انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 6:07am

پاسخ به موضوع  [ 260 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 26  بعدی
 Re: فلزیاب سار-1 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد فرهاد لطف کن یه عکس با کفیت از مدار بزن ممنون

شنبه 25 شهریور1396 - 11:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا اسد عزیز چندین بار تلاش کرذم ولی نتوانستم عکسی را که از مدار گرفته بودم ارسال نمایم.در صفحه اول قسمت راهنمای فایلها چند عکس از دستگاه موجود است امیدوارم بتواند در رفع مشکل کمک نماید. @};-

یکشنبه 26 شهریور1396 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد متاسفانه مشکلم حل نشده,عکس هم نمیتونم بزارم یعنی هرچی میزنم نمیاد
ترانزیستور قسمت صداش شدیدا داغ میکنه امروز بازم عوضش کردم نشد,صداشم ضعیف
با تشکر

یکشنبه 26 شهریور1396 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

منم اتفاقی این تایپیکو دیدم البته یه چند مورد از دوستار مدار سارو شنیده بودم ایشالله موفق باشید و بتونید به رتبه عالی برسونیدش.
راستی ایا براورد هزینه ساخت براش شده؟
و ایا از لوپهای فلزجو برا این سیستم میشه استفاده کرد
و یه خواهش تغیراتی که تایید میشن برا عملکرد بهتر سیستم رو هم تو لیست قطعات و شماتیک اعمال کنید و در صفحه اول قرار دهید.
بازم ممنون

دوشنبه 27 شهریور1396 - 11:37am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

bazargardan نوشته است:
منم اتفاقی این تایپیکو دیدم البته یه چند مورد از دوستار مدار سارو شنیده بودم ایشالله موفق باشید و بتونید به رتبه عالی برسونیدش.
و یه خواهش تغیراتی که تایید میشن برا عملکرد بهتر سیستم رو هم تو لیست قطعات و شماتیک اعمال کنید و در صفحه اول قرار دهید.
بازم ممنون

با اجازه مهندس فرهاد عزیز دوست عزیز با هزینه کمتر از 50 هزار تومان با بهترین قطعات درست میشه بله میتونید از لوپ ها فلز جو استفاده کنید و بهترین نتیجه رو میده

سه شنبه 28 شهریور1396 - 10:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

loyal.866 نوشته است:
bazargardan نوشته است:
بازم ممنون

با اجازه مهندس فرهاد عزیز دوست عزیز با هزینه کمتر از 50 هزار تومان با بهترین قطعات درست میشه بله میتونید از لوپ ها فلز جو استفاده کنید و بهترین نتیجه رو میده

با تشکر
برام خیلی جالبه با این هزینه سیستمی خوب درست بشه،تغذیشم که ۱۲ ولته خیلی عالی هستش

چهارشنبه 29 شهریور1396 - 9:34pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس فرهاد مشکلم حل شد تو عکسی که گذاشتید صفحه اول بعنوان راهنما, من از روی همون درست کردم که تموم مشکلم ترانزیستور کنار مقاومت 19 بود که شما تو عکس اشتباه گذاشتید,که با برعکس کردنش مشکلم حل شد
با تشکر شب خوش

دوشنبه 2 مهر1396 - 12:58am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوست عزیز میشه در مورد استفاده از آی سی icl توضیح بدید؟
یه سوال، عملکرد این مدار با پایین اومدن ولتاژ باطری، تغییر نمیکنه؟ چون فلزجو با حداقل ولتاژ 15 ولت راه میفتاد و یک رگولاتور 12 ولتی داشت که همیشه 12 ولت ثابت بود و کم و زیاد نمیشد.

انسان ها 10 دسته اند، دسته ای که باینری میدانند و دسته ای که باینری نمیدانند!

پنج شنبه 5 مهر1396 - 2:22am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام خدمت مهندس عزیز
مهندس شما که زحمت کشیدی و وقت گذاشتی این فلزیابو ساختی، حیفه سوالات من و دوستان اینجوری بی جواب بمونه و یا خیلی دیر جواب داده بشه، یه وقت بذارید و طرحتونو بیشتر توضیح بدید. فایل توضیح رو کاملتر کنید. سوالات رو زود به زود جواب بدید
با تشکر از شما مهندس عزیز

انسان ها 10 دسته اند، دسته ای که باینری میدانند و دسته ای که باینری نمیدانند!

جمعه 6 مهر1396 - 3:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

@};- با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان انجمن فلزجو
دوستان عزیز بنده را بابت تأخیر در پاسخگویی به سؤالات ببخشید؛ به دلیل مسافرت‌ و دسترسی نداشتن به اینترنت قادر به پاسخگویی نبودم.
آقای حامدتاران عزیرخلاصه‌ای از کارکرد کلی دستگاه را شرح می‌دهم که امیدوارم مورد استفاده قرارگیرد. در این دستگاه از سه عدد آی-سی استفاده شده که آی-سی شماره 1 (اتمگا 8) در حقیقت قلب دستگاه است و کار اصلی را بر عهده دارد، از جمله ایجاد پالس و نمونه‌گیری از پالس و ارسال نتیجه‌ی نمونه‌گیری از پالس به ال-سی-دی و بسیاری موارد دیگر... آی-سی شماره 2 (7660) ایجاد ولتاژ 5- ولت را برعهده دارد و آی-سی شماره 3 (تی ال 081) تقویت پالس و ارسال آن به آی-سی شماره 1 جهت نمونه‌گیری را برعهده دارد. برنامه اصلی دستگاه در آی-سی شماره 1 ذخیره شده‌است. از مزایای این دستگاه می‌توان به ولتاژ آن اشاره کرد که 12 ولت است ولی دستگاه می‌تواند از 8 ولت تا 12 ولت به خوبی جواب دهد و مشکلی در کارکرد آن بوجود نمی‌آید. جهت کارکردن با دستگاه ابتدا یک عدد باتری 12 ولت 1 تا 2 آمپر به دستگاه متصل می‌نماییم که مقدار این ولتاژ بر روی ال-سی-دی نمایش داده می شود که پس از چند ساعت کار با دستگاه چنانچه ولتاژ به پایینتر از 12 ولت (تا 8 ولت) افت کند، دستگاه بخوبی جواب می دهد ولی با کمتر از 8 ولت پالس قطع شده ودستگاه از کارکردن بازمی‌ایستد. با آرزوی موفقیت شما دوست گرامی. @};- @};-

سه شنبه 11 مهر1396 - 10:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 260 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 75 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure