انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 فروردین1403 - 3:18am

پاسخ به موضوع  [ 260 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 22 , 23 , 24 , 25 , 26
 Re: فلزیاب سار-1 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

vahed.m63 نوشته است:
سلام مجدد
چند بار پروگرام کردم با ورژن 5 که بالا اومد ولی کویل ارور میده!چرا؟؟؟؟

با سلام وارادت @};-
آقا واحد عزیز ترانزیستور tr2 حتما اشتباه نصب شده ،لطفا بعد از امتحان بصورت معکوس نصب نمایید احتمالا ایراد دستگاه بر طرف می شود.
ضمنا هیچیک از قطعات دستگاه احتیاج به هیتسینگ ندارد.با آرزوی موفقیت برای شما. @};- @};-

جمعه 19 مهر1398 - 6:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ضمن تشکر از مهندس فرهاد عزیز
ترانزیستور به صورت معکوس نصب شد ولی الان که با ورژن 3 راه انداختم سنس بالای 100 ندارم(در حالیکه انبر دست رو به لوپ چسبوندم) و پتانسیومتری که باهاش لوپ رو تنظیم میکنیم هیچ تاثیری تو کم و زیاد شدن سنس و یا قرار دادن مدار تو حالت استانه نداره.
فقط نکته ای که به نظرم میاد اینه که ترانزیستور IRF9640 که با ترانزیستوری که برای فلزجو گرفته بودم از یه مغازه خریده بودم و ترانزیستور IRF840 که برای فلزجو دوتا گرفته بودم و یکیش روی فلزجو بود همیشه کویل ارور میداد که با تعویضش با 11nk100 درست شد(تو مدار فلز جو).امکان داره به خاطر تقلبی بودن IRF9640 اینجوری بشه یا ترانزیستور مشابهی هست که امتحان کنم؟
البته با معکوس کردن ترانزیستور و رایت کردن همون ورژن 5 بازهم کویل ارور میده!
ممنون

جمعه 19 مهر1398 - 6:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

vahed.m63 نوشته است:
ضمن تشکر از مهندس فرهاد عزیز
ترانزیستور به صورت معکوس نصب شد ولی الان که با ورژن 3 راه انداختم سنس بالای 100 ندارم(در حالیکه انبر دست رو به لوپ چسبوندم) و پتانسیومتری که باهاش لوپ رو تنظیم میکنیم هیچ تاثیری تو کم و زیاد شدن سنس و یا قرار دادن مدار تو حالت استانه نداره.
فقط نکته ای که به نظرم میاد اینه که ترانزیستور IRF9640 که با ترانزیستوری که برای فلزجو گرفته بودم از یه مغازه خریده بودم و ترانزیستور IRF840 که برای فلزجو دوتا گرفته بودم و یکیش روی فلزجو بود همیشه کویل ارور میداد که با تعویضش با 11nk100 درست شد(تو مدار فلز جو).امکان داره به خاطر تقلبی بودن IRF9640 اینجوری بشه یا ترانزیستور مشابهی هست که امتحان کنم؟
البته با معکوس کردن ترانزیستور و رایت کردن همون ورژن 5 بازهم کویل ارور میده!
ممنون

دوست گرامی خسته نباشی،اول ببینیم که دستگاه پالس داره یا خیربرای این کار بعد از اینکه دستگاه روشن و در مرحله دیلی اتوماتیک قرار گرفت،روی سیم پیچ دستگاه یک گوشی ویا یک بلندگو کوچک(بیزر) ویا حتی یک یک ظرف غذای الومینیومی ویا...قرار بده اگر صدای وزوز شنیده شدو یا از گوشی صدای صوت بلند شنیده شد
یعنی قسمت پالس دستگاه(فرستنده) درست کار می کند وtr1 و tr2 سالم هستند در غیر این صورت این دو ترانزیستور را تعویض نمایید. @};- @};-

جمعه 19 مهر1398 - 10:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و خسته نباشید
وقتی گوشم رو روی لوپ میذارم صدای تیک تیک سریعی میاد و فک کنم این یعنی پالس داره.
قدم بعدی چیه؟

شنبه 20 مهر1398 - 10:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مجدد
مهندس چرا خازن C15 تو مدار من عدسیه و تو فایلها هم عدسیه ولی تو پی دی اف تو عکس خازن الکترولیته؟میتونه مشکل از اون باشه؟
جهت ترانزیستور BC337 که TR3 هست هم تو پی دی اف به نظر میاد با مدار بنده متفاوته!
ایراد از اینها میتونه باشه؟

شنبه 20 مهر1398 - 12:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب مهندس فرهاد
فک کنم ایراد از TL081 باشه چون با تعویضش با یه TL081 قدیمی که از قبل داشتم و البته با ورژن 1 برنامه، و با یه کویل ساده که فقط برای تستم استفاده میکنم(تقریبا20 سانتی) یه قفل معمولی رو تو 30 سانتی میزنه و خب فک کنم جای امیدواری داره.
نیازی هست کار دیگه ای انجام بدم یا فقط دنبال TL081 اصلی باشم؟میزان برد ربط به 7660 هم داره که اونم دنبال اصلی باشم یا نه؟و همچنین IRF9640 ؟
ممنون

شنبه 20 مهر1398 - 1:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

vahed.m63 نوشته است:
سلام مجدد
مهندس چرا خازن C15 تو مدار من عدسیه و تو فایلها هم عدسیه ولی تو پی دی اف تو عکس خازن الکترولیته؟میتونه مشکل از اون باشه؟
جهت ترانزیستور BC337 که TR3 هست هم تو پی دی اف به نظر میاد با مدار بنده متفاوته!
ایراد از اینها میتونه باشه؟

با سلام وارادت @};-
دوست گرامی اگر از پالس دستگاه مطمین هستید .ابتدا با اهمترپایه 4 چهار tl081آیسی را اندازه بگیرید باید ولتاژ حدود منهای 5/4- تا 5 -ولت را نشان بدهد.سپس ولتاژ پایه 7 را اندازه می گیریم که بایدولتاژ 5+ باشد.در صورتی که درست بود مسیر پالس به میکرو را چک می کنیم.دیودهای یک ودو را امتحان کنید نسوخته باشند بعد مقاومتهای r6 وr8 وr9 و r11 وr12 را مجددا چک واز اهم درست آنها مطمین بشوید.ضمنا خازن c15 عدسی می باشد.موفق باشید. @};- @};-

شنبه 20 مهر1398 - 1:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

vahed.m63 نوشته است:
جناب مهندس فرهاد
فک کنم ایراد از TL081 باشه چون با تعویضش با یه TL081 قدیمی که از قبل داشتم و البته با ورژن 1 برنامه، و با یه کویل ساده که فقط برای تستم استفاده میکنم(تقریبا20 سانتی) یه قفل معمولی رو تو 30 سانتی میزنه و خب فک کنم جای امیدواری داره.
نیازی هست کار دیگه ای انجام بدم یا فقط دنبال TL081 اصلی باشم؟میزان برد ربط به 7660 هم داره که اونم دنبال اصلی باشم یا نه؟و همچنین IRF9640 ؟
ممنون

آیسی 7660 ولتاژمنفی را تامین می کند اگر ولتاژمنفی درست باشد کافیست وبا برد دستگاه ارتباط ندارد، اما آیسی tl081 وترانزیستور 9640 حتما نوع مرغوب بوده
ودر برد دستگاه نقش اساسی را دارند. موفق باشید. @};- @};-

شنبه 20 مهر1398 - 2:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خسته نباشید
جناب مهندس فرهاد بالاخره با کمک های شما و تغییر TL081 نتیجه گرفتم البته با ورژن3 ولی با ورژن 5 نور ال ای دی ندارم و بخاطر همین مجبور شدم از ورژن 3 استفاده کنم.ورژن 4 هم که قسمت سنس اصلا خوب کار نمیکنه.
فیوز بیتهای ورژن 5 با ورژن 3 فرق نداره؟
بردش با یه لوپ موقت که هیچکدوم از مواردی که برای لوپ هست براش رعایت نشده و قطرش حدود 18 سانت هست برای یه فیبر مسی 10در10 حدود 40 تا45 سانته.به نظرتون درست کار میکنه با این برد که برم باکسش کنم؟
ممنون

شنبه 20 مهر1398 - 7:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

vahed.m63 نوشته است:
خسته نباشید
جناب مهندس فرهاد بالاخره با کمک های شما و تغییر TL081 نتیجه گرفتم البته با ورژن3 ولی با ورژن 5 نور ال ای دی ندارم و بخاطر همین مجبور شدم از ورژن 3 استفاده کنم.ورژن 4 هم که قسمت سنس اصلا خوب کار نمیکنه.
فیوز بیتهای ورژن 5 با ورژن 3 فرق نداره؟
بردش با یه لوپ موقت که هیچکدوم از مواردی که برای لوپ هست براش رعایت نشده و قطرش حدود 18 سانت هست برای یه فیبر مسی 10در10 حدود 40 تا45 سانته.به نظرتون درست کار میکنه با این برد که برم باکسش کنم؟
ممنون

سلام وارادت @};-
آقا واحد عزیز لطفا راهنماییهای ورژن 4 و 5 را با دقت و حوصله مطالعه بفرمایید،ایراد بیشتر دوستان در این است که فقط عجله می کنند در صورت امکان کل 26 صفحه را هم مطالعه بفرماییدمطمین باشید تجربه زیادی کسب خواهید نمود.
ترانزیستور t3 مربوط به بور صفحه ال سی دی وترانزیستور t4 جهت صدای دستگاه می باشد.ضمنا در ورژن 5 نور ال ای دی توسط گزینه آخر منو یا گزینه led قابل تنظیم بوده ومی توان آنرا خاموش یا روشن نمود.
دستگاه شما درست تنظیم نشده وگزینه 5 کاملترین گزینه می باشد.سعی کنید با حوصله و با کمک راهنما دستگاه را بخوبی تنظیم نماییدتا به برد بیشتری برسید.
موفق باشید. @};- @};- @};-

شنبه 20 مهر1398 - 11:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 260 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 22 , 23 , 24 , 25 , 26

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: jokerp و 101 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure