انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:49am

پاسخ به موضوع  [ 260 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 26  بعدی
 Re: فلزیاب سار-1 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست خوبم آقا داود عزیز خسته نباشی . @};-
پتانسیومتر RV در حقیقت آفست آپ آمپ TL081را تنظیم می نماید.بدینگونه که ابتدا بعد از روشن شدن دستگاه و با توجه به پیش فرض دستگاه که دیلی مساوی 20 وپالس مساوی 150 می باشد با تنظیم این پتانسیومتر روی 0 بطوری که LED گهگاه روشن وخاموش شده ویا صدای تق از دستگاه شنیده شود در این حالت دستگاه برای همیشه تنظیم شده و دیگر احتیاج به تنظیم این پتانسیومتر نمی باشد پس این پتانسیومتر یکبار آن هم فقط در اولین بار تنظیم می شود.

پنج شنبه 18 خرداد1396 - 4:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا داود عزیز
در مورد سوال دوم شما لطف بفرمایید و همه قطعات را روی برد نصب نمایید.سپس همانگونه که عرض کردم پس از روشن شدن دستگاه بدون آنکه هیچ یک از گزینه ها را تغییر بدهید و همچنین ولتاژ دستگاه 12 ولت(بین 5/11 تا12 )باشد پتانسیومتر را بگونه ای تنظیم نمایید که LED گاهی چشمک بزند لطفا این کار را با حوصله و دقت انجام دهید .اکنون دستگاه شما آماده کار می باشد.
ضمنا همانگونه که قبلا عرض شده این تنظیم همیشگی است ودیگر هیچ تغییری لازم ندارد و با این تنظیم کلیه مشکلات دستگاه رفع می شود.لطفا در صورت امکان چند نمونه از نتایج کاردستگاهتان را اعلام بفرمایید.
در مورد عدد سنس هم انشاالله سعی می کنم در ورژنهای بعد اصلاح نمایم.با تشکر @};- @};-

پنج شنبه 18 خرداد1396 - 7:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و تشکر آقا شهریار عزیز @};- @};-
اندازه PCB جهت گرفتن پرینت روی 100 درصد گذاشته شود درست است.موفق باشید.

پنج شنبه 18 خرداد1396 - 7:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام ممنون مهندس عزیز از بابت جواب به سوالات بنده . این فلزیاب درسته که تفکیک نداره طبق فرمایش مهندس با تنظیم دیلی و پالس میشه به برد بیشتری دست یافت و اینکه من در تست هوا و در منزل عمق زنیش بهتر از چنس هست البته با مونتاژ خوب و قطعات مرغوب و اینکه با تکان های جزئی لوپ دستگاه از ثبات خوبی برخوردار است مثل عمو پلونوس در مورد میتر سنس هم که مهندس قولشو دادند در ورژنهای بعدی بهتر میشه من بیشتر از سر کنچکاوی این دستگاه رو مونتاژ کردم ولی مثل اینکه باید قاب کنم و کنار فلزجو و لورنز ازش استفاده کنم .ممنون از مهندس عزیز که مثل مهندس حمید عزیز دل بزرگی دارند و ساخت این فلزیاب رو برای دوستان بخصوص مبتدیان پیشنهاد میکنم . با سپاس @};- @};- @};-

پنج شنبه 18 خرداد1396 - 8:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام,خسته نباشید,با عرض تبریک به شما
لطف کنید بگید فلزیاب شما فلز 20/20 در چه عمقی میتونه سنس, و درباره ثباتش,اگه کسی ساخته یکم توضیح بده

پنج شنبه 1 تیر1396 - 9:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
کسی نیست جواب بده ایا این دسگاه کارایی خوبی داره,یدونه بسازیم,قدرتش,در چه حدی هست,ایا مثل فلزجو میشه یا ضعیفتره,
با تشکر

دوشنبه 4 تیر1396 - 12:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون از فرهاد عزیز به خاطر مدار خوبشون
دستگاه خوبی است و ثبات خوبی داره
با اجازه فرهاد عزیز پیشنهاد میکنم پتانسیومتر 20 کیلو رو 10 دور و دم دست بزارید و خازن 5 پیکو رو برای رسیدن به حداکثر هماهنگی اجزا اپ امپ از خازن متغییر 10 پیکو استفاده کنید
به جای 7660 از 7662 استفاده کنید و خازنهای دور 7662 رو از جنس بسیار مرغوب استفاده کنید
البته به نظر من از ولتاژ متقارن استفاده کنید بهتره
فرهاد عزیز کارتون قابل تقدیره من تست کردم قدرتش کمی از فلزجو کمتره و در حد چنسه و ثباتش از چنس بهتر و در حد فلزجو است ولی خوب ه که محدودیت نداره
قدرتشم با یک سری تغییرات سخت افزاری بهتر میشه
موفق باشید

دوشنبه 5 تیر1396 - 9:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

لطفا یکی فیلم آقا فرهاد رو برای بنده در گروه تلگرامی زیر بفرسته ممنون میشم
https://t.me/joinchat/AAAAAAyFj9ZuWIJGTYxWzQ

خدايا مددی کن

پنج شنبه 8 تیر1396 - 9:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام واحترام خدمت همه دوستان گرامی @};-
دوستان از این بابت که دیر خدمت می رسم معذرت می خواهم.
آقا رستم عزیز بسیار خوشحالم که جنابعالی هم اظهارنظر کردیدو از این بابت از شما تشکر می نمایم.
همانطور که شما گفتید اگر به جای پتانسیومتر 20 کیلو اهم معمولی از نوع 10 دور استفاده نماییم بسیار تنظیم دستگاه بهتر شده ودر کارکرد بهتر دستگاه تاثیر گذار است .از یادآوری شما سپاسکزارم.
استفاده از ای سی 7662 به جای 7660 الزامی ندارد زیرا ولتاژ ورودی 5 ولت می باشد و7660 براحتی جابگوست.
استفاده از خازن تریمر به جای 5 پیکو را جایز نمی دانم زیرا ممکن است باعث نویز وبهم خوردن ثبات دستگاه شود مخصوصا که در ورژن بعدی دستگاه بسیار با ثباتر شده .
باز هم از لطف جنابعالی سپاسگزاری می نمایم. @};- @};-

یکشنبه 18 تیر1396 - 4:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا اسد عزیز سلام @};-
در حال حاضر دستگاه فلز جو استاد حمید عزیز برای ساخت و استفاده بهترین است. @};-

یکشنبه 18 تیر1396 - 5:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 260 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 و 131 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure