، اگه لوپ از اندازه ای که لازمه بزرگتر بشه ، پدیده با یه مشکلی مواجه میشه ( که مستقیم نمیخوام اسم ببرم ) بقول اساتید خارجه ، لوپ ، پدیده رو مصرف میکنه یا میخوره اما در واقع نمیشه این اسم رو روش گذاشت . یه اتفاق دیگه ای میافته که ظاهرا اینطور دیده میشه

حالا کاری نداریم ، اینو مثال زدم که بدونید با رمز و رازهایی روبرو هستید که شاید هیچ جایی نشنیده باشید و در درس دانشگاهی دنیا هم وارد نشده باشه
و هر کدام هم برای سنس از راه دور ، حیاتی هستن
پس فعلا سایز لوپ کوچک رو پیشنهاد میدم که حداقل از پایه با مشکل مواجه نشید و بتونید ادامه بدید

لا اله الا هو

سه شنبه 22 شهریور1401 - 10:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 103 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure