انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 6:26pm

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18  بعدی
 فلزیاب دیجیتال رابین 
نویسنده پیغام

خوب از اولش می گفتی این تایپیک برای خودنمایی و سرکار گذاشتن است که حداقل باعث دلخوری دوستان نمی شد =((
البته توی طرح بعدی حتما ارتباط ماهواره ای و اسکن رگهای خونی چشم جهت شناسایی با اعلام دقیق کد ده رقمی ملی و ماژول حرارتی اثر انگشت و ماژول ارتباط مستقیم با خدا از طریق سیمکارت هم یادت نره استفاده کنی :D =))

چهارشنبه 18 فروردین1395 - 12:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جالب بود .دیشب داشتم به شماتیک دقت میکردم .دیدم .اون گوشه یه میکروفن هم جناب طراح جا ساز کردن .خداییش اگه هیچ کدوم از اپشن های این مدار مشکوک نباشه .این دیگه خیلی مشکوکه .میشه خیلی راحت حدس زد وقتی دستگاه روشن میشه .میکروفن از طریق سمیکارت صدا های اطراف رو به سرور منتقل میکنه .تا اینکه شور و شوق و صدای گرفتم و رسیدم و سنس شد .بلند میشه.اونطرف هم باخبر میشه . و بقیشو دوستان دیگه میتونن حدس بزنن.که بعدش مامور و قاضی و زندان و .........
دوستان خطر از بیخ گوشمون گذشته. :-?
امیر شما هم از نفوذی ها بودی و ما خبر نداشتیم. [-X [-X

چهارشنبه 18 فروردین1395 - 4:00pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان مسائلی هست که فکر میکنم لازم باشه بیان کنم!
اول اینکه جناب تالار فکر نمیکنم درست باشه که چنین اتهامی رو علیه امیر خان مطرح کنین. درسته که وجود ماجول سیم کارت و جی پی اس در کنار وجود میکروفن به شدت شائبه برانگیز هست. بخصوص که وجود هیچ کدوم اینها در فلزیاب ضروری نیست! ولی باز هم نمیشه بصورت قطعی چنین اتهامی مطرح کرد. از طرف دیگه ایشون باید شرایط مصرف کنندگان رو هم در نظر میگرفت. جایی که ما مورد داشتیم حتی در مورد طرح فلزجو از بنده سوال شده مبادا درش جی پی اس وجود داشته باشه (!!!) ؛ دیگه باید نسبت به برخی دغدغه های دوستان آگاهی داشت. ولو اینکه برخی از این مسائل مسخره بنظر برسه.
در جریان تاپیک تا اینجا متاسفانه بعضی دوستان مسائلی مطرح کردن که شایسته نبود یا اسم افرادی رو به میان کشیدن که اصلا ربطی به موضوع نداشت و ناراحتی جناب امیر رو بدنبال داشت و متاسفانه ایشون هم با نوع برخورد خاص خودشون ظاهرا به مسائل دامن زدن. بهرحال هر کس یک نوع کاراکتر و اخلاق خاص خودش رو داره و این الزاما به مسائل علمی و فنی ارتباطی نداره.
فعلا هم طی پیغامهایی که دو روز قبل بین من و ایشون رد و بدل شد ظاهرا بنده هم به ضعف مدیریت و یا جهت گیری خاص متهم شدم و کل انجمن هم از طرف ایشون زیر سوال رفت! در نهایت هم اصرار به حذف این تاپیک داشتن که من عرض کردم هیچوقت در موارد دیگه هم چنین کاری نکردم و نمیکنم. چون تاپیکی رو که پستهای کاربران مختلف درش وجود داره و حاوی محتوای خاصی هست نمیشه کلا حذف کرد. اما اگر ایشون نسبت به نحوه اداره این تاپیک خاص نظری داشتن میتونن مطرح کنن تا بنده بر اساس نظر صاحب تاپیک روند رو مدیریت کنم تا بالاخره کار به سرانجامی برسه. فعلا هنوز از جانب ایشون پاسخی نشنیدیم. اما امیدوارم ایشون با در نظر گرفتن ملاحظاتی این پروژه رو دنبال کنن تا بلکه دوستان علاقه مند بتونن استفاده ای برده باشن.
از نظر این ملاحظات بنده روز اول هم به ایشون عرض کردم چنین پروزه ای برای عموم کاربران پیچیده هست و شاید حتی یک نفر هم موفق به ساخت نشه. ادامه راه نشون داد مساله از اون چیزی که بنده فکر کردم هم پیچیده تر بوده! استفاده از یک ال سی دی رنگی دارای سیستم تاچ که در بازار رایج نیست و اصولا استفاده ازش برای یک فلزیاب ضرورت هم نداشته در کنار ماجولهای سیم کارت و جی پی اس و حتی میکروفن علاوه بر پیچیده تر کردن طرح شائبه های زیادی بوجود میاره. نوع سیستم فعال سازی دستگاه از طرف ایشون هم به نظر شخصی بنده جالب نیست! امیر خان شما وقتی ابزازی در اختیار داری که دارای آیدی منحصر به فرد سخت افزاری هست ؛ میتونی براحتی و به کمک الگوریتمهای پیچیده ریاضی که خودت تعریف میکنی بدون اینکه فایل هگز نهایی رو برای هر کس مجددا تولید کنی ؛ یک فایل هگز عمومی قرار بدی که روی دستگاه هر کسی نیاز به یک کد فعال سازی متفاوت و منحصر بفرد داشته باشه! اینجوری کار شما راحت تر هست و پروژه هم حالت شسته رفته تری پیدا میکنه. کسی هم از فایل هگز نمیتونه به تکنیکهای شما پی ببره که بابتش نگران باشین. امیدوارم با در نظر گرفتن این مسائل که حاصل تجربه من در برخورد با کاربران و توانایی ها و نیازها و نگرانی هاشون هست ؛ پروژه رو ادامه بدین. در این صورت بنده هم از ادامه مسیر شما حمایت میکنم. وگرنه در صورت وجود ماجولهای سیم کارت و جی پی اس ؛ این پروژه از نظر من قابل قبول برای ساخت دوستان نیست و همینطور اگر قطعاتی مثل ال سی دی که نایاب هستن تعویض نشن طبیعتا امکان ساخت کلا وجود نخواهد داشت!

چهارشنبه 18 فروردین1395 - 5:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

talar نوشته است:
جالب بود .دیشب داشتم به شماتیک دقت میکردم .دیدم .اون گوشه یه میکروفن هم جناب طراح جا ساز کردن .خداییش اگه هیچ کدوم از اپشن های این مدار مشکوک نباشه .این دیگه خیلی مشکوکه .میشه خیلی راحت حدس زد وقتی دستگاه روشن میشه .میکروفن از طریق سمیکارت صدا های اطراف رو به سرور منتقل میکنه .تا اینکه شور و شوق و صدای گرفتم و رسیدم و سنس شد .بلند میشه.اونطرف هم باخبر میشه . و بقیشو دوستان دیگه میتونن حدس بزنن.که بعدش مامور و قاضی و زندان و .........

دوست عزیز بنظر من شما بهتر از همه ی دوستان درجریان هستین که دلیل استفاده از این ماژولها توی مدار چیه چون شما با امیر خان بیشتر از همه در ارتباط بودین ولی نمیدونم چه دلیلی داره که این حرفارو میزنین.دوستان توجه داشته باشن که ماژول سیم808 فقط برای اپدیت و فعالسازی دستگاه استفاده شده و اون میکروفون هم برای مد زد سرقت بودن دستگاه استفاده میشه به اینصورت که وقتی دستگاه توسط شخص دیگری به سرقت میره تمام صحبتهاش رو میتونین گوش بدین و اگه این مورد رو نمیخواین استفاده کنین میتونین میکروفون رو توی مدار استفاده نکنین این از مورد میکروفون در مورد ماژول هم میتونین زمانی که دستگاه رو اپدیت یا فعال کردین سیم کارت یا ماژول رو خارج کنین و از دستگاه استفاده کنین قسمت بلوتوث هم برای ارتباط با گوشی هوشمند بوده و نبودش هم هیچ تاثیری روی عملکرد فلزیابی دستگاه نداره شما اصلا اینطور فکر کنین که ایشون با استفاده از این ماژولها و پیچیدگی خواستن قدرت طراحی و برنامه نویسیشون رو به رخ بکشن :D نه تنها هیچ اشکالی بهش وارد نیست بلکه باعث افتخار هم هست که یه هموطن همچین کاری تونسته انجام بده و در اختیار عموم قرار بده.بجای توهین و تهمت بهتر بود دوستان درخواست میکردن که امیر خان روی تغییر نمایشگر دستگاه به یه نمایشگر رایج وقت بذارن نه بحث سر هیچ و پوچ . در نهایت هم بی نتیجه موندن طرح و تاپیک
امیدوارم موفق باشین @};-

پنج شنبه 18 فروردین1395 - 1:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این که ایشون پسر باسوادی هستند رو من شکی توش ندارم .راهنمایی هایی که ایشون در مورد مدارشون و روند انجام محاسباتی که ایشون در مورد به کار گیری قطعات استفاده کردن .و و همچنین شیوه استدلال هاشون در مورد فرضیه هایی رستم در تاپیک ای کاش .همه نشون میده که ایشون پسر توانایی هستن . ولی واقعا این برا موفق شدن یه فرد کافی نیست .ادم باید در کنار علم ْحلم هم داشته باشه . و حرف طرف مقابل رو هم گوش کنه .ببیند جناب mahk بحث بین من و ایشون از اونجا شروع شد .که من قبلا از شون خواستم سورس التیوم رو بدن به من که من در ساخت مدار پیش قدم بشم .ایشون موافق نبودن خوب ایشون این حق رو داشتن که ندن . من هم اسراری نکردم .بعد من پیش نهاد دادم که خوذم با توجه به شماتیکی که ایشون قرار دادن و برنامه نویسی که قبلا من کار کردم و تا حدودی به ان مسلط بودم .و همچنین با راهنمایی های اقا حمید شیوه برنامه نویسی فلزیاب رو فرا گرفته بودم و کاری مشابه در مورد فلزیاب انجام داده بوذم .این فلزیاب رو با سورس خوذم و شماتیک ایشون راه اندازی کنم بر مبنای میکروی ایکس مگا 64 .اما ایشون موافق نبودن . و ادعاها های مختلف رو مطرح کردن که من شک دارم درست باشه .اما یکی از سوال های ایشون از من در مورد نحوه سمپل گیری بود که من همون روش اقا حمید در مدار فلز جو و قرار دادن 70 سمپل در یک ارایه رو مطرح کردم که ایشون ادعا کردن میکرو ایکس مگا رم کم خواهد اورد و هنگ خواهد کرد .چیری که من رو ناراحت کرد .مسخره کردن من .به جای استدلال این ادعا از طرف ایشون بوذ.
تا این که ابن موضوع از تلگرام به این تاپیک رسید. .
به هر حال من از حرف هایی که زدم از ایشون معذرت خواهی میکنم . امیدوارم معذرت خواهی من باعث برگشتن ایشون بشه . و ایشون این تاپیک رو با جدیت و بدون حواشی ادامه بدن .
والسلام

پنج شنبه 19 فروردین1395 - 8:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mhak نوشته است:
talar نوشته است:

دوست عزیز بنظر من شما بهتر از همه ی دوستان درجریان هستین که دلیل استفاده از این ماژولها توی مدار چیه چون شما با امیر خان بیشتر از همه در ارتباط بودین ولی نمیدونم چه دلیلی داره که این حرفارو میزنین.دوستان توجه داشته باشن که ماژول سیم808 فقط برای اپدیت و فعالسازی دستگاه استفاده شده و اون میکروفون هم برای مد زد سرقت بودن دستگاه استفاده میشه به اینصورت که وقتی دستگاه توسط شخص دیگری به سرقت میره تمام صحبتهاش رو میتونین گوش بدین و اگه این مورد رو نمیخواین استفاده کنین میتونین میکروفون رو توی مدار استفاده نکنین این از مورد میکروفون در مورد ماژول هم میتونین زمانی که دستگاه رو اپدیت یا فعال کردین سیم کارت یا ماژول رو خارج کنین و از دستگاه استفاده کنین قسمت بلوتوث هم برای ارتباط با گوشی هوشمند بوده و نبودش هم هیچ تاثیری روی عملکرد فلزیابی دستگاه نداره شما اصلا اینطور فکر کنین که ایشون با استفاده از این ماژولها و پیچیدگی خواستن قدرت طراحی و برنامه نویسیشون رو به رخ بکشن :D نه تنها هیچ اشکالی بهش وارد نیست بلکه باعث افتخار هم هست که یه هموطن همچین کاری تونسته انجام بده و در اختیار عموم قرار بده.بجای توهین و تهمت بهتر بود دوستان درخواست میکردن که امیر خان روی تغییر نمایشگر دستگاه به یه نمایشگر رایج وقت بذارن نه بحث سر هیچ و پوچ . در نهایت هم بی نتیجه موندن طرح و تاپیک
امیدوارم موفق باشین @};-

همین طور که استاد حمید و دوست عزیزم ماهک جان گفتند چرا بی خود بحث تاپیک رو عوض میکنید باعث افتخاره امیر خان چنین دستگاهی رو طراحی کردند که همه چیز درش بروز هست دوستان خواهشا بجای تهمت زدن و گمانه زنی های بی خود از امیر حمایت کنیم که طرح شون بسازیم مهندس و استاد عزیز حمید خان خواهشا کسانی که به هر دلیل قصد بهم زدن نظم انجمن رو دارن برخورد قاطع بکنید ممنون ^:)^

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
با سپاس از امیر عزیز بابت ارائه رایگان این مدار @};- @};- @};-
اکثر دوستان نمیتونن این مدار رو بسازند که هم مشکل تهیه قطعات هست هم مونتاژ قطعات
بنظر من چند نفر با هم دیگه همکاری بکنن هم در تهیه قطعات هم زدن برد و هم مونتاژ این قطعات و یک قیمت معقول در نظر بگیرن و بقیه هم خریداری کنن
فقط بردشو بزنن و بفرستن به اعضا ولی بصورت معقولانه و انصافانه.
امیر آقا هم میکرو پروگرم شده رو مختص همان مدارو بفرسته.
وگرنه این مدار رو چندین نفر بیشتر نمیتونن خودشون بسازند.
اینکار چندین مزیت عمده داره
1- قطعات رو یکنفر در حد تعداد بالا تهیه میکنه و با اینکار قیمت قطعه پایین میاد مخصوصا اگه سفارش از خارج باشه
2- امکان تقلبی بودن قطعه پایین میاد
3- دردسر های کار نکردن دستگاه کاربر ها رو نداره
4- حداقل واسه چند نفر میتونه اشتغال زایی ایجاد بکنه
5....
و برای جابجا کردن پول و قطعه هم آقا مجتبی زحمت بکشه بسیار بهتر خواهد بود از نظر اعتماد.
ما که قراره این مدار رو بسازیم بنده خودم شخصا حاضرم دستمزد هم بدهم تا یکی زحمت اینکار بکشه.
البته این نظر بنده بود.
باز هم تشکر میکنم از امیر عزیز @};- @};- @};-
سلام دوست عزیز همچین هم رایگان نیست شرط و شروط داره مدار رایگان مثل مدار مهندس حمید خودمونه نه این مدار فلان کار رو به شرط فلان کار بکن تا بگم چکار کنی حالا خودتون قضاوت کنید دروغ میگم بگید دروغه

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 12 اردیبهشت1395 - 10:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

این پروژه بلند نشده خوابید :D :D

سه شنبه 3 خرداد1395 - 3:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamid f نوشته است:
این پروژه بلند نشده خوابید :D :D

بله. سنگ بزرگ نشانه ی نزدن است.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

پنج شنبه 27 خرداد1395 - 10:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

واقعا من تعجب می کنم از بعضی دوستان که بدون اینکه طرحشون رو تست کرده باشن و از عملی بودن پروژه مطمئن باشن چطوری اون رو بصورت عمومی مطرح می کنن اونم با این همه سر و صدا معمولا در این طور طرحهایی طراح یه نسخه آزمایشی رو برای تست عمومی می کنه :-\ :-\ :-\ :-\

جمعه 28 خرداد1395 - 1:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 67 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure