انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 10:07pm

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 18  بعدی
 فلزیاب دیجیتال رابین 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
عجب مدار جالبیه
ولی متاسفانه باید چند ماه صبر کنم تا ورژن سبک تر و بدون ماژولش توسط امیرجان ارائه شود

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 2:53pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
دوستان میتونن برای اماده کردن pcb به این ادرس سفارش بدن

http://www.kosarmadar.com/

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 3:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

:-BD :-BD :-BD :-BD سلام اگر تا الان برنامه دستگاه نوشته نشده منظورم نوشته های پنل هست پیشنهاد من اینه که نوشته ها فارسی باشند تاهم ایرانی بودن طرح مشخص باشه وهم کاربرانی که یه کم مشکل دارن راحت بتونن استفاده کنن ضمنا این بخش سیم کارت هم حذف بشه هرکس میخواد ارتباط بگیره مبتونه خصوصی این کار رو انجام بده در رابطه با از بین بردن بازار سیاه همون ایسی پروگرام شده ارایه بشه بهتره ولی ادم خلافکار رو اگر تو پوست گردو جاش بدی خلاف خودش رو میکنه دو فردای دیگه به اسم این طرح یه طرح الکی میزنن میدن دست مردم

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

آخرین بار توسط 12341234 در چهارشنبه 5 اسفند1394 - 5:34pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 5:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من نمی دونم چرا اینجا تا یکی یه پیشنهادی می ده بعضی ها فکر می کنند طرف فروشندس یا مسی ازش دستگاه می خره نه آقا پسر همه رو مثل خودت فرض نکن طراح گفته هر کی هر پیشنهادی داره بده ما هم به نوبه خودمون نظر دادیم حالا تصمیم گیرنده امیر آقاس دیگه نیازی نیست شما از عوض ایشون نظر بدی یا تیکه بندازی

همون فلزجوی آقا حمید من یکی برا خودم ساختم چون از این چیزا خوشم می یاد تا حالا یه بارم باهاش کاوش نرفتم

آخرین بار توسط moj2006 در چهارشنبه 5 اسفند1394 - 5:40pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 5:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ببخشید اقای مج2006 بابنده هستید

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 5:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

به نظر من میکروی پروگرم شده نمیتونه جلوی فروش را بگیره خب یعنی چی کسی بخواد بفروشه میتونه میکرو به اسم یه شخص دیگه تو هر دستگاه خرید کنه امروز بنام خودش فردا یکی دیگه....

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 5:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

البته دوستان فروش میکروی پروگرام شده که بد نیست بلاخره رو این طرح زحمت کشیدن اگه جواب خوبی بده چه اشکالی داره دیگه سودجویی هم نمی شه

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 5:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون از نظرات سازنده همه دوستان فقط یه سری مساله رو روشن کنم که سوء تفاهمات احتمالی برطرف بشه .

ببینید هر دستگاهی فلسفه خاص خودش رو داره و طبعا مخاطب های خاص خودش رو .

کسی که اولویتش مدار غیر اس ام دی با هزینه قطعات پایین و عدم پیچیدگی فنیه خوب کلی طرح چه داخلی و چه خارجی جواب پس داده داریم که خیلی از دوستان نه یکی که یه کلکسیون کامل از این مدل مدارات رو ساختن و در دسترس دارن .

وقتی اون مشخصات و اون امکانات نیاز شما رو برطرف میکنه اصلا توجیهی نداره بخواید وقتتون رو برای مدارات دیگه هدر بدید .
خود من نگاهم به این سیستما ابزاریه

اگر مثلا اسکوپ لازم داشته باشم و یدونه اسکوپ لامپی دو کانال قدیمی کفاف کارم رو بده دیگه کاری ندارم که در بازار هفته ای چند مدل دستگاه دیجیتال با لاجیک آنالایزر و غیره داره عرضه میشه و حافظه نگهدار سمپلاشون چند گیگ شده ! .

این دید رو خواهشا تغییر بدید که هر مدار و سیستمی دم دست بود ما باید یدونه اش رو بزنیم .

الان مثلا مدار با ساپورت داخلی که طراحشم دم دستمون باشه بخوایم فلزجو یه مدار خوب و نسبت به دردسرهای ساخت یه مدار عالیه .
جوابشم خیلی وقته پس داده .

این مدار هم قرار نیست معجزه کنه ....
90% اون چیزایی که شما از فلزیاب انتظار دارید در محدوده قوانین فیزیک تعریف شده و قطعات الکترونیک رایجم مشخصاتشون معلومه
با یه تلرانس 10 -15 درصدی این موارد بنیادی مثل هم جواب میدن حالا دستگاه میخواد ابر کامپیوتر باشه یا نباشه این چیزاشون شبیه به همه.

مورد بعد
میکروهای مورد بحث یعنی سری stm در زمینه پروگرام کردن جزو خوشدست ترین و منطبق ترین میکروهای بازارن .
این میکروها با پروگرامر های خود اس تی مثل اس تی لینک یا پروگرامرهای عمومی آرم مثل یولینک و جی لینک در هر دو فرمت جیتگ استاندارد و جیتگ 2 پین ...
سریال وایر و ....
راحت پروگرام و دیباگ میشن.
سوای اینا این میکروها اوناییشون که یو اس بی ساپورت میکنن بدون پروگرامر از طریق پورت یو اس بی مستقیم ( مثل همین میکرو ... ارتباطات یو اس بی اش که در شماتیک واضحه ) ...از طریق پورت سریال ( باز اینم در شماتیک معلومه و استفاده کردم )...از طریق ارتباط can ...i2c ....spi و کلا هر پروتکل ارتباطی استانداردی میتونن پروگرام بشن .

یعنی پروگرام کردن این مدل میکروها از میکروهای رایج و قدیم خیلی ساده تر و کم هزینه تره حتی پروگرامر نمیخواد !
کما اینکه پروگرامر اختصاصی اس تی اینجا 25 تومنه ! یعنی پروگرامم میخواست اصلا هزینه اش قابل بحث نبود

متاسفانه در ایران علیرغم اینکه این سری میکرو چند ساله در بازار هست و قیمت و امکاناتشون هم با هیچ مدل میکرو از هیچ برند دیگه قابل مقایسه نیست ( فاصله ها خیلی بزرگه ) ولی قضیه برای عموم جا نیفتاده
حتی از نظر تامین قطعه چون اس تی فرانسویه زمانی که مملکت تحریم بود و میکروهای امریکایی قدیمی ماهی دوبار افزایش قیمت داشتن و گیر نمیومدن اینجا از طریق نمایندگی انواع اس تی با قیمت معلوم موجود بود .

در هر صورت ....

بازار الکترونیک جهانی چند ساله عوض شده .
قطعات قدیمی با پکیجهای قدیمی هم الان یا کمیاب دارن میشن یا پکیجهای دیپ و امثالهمشون سوای داستان تقلب و غیره از پکیجهای مونتاژ سطحی گرون تره چون در بازار جهانی دیگه کم کم داره تعطیل میشه و نایاب.

قطعات جدید که عموما فقط با پکیجهای مونتاژ سطحی تولید میشن و همین مثلا tqfp هم چندان روتین نیست .
اکثرا دارن bga کار میکنن.

قضیه تغییر به پکیجهای قدیمی رو کلا فراموش کنید چون روی 70 -80 درصد قطعات اصلی این مدار اصلا پکیج وایاهول تولید نشده که حالا بخوایم استفاده کنیم یا نکنیم .

در زمینه مونتاژ ماژول آر افی که برای اکثر دوستان شده سوال و معظل یه ماژول 40 -45 تومنیه و بزرگترین قطعه این مدار از نظر فیزیکیه !
سیم 808 رو راحت با هر هویه ای میشه مونتاژ کرد ....
بقیه قطعات اینجور نیستن و بعضا هیتر میخوان.

ساده سازی هم که بشه باز فرق نمیکنه ماژول ارتباطی و ال سی دی و کیبرد قراره حذف بشه که از اون 3 صفحه شماتیک نصف صفحه بخش peripherals حذف میشه بقیه مدار کامل سرجاش میمونه چون اصل مدار اون دو صفحه اوله که نباشه یعنی کلا دستگاه دیگه این دستگاه نیست

من دوست دارم همه اتون این دستگاه رو بسازید ولی باور کنید اونی رو که شما میخواید ساده سازی کنید من نوعی بارها ساده اش کردم چکیده اش شده این .
عموم یکم باید به خودشون زحمت بدن با تغییرات بازار کنار بیان این اتفاقات هم امروز که نیفتاده حداقل 10 ساله همین بازار ضعیف داخلی ماهم به اجبار جهانی نوع نگرش و اجراش عوض شده.

ما نمیتونیم جلوی دنیا رو بگیریم و مقاومت کنیم خودمون عقب میفتیم .

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 6:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگه یکی زحمت فیبر عمده یا به تعداد رو بکشه خیلی عالی میشد تکی صرف نداره

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 8:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام . امیر خان ممنون از زحماتتون مهندس امیر هم یکی از اساتید زحمت کش و با تجربه اسران هستن که با حوصله و صبر زیاد پاسخ گوی همه سوالات و مشگلات هستن. دوستان لطف کنن جهت پیشرفت هرچه بیشتر و سریعتر از پرسیدن سوالات حاشیه و مشگلات ابتدایی خوداری کنن تا بشه بهتر پیشرفت.

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 8:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: kaakasat , Saeidpor2 و 174 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure