انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 4:37am

پاسخ به موضوع  [ 128 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 13  بعدی
 دستگاه فلزیاب گلس 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

سلام درود به استاد عزیز
ایا به جای ترانزیستور bc547از ترانزیستور bc546 اصلی میشه استفاده کرد چون این قطعه دارم حال حاظر
واین که از دیود 5819برای ورودی مثبت مدار میشه استفاده کرد :) :)

جمعه 25 آبان1397 - 6:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

bahram4321 نوشته است:
سلام درود به استاد عزیز
ایا به جای ترانزیستور bc547از ترانزیستور bc546 اصلی میشه استفاده کرد چون این قطعه دارم حال حاظر

سلام وارادت خدمت جنابعالی @};- @};-
دوست خوبم هر دو قطعه مورد نظر شما(ترانزیستور 546 bc و دیود 5819 ) قابل استفاده بوده و اشکالی ندارد.آرزوی موفقیت برای شما. @};- @};- @};-

شنبه 26 آبان1397 - 8:51pm
آواتار کاربر

.55farhad نوشته است:
bahram4321 نوشته است:
سلام درود به استاد عزیز

سلام وارادت خدمت جنابعالی @};- @};-
دوست خوبم هر دو قطعه مورد نظر شما(ترانزیستور 546 bc و دیود 5819 ) قابل استفاده بوده و اشکالی ندارد.آرزوی موفقیت برای شما. @};- @};- @};-

مرسی استاد بابت پاسختون
انقدر قطعات گرون شده که مجبوریم از قطعات که مشابه که داریم دردست استفاده کنیم

شنبه 26 آبان1397 - 11:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

لیست قطعات گلس

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 1 آذر1397 - 8:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود به شما . مهندس فرهاد عزیز مقاومتهای لیست و شماتیک مطابق با تصویر بورد در فایل pdf نیست. دو خازن با نام c21 روی چاپ برد وجود داره و پایه 22 میکرو که به زمین متصل شده در شماتیک نیست

پنج شنبه 1 آذر1397 - 4:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس عزیز من بعد از رفع چندین تفاوت بورد و شماتیک و بیشتر از روی تصویر بورد خودتون بورد را مونتاژ کردم . الان میاد تا مرحله محاسبه دیلی اتوماتیک و همونجا گیر میکنه. قبل از رفع اشتباهات کامل میومد بالا ولی سنس نداشتم

پنج شنبه 1 آذر1397 - 10:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

koorosheparsi نوشته است:
درود به شما . مهندس فرهاد عزیز مقاومتهای لیست و شماتیک مطابق با تصویر بورد در فایل pdf نیست. دو خازن با نام c21 روی چاپ برد وجود داره و پایه 22 میکرو که به زمین متصل شده در شماتیک نیست

با سلام و ارادت خدمت همه دوستان عزیز و همچنین شما دوست گرامی @};- @};-

دوست عزیز معمولاً در اکثر دستگاههای الکترونیک که به صورت کامل در سایت های مختلف قرار می گیردبه جرات میتوان گفت که 60 تا 70 درصد اینگونه اشتباهات ممکن است دیده شود که به هیچ وجه عمدی نیست علت هم آن است که زمانی که دستگاه ساخته می شود و امتحان وتایید شده و آماده قرار دادن در سایت می شود باید تک تک قطعات دستگاه شماره گذاری شده و لیست شود و همچنین با نقشه شماتیک ومدار چاپی و قطعات روی مدار چاپی تک تک بررسی شود که زحمت بسیار زیادی دارد ووقت فراوانی از انسان می‌گیرد (یکی از علل اینکه این دستگاه یک سال بعداز ساخت در انجمن قرار گرفته است). همان طور که قبلاً هم عرض کردم ملاک اصلی پی سی بی و قطعات روی آن می باشد جنابعالی هم اگر خواستید دستگاه را بسازیدملاک رابی سی بی قرار داده و مطمئن باشید دستگاه چنانچه قطعات را درست جاگذاری نمایید در اولین بار که روشن شود بدون مشکل روشن شده و آماده بهره برداری است.همچنین چنانچه هرگونه مشکلی بود بنده در خدمت هستم ضمن اینکه دستگاه ساخته شده را با عکس کیفیت بالا در پست قرار داده ام و به راحتی می توانیدبااستفاده از عکس و قطعات روی آن مشکلات خود را برطرف نمایید.

و اما در مورد سوال دوم شما دوست خوبم شماتیک گلس همانطور که ملاحظه می فرمایید در پروتئوس کشیده شده است و پروتئوس معمولا پایه های اصلی میکروکنترلر را نشان نمی دهد در حقیقت کمکی هست به کسی که می‌خواهد در پروتئوس با میکرو دستگاهی را بازسازی و امتحان نماید پروتئوس برق مثبت و منفی میکرو راوصل می نماید و دیگر احتیاج به وصل کردن پایه های میکرو به برق نیست پس علت این که پایه ۲۲ و یا ۷ و ۸ میکرو دیده نمی شود به خاطر این مسئله می باشد . موفق باشید. @};- @};-

پنج شنبه 1 آذر1397 - 11:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سپاس از شما. مهندس عزیز فکر میکنید اشتباه جا زدن چند مقاومت دو ترانزیستور و ماسفت مدار (قبل از رفع اشکال) ممکنه باعث آسیب به قطعات شده باشه؟ و فکر میکنید علت گیر کردن در قسمت دیلی اتوماتیک از چی میتونه باشه؟ سپاس فراوان از شما

پنج شنبه 1 آذر1397 - 11:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

koorosheparsi نوشته است:
مهندس عزیز من بعد از رفع چندین تفاوت بورد و شماتیک و بیشتر از روی تصویر بورد خودتون بورد را مونتاژ کردم . الان میاد تا مرحله محاسبه دیلی اتوماتیک و همونجا گیر میکنه. قبل از رفع اشتباهات کامل میومد بالا ولی سنس نداشتم

سلام و ارادت @};-
دوست گرامی خسته نباشی اگر از نصب قطعات کاملا مطمین هستید اتصال لوپ به دستگاه را چک نموده ودر صورت امکان یک عکس با کیفیت قرار دهید.با آرزوی موفقیت جنابعالی @};- @};-

پنج شنبه 1 آذر1397 - 11:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

koorosheparsi نوشته است:
سپاس از شما. مهندس عزیز فکر میکنید اشتباه جا زدن چند مقاومت دو ترانزیستور و ماسفت مدار (قبل از رفع اشکال) ممکنه باعث آسیب به قطعات شده باشه؟ و فکر میکنید علت گیر کردن در قسمت دیلی اتوماتیک از چی میتونه باشه؟ سپاس فراوان از شما

دوست گرامی این دستگاه را قبلا دوستان ساخته وراه اندازی نموده اند لطفا قطعات معیوب را تعویض ویکبار با دقت مدار را بررسی نمایید.لطفا عجله نکنید.
@};- @};- @};-

پنج شنبه 1 آذر1397 - 11:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 128 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Abdollahi.uok , Google و 163 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure