انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 9:58am

پاسخ به موضوع  [ 41 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 ██ راهنمایی خرید دستگاه زیر ده میلیون تومان 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
بله درسته هیچ دستگاه پالسی ای طلا رو در 3 متری نمیتونه به راحتی بزنه ! مگر اینکه طلا حجم بالا و پهن داشته باشه مثل یک خمره 3 کیلویی طلا که خورد شده باشه و سکه ها مثل یک سینی در کنار هم پخش شده باشن که در این صورت بهتر سنس میشن ، یکی از دوستان نقطه زن پالس استار رو تست زیر خاک کرده بود با لوپ 1 متری که میگفت در مقابل فلزجو طلای زیرخاک رو بهتر و قوی تر سنس میکرد ، البته بنده فکر میکنم تنظیمات و لوپ مخصوص فلزجوی ایشون مقداری کیفیت خوبی نباید داشته باشه چون فلزجو هم طلا رو خوب میزنه ، شما میتونید بهترین کیفیت برای نقطه زن فلزجو رو از همه لحاظ : لوپ و دسته و مونتاژ و غیره برای خریدش حدود 5 تومن با آقا مجتبی مدیرکل انجمن هماهنگی کنی و در مورد پالس استار هم تحقیق داشته باش هرچند فکر میکنم چیزی مثل نقطه زن تی ال و یا سندبانکس باشه ! که تفکیک هم ندارن !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 27 تیر1396 - 8:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز
توخصوصی عیبهای فلزجوروفرموده بودین 8موردبود
من دوموردواینجابیان میکنم .که اگریکی که الکترونیکم کارنکرده باشه فلزجوروبسازه به این مشکلات برنمیخوره
1سنس فلزدر40سانت
2مصرف بیش ازاندازه باطری

سه شنبه 27 تیر1396 - 8:35am
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran - Turkey
ممنونم جواد عزیز و مهدی عزیز و باقی دوستان که تو بحث شرکت میکنید و نظرهاتون رو ارسال میکنید..

بله جواد جان این هشت مورد رو جایی خونده بودم اقا حمید @};- زحمت کشیدن و با اسرار بنده (چون نمیخواستن تعریف از خود باشه) کاملا توضیح دادند...

با توجه به نظر اساتید لیستی که در پست اول قرار داده بودم پاک شد و

fpi و جی چی 5000 و پالس استار جایگزین شدن تا به نتیجه دقیقتری برسیم @};-

؟؟ Felezjoo fpi

؟؟ GPX 5000

؟؟ Puls Star

سپاس بابت توجهتون و نظراتی که میدهید @};- @};- @};-

ᔕᗩᗰᑌEᒪ

Never Give Up

فروش فلزیاب نقطه زن فلزجو

تلگرام 09397634882

سه شنبه 27 تیر1396 - 12:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود
جی پی 5000
بقیه گزینه گرچه رو هوا ممکنه بیشتر بزنن توی زمین ثبات ندارند مجبوری حساسیتشون رو کم کنی در عمل قدرتشون میشه همین جی پی ایکس. توی خیالت فکر میکنی این پالسی داره 3 متر رو پوشش میده ولی در واقع 1.5 داره بیشتر نمیزنه. یعنی همون اندازه جی پی. بعد کار کردن با لوپ یک در یک سختره نیاز به نفر دوم داره و سریع نویز میگیره و از بالانس خارج میشه خصوصا fpi که خیلی حساس هست هم به تغیرر نوع خاک هم به تغییر ارتفاع.

سه شنبه 27 تیر1396 - 1:06pm
مدیر کل
مدیر کل

نظیر این سوالات کلیشه ای تقریبا برای هر کاوشگر مبتدی پیش میاد و بارها در انجمن مطرح شده! ولی این دوستان باید ابتدا به این قاعده کلی در فلزیابی توجه داشته باشن که برد یک فلزیاب به ابعاد فلز و سایز لوپ و کمی هم جنس فلز بستگی داره. بطور مثال فریم 1 متری میتونه فلز در ابعاد 50 سانت یا بزرگتر رو کمی بیش از 3 متر سنس بکنه و همینطور فریم 2 متری میتونه فلز در ابعاد 30 سانت رو در 3 متر سنس کنه. البته منظور برد نهایی برای فلز جدید هست و خیلی هم راحت سنس نمیشه! ولی اگر تحت شرایط مناسب هاله دفینه قدیمی رو در نظر بگیریم تا حدود 1.5 برابر برد بیشتر هم میتونه بدست میاد. از طرف دیگه برد نهایی لوپ 60 برای بزرگترین فلز جدید بیش از حدود 3 متر نیست و معنیش این هست کسی که دنبال عمق 3 متر به بالاست باید حتما از لوپ بزرگتر از 60 سانت در کاوش استفاده کنه. این قاعده کلی هست و اگر شما دهها میلیون هزینه فلزیاب کنین و لوپ کوچکتری بگیرین به عمق 3 متر نمیرسین! پس در درجه اول باید فلزیابی بگیرین که فریمهای 1 و 2 متری هم داشته باشه و البته اپراتور بسته به شرایط امکان کار با این کویلهای بزرگ رو داشته باشه وگرنه دستیابی به عمق 3 متر منتفی میشه.
عدم توجه به همین مسائل ساده و کلیدی در بحث فلزیابی باعث شده طی این سالها شاهد باشیم دوستان بهترین و معتبر ترین فلزیاب های لورنز و مینلب رو تهیه کردن و تنها پس از مدت کوتاهی با بیان این بهانه که وقت کاوش ندارن یا پول لازم هستن این دستگاهها رو در همین انجمن برای فروش گذاشتن! در حالیکه در اغلب موارد موضوع این بوده که اون دستگاه معتبر توقعاتشون رو براورده نکرده. در واقع مارک و مدل و قیمت دستگاه سبب نمیشه قواعد ابتدایی فلزیابی نقض بشه. حتی بسیاری از خطاها و بی ثباتی ها در شرایط کاوش با همه این دستگاهها بطور مشابه پیش میاد.
FPI از نظر برد تقریبا با لورنز قابل مقایسه هست. بنده به سایر دستگاههای متفرقه کاری ندارم. حالا تحت شرایطی هم ممکنه FPI از لورنز برد بیشتری داشته باشه ولی در هر صورت تفاوت از نظر برد زیاد نیست. اما از نظر برد تفکیک و اعلام اطلاعات کامل تر در مورد تفکیک مطمئنا هیچ فلزیاب پالسی قابل مقایسه با فلزجو نیست و تنها وی ال اف ها تفکیک مشابه دارن که البته از حیث برد چیزی بیش از 1.5 یا نهایت 2 متر برای اهداف بزرگ نمیشه روشون حساب کرد.

سه شنبه 27 تیر1396 - 1:18pm
آواتار کاربر

با تشکر از اقا ارش و اقا حمید عزیز...

واقعا ممنونم که انقدر با حوصله به سوالات من پاسخ میدید و بنده رو در مقابل یکسری ابهامات اگاه میکنید...
خلاصه مبتدی هستیم و جویای علم :x

منم دنبال همینم که در حد 3-4 متر جواب بده .. دنبال چیزی فراتر نیستم...

کسانی که مبتدی هستن میتونن راحت با fpi کار کنن؟

پس داداشم فرقی بین fpi و gpx5000 نمیبینین ؟ حتی fpi فراتر از جی پی میتونه باشه؟ و بستگی به لوپ داره

@};- اقا حمید حقیقت توی gpx5000 و fpi موندم X_X

اینی که دستگاه رو میخواد یه خانوم از بستگانه.. واقعا چون من معرفشم خیلی میترسم..واسه همین دوست دارم حداقل بهترین گزینه و کمترین هزینه رو معرفیش کنم...

ᔕᗩᗰᑌEᒪ

Never Give Up

تلگرام 09397634882

سه شنبه 27 تیر1396 - 1:52pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکن.
خب من باز هم این موضوعات رو بیشتر میشکافم تا مساله برای شما و دیگر دوستان واضح تر بشه.
ببینید شما اگر ثبات لازم دارین باید GPX-5000 یا 4500 با لوپ دابل 18 اینچی (45 سانتی) بگیرین. چون ثبات بدردبخور در این دستگاه فقط با لوپ دابل و سنس حرکتی بدست میاد. اما لوپ دابل 45 برد بیشتر از 2 متر اون هم برای اهداف بزرگ نداره! در واقع لوپهای دابل حدود 20 درصد بردشون کمتر از لوپهای مونو هست. در عین حال با لوپ دابل در دستگاههای مینلب میتونین تفکیک در حد حذف آهن هم داشته باشین. حالا اگر دنبال برد بالاتر با همین دستگاه باشین باید لوپ مونو 22 اینچی (55 سانتی) کویل تک رو تهیه کنین که البته هزینه اضافی هم به همراه داره. با این لوپ از نظر تئوری برای اهداف بزرگ میتونین به برد 2.8 متر برسین. ولی هم ثباتش خیلی پایین تر از لوپ دابل هست و هم هیچ تفکیکی ارائه نمیده. در مورد لوپهای دابل من نشنیدم بزرگتر از 45 سانت برای مینلب وجود داشته باشه و بزرگترین مونولوپ متداول هم برای مینلب همین 55 سانت هست. پس با اینها نمیتونین به برد 3 متر برسین! البته مونولوپ در سایز بزرگتر برای مینلب ساخته شده اما در بازار متداول نیست و در هر صورت ثبات آنچنانی و تفکیک هم نداره. در واقع توجه به این نکته لازمه که اصولا مینلب دستگاهها رو بر اساس کاربرد خاص خورده ریز یابی به خصوص سنس طلای کوچکتر از حد یک سکه میسازه که در بازار هدف این کمپانی بیشترین تقاضا رو داره. در اون کشورها کسی دنبال دفینه یابی نیست! لذا بهترین کارکرد دستگاههاشون با لوپهای دابل و برای اهداف ریز بدست میاد. اما برعکس برای دفینه یابی که مورد تقاضای 99 درصد کاوشگران در جاهایی نظیر ایران هست جواب آنچنان خوبی نمیدن.
FPI فقط با لوپ مونو کار میکنه ولی در عوض سایز کویل برای این دستگاه محدودیتی نداره و در عین حال تفکیک خیلی کاملتری رو تا عمق بالا (تا حد 80 درصد برد نهایی سنس) با همین لوپ مونو میتونه ارائه بده. طبیعتا ثبات فلزیاب با لوپ مونو آنچنان زیاد نیست و باید فاصله لوپ تا زمین و حفظ این فاصله رعایت بشه تا نتیجه خوبی بدست بیاد. از نظر راحتی کار جز این نکته ای نیست. از حیث تنظیمات هم مینلب تنظیمات فرعی بیشتری داره که تقریبا در دفینه یابی هیچ تاثیر محسوسی ندارن و بیشتر منجر به گیج شدن اپراتور میشن. ولی در FPI ما دقت کردیم تمام تنظیماتی که واقعا تاثیر و کاربرد داره وجود داشته باشه. راهنمای اپراتوری فارسی هم موجوده و میتونین مطالعه کنین.

سه شنبه 27 تیر1396 - 2:39pm

با سلام بی شک بهترین نقطه زنهای دنیا از لحاظ ثبات و حساسیت به طلا دستگاههای شرکت مینلب هستن که به سفال حساس نیستن و عمق قابل قبولی هم دارن از سیستم پالسی بنام DVT استفاده میکنن که در محدوده فرکانسی 2KHZ تا 3KHZ استفاده میکنن و کمترین خطای ممکن در مقابل خاک دارن یکی از نقشه های مشابه در اینترنت بنام QED هست که متاسفانه فایل هگز اون مشکل داره فیلم پایین تست دستگاه QED که به اندازه نوک سوزن طلا رو هم سنس میکنه بنظر من اگه میخوای دستگاه خوب داشته باشی همون جی پی 5000 رو بخر ولی حتما اصل استرالیا باشه و نو با لوپ بزرگ 63 سانتی .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 27 تیر1396 - 9:54pm
آواتار کاربر

اقا حمید و سجاد عزیز تشکر بابت راهنمایی هاتون....

داداش حمید عزیز چند نفر همچنان از قدرت بالای fpi حرف میزنن و اما از بی ثباتیش هم متاسفانه حرف میزنن ...

اقا سجاد متاسفانه نتونستم فیلم رو دانلود کنم ....اروور میده ..اگه لینک بدی ممنون میشم...

ᔕᗩᗰᑌEᒪ

Never Give Up

تلگرام 09397634882

چهارشنبه 27 تیر1396 - 12:04am

https://www.youtube.com/watch?v=-dgZzGOIPlQ

چهارشنبه 27 تیر1396 - 12:35am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 41 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 91 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure