انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 10:58am

پاسخ به موضوع  [ 260 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 26  بعدی
 Re: فلزیاب سار-1 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب مهندس فرهاد من هم به نوبه خودم از شما تشکر میکنم .

لطفا ظرفیت C2 را بفرمائید در راهنما از قلم افتاده . @};- @};-

چهارشنبه 10 خرداد1396 - 6:46pm
مدیر کل
مدیر کل

طبق شماتیک خازن 2 مقدارش 4.7 پیکو هست.

چهارشنبه 10 خرداد1396 - 7:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
طبق شماتیک خازن 2 مقدارش 4.7 پیکو هست.

سلام استاد عزیز خوبین انشاالله .خدا سایه شما رو از رو خانوادتون کم نکنه انشاالله .ممنون @};- @};- @};-

میتونم به جاش 5 پیکو بذارم 4.7 هم دارم ولی 5 پیکو اصلی دارم .

چهارشنبه 10 خرداد1396 - 7:50pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون. @};-
بله تفاوتی نداره میتونین 5 پیکو بذارین. در واقع نقش این خازن هم مشابه خازن 5 پیکو در مدار فلزجو هست! :D

چهارشنبه 10 خرداد1396 - 8:40pm

سلام مهندس حمید عزیز من از پروگرمی استفاده میکنم قسمت کلی low fuse hige fuse نداره میشه در مورد فیوز بیتها بیشتر توضیح بدین مثل مدار خودتون که فیوزبیتها رو کامل برای تمام پروگرمها نشان داده بودین با تشکر

پنج شنبه 11 خرداد1396 - 8:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خیلی ممنون. @};-
بله تفاوتی نداره میتونین 5 پیکو بذارین. در واقع نقش این خازن هم مشابه خازن 5 پیکو در مدار فلزجو هست! :D

ممنونم استاد عزیز @};- @};-

پنج شنبه 11 خرداد1396 - 9:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

sajad p نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز من از پروگرمی استفاده میکنم قسمت کلی low fuse hige fuse نداره میشه در مورد فیوز بیتها بیشتر توضیح بدین مثل مدار خودتون که فیوزبیتها رو کامل برای تمام پروگرمها نشان داده بودین با تشکر

سلام دوست عزیز با اجازه مهندس
بفرمایید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 11 خرداد1396 - 11:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس عزیز و جناب فرهاد

من این برد رو مونتاژ کردم داره کار میکنه یه مشکل جزئی هست اینکه ترانزیستور 337 بخش صوت کمی داغ میکنه باید اینطور باشه یا نباید داغ کنه البته موقع سنس که صدا بخش میشه ترانزیستور قویتر نمیشه جاش زد اگه میشه لطفا بفرمائید .من BD140 138 139 141 دارم موجود . و اینکه RV کنارTL081 رو میتونم بجاش یک پتانسیومتر با یک ولوم 10 کیلو سری کنم باهم بزنم جهت تنظیم دقیق لوپ .ممنون @};- @};-

البته من یه هیت سینگ روش بستم دیگه داغ نمیکنه اگر مشکلی از نظر فنی نداره بذارم روش بمونه.

یه اشکال جزئی دیگه که مدام از بلندگو یه صدای خور خور بسیار ضعیف میاد که اگه از هندزفری استفاده بشه شاید برای اپراتور آزار دهنده باشه در طولانی مدت . اگه ایراد از مونتاژ منه بفرمائید رفع کنم در غیر اینصورت باید رفع بشه که بشه استفاده کرد .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 11 خرداد1396 - 3:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام و احترام خدمت همه دوستان عزیز
دوست عزیز آقای داود با توجه به اینکه ترانزیستور 337 تیپ منفی می باشد شما می توانید از BD139 به جای ترانزیستور فوق استفاده نماییدولی در نظر داشته باشید که از بلندگوی با وات حداکثر 500میلی آمپر بیشتر استفاده ننمایید چون ضمن کشیدن جریان زیاد از باطری کار دستگاه نیز مختل می شود.و در مورد RV اصلا این کار درست نیست
وباعث بر هم خوردن و نویز در دستگاه می شود.ضمنابابت ساخت دستگاه به شما تبریک می گویموموفق باشید.

جمعه 12 خرداد1396 - 11:29am
مدیر کل
مدیر کل

ببخشید فرهاد عزیز ولی در خصوص بلندگو نکته فنی کاملا اشتباهی فرمودین که بلحاظ آموزشی ممکنه دوستان رو حتی در سایر مدارات هم با مشکل مواجه کنه! لذا لازم میدونم تصحیح کنم. ببینید شما برای چنین مداری میتونین از بلندگوی 100 وات هم استفاده کنین! بلندگو بر اساس امپدانس اهمی خودش یک جریان مشخص از مدار میکشه و وات مشخصی رو مصرف میکنه. رقمی که بعنوان وات روی بلندگو قید میشه نشانه حداکثر توانایی ارائه قدرت صوتی هست. پس فقط کافیه بلندگو کمی بیشتر از حداکثر توان خروجی صوتی مدار قدرت داشته باشه تا برای بلندگو مشکلی پیش نیاد. اگر وات بلندگو کمتر از توانی باشه که مدار ارائه میده ؛ طبیعتا بلندگو خراب میشه. اما به هر میزان قدرت بلندگو بیشتر از توان خروجی مدار باشه نه برای بلندگو و نه برای مدار مشکلی پیش نمیاد فقط به حجم و وزن و قیمت بلندگو افزوده میشه! برای چنین مداری بلندگوی 8 اهم در حد 0.5 وات کفایت میکنه. اگر بخوایم کمتر به بخش صوتی مدار فشار بیاد میشه از بلندگوی 16 یا 32 اهم استفاده کرد یا اینکه یک مقاومت مثلا 10 اهم با بلندگوی فعلی سری کرد که البته منجر به کاهش قدرت صدا هم خواهد شد. البته اینکه قدرت خروجی صدا تا چه حد باشه ؛ علاوه بر مدار بخش صوتی به نوع خروجی و تنظیمات PWM داخل برنامه میکرو هم بستگی داره.

جمعه 12 خرداد1396 - 12:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 260 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 88 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure