انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 8:09pm

پاسخ به موضوع  [ 80 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی
 دعوت به همکاری جهت ساخت فلزیاب قدرتمند sd2000 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید ارجمند.مدارsdرو تا اونجا که میدونم به خاطر قطعات نایاب و فیبر دو رو تا حالا کسی نساخته..پیشنهاد من اینه که pcbرو چند تکه کنیم و از این حالت درش بیاریم..دوستان نظراتتون و اینجا بذارین شاید بتونیم از پسش بر بیاییم @};- :YMPRAY:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 11 شهریور1392 - 11:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب کرمی عزیز
فکر عالیه امیدوارم با کمک دوستان متخصص بتونید نتیجه مناسب و عالی بگیرید

دوشنبه 11 شهریور1392 - 11:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
اقای کرمی از نظره فیبر مشکلی نیست و بهتره که همون 2 رو باشه.چون اگر کسی خواست اینو بسازه من شخصا میتونم چاپ این فیبرو بر عهده بگیرم و خیلی تمیز در حد تجاری فیبرو در بیارم.البته خودم اینکارو نمیکنم بلکه توسط شخصی که در این کار مشغوله انجام میدم.قطعاتشم فکر میکنم بشه سفارش داد اگه چند نفر بخوان بسازن.ولی شما پارت لیستو اگه بتونید بزارید اینجا تا ببینیم میشه کاری کرد یا نه

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دوشنبه 11 شهریور1392 - 11:33am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آقای کرمی ممنون خیلی خوبه انشاالله و با یاری خدا این تاپیک رو به سرانجام برسونیم من هم برای ساخت حاضرم.

دوشنبه 11 شهریور1392 - 11:40am
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
آقا محمد عزیز مرسی.. اگه اشتباه نکنم آقا سامان پرت لیست و تهیه کردن اگه بذارن ممنون میشم یه نکته تو pcbبه نظرم اذیت میکنه اینه که به صورت اس ام دی هستش به این خاطره که میگم از این حالت درش بیاریم..به هر حال قطعات اس ام دی که دقت و...مزایای خودشون و دارن و اگه بشه عالیه

دوشنبه 11 شهریور1392 - 11:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
اینجور که من فهمیدم طرفی که اینو قرار داده بود میگفت عواقبه تکثیرش به عهده سازندست و فقط برای اموزش اینو قرار داده.من فکر میکنم اگر اس ام دی هستش باید حتما اس ام ذی کار بشه که کمی سخته و کسایی مثل اقا شهریار که تعمیر کار موبایلن باید خوب از پسش بر بیان.حالا اگه شد میدیم همرو شهریار بسازه درصدی کار کنیم :D :D
اینم لینک های خارجی
http://www.geotech1.com/forums/showthre ... 355-SD2000
http://www.geotech1.com/forums/showthre ... schematics

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دوشنبه 11 شهریور1392 - 11:58am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

كرمي نوشته است:
آقا محمد عزیز مرسی.. اگه اشتباه نکنم آقا سامان پرت لیست و تهیه کردن اگه بذارن ممنون میشم یه نکته تو pcbبه نظرم اذیت میکنه اینه که به صورت اس ام دی هستش به این خاطره که میگم از این حالت درش بیاریم..به هر حال قطعات اس ام دی که دقت و...مزایای خودشون و دارن و اگه بشه عالیه

متاسفانه بنده هم پارت لیستشو ندارم فقط از روی شماتیکی قطعاتی که نایاب هستن(البته برای خرید از فروشگاههای اینترنتی) رو لیست کردم . که میشه سفارش داد برامون تهیه کنن دو هفته ای دستمون برسه.البته بعضیاش هست باید از دوستان تهرانی کمی بگردن مطمئنن چندتایی شو میشه حضوری خرید (این لیستو وقتی یکی از دوستان برده بود ببینه چند تاییش رو میشه پیدا کرد تو پاساژ عباسیان پیام الکترونیک 5و 6 قلمی رو داشت و تو پاساژ توکل البرز الکترونیک سه چهار تا و فرایند الکترونیکم سه چهار تا خلاصه این لیست کامل نشدو ماهم شهرستانو موندیم :-s اما اگه از دوستان تهرانی بخواد بگرده حداقل تعدادیشو از بازار میتونه تهیه کنه بقیشو سفارش میدم)
VN2410L
vzp4105
lm394
bc850
lt1057
tlc074 cd
tlc27m7cd
tlc27m7cd
4053
ne5532
ca3083
bas16
tl061cd
bc857
lm13600
tlcl74cd
ca3083
irf710
tlc271
lm393
byv28-200
buk455
bc368
bc369
40106
bs170
4093
4060
4053
4013
bas16
lm336z2.5
ztx688
lm358
bs170
bc857
hef4093
lm393

دوشنبه 11 شهریور1392 - 12:19pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان توجه داشته باشن که این فلزیاب سال 1995 توسط مینلب تولید شده و در واقع تکنولوژیش به 18 سال قبل بر میگرده! این فلزیاب نوع خاصی از فلزیاب پالسی هست که از تکنولوژی MPS استفاده میکنه ؛ هر چند فرکانس پالس بالایی داره و روش سنس کردنش هم بصورت حرکتی هست و به طور ثابت سنس انجام نمیده ولی بهرحال پالسی هست و توی سایت مینلب هم روی این مساله تاکید شده. این نوع طراحی خاص مخصوص زمینهای دارای املاح بوده و برای طلا هم بهینه شده!
ساخت مدارش بنظر من پیچیده و مشکل هست ولی اگر کسی بتونه راهش بیندازه فکر میکنم به نسبت قیمتش ارزشمند باشه.
این هم دفترچه راهنمای فلزیاب SD2000 محصول مینلب:
پیوست:
Instruction Manual SD2000_Scan.pdf

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 11 شهریور1392 - 12:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

منم با نظر دوستمون اقا حمید موافقم.اما نکته اصلی تهیه قطعات که فکر نکنم بشه همه رو تهیه کرد که در این صورت باید از قطعات مشابه استفاده کرد.نکته دوم هم اینه که طراحی این مدار بسیار پیچیده و همچنین تنظیم این مدارخیلی سخته .به هر حال باید رو این مدار خیلی وقت بذارید.اینو هم بگم که با توجه به فرکانس بالای اون خطای این دستگاه هم بالاست و همچنین عمق این دستگاه هم در مناطق کوهستانی خیلی بالا نیست و بیشتر به درد زمینهای ماسه ای میخوره

دوشنبه 11 شهریور1392 - 1:05pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

محمد نوشته است:
اقای کرمی از نظره فیبر مشکلی نیست و بهتره که همون 2 رو باشه.چون اگر کسی خواست اینو بسازه من شخصا میتونم چاپ این فیبرو بر عهده بگیرم و خیلی تمیز در حد تجاری فیبرو در بیارم.البته خودم اینکارو نمیکنم بلکه توسط شخصی که در این کار مشغوله انجام میدم.قطعاتشم فکر میکنم بشه سفارش داد اگه چند نفر بخوان بسازن.ولی شما پارت لیستو اگه بتونید بزارید اینجا تا ببینیم میشه کاری کرد یا نه

سلام دوستان
منم با نظر آقا محمد موافقم.
اگه بشه همين فيبر دورو رو يكي واسه همه بزنه و يكي از دوستان هم مثل آقا شهريار مونتازش رو برعهده بگيره عالي ميشه.
فقط اگه اطلاعاتي از كاركرد و امكانات دستگاه بذارين عالي ميشه.
ياعلي @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 11 شهریور1392 - 4:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 80 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 100 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure