انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 2:07pm

پاسخ به موضوع  [ 21 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 دوستان خواهشا راهنمایی کنید Pimax - Gpx 5000 - SSP 5000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز اصلا عجله نکن

سکه یابی
https://telegram.me/sekeyabi

شنبه 20 آذر1395 - 10:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یه چیزی میگم تا تهش برو داداش داری اشتباه منو میکنی ....از جیب زن و بچت نزن برای رسیدن به دفینه . از زندگی ساقط میشی جون داداش .....یا حق

خدايا مددی کن

شنبه 20 آذر1395 - 10:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز همون ماشین رو بگیر سوار شو حالشو ببر
منم یه روز فکر میکردم اگه 10 12 میلیون خرج کنم به همه چی میرسم
اما تا الان همش ضرر بوده الان پشیمون هستم کاش ماشین رو میخریدم
و کیفشو میکردم

شنبه 20 آذر1395 - 11:43pm

حمید نوشته است:
ahura89 عزیز به فلزجو خوش اومدین.
سوالات شما مشخص و تا حد زیادی لااقل برای ما که چند ساله با این مسائل سر و کار داریم تکراری هست! پس خواهش میکنم اینقدر مطلبتون رو تکرار نکنین و به نظرات دوستان توجه داشته باشین. بنده هم چیزی که طبق اطلاعات و تجربه بنظرم میرسه عرض میکنم امیدوارم بدردتون بخوره.
اگر با پولتون هر کار بهتری میتونین بکنین حتما همون رو انجام بدین! تجربه نشون داده دوستانی که مبلغ مشخصی در اختیار داشتن و بین یک هزینه شخصی و یا خرید دستگاه های دفینه یابی دومی رو انتخاب کردن اغلب پشیمان شدن!!! بنابراین حداقل اگر به دنبال دستگاه هستین سعی کنین سراغ انواع گرانقیمت نرین که هیچکدوم به اندازه پولشون کار انجام نمیدن و معمولا با دستگاههای ارزانتر هم آنچنان تفاوت عملکردی ندارن و چه بسا که اصلا برعکس هم باشه!
اینکه شما مکان دارای نشانه سراغ دارین دلیل بر این نمیشه که حتما اونجا چیزی باشه و فقط هم دستگاه مشکل شما رو حل کنه! کاوش فاکتورهای متعددی داره که دستگاه مناسب تنها یکی از اونهاست. متاسفانه اغلب کاوشگران تازه کار با فاکتورهای موثر در این کار آشنایی ندارن و همین سبب میشه در ادامه با مشکل مواجه بشن و حتی همه ایراد رو هم بر گردن دستگاه بیندازن! در عین حال هر دستگاهی بسته به سیستم کاری خودش دارای اپراتوری خاص و قلق هایی هست که بدون اشنایی و کسب تجربه در موردشون نمیتونین جواب مناسبی بگیرین.
دستگاههای سری جی پی و جی پی ایکس از جمله مدل 5000 فلزیاب هایی مبتنی بر سیستم پالس هستن. این تلقی اشتباهی هست که برخی فکر میکنن این سیستمها وی ال اف هستن! حساب GPZ7000 هم مشابه هست. این دستگاهها بطور خاص برای خورده ریز های کوچک طلا (فقط کوچک!) بهینه شدن و بیشتر پولی که میپردازین بابت همین تکنولوژی هست که در ایران تقریبا بدرد هیچ کاوشگری نمیخوره و برای دفینه ها و اهداف بزرگتر از حد یک سکه کارایی ویژه ای نداره. همونطور که دوستان فرمودین تمامی مدلهای ساخت شرکت مینلب دارای برد محدود به 1.5 و بعضا حداکثر 2 متر برای اهداف بزرگ هستن.
هیچ دستگاهی بطور کامل ذرات رو حذف نمیکنه و ثبات صد در صدی هم نداره! فاکتورهای فنی دخیل در این زمینه کاملا به زمین و مکان و اپراتوری شما بستگی داره. بنابراین نباید فریب تبلیغات فروشندگان مختلف رو بخورین. دستگاههای مینلب و لورنز هم در موارد متعددی دچار مشکل ثبات و یا سنس اهداف کاذب هستن و هر چه با دستگاهها بیشتر کار کنین بیشتر هم متوجه این خطاهای رایج میشین.
در مورد دستگاههای دیگری که نام بردین بنده نظری ندارم و میتونین از تجربه دوستان استفاده کنین. اما در خصوص دو دستگاه ردیاب FPL35 و فلزیاب فلزجو (FPI) که هر دو طراحی بنده هست ؛ با توجه به تجربه منفی که با ردیاب داشتین بنده مطلقا استفاده از هیچ نوع ردیابی اعم از ردیاب 35 رو به شما توصیه نمیکنم چون مطمئن هستم جوابی نمیگیرین! ردیابهای آنتنی همه بر اساس یک اصل ثابت عمل میکنن که تا حد زیادی به شخص اپراتور بستگی داره و هیچ یک از این ردیاب ها بصورت اتوماتیک و الکترونیکی نیستن. در این مورد تبلیغات بسیار بوده ولی هیچ ردیابی غیر از این عمل نمیکنه. اما فلزیاب حسابش جداست و دستگاهی الکترونیکی هست که قاعدتا خیلی بیشتر به درد شما میخوره. طرح فلزیاب فلزجو بصورت رایگان (دارای محدودیت) در انجمن وجود داره و اگر خودتون یا دوستانتون به الکترونیک آشنایی دارین میتونین با هزینه ای اندک بسازین و استفاده کنین. نیازی به هزینه یا خرید چیزی هم نیست! ولی اگر توانش رو ندارین یا دنبال نسخه نامحدودش هستین میتونین با اقا مجتبی تماس بگیرین. تنها فرق اصلی نسخه محدود هم محدودیت 300 بار روشن و خاموش دستگاه هست. این فلزیاب از معدود فلزیاب هایی هست که امکان تشخیص حفره رو هم داره. هیچ یک از دستگاههای مینلب و لورنز چنین قابلیتی ندارن! تفکیکش هم از برخی جهات بهتر از دستگاههای معتبری هست که اسم بردین. سوالات دیگری هم که در خصوص دستگاه ما پرسیدین به وضوح در تاپیکهای مربوطه بیان شده.

درود

سپاسگزارم از خوش آمد گویی

بنده فقط برای راهنمایی خرید مزاحم انجمن شدم ولی دیدم دوستان خوبی اینجا هست و صد البته بخش های بسیار زیادی جهت راهنمایی های دیگر
سوالات من در قالب نقل قول هست و برای من تکراری نیست و برای اینکه به جوابم برسم طبق رسم سایر انجمن های ایرانی و خارجی برای هر شخص که به من پاسخ داده نقل قول کردم که اگر افرادی دیگر که دانش هم نداشته باشند و به این تاپیک سر بزنند با آگاهی کامل ازون خارج بشن و با این وجود از شما و دیگر دوستان عذر میخوام که مطالب رو کامل و طولانی و با جزئیات مینویسم♥

از اینکه واضح و خیلی ساده بیان کردین ممنونم
ماینلب = سکه زنی و اشیاء ریز و حفره زنی هم نمیکنه
لورنز = عمق متوسط و ناسازگاری و خطا و ...

ببینید جناب حمید آقای گل
من میدونم که اپراتوری بحثش جدا هست و اگر خریدار هر دستگاهی باشم بازم اگر لازم بشه با شما در ارتباط هستم یا اینکه از سایر دوستان کمک میخواهم
میدونم 1001 قلق این وسط درگیره
نمیگم که همه چی بلد هستم ولی دستگاهم خوب باشه برام کافی هست و به امید خدا با کمک شما هر چیز دیگری هم که باشه رو فرا میگیرم و در این زمینه حدودا 7 ساله که خوندم و مطالعه کردم و مکانهایی دیدم ولی در خصوص دستگاه کلا من 2 سال هست که به صورت دست و پا شکسته اطلاعات جمع آوری میکنم و 8 ماهه که پول جفت و جور کردم

دیدم توی انجمن از فرکانس آزاد خیلی کار کردند و بی اطلاع نیومدم اینجا و به هر حال این انتظار رو از بنده داشته باشید که برای دستگاه شما از دیگر دوستان هم نظر خواهی کنم و بفهمم که اونا هم به نتیجه رسیدن و اگر نرسیدن چرا نرسیدن،آیا از دستگاه شما عیبی بوده که به امید خدا نبوده یا اینکه خود شخص ایراد داشته

من با همه این تفاصیل با دوست خوبمون آقا مجتبی دارم صحبت میکنم و به امید خدا اگر قرار بر خرید باشه قصد هیچ گونه آزار و اذیتی ندارم و خداکنه که همین وسیله شما جواب تمام نیاز های بنده رو بده که در سه چهار روز آتی خریداریش کنم

سپاسگزارم

jegvar نوشته است:
دوست عزیز اصلا عجله نکن

والا من دو ساله درگیر هستم و 8 ماهه پولم جفت و جور شده ، با وجود بیکار بودنم آخرش تا کی صبر کنم :( و به دنال اینم نیستم یک شبه راه هزار شب رو برم و وضعم خوب شه
نابرده رنج گنج میسر نمیشود البته + چاشنی شانس

غضنفر نوشته است:
یه چیزی میگم تا تهش برو داداش داری اشتباه منو میکنی ....از جیب زن و بچت نزن برای رسیدن به دفینه . از زندگی ساقط میشی جون داداش .....یا حق

سپاسگزارم ، من بیگدار به آب نمیزنم و از شما و دوستان ممنونم که راهنمایی میفرمایید
ببخشید شما کدوم دستگاه رو خریداری کردی که به نتیجه نرسیدین و چه پیشنهادی دارید؟

shavan نوشته است:
دوست عزیز همون ماشین رو بگیر سوار شو حالشو ببر
منم یه روز فکر میکردم اگه 10 12 میلیون خرج کنم به همه چی میرسم
اما تا الان همش ضرر بوده الان پشیمون هستم کاش ماشین رو میخریدم
و کیفشو میکردم

سپاس از شما
حتما ایرادی هست که موفق نشدین و امیدوام خیلی زود به نتیجه برسید ♥
ببخشید شما کدوم دستگاه رو خریداری کردین و پیشنهادتون چی هست؟

یکشنبه 20 آذر1395 - 12:26am

ahura89 نوشته است:
ramin.rahmani نوشته است:
دوست عزیز و گرامی
اولین پیشنهادم اینه که اولا کار زیر خاکی قابل پیشبینی نیست و ممکنه چند سال هم بدوی ولی نتیجه نگیری! پس بهتره که سرمایه ات را در این کار نیاری و به فکر کار دیگری باشی.من الان یکساله که زد وان دارم و جاهای زبادی رفتم ولی هنوز موفقیت دلخواهم را نداشتم.
در مورد دستگاه هایی که عنوان کردید اس اس پی را یکی از دوسنانم داشت و میگفت در عمل کارایی نداره و بعد یه مدت بدون موفقیت،فروختش.
جی پی ایکس دستگاهی هست که امتحانش را پس داده و بهترین دستگاه برای گبری نه دفینه! است.برد نهایی قابل انتظار 1.5 تا حداکثر 2 متر برای جنس بزرگ است.
پی مکس هم بیشتر تبلیغ است تا واقعیت.
گول شهرام و دستگاه ای سی ار را نخور.من ازش دستگاه خریدم ولی با 4 میلیون ضرر فروختم.در ظاهر شاید تست خوبی به شما نشان دهد یا ویدیو هایش در آپارات وسوسه انگیز باشد ولی در عمل بعد از بالانس اتوماتیک بردی برای کاوش ندارد.
کا ایکس اس هم که نیازی به توضیح ندارد.
ولی همان پیشنهاد اول بهترین گزینه برای شماست. شاید چند سال دیگر به حرفم برسی!
موفق باشی. ;)

درود

دوست خوبم سپاسگزارم که وقت خودتون رو برای جواب به بنده صرف کردین ♥

بزرگوار از نظر شما این نتیجه رو گرفتم که

GPX برای تا 2 متر و جنس زیاد خوبه و قبر گبری و سکه و ... تا نزدیک 1 متر
SSP 5000 رو بیخیال میشم
Pimax 3 رو طرفش نمیرم
Galexar ecr 5000 رو طرفش نمیرم

شرکت کا ایکس اس رو طرفش نمیرم
شهرام رو بیخیال میشم

بسیار خوب ، ما تصمیممون بر خرید دستگاه هست.چون چندین ساله بدون وسیله به نتیجه نرسیدیم
بله افرادی بودند که بهشون گفتیم بیان و یا میومدم و وسیله نمیاوردن،یل بهمون دروغ میگفتند و یا دوتا آنتن دستشون بود که به گوشی و اون نرم افزار فرکانسی وصل بود و سر 4 تا جا هم بردیمشون و گفتند چیزی توش نیست و بقیه داستان

با توجه به نوشته های بنده در این پست و پست نخست،شما به ما برای خرید دستگاه چه پیشنهادی دارین؟
با توجه به شرایط من بهمون صادقانه جواب دادین از شما تقاضا دارم که بازم جواب بنده رو بدین♥
فلزجو FPI نقطه زن چطور هست؟شما تایید میکنید؟
فلزجو FPL ردیاب چطور هست؟شما تایید میکنید؟
چون وسیله میخواهیم بخریم و همه دارند بهمون دروغ تحویل میدن و میگن جنس ما بهترینه
و افرادی هم که میاریم سر مکان و وسیله دارند بهمون دروغ میگن و وسیلشون ضعیفه

سپاسگزارم

درود دوست عزیز
به نظر میرسد شما تصمیم قاطع خود را گرفته اید :-!
حالا که مصر به انجام این کار هستید استفاده از تجربیات دیگران و افراد باتجربه میتواند از اتلاف وقت و هزینه های مالی شما بکاهد انشاالله.
به نظر بنده احتمال موفقبت در کارهای سنگین و باز کردن دفائن بسیار کمتر از هدف های کوچک است و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت و ممکن است در این کار روحیه خود و گروه تان را از دست بدهید.بنا بر این دنبال اهدافی باشید که حداقل در یک یا دو شب به انجام برسد.برای این گونه اهداف ، اگر تا 1.5 متر باشد ایتراک با لوپ بزرگ تهیه کنید و برای اهداف تا نهایت 2.5 متر به دنبال جی پی ایکس 4500 یا 5000 به همراه لوپ 22 مونو یا 25 مونو باشید.اگر هم دنبال عمق بالای 2.5 متر هستید پالسی فلزجو با لوپ 1*1 را تهیه کنید.
در مورد کارایی جی پی ایکس ها با توجه به عمق عنوان شده ،ذره ای شک نداشته باشید.ولی به یاد داشته باشید که هر چقدر هدف در عمق پایینتر باشد ابعاد هدف هم به نسبت بایستی بزرگتر باشد تا سنس شود!
به نظر من و با توجه به نظرات دوستانی که با این دو دستگاه کار کرده اند با سری جی پی اپراتوری راحت تری خواهید داشت و قلق گیری پالسی فلز جو برای مبتدی ها به آسانی جی پی نیست.در عوض هزینه پرداختی شما در مورد گزینه اول بسیار بیشتر است و عمق کاوش شما محدود تر.من اگر جای شما بودم و با شرایط مالی مناسب،جی پی ایکس را انتخاب میکردم و اگر شرایط مالی ام چندان مناسب نبود،قطعا پالسی فلزجو را بر میگزیدم.
در مورد تهیه ردیاب هم با نظر مهندس حمید گرامی موافقم.
آرزوی موفقیت برای شما و گروه تان دارم. @};-

یکشنبه 21 آذر1395 - 5:08am

ramin.rahmani نوشته است:
ahura89 نوشته است:
ramin.rahmani نوشته است:
دوست عزیز و گرامی
اولین پیشنهادم اینه که اولا کار زیر خاکی قابل پیشبینی نیست و ممکنه چند سال هم بدوی ولی نتیجه نگیری! پس بهتره که سرمایه ات را در این کار نیاری و به فکر کار دیگری باشی.من الان یکساله که زد وان دارم و جاهای زبادی رفتم ولی هنوز موفقیت دلخواهم را نداشتم.
در مورد دستگاه هایی که عنوان کردید اس اس پی را یکی از دوسنانم داشت و میگفت در عمل کارایی نداره و بعد یه مدت بدون موفقیت،فروختش.
جی پی ایکس دستگاهی هست که امتحانش را پس داده و بهترین دستگاه برای گبری نه دفینه! است.برد نهایی قابل انتظار 1.5 تا حداکثر 2 متر برای جنس بزرگ است.
پی مکس هم بیشتر تبلیغ است تا واقعیت.
گول شهرام و دستگاه ای سی ار را نخور.من ازش دستگاه خریدم ولی با 4 میلیون ضرر فروختم.در ظاهر شاید تست خوبی به شما نشان دهد یا ویدیو هایش در آپارات وسوسه انگیز باشد ولی در عمل بعد از بالانس اتوماتیک بردی برای کاوش ندارد.
کا ایکس اس هم که نیازی به توضیح ندارد.
ولی همان پیشنهاد اول بهترین گزینه برای شماست. شاید چند سال دیگر به حرفم برسی!
موفق باشی. ;)

درود

دوست خوبم سپاسگزارم که وقت خودتون رو برای جواب به بنده صرف کردین ♥

بزرگوار از نظر شما این نتیجه رو گرفتم که

GPX برای تا 2 متر و جنس زیاد خوبه و قبر گبری و سکه و ... تا نزدیک 1 متر
SSP 5000 رو بیخیال میشم
Pimax 3 رو طرفش نمیرم
Galexar ecr 5000 رو طرفش نمیرم

شرکت کا ایکس اس رو طرفش نمیرم
شهرام رو بیخیال میشم

بسیار خوب ، ما تصمیممون بر خرید دستگاه هست.چون چندین ساله بدون وسیله به نتیجه نرسیدیم
بله افرادی بودند که بهشون گفتیم بیان و یا میومدم و وسیله نمیاوردن،یل بهمون دروغ میگفتند و یا دوتا آنتن دستشون بود که به گوشی و اون نرم افزار فرکانسی وصل بود و سر 4 تا جا هم بردیمشون و گفتند چیزی توش نیست و بقیه داستان

با توجه به نوشته های بنده در این پست و پست نخست،شما به ما برای خرید دستگاه چه پیشنهادی دارین؟
با توجه به شرایط من بهمون صادقانه جواب دادین از شما تقاضا دارم که بازم جواب بنده رو بدین♥
فلزجو FPI نقطه زن چطور هست؟شما تایید میکنید؟
فلزجو FPL ردیاب چطور هست؟شما تایید میکنید؟
چون وسیله میخواهیم بخریم و همه دارند بهمون دروغ تحویل میدن و میگن جنس ما بهترینه
و افرادی هم که میاریم سر مکان و وسیله دارند بهمون دروغ میگن و وسیلشون ضعیفه

سپاسگزارم

درود دوست عزیز
به نظر میرسد شما تصمیم قاطع خود را گرفته اید :-!
حالا که مصر به انجام این کار هستید استفاده از تجربیات دیگران و افراد باتجربه میتواند از اتلاف وقت و هزینه های مالی شما بکاهد انشاالله.
به نظر بنده احتمال موفقبت در کارهای سنگین و باز کردن دفائن بسیار کمتر از هدف های کوچک است و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت و ممکن است در این کار روحیه خود و گروه تان را از دست بدهید.بنا بر این دنبال اهدافی باشید که حداقل در یک یا دو شب به انجام برسد.برای این گونه اهداف ، اگر تا 1.5 متر باشد ایتراک با لوپ بزرگ تهیه کنید و برای اهداف تا نهایت 2.5 متر به دنبال جی پی ایکس 4500 یا 5000 به همراه لوپ 22 مونو یا 25 مونو باشید.اگر هم دنبال عمق بالای 2.5 متر هستید پالسی فلزجو با لوپ 1*1 را تهیه کنید.
در مورد کارایی جی پی ایکس ها با توجه به عمق عنوان شده ،ذره ای شک نداشته باشید.ولی به یاد داشته باشید که هر چقدر هدف در عمق پایینتر باشد ابعاد هدف هم به نسبت بایستی بزرگتر باشد تا سنس شود!
به نظر من و با توجه به نظرات دوستانی که با این دو دستگاه کار کرده اند با سری جی پی اپراتوری راحت تری خواهید داشت و قلق گیری پالسی فلز جو برای مبتدی ها به آسانی جی پی نیست.در عوض هزینه پرداختی شما در مورد گزینه اول بسیار بیشتر است و عمق کاوش شما محدود تر.من اگر جای شما بودم و با شرایط مالی مناسب،جی پی ایکس را انتخاب میکردم و اگر شرایط مالی ام چندان مناسب نبود،قطعا پالسی فلزجو را بر میگزیدم.
در مورد تهیه ردیاب هم با نظر مهندس حمید گرامی موافقم.
آرزوی موفقیت برای شما و گروه تان دارم. @};-

درود

خدا را شاکرم که شما دوستان رو برای آرامش قلبم در سر راهم قرار داد♥
لطف شما رو فراموش نمیکنم تک تک شماهایی که این یکی دو روز جوابم رو دادین و اگر خدا مالی به من داد جبران زحمت میکنم (هرچند یکی از دوستان میگفت کسی که نیت خیر داره بد صاحب مال میشه ولی شوخی ندارم و جو گیر هم نشدم☺)

راستی دستگاه آماده فروش فلز جو چنتا لوپ داره؟چون بعد از خود دستگاه مهمترین چیز سنسوره که همون لوپه
و یک سوال دیگه
برای اپراتوری دستگاه فلزجو میزان تعادل لوپ چطور باید باشه؟اگر بالا و پایین بشه ایرادی به وجود میاره؟در این خصوص راهنمایی بفرمایید

سپاسگزارم

یکشنبه 21 آذر1395 - 6:34am
مدیر کل
مدیر کل

در مورد فلزیاب فلزجو که آقا مجتبی میسازن میتونین به تاپیک زیر مراجعه کنین توضیح داده شده. در عین حال فایل راهنمای اپراتوری هم قابل دانلود هست.
viewtopic.php?f=43&t=3526

یکشنبه 21 آذر1395 - 4:53pm

حمید نوشته است:
در مورد فلزیاب فلزجو که آقا مجتبی میسازن میتونین به تاپیک زیر مراجعه کنین توضیح داده شده. در عین حال فایل راهنمای اپراتوری هم قابل دانلود هست.
viewtopic.php?f=43&t=3526

درود

آقا حمید سپاسگزارم از راهنمایی شماو دوستان
من طبق راهنمایی شما دستگاه نقطه زن رو خریدم و ردیابتون رو نخریدم
دوستانی بودند که گفتند بدون اون کسی سخت به نتیجه میرسه
آیا این حقیقت داره؟
و اصل کارکرد با این وسیله بر اساس چه چیزی هست؟ من دیدم همه جا نوشته شده بر پایه ذهن هست! و بهش ایمان پیدا کردم
اما نفهمیدم که دلیل اضافه شدن این همه دم و دستگاه به این وسیله چی هست! شما که این دستگاه رو ساختید چه دلیلی برای این دستگاه ها دارید؟ لطفا برامون روشن کنید که اگر پایه علمی نداره پس اینا چیه بهش اضافه شده و شما هم اضافه کردین توی سیستمتون چون یجا خوندم از نظر مهندسی اجسام فرکانسی ندارند! آیا شما رفرنسی بر کارکرد و دلیل علمی این دستگاه و این همه فرکانس دارید؟
کل کارکرد من با دوتا دسته برنجی که درست کردم با آموزش سایت گلکسار و نرم افزار تولید فرکانس 2 ساعت هم نبود اونم توی محیط خونه، همه کارا رو هم برای درست کردن دسته ها دقیق انجام دادم
حالا نظر شما چی هست؟ من میتونم با اون کار کنم یا نه؟یا کلا بهش احتیاجی ندارم؟ راهنمایی بفرمایید

سپاسگزارم

دوشنبه 22 آذر1395 - 3:51pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اصولا اگر مکان دارای آثار و نشانه مشخص میشناسین استفاده از ردیاب توجیه ضعیف تری پیدا میکنه! چون کار ردیاب شعاعزنی هست و بیشتر در مکانهای نامشخص و وسیع کاربرد داره. ولی وقتی آثار باشه و محدوده مشخص باشه دیگه استفاده از نقطه زنی مثل فلزیاب معقول تر و مطمئن تره.
ردیاب هیچ توجیه علمی ثابت شده ای نداره مگر توجیهات شبه علمی که برخی سازندگان و فروشندگان ردیاب مطرح میکنن و تا بحال هیچ دانشمندی هم اونها رو تایید نکرده! بنابراین در این مورد هر چه کمتر بحث کنیم بهتره. اون چه که بنده هم در چند سال پیش طراحی کردم بر اساس تجربیات بوده. بخش ساخت امواج فرکانسی مبحثی کاملا الکترونیکی و دارای حساب و کتاب هست ولی نحوه عملکرد اون برای ردیابی دیگه مبنای علمی نداره و تجربیه. بهرحال اگر با هر نوع از ردیاب های آنتنی موفق شدین کار کنین میتونین با مابقیش هم کار کنین. چون ماهیت عملکردشون مشابه هم هست. توصیه میکنم به تاپیک ردیاب موبایلی مراجعه کنین و خودتون با استفاده از خروجی موبایل یکی درست کنین. خیلی هم سادست.

دوشنبه 22 آذر1395 - 4:20pm

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اصولا اگر مکان دارای آثار و نشانه مشخص میشناسین استفاده از ردیاب توجیه ضعیف تری پیدا میکنه! چون کار ردیاب شعاعزنی هست و بیشتر در مکانهای نامشخص و وسیع کاربرد داره. ولی وقتی آثار باشه و محدوده مشخص باشه دیگه استفاده از نقطه زنی مثل فلزیاب معقول تر و مطمئن تره.
ردیاب هیچ توجیه علمی ثابت شده ای نداره مگر توجیهات شبه علمی که برخی سازندگان و فروشندگان ردیاب مطرح میکنن و تا بحال هیچ دانشمندی هم اونها رو تایید نکرده! بنابراین در این مورد هر چه کمتر بحث کنیم بهتره. اون چه که بنده هم در چند سال پیش طراحی کردم بر اساس تجربیات بوده. بخش ساخت امواج فرکانسی مبحثی کاملا الکترونیکی و دارای حساب و کتاب هست ولی نحوه عملکرد اون برای ردیابی دیگه مبنای علمی نداره و تجربیه. بهرحال اگر با هر نوع از ردیاب های آنتنی موفق شدین کار کنین میتونین با مابقیش هم کار کنین. چون ماهیت عملکردشون مشابه هم هست. توصیه میکنم به تاپیک ردیاب موبایلی مراجعه کنین و خودتون با استفاده از خروجی موبایل یکی درست کنین. خیلی هم سادست.

درود

دست شما درد نکنه بابات همه چیز ممنونم♥

حتما مطالعه میکنم

دستگاه دستم نرسیده و اگر مشکلی پیش آمد حتما با شما و دوستان مشورت میکنم :x

سپاسگزارم

دوشنبه 22 آذر1395 - 6:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 21 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mzzzzzzz و 78 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure