انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:39pm

پاسخ به موضوع  [ 260 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 26  بعدی
 Re: فلزیاب سار-1 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا فرهاد دوست عزیز مدار به این باحالی زحمتشو کشیدی چرا کم پیدایی... (-|
با اجازت یک تغیراتی تو مدارت ایجاد کردم البته میدونم دلخور میشی اما به بزرگی خودت ببخش..من pdf شماتیک رو میزارم یک نگاهی بندازین البته من پایه ورودی رو غیر معکوس کننده در نظر گرفتم اگه مشکلی هست میشه درستش کرد.مقدار خازن 5 پیکو هم کمی بیشتر در نظر گرفتم این خازن به واکنش سریعتر به فلز میتونه کمک کنه البته مهندس حمید عزیز بیشتر در جریان این مدل سیستمها هستن .همینطور مقاومت دمپینگ که میشه کم وزیاد کرد تا بهترین نتیجه رو بدست اورد...اگه بازم جسارت کردم ببخشید.اولش میخواستم طرحتون رو بسازم تو کلیپی که گذاشتین دیدم ثبات بد نیست اما تا صدا در استانه قرار نگیره سنس بهتر نمیشه گویا حساسیت هم به فلزات کوچیک نداره البته شاید یک حسن باشه اما این طرح مشکلات تغذیه دوبل رو نداره وبا ولتاژ 12 کار میکنه یک ولوم هم برای تنظیم گذاشتم که بتونیم در هر حالت که سیستم تنظیم میشه اون رو در حالت استانه قرار بدیم با حساسیت بیشتر. چون همین امروز روش کار کردم اگه مشکلی داشته باشه بازم میشه دستکاریش کرد.... :) ^:)^ باز از همه مهمتر نظر مهندس حمید :-ss

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 26 بهمن1396 - 1:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این بهتره در همه حالات یک ولتاژ ثابت داریم که میتونیم به پایه معکوس کننده تزریق کنیم حتی میشه مثل فلزجو دقیق ولتاژ مناسب رو با دوتا مقاومت مشخص کرد :) به هر حال من مدار شمارو حتما میسازم اگه بتونم با همین تغییرات میسازم ببینم چی میشه ;;) شب همگی بخیر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 26 بهمن1396 - 3:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جان فایل پی یی بی رو هم اگه آپ کنی ممنون میشیم

خدايا مددی کن

جمعه 27 بهمن1396 - 1:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر جان این طرح فقط یک نمونه بود البته تئوری درسته اما چندتا نکته هست که باید برطرف بشه تا سیستم خوب کار کنه البته باید یک نمونه ساخته بشه بعد با تغییر بعضی از قطعات بهترین نتیجه حاصل بشه .مهمتر اینکه صاحب طرح جناب فرهاد خان مطمئنم داره روی یک طرح کاملتر کار میکنه واسه همینه خبری ازش نیست میخواد همه رو سور پرایز کنه :x البته فقط یک حدس بود شایدم اینطور نباشه.حالا کمی منتظر بمونیم ببینیم چی میشه @};- منم بتونم روش کار میکنم

جمعه 27 بهمن1396 - 7:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس نمیدونم چرا غیبتت طولانی شده.
من مدار شمارو با تغییرات درست کردم البته به شکل سادتر ...نتیجه شد ثبات خیلی عالی اون هم با تغذیه ترانس برق و نویزش-و برد هم در حد خودش بسیار مطلوبه- چون با این ماسفت و یک اپ آمپ بیشتر نمیشه توقع داشت..راستش دیروز تموم کردم اما دوباره یک تغییر دیگه دادم که خیلی بهتر شد با این حال با لوپ 40 تخت فلزجو برد برای یک سکه 30 تا 35 سانت در شربت سرماخوردگی 45تا40 سانت- درب قوطی سوهان 110-120 سانت اینها بردهای حدودی هستن که گفتم دقیق هم نیستن چون تو اتاق ازمایش کردم و تو فاصله 20 سانتی تا 5 متری انواع اقسام فلزات اهنی بزرگ منزل هست .هنوز هم کلا مدارو جمعش نکردم که ببرم بیرون مطمئنن نتیجه بیرون خیلی بهتر از تو محیط منزل هست اون هم با فاصله خیلی کم از فلزات دیگه :) ...با اینحال به نظرم خوب شده.فقط یک زحمت واستون داشتم اگه ممنکه برنامه رو یک دستی بکشین.کلا دوتا مشکل جدی داره .اولی میتر سنس هست که اگه یک سکه رو به فرض 40 سانت بزنه میتر با عدد 10 نشونش میده اگه سکه رو به30 سانت کاهش بدیم باز هم میتر همون عدد 10 رو نشون میده و اگه اون سکه به 20 سانت برسه میتر میشه 40تا 70 واگه به 15 برسه میشه 200و به 17 سانتی لوپ برسه میشه 1000 این قسمت برنامه رو اگه درست کنید که حالت پله ایی یا هرمی داشته باشه حله چون الان از صفر تا صده..دومین مشکل برنامه ذخیره شدست که اگه نباشه بهتره مثل فلزجو یک مد داشته باشه بعد از تغیرات سیو بشه چون مد سیو شده کارایی نداره باید تو هر شرایط کاوش برنامه عوض بشه بیخود فضا اشغال کرده X_X راستی وقتی سیستم روشن میشه پالسهایی رو به لوپ میده که باید یک بار کلید اوکی رو بزنی تا این حالت از بین بره مثل گاز خوردن تو سیستمهای انالوگه یک مشکل دیگ هم داره البته زیاد جدی نیست وقت نکردم وگرنه با تغییرات مقاومت شاید درست میشد . نمایشگر باطری درست ولتاژ رو نشو ن نمیده البت هبا مقادیر انتخابی توی شماتیک شما با خطای یک درصد اینطوره البته زیاد هم مهم نیست..اگه بتونین همون دوتا مشکل رو حل کنید سیستم با ثباتی هست ....باز هم ممنونم که نیستین و ما حرف میزنیم خدا کنه حد اقل بخونین

چهارشنبه 2 اسفند1396 - 2:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مشکل اول حل شد....گین تقویت کننده زیاد بالا بود این حالت به وجود اومده بود گفتم شاید مشکل از برنامست :D اما مشکل دوم دیگه به برنامه مربوط میشه....خب دوست عزیز از طرح جدیدتون متشکرم جا داشت که دوباره تشکر کنم واگه خواستین روی مدارتون کار کنین بیشتر از همه دوستان خوشحال میشن. @};-

جمعه 3 اسفند1396 - 12:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جان فیبر و فیلم لطفا در ضمن این دستگاه در قسمت صدا هم کمی گنگ عمل میکنه میشه دستی بهش کشید

خدايا مددی کن

جمعه 3 اسفند1396 - 12:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
بهرام جان فیبر و فیلم لطفا در ضمن این دستگاه در قسمت صدا هم کمی گنگ عمل میکنه میشه دستی بهش کشید

چشم حتما فقط شاید نتونم آپ کنم اخه سرعت نت با گوشی جالب نیست.صداش مربوط به فرکانس کاری میکرو هست که باید تو برنامه تغییر کنه مشخصا از تن فرکانس پایین استفاده شده اگه دورو بر 400 هرتز تا600 هرتز بود خوب بود به گمانم 200 هرتز به پایین هست البته میتونه به پالس خروجی هم مرتبط باشه این دیگه هنر اقا فرهاد هست که چطور برنامه رو نوشتن.البته صدا زیاد هم مهم نیست جوری باشه که سنس اتفاق بیفته خوبه حالا صداش گرفته باشه انگار که سرماخوردست مگه چی میشه :D

جمعه 4 اسفند1396 - 7:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام و عرض ارادت خدمت همه دوستان گرامی و همچنین عرض پوزش به خاطر اینکه دیر خدمت میرسم .دوستان کمی مشکلات علت اصلی بود ضمن اینکه با توجه به اینکه سن و سالی از من گذشته عذر بنده را بپذیرید البته بنده سعی می کنم همه مطالب ارائه شده از طرف دوستان گرامی را مطالعه نموده و تا جای ممکن بی جواب نگذارم.دوستان گرامی با توجه به مطالب صفحه گذشته لازم می دانم مطالبی را خدمت شما عرض نمایم.دوستان عزیز بنده برای طراحی و ساخت و برنامه نویسی دستگاه سار حدود دو سال مطالعه و کار و زحمت کشیده ام و خدا میداند تنها کمکی که دریافت نموده ام مطالب و تشریح زیبای استاد گرانقدر مهندس حمید عزیز بوده است که در راهنما همه خوانده و استفاده نموده ایم . بنده برای هر قسمت از این دستگاه به جرئت می‌گویم هفته‌ها و بعضی قسمت ها ماه ها زحمت کشیده ام. عزیزان دستگاه فلزیاب یک دستگاه معمولی و یا مثلاً یک آمپلی فایر ساده نیست که هر کس قسمتی از آن را یا همه آن را کنار بگذارد و خود چیزی بدان اضافه و یا از آن کم کند مگر آنکه خود طراح و یا سازنده این گونه ابزار باشد فقط می توانم بگویم این دستگاه ها ریزه کاری های بسیار جالب و دقیقی دارد که فقط عالم این علم میتواند دخل و تصرفی در این گونه دستگاه ها بکندضمناً اینکه کسی نتیجه زحمات شخص دیگری را به راحتی کنار گذاشته و تغییر دهدکار ناپسندی بوده و به نظر بنده کار درستی نیست و بی حرمتی و بی احترامی به سازنده و یا طراح می باشد بنده از اینکه دوستان گرامی بتوانند کاری انجام دهند بسیار خوشحال می‌شوم و نیت بنده از ساخت و طراحی این دستگاه همین بوده است که دوستان و جوانان گرامی تشویق شده و خود با تفکر و زحمت بتوانند دستگاه های بهتر طراحی نموده و بسازند چنانکه در این دستگاه که۴ ورژن تا حالا داشته و هر ورژن با ورژن بعد فرق های فراوان دارد و بنده سعی کردم تا سر حد امکان همه ریزه کاری های اینگونه دستگاه ها را با نوشتن وطراحی برنامه ها در اختیار دوستان عزیز بگذارم و عرض می کنم برای استفاده بردن و اضافه کردن دانش خود تنها ساختن این دستگاه و تک تک ورژن ها را برنامه‌ریزی کردن و کار کردن و تجربه کسب نمودن می‌تواند ثمربخش باشد امیدوارم دوستان گرامی از صحبت های بنده حقیر برداشت بدی نکرده و با کار و زحمت و ساخت و برنامه ریزی دستگاه بتوانند به نتایج بسیار خوبی رسیده و تجربیات خوبی را کسب نمایند آرزویم موفقیت همه شما عزیزان است.. @};- @};- @};-

شنبه 5 اسفند1396 - 12:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

. با عرض سلام و خوشامد خدمت دوست عزیز آقای مهندس بهرام @};-
آقا بهرام خوشحالم که شما انسان فعالی هستی و به دنبال دریافت اطلاعات و کسب معلومات بیشتر در این زمینه هستی برای کسب نتیجه و همچنین راه درست لطفا با ساخت خود دستگاه و تک تک ورژنهای موجود امتحان کنیدو مطمئن باشید که به نتیجه مطلوب رسیده و انشالله همه آگاهی ها و اطلاعات لازم را جهت ساخت و برنامه ریزی پیدا خواهید کرد به عرض شما می رسانم که این نقشه که شما طرح کرده ایدجواب درستی به شما نخواهد داد و باعث از بین رفتن هزینه و وقت شما و همچنین دوستان عزیز خواهد شد. :-o
دوست عزیز در ورژن های ۱ و ۲ و ۳ از حافظه اصلی دستگاه استفاده نشده است در نتیجه هیچ گونه ذخیره ای از قبل نمیشود و شما با روشن کردن دستگاه می توانید با دادن اطلاعاتی که خودتان می‌خواهید از دستگاه استفاده نمایید اما در ورژن ۴ بنابه خواسته بعضی از دوستان از حافظه اصلی استفاده شده و این ورژن به گونه خاص نوشته شده بدین طریق که با روشن شدن دستگاه شما دو گزینه برای کار در اختیار دارید یعنی اینکه هم می‌توانید از گزینه های از پیش تعیین شده استفاده نمایید و هم می توانیداز گزینه قبل که خود شما ذخیره کرده اید استفاده نمایید بدین گونه که با فشار دادن دکمه ok یا b۵ وارد گزینه ها شده و تک تک گزینه ها را ok نمایید و سپس ازمنو خارج شوید در این حالت همه گزینه های از قبل تعریف شده شما در حافظه اصلی ثبت شده و در اختیار شما ست این گزینه یکی از خصوصیات شاخص این دستگاه می باشد ضمناً صدای دستگاه هم هیچ گونه مشکلی نداشته و با تمرین میتوانید بهترین استفاده را از این گزینه هم بنمایید امیدوارم توانسته باشم مطالب مفیدی را خدمت شما ارائه دهم موفق باشید. @};- @};-

شنبه 5 اسفند1396 - 12:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 260 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 72 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure