انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 8:53pm

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18  بعدی
 فلزیاب دیجیتال رابین 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم امیر جان.
با توجه به علاقه مندی و کنجکاوی زیاد دوستان فکر میکنم بد نباشه زحمت بکشین خودتون فیلمی از نحوه کارکرد دستگاه و یا حداقل تصاویری از امکانات دستگاه که در ال سی دی دیده میشه قرار بدین. چرا که ساخت اینجور مدارات هر چند ممکنه هزینه زیادی نداشته باشه ولی مشکل و وقتگیر هست و دوستان با دیدن فیلم یا تصویر هم انگیزه بهتری برای ساخت پیدا میکنن و هم بهتر میتونن تصمیم بگیرن که برای ساخت اقدام کنن یا نه.
در ضمن محمد عزیز ؛ هر کاربری در انجمن تا یک ساعت بعد از زدن پست خودش میتونه اون رو ویرایش کنه و این مطلب در ساعت پست و آخرین ویرایش جناب امیر مشخص هست!

چهارشنبه 4 اسفند1394 - 12:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان فکر کنم در جریان باشن که من اساسا با فیلم و اصلاحاتی مثل بردش چقدره و ثباتش چجوره و اینا کلا مشکل دارم .
چون این نوع صحبتها دید غلط و بدون مقیاس میده که بارها شاهد بودیم بحثای بیمورد ایجاد میکنه .

قضاوت در مورد هر دستگاهی با عکس و فیلم مثل اینه که شما بخواید راجع به خوشدستی و کیفیت سواری ماشین ندیده تصمیم بگیرید ولی علی ایحال یه سری عکس از منو بندی فعلی دستگاه از ماموریت که برگشتم تهیه میکنم و صد البته این منو بندی و مشخصات نرم افزاری الزاما تا 2 ماه دیگه معتبر نیست ....
به مرور زمان رابط کاربری دستگاه تغییر خواهد کرد ....
مختصات نرم افزاری هم به همین ترتیب .

تنها بخش ثابت قضیه سخت افزاریه که شماتیکش در اختیار عمومه .

ضمنا دوستانی که اقدام به ساخت میکنن بعضی قطعات رو در شماتیک با عنوان option و not used اسم گذاری کردم .

این قطعات روی برد باید جاشون باشه چون برای تطبیق احتمالی با قطعات جایگزین در نظر گرفته شدن هر چند الان استفاده نشدن.

مثلا میگم ممکنه در بازار داخلی پیدا کردن نمایشگر با کنترلر ili94xx بعدها مشکل باشه مجبور بشیم نمایشگرها رو با ssd1289 ببندیم و یه فریمور دیگه ....
یا اپ امپهای استفاده شده ( دو تای اصلی ) بعدها در بازار کم بشن و ...

این قطعات جنبی بدون استفاده برای این فرم تغییرات در نظر گرفته شدن چون متاسفانه در زمینه تامین قطعه بازار داخلی سابقه خوبی نداره و تجربی همیشه این بلا سر ما اومده که باید طرح اصلیمون تا حد ممکن جای مانور و انطباق آتی داشته باشه .

چهارشنبه 4 اسفند1394 - 12:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام امیر عزیز

خسته نباشین طرح ایده عالی ارائه کردین امیدوارم فیرم ویرشم مثل خودش تاپ باشه.

حالا اوایل کاریم سریع وارد بحثهای فنی بشیم شاید یکم زود باشه ولی سوالی دارم

اینکه پالس از دو کانال وارد کوئیل میشه و با اختلاف 180 درجه میشه در مورد شارژ - دشارژ با زمان 5 میکرو ثانیه و پهنای حالا مثلا 100 میکروثانیه توضیح بدین.
و تریگر استفاده شده رو مختصرا توضیح دهید

دست و پنجت درد نکنه

مرسی

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

چهارشنبه 4 اسفند1394 - 12:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

امیر جان تشکر از شما
به هر حال اگه امکان داره یه فیلم از کارکردشم ارائه بدید همه روشن میشیم
بازم تشکر که این مدارو رایگان ارائه کردید

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

چهارشنبه 4 اسفند1394 - 12:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هادی مگنت نوشته است:
سلام امیر عزیز

خسته نباشین طرح ایده عالی ارائه کردین امیدوارم فیرم ویرشم مثل خودش تاپ باشه.

حالا اوایل کاریم سریع وارد بحثهای فنی بشیم شاید یکم زود باشه ولی سوالی دارم

اینکه پالس از دو کانال وارد کوئیل میشه و با اختلاف 180 درجه میشه در مورد شارژ - دشارژ با زمان 5 میکرو ثانیه و پهنای حالا مثلا 100 میکروثانیه توضیح بدین.
و تریگر استفاده شده رو مختصرا توضیح دهید

دست و پنجت درد نکنه

مرسی

خواهش ....

ببینید این یه مبحث ساختاری در بحث واکنش فلزات به تغییرات میدان مغناطیسیه که چند وقت قبل قرار بود در یک تاپیک اساسی بحث بشه ولی خوب مباحثی پیش اومد که بگذریم .....

این سیستم جریان ثابت نمیخوام ادعای الکی بکنم و بگم مونوپول ماست ولی اجرایی هنوز در خیلی دستگاههای رده بالای تجاری هم استفاده نشده .

پل ماسفتها کارش فقط تامین جریان نگهدار کویله
دو قطبی بودن جریان هم یه سری قضیه فنی در زمینه تجزیه و تحلیل عوامل مزاحم محیطی مثل اثرات خاک و فرومگنتیکهای پارتیکولارش داره که فکر کنم جای بررسی اش اینجا نباشه یعنی عموم احتمالا ناراحت میشن .

خازنی که در مدار میبینید موقع شارژ و دشارژ کویل با ولتاژ بالا ( 250 تا 400 ولت ) نقش تزریق جریان اولیه و تخلیه این جریان نگهدار کویل رو داره اونم به فرم سینوسی .
پالس مربعی اثرات پری امبل خیلی بدی روی فلزات و ریسپانسشون به میدان میگذاره .
بخاطر ولتاژ بالا تایم شارژ و دشارژ خیلی کوتاهه ادامه اش که جریان نگهداره توسط پل ماسفتها در ولتاژ پایین ( در این مدار حدود 6 ولت ) ادامه پیدا میکنه .
مشکل بزرگ دیگه دستگاههای پالسی رایج تایم شارژ بزرگشونه و البته نمودار جریان شارژشون هم فلت نیست رمپه .

با طرحی که مشاهده کردید تمام این موارد رفع میشن ضمن اینکه ما حین تزریق جریان به کویل هم توانایی نمونه گیری از سیگنال کویل و فلزات اطراف رو داریم .

اصول کار با همین چند تا تغییر ساده زمین تا آسمون نسبت به پالسی های رایج تغییر کرده .
اثرات عملی اش رو ان شالله بعد از ساخت مدار میتونید خودتون ببینید و مقایسه کنید .

چهارشنبه 4 اسفند1394 - 1:16am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون از پاسختون

پس بنا به گفته شما سیستم شما پالسی مربعی نیستش پس باید بصورت پالسی سینوسی باشه حالا پهنای پالس موج سینوسی به چه صورته

در مورد دستگاههای پالسی البته میشه نمودار جریان شارژ و دشارژشو فلت کرد که با تغییراتی و استفاده از دو کوئیل یکی برای ارسال و یکی برای دریافت.

در مورد نمونه گیری ها یعنی در زمان تایم آن پهنای پالس نمونه گیری میکنین

چهارشنبه 4 اسفند1394 - 1:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز میشه منحنی شارژ یه کویل ( سلف ...سیم پیچ ...ترانس فرقی نمیکنه ) که فلت باشه رو به من نشون بدی ؟؟؟!

دیگه اینا الفبای برق و الکترونیکه روی این موارد که قرار نیست بحث الکی بکنیم !

چهارشنبه 4 اسفند1394 - 2:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

Amir.s.m نوشته است:
دوست عزیز میشه منحنی شارژ یه کویل ( سلف ...سیم پیچ ...ترانس فرقی نمیکنه ) که فلت باشه رو به من نشون بدی ؟؟؟!

دیگه اینا الفبای برق و الکترونیکه روی این موارد که قرار نیست بحث الکی بکنیم !

من الفبای الکترونیک رو بلد نیستم. ولی ازتون خواهشی دارم اینکه شما وقتی لطف میکنید مداری ارائه میکنید دوباره لطف کنید توضیحاتی که ازتون خواسته میشه رو بفرمائید. اگر توضیحی داده نشه یا از خساسته یا از بی اطلاعی.

بعد یکسال و اندی وقتی من نوعی میام از جناب حمید صبور توضیحی در مورد مدارشون حتی خیلی پیش پا افتاده ازشون میخوام با صبر تمام تک تک سوالاتمو پاسخ میده. طفره نمیره چون به تمام ریزه کاریهای مدارشون تسلط کافی داره.

حالا شما هم چون دوست دارین کلا بحث راه بندازین میایین از جواب دادن طفره میرین. عرض کردم یا نمخوایین جواب بدین یا بلد نیستین.

در ضمن هر کسی به دیتاشیت کلا هر قطعه ای نگاه بندازه میدونه که این قطعه توانایی چه کارایی داره مهم اینه که بتونی همشو یا حداقل مواردیشو پیاده سازی کنی.

من نمیگم بعد 2 ماه بعد 6 ماه مداری ارائه میدم ولی من مدار خودمو با Xmega64A4U دارم و نمیگم که دارم باهاش کار میکنم چون فعلا روی برد نرفته.

امیدوارم خدا بهتون یکم حوصله بده که به تک تک سوالاتی که ازتون خواسته خواهد شد پاسخ بفرمائید.

در ضمن هر پاسخی که بدین من جوابتون رو نخواهم داد چون کلا من اهل مباحثه مثل خودتون نیستم.

موفق باشید

چهارشنبه 4 اسفند1394 - 2:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز شما مجازی هر برداشتی میخوای بکنی .

من نوعی یه قولی به یه عده داده بودم که یه مدار براشون ارایه کنم که دارم انجامش میدم .

تا همینجاشم اگر توضیح فنی ارایه دادم جزو تعهدات نه من نه هیچ طراح دیگه ای نیست ....
توضیح اجرایی و ساخت مدار هر طراحی موظفه بده اصول کار جزو موارد اضافیه اونم اینطوری با لحن طلبکار کسی ارایه نمیده.

شما کل نت رو بگرد اگر یدونه دستگاه فلزیاب پالسی دو قطبی جریان ثابت با هر مدل سخت افزاری گیر آوردی اصول کارش بماند من میگم حرفتون پشتوانه داشت .

در غیر اینصورت با این جور موارد و این اتهامات و این بحثا من یکی مطمئن باش ضرر نمیکنم .

بازم شما مجازی هر طور دوست داری فکر کنی .

موفق باشی

چهارشنبه 4 اسفند1394 - 2:36am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
با عرض سلام و خسته نباشید
امیرجان ناراحت نباش ، طبیعیه
شکارچی های زمینی چشم دیدن عقاب رو ندارن ، بهش تیراندازی میکنن
محض اطلاع دوستان : در فرهنگ لغت معین ، بغیر از ( خساست ) و ( بی اطلاعی ) ، کلمه ی دیگری هم وجود داره . شما ( اختیار ) دارید که در مورد جزئیات نرم افزاری و حتی جزئیات کارکرد سخت افزاری حرفی نزنید
همانطور که مهندس حمید در مورد گفتن یا نگفتن جزئیات و نکات نرم افزاری و چیدمانی اختیار دارند و نکاتی را که به اپراتور ربطی ندارد ، توضیح نمیدهند .
. اپراتور را چه به دخالت . کسی اعلام دعوت به همکاری نکرده . دل و روده رو میکشن بیرون هیچ ، تازه میخوان باز کنن ببینن توش چیه
دوستداران محترم فقط میتونند در صورت دلخواه مدار را بسازند و اگر فکر میکنند که ضرر مالی میبینند ، صبر کنند تا وقتی که مطمئن شدند ، بعد بسازند ، یا اصلا نسازند :ymhug:
بنده از شما تشکر میکنم @};- @};- @};-
فقط از همین اول یه پیشنهاد خدمت شما عرض میکنم : خواهشا اجرای این طرح را طوری در نظر بگیرید که برای هر کاربر ، فقط یک سیستم قابل ساخت باشد ، طوری که هیچکسی نتواند برای فروش بسازد . حالا با سیم کارت یا هر ترفند دیگری ، حتی ارسال میکرو
بعدا به فلزیاب سیم کارتی و ماهواره ای و جی پی اس و شارژی و اینا معروف نشه :D از امکانات و شکل ظاهرش پیداست که باب میل بعضیهاست و دستشون برای انواع دروغ بافی و اخاذی ، بازه . بدنبال سیستمهای پیچیده و تصویری و پردنگ و فنگ هستند که ظاهرش با اعلام قیمت بالا به مشتری ، جور دربیاد .
معمولا کسانی که این گونه سیستمها را از سازندگان محترم خریداری میکنند ، یا بیسواد هستند یا از وجود فلزجو و غیره اطلاعی ندارند . وگرنه هرگز حاضر به پرداخت هزینه های آنچنانی نخواهند بود .
پس محدودیت تعداد استفاده و امثال اینها جلودارشون نیست . یکی دو بار روشن میکنن و برای مشتری تست میکنن و بعدش پول رو تحویل میگیرن و غیب میشن . مشتری هم متوجه محدودیت نمیشه . اگر هم مشتری فروشنده رو بشناسه ، با ترفند شارژ مجدد بازم ازش اخاذی میشه .
در صورت نبود راه حل اساسی برای این مشکل ، عرض بفرمائید که تایپیک جداگانه ای ایجاد کنیم که دوستان روشهای پیشنهادی خودشون رو برای جلوگیری از فروش ، اعلام بفرمایند که اجرایی بشه . بعد طرح را ارائه بفرمائید .
با آرزوی موفقیت

لا اله الا هو

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 3:42am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 , zagalo16 و 153 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure