انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 10:17pm

پاسخ به موضوع  [ 260 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 26  بعدی
 Re: فلزیاب سار-1 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام و احترام خدمت دوست گرامی آقا میلاد عزیز @};- @};-
آقا میلاد عزیز تشکر از محبت شما. ممنونم که اظهار نظرفرموده و دوستان را راهنمایی می فرمایید قسمت صدای دستگاه هیچگونه مشکلی نداشته ودوستان باید در مونتاژکردن دستگاه دقت بفرمایند باز هم از لطف شما ممنونم.

پنج شنبه 2 شهریور1396 - 9:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت سروران عزیز و مهندس گرامی ،مدار بنده از نظر صدا مشکلی نداشت تا اینکه بلندگوش عوض کردم و متاسفانه دقت لازم انجام ندادم و سیمهای بلندگوی پشت مدارو کوتاه نکردم و همین باعث اتصال شد و صدای دستگاه ضعیف شده الان مقاومت شماره 18 و ترانزییتور337 عوض کردم ولی هنوز برطرف در ضمن مدار بسیار کارامد و با ثباتی هست انشاالله که شاهد پیشرفت روز افزونشون باشیم

پنج شنبه 2 شهریور1396 - 10:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

.55farhad نوشته است:
با سلام و احترام خدمت دوست گرامی آقا میلاد عزیز @};- @};-
آقا میلاد عزیز تشکر از محبت شما. ممنونم که اظهار نظرفرموده و دوستان را راهنمایی می فرمایید قسمت صدای دستگاه هیچگونه مشکلی نداشته ودوستان باید در مونتاژکردن دستگاه دقت بفرمایند باز هم از لطف شما ممنونم.

انجام وظیفه بوده استاد عزیز اندک تجربه ای که در این زمینه دارم حتما در اختیار دوستان قرار میدم .خیلی دلم میخواد این مدار کاراآمد رو بسازم و خوشحال میشم همراه دوستان در بهبود عملکردش در آینده شریک باشم .متاسفانه این روزا خیلی در گیرم ولی انشالله در اولین فرصت به جمعتون اضافه خواهم شد .
استاد فرهاد عزیز در رابطه با مدار به نظر من اگه از این ال سی دی 2«16 فاصله بگیریم یکم بهتر باشه چون دیگه یکم کلیشه ای شده این ال سی دی اکثر مدارات موجود بر اساس همین ال سی دی هستن اگر چه طرحی مثل فلزجو که بسیار کارآمده اما به دلیل همین ال سی دی کوچک اکثر اوقات باید زوم کنیم روش تا اطلاعاتو بخونیم در حالی که اگه ال ال سی دی مثلا 128*64 پیکسلی استفاده میشد مطمئنا حتی میشد همانند دلتا پالس 3 نمودار تفکیک براش تعریف بشه درسته که جنبه ظرافت داره اما در واقع برای من که اوپراتور هستم اطلاعات واضح تر و ساده تر قابله رؤیته و کار اوپراتوری بسیار آسان تر خواهد بود.به نظر بنده اگه ایده این شاگرد خودتون رو به اجرا در بیارین این طرح شما که فلزیاب کارآمدیه و گفته دوستانی که همکنون مونتاژ کردن همینو اثبات میکنه مطمئنا علاقه مندان بیشتری رو به خودش جلب میکنه این مدار ارزششو داره یکم بیشتر براش هزینه بشه .با سپاس از لطف و عنایت شما

جمعه 3 شهریور1396 - 3:30am
کاربر فعال
کاربر فعال

Farshadh54 نوشته است:
با سلام خدمت سروران عزیز و مهندس گرامی ،مدار بنده از نظر صدا مشکلی نداشت تا اینکه بلندگوش عوض کردم و متاسفانه دقت لازم انجام ندادم و سیمهای بلندگوی پشت مدارو کوتاه نکردم و همین باعث اتصال شد و صدای دستگاه ضعیف شده الان مقاومت شماره 18 و ترانزییتور337 عوض کردم ولی هنوز برطرف در ضمن مدار بسیار کارامد و با ثباتی هست انشاالله که شاهد پیشرفت روز افزونشون باشیم

شما با اهمتر ببینید که هنوز بلند گو سالمه اگه سالم بود مقامت 19 رو عوض کنید مقاومت ،18 آخرین قطعه ایه که باید عوض میکردین

جمعه 3 شهریور1396 - 3:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

miladkd نوشته است:
Farshadh54 نوشته است:

شما با اهمتر ببینید که هنوز بلند گو سالمه اگه سالم بود مقامت 19 رو عوض کنید مقاومت ،18 آخرین قطعه ایه که باید عوض میکردین

با سلام خدمت جناب میلاد سپاسگذار توجه شما عزیز هستم ^:)^ ^:)^ ^:)^

جمعه 3 شهریور1396 - 9:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خسته نباشی دوست عزیز اگر بتوانی پالسی را که به لوپ ارسال میکنی بجای مربعی سینوسی بفرستی دقت فرمایید شبه سینوسی نباشد که با موج دندانه اره ای تولید میشود به مراتب برد دستگاه بیشتر خواهد شد البته در محدوده فرکانسsw ویک عدد میتر به دستگاه اضافه شود که کاربر از روی ان میتواند تفکیک تجربی بدست اورد

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

چهارشنبه 8 شهریور1396 - 3:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سپاس وتشکرازطراح محترم
یه درخواست ازدوستانی که ساختند داشتم
حساسیتش به ذرات چه جوریه؟
منظوراینکه ذرات میزنه یانه
؟
طراح محترم تقاضا دارم این موضوع ذرات اولویت قرار بدن به نظر شخص بنده ثبات وحساسیت به ذرات ازتفکیک هم مهمتر من اول باید مطمین بشم چیزی که دستگاه گرفته فلز نه ذرات بعد درکنارش میشه ازتفکیک هم استفاده کرد باورکنید مناطق دسترس بنده که برای تست میرم اکثرا کوهستانی ودارای ذرات بالا هستند دیگه اعصابم داغون کرده
مطمینا هراپراتوری این م.ضوع براش مهمه حالا شاید اولویت دوم باشه اما شخص خودمن اولویتم حتی قبل از تفکیک حساسیت بذرات لذا میخوام خواهش کنم درورژنهای بعدی توجه خاصی به این موضوع داشته باشید
ضمن این توضیح دوستان کاوشگر نسبت به هدف مورد نظر تاحدودی باید درمورد هدفشون اطلاع داشته باشند وبدونند دنبال چی هستند
فرضا قبری هدف هست احتمال اینکه فلزات دیگه ای مثل مفرغ یا ...لوازمی که همراه شخص هست طلای کمتری باشه وفلزات دیگه بیشتر خوب قطعا اولین چیزی که سنس بشه واعلام شه فلز اهنی هست.حالا اگه دستگاه تون مشخص نکنه طلاست بی خیال میشید؟یا اینکه اگه مطمین قطعی باشید اون زیر فلزی هست کاوش میکنید؟
.

مگر اینکه فرضا روی هدفی کارمیکنید که مثلا نشان شتر داره که گفته میشه بارش طلاست بازگفته نشده کنارش چیزی نیست
یا مثلا نسخه ای دارید گفته شده یک دیگ پراز سکه .اینجا جنس دیگ نمیدونیم(فرض کنیم طلا)
ببخشید طولانی شد
خلاصه امیدوارم که به این موضوع ذرات توجه خاصی بشه
سپاس

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

پنج شنبه 9 شهریور1396 - 10:51am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس فرهاد عزیز خسته نباشید
من دارم مدارو منتاژ میکنم خازن c2 که تو لیست قطعات نیست فقط تو شماتیک تونستم اندازه اش رو پیدا کنم که 4.7 پیکو است زحمتی نباشه اون لیست قطعات رو اصلاح کنید تا کسی خواست مدار رو بسازه بعدا به مشکل بر نخوره
ممنون میشم.

پنج شنبه 9 شهریور1396 - 4:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اسانید و دوستان عزیز.
فایلها و pcb ارائه شده در صفحه اول . کامل و نهایی هست ؟ دیگه تغییراتی که درصفحات بعد گفته شده لازم نداره ؟

مردان بزرگ از خانه هاي گلي برميخيزند!!!

پنج شنبه 9 شهریور1396 - 8:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام وارادت خدمت همه دوستان گرامی وعرض تشکر بابت ارایه نظرات وپیشنهادات شما عزیزان و همچنین عذر خواهی بنده به خاطر دیربه دیر خدمت رسیدن. @};- @};- @};- آقا فرشاد عزیز امیدوارم مشکل صدای دستگاه شما رفع شده باشد.سیگنال صوت از پایه 14 اتمگا8 از طریق مقاومت 18 وارد بیس ترانزیستور شده وپس از تقویت از کلکتور به بلندگومی رسد . پایه دوم بلندگو هم از طریق مقاومت 19 به برق 12 ولت وصل شده است .در نصب خازن شماره 18 (220 میکروفاراد) دقت بفرمایید.(پایه + به سر مقاومت19 وبلندگو وصل باشد) موفق باشید. @};-

پنج شنبه 9 شهریور1396 - 9:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 260 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mikimaus و 117 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure