انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 6:20pm

پاسخ به موضوع  [ 41 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 ██ راهنمایی خرید دستگاه زیر ده میلیون تومان 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

arash22 نوشته است:
من با لورنزم کار کردم قدرت لورنز و fpi در یک حد هست تفکیکشونم در یک حد اما تفاوت عمده در ثباتش لورنز هست که اصلا قابل مقایسه نبست اونهایی که با fpi کار کردند میدونن که با کمترین لرزش لوپ و تغییر جنس خاک بوق هشداری دستگاه در میاد اما لورنز اینجوری نیست.
البته قیمتهاشونم خیلی با هم تفاوت داره اینو باید در نظر گرفت ولی کلافه کننده هم هست.

اون چیزی که بعنوان بوق هشداری میفرمایین اصلا در لورنز وجود نداره که بخواد خارج شدن از بالانس رو به شما اعلام کنه! بنابراین در حین کاوش نمیتونین مطمئن باشین دستگاه دقیقا در آستانه هست یا نه. این اتفاقا مزیتی برای فلزجو محسوب میشه تا احیانا بطور ناخواسته برد از دست ندین.
از نظر تفکیک هم فکر نمیکنم "در یک حد" باشن! فلزجو میتر آهن رو داره که در لورنز اصلا وجود نداره و خیلی هم کمک کنندست. برد تفکیک فلزجو در حد قابل ملاحظه ای فراتر از لورنز هست که میتونین خودتون تست کنین. از اینها گذشته حذف آهن و کل تفکیک در فلزجو با لوپ مونو شامل فریمهای بزرگ بخوبی کار میکنه درحالیکه در لورنز حذف آهن فقط با لوپ دابل که حداکثر 45 سانتی هست عمل میکنه! تصور نمیکنم مجموع اینها قابل مقایسه با هم باشن. زیبایی ظاهری یا مارک معروف یا تبلیغات تجاری نباید سبب بشه واقعیاتی که جلو چشم شماست و میتونین براحتی تست کنین نادیده بگیرین!

چهارشنبه 28 تیر1396 - 1:37pm
مدیر کل
مدیر کل

پیرو سوالی که موضوع تاپیک هست بنده درخواست میکنم فلزیاب فلزجو یا FPI رو کلا از این لیست خارج کنین تا احیانا جای شک و شبهه ای نباشه. چون فکر میکنم گفتنی ها در این مورد به اندازه کافی گفته شده. بهرحال قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری!
بین دستگاههای بازار از نظر من فقط دو فلزیاب مطمئن و رایج وجود داره که کمترین حرف و حدیث و بیشترین کارایی اثبات شده رو بین مجموع کاوشگران داشته باشن. یکی دستگاههای سری GPX مینلب هست که البته بنظر من مدل 4500 شاید نسبت به 5000 کمی هم به صرفه تر باشه و دیگری دستگاههای لورنز هستن. حالا اگر ثبات خوب و برد تا حدود 2 متر مد نظر باشه طبیعتا سیستمهای مینلب ارجحیت دارن و درش شکی نیست. اما روی برد بیش از 2 متر اونها اصلا حساب نکنین! ولی اگر واقعا برد 3 متر و بیشتر مد نظر باشه فقط میتونین روی لورنز حساب کنین و صد البته این برد با لوپهایی مثل 45 سانت یا کوچکتر بدست نمیاد. در همه این فلزیاب ها برد بالای 3 متر فقط با فریم 1 متری یا بزرگتر حاصل میشه و مدل دستگاه هم تفاوتی در این مساله ایجاد نمیکنه.

چهارشنبه 28 تیر1396 - 1:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درودبردوستان عزیز
من بابدترین شرایت خاک بافلزجوکارکردم توخاکی که به هیچ عنوان بالانس نمیشدیعنی ازهرطرفی که میرفتم ازبالانس خارج میشد ولی یه راه نفوذپیدامیکردم وکاووش میکردم
یه چیزبهتون بگم خیالتون جمع اینو عملی تجربه کردم همه جانمیتونه بارداشته باشه
تنظیماتم طوری تنظیم میکنم که حداکسربردوداشته باشه
همین دوروزپیش یه خونه قدیمی کشف کردم .چطورانواع لوازم اهن الاتونقطه کردم دراوردم قبل دراوردنم همه رواهنی تشخیس دادم .همه روهم نقطه کردم بیل زدم همون جادراوردم
فکرنکنیدچون فلزجوایرانیه خوب نیست
یه مثال براتون میزنم تاکاملا موضوعودرک کنیددکتری که ابراهیم تاتلیسونجات دادمگه ایرانی نبود.ماایرانیا به خودمون اطمینان نداریم وفقط متوسل بیگانگان هستیم درصورتی که خودمون بهترین نخبه هارودرایران داریم
یکی ازهمکاران بنده توسوریه مقام سوم اختراعات جهانوچندسال پیش گرفت مدالاشو خودم دیدم ولی اینجاحقشوخوردن اختراشم پرید
استادحمیدم یکی ازاین نخبه هاست فقط یک سری چشم دیدن کاراشوندارن یااینکه مزاحم فروششون شده :D
باسپاس ازتمامی مردانی که نقش اساسی برای پیشرفت علم ایرانوداشتنو دارن

شنبه 31 تیر1396 - 11:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه فلزیاب نام ببرید بهتون بگه که این لوپ مناسب من هست یا نیست
یایه فلزیاب نام ببرید که بهتون بگه منه فلزیاب توشرایت تفکیک مناسب هستم یا نیستم
من خودم 30میلیون پول جمع کردم برم دستگاه بخرم میدونیددلیل اصلی چی بود نخریدم اطلاعاط فوق الاده ای که توتاپیک فلزجواستادحمیدنوشته بودمانع ازخرید من شدویک مورد دیگه میدونستم که جنس قلابی تو بازارفراوانه چون خودم صوت تصویرکارمیکنم تلوزیونی که همه جاش کره حک شده ولی همش هندی وچینیه

شنبه 31 تیر1396 - 11:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
جواد64 نوشته است:
درودبردوستان عزیز
من بابدترین شرایت خاک بافلزجوکارکردم توخاکی که به هیچ عنوان بالانس نمیشدیعنی ازهرطرفی که میرفتم ازبالانس خارج میشد ولی یه راه نفوذپیدامیکردم وکاووش میکردم
یه چیزبهتون بگم خیالتون جمع اینو عملی تجربه کردم همه جانمیتونه بارداشته باشه
تنظیماتم طوری تنظیم میکنم که حداکسربردوداشته باشه
همین دوروزپیش یه خونه قدیمی کشف کردم .چطورانواع لوازم اهن الاتونقطه کردم دراوردم قبل دراوردنم همه رواهنی تشخیس دادم .همه روهم نقطه کردم بیل زدم همون جادراوردم
فکرنکنیدچون فلزجوایرانیه خوب نیست
یه مثال براتون میزنم تاکاملا موضوعودرک کنیددکتری که ابراهیم تاتلیسونجات دادمگه ایرانی نبود.ماایرانیا به خودمون اطمینان نداریم وفقط متوسل بیگانگان هستیم درصورتی که خودمون بهترین نخبه هارودرایران داریم
یکی ازهمکاران بنده توسوریه مقام سوم اختراعات جهانوچندسال پیش گرفت مدالاشو خودم دیدم ولی اینجاحقشوخوردن اختراشم پرید
استادحمیدم یکی ازاین نخبه هاست فقط یک سری چشم دیدن کاراشوندارن یااینکه مزاحم فروششون شده :D
باسپاس ازتمامی مردانی که نقش اساسی برای پیشرفت علم ایرانوداشتنو دارن

ضمن تشکر از شما جواد عزیز
اونچه که مشخصه بیش از نودو پنج در صد از مشکلات دوستان برمیگرده به نحوه ساخت و مخصوصا اوپراتوری اونها که به دلیل تجربه کم وتصورات غلطی که از فلزیاب دارن که مثلا بگیرن رو زمین وراه بیوفتن بعد هینجوری دستگاه بگه اینجا فلان فلز یا فلان مشخصات هست سرچشمه میگیره درست مثل یک ماشین مدرن امروزی که اگه کسی راننده نباشه وبخواد اون رو هدایت کنه بیشک اولین وبزرگترین مشکلی که بهش بر خواهد خورد شتاب زیاد ماشین وعدم توانایی در کنترل اون خواهد بود که ممکنه منجر به تصادف هم بشه !!! X_X
ولی این مشکل به هیچ عنوان نقصی برای اون خودرو محصوب نشده وبلکه مزیت هست ومشکل برمیگرده به شخص راننده که مهارت کافی رو در کنترل اون خودروی پر قدرت نداره :-Q
مهارت واستعداد شما در ساخت و اوپراتوری برای همه ما آشکار ثابت شده هست.
تنها خواهشی که از شما دارم در چنین مواردی تنها به تعریف وبیان موفقیت خودتون اکتفا نکنید بلکه برای حمایت از این طرح وطراح اون جزعیات اون رو هم بیان کنید تا علاوه بر حمایت از طرح شاید راهگشا وآموزشی هم باشه برای کسانی که مهارت کافی رو در ساخت یا اوپراتوری ندارن :-BD
ودر تحقق این بیت شعر وضربالمثل قدیمی ایرانی شک نکنید که میگه:
تونیکی میکن ودر دجله انداز که ایذد در بیابانت دهد باز

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

یکشنبه 1 مرداد1396 - 12:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود جناب a.dعزیز @};-
بله فرمایشاتتون درسته بخاطرهمین من تو اپراطوری چند نکته روکه عملی تجربه کردموبیان میکنم البته استاد حمید همه رو گفتن ولی باز میگم خالی از لطف نیست
بخش ساختوساز که مشخصه اگر دوستان حتی یک لحیم کاری اشتباه داشته باشن کل مسروباید برگردن
نگاه کنید خیلیاهنوز نمیدونن که داخل سیم لحیم روغن وجود داره باید موازب بود اون روغنم به داخل خازنا یاروی برد نمونه اینا نکات ریزه

یکشنبه 1 مرداد1396 - 12:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
درود بر شرف تمامی عالمان بی ادعای ایران زمین ^:)^

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

یکشنبه 1 مرداد1396 - 1:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

لورنز

پنج شنبه 2 شهریور1396 - 4:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash111 نوشته است:
لورنز

:-?
:-o
:ymsick:
:))

جمعه 2 شهریور1396 - 1:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان باسلام و بدونه تعصب تنها تجربه ی کاری خود را میگم بنده با ورژنهایـ اولی فلزجو تونستم در یک متر و 20 سانت تونستم بشقاب کوچک آهنی رو در بیاورم و امسال هم وسط چند سنگ البته این دفعه زیاد عمیقـ نبود یه زره جنگی رو در بیاورم خواستم بگم که انتظارات مان رو با داشتهامان برابریـ کنیم و بدانید همه جا جنس نداره

چهارشنبه 8 شهریور1396 - 7:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 41 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 124 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure