انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 11:13am

پاسخ به موضوع  [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 15  بعدی
 مدار ال سی دی حرفه ای با صفحه لمسی برای تمام فلزیابها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به همگی
راستش وقتی ادم میبینه یه مدار رو بچه ها کار میکنن و نتیجه میگیرن احساس خوبی بهش دست میده جا داره که به همه یه خسته نباشید با حال بگم واقعا خسته نباشید اصولا تاپیکهایی که دور از جنجال هست وفقط کار انجام میشه انرژی بخشه

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

شنبه 24 بهمن1394 - 9:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenha62 نوشته است:
در مورد خطوط تغذیه باید بگم همین خطوط تغذیه که فقط برای میکرو کنترلر و یک رله هست کفایته در حالی که تا 50 ولت هم مشکلی نداره مدار جریانی نمیکشه بیشترین جریان برای ال سی دی هست نهایتا تا 300 میلی آمپر هست اصلا خطوط مدار ارتباطی با نحوه ی کارکردش نداره مدار 5 ولته و برای راه اندازی رله از قسمت 12 ولت بهره میگیره :) که این بحث برای مدارات با توان تلفاتی در حد 50 آمپر هست که اصلا در این مورد صدق نمیکنه و در مورد ولتاژ 18 ولت هم باید بگم اصلا همچین ولتاژی توی مدار نداریم والا ورودی تغذیه 12 ولت هست و منظورتون از 18 ولت چیه ؟
ودر مورد مقسم ولتاژ هم باید بگم از خروجی lf398 بهره میگیره که خروجی با توجه به زمین مشترک با رگولاتور 7915 یا 7912 تا ولتاژ منفی نسبت به منفی رگولاتور نهایتا 13 ولت و برای زمین مشترک 7809نهایتا تا 6 ولت هست که در قسمت مقاومتی اون هم جبران میشه حالا اگر بخواییم این مقدار رو در حالت مدار باز اندازه بگیریم بله چون افت جریان داخل مقاومت نیست و صفر هست خروجی همون ولتاژ ورودی هست ولی در حالی که جریان در مقاومت هست پس مقدار جریان خروجی تغییر میکنه که البته شدت جریان برابر ولتاژ با مقاومت داخلی ایده آل تقسیم بر مقاومت ورودی هستش که در این مدار هم مشکلی نداره حالا اگر این مقدار با ولتمتر بخواد اندازه گیری بشه جور در نمیاد چون خود ولتمتر یه مقاومت خیلی بزرگ داره فکر کنم اندازه گیری درست در نیاد.

در مورد پدی که گفتید عرض کرده بودم فقط پین 21 آی سی با یک ولتاژ مثبت که برای 1 کردن همین پین هست برای کالیبر لحظه ای هست که داخل مدار چاپی هم هست .

و دیگه نمیدونم این مدار ساده چه نیازی به شبیه سازی داره تو ذهنتون هم میتونید شبیه سازیش بکنی که اصلا لزومی نداره شما فکر کن یه ولتمتر دیجیتال با کارایی منو برای فلزیاب هست.

ممنونم
واقعیتش درخصوص مقسم ولتاژوخروجی lf398چیززیادی دستگیرم نشدهنوزنمیدونم که قسمتی که سیگنال فلزیاب روبه بردقسمت دیجیتال نمایشگرمیرسونه به همون شکل استاندارد12رگولاتوره یعنی ازقسمت کلکتورترانزیستورمثبت بعدازایسی 358 گرفته شده یانه شماازحالت دیگه ای استفاده کردین چون اگه همونکارروانجام داده باشین حداکترولتاژاین قسمت به اندازه قدرمطلق ولتاژخروجی رگولاتورمنفی خواهدبودیعنی 12یا15ولت(بستگی به استفاده از7912یا7915داره) امااگه بخوادمستقیماازخروجی ایسی 358 گرفته بشه که قضیه کمی پیچیده میشه ومیتونه 12+9=21ولت ویا23=15+9ولت باشه.
-اما18ولتی که گفتم:
اگه مبناهمون مدار12رگولاتوره باشه خوب تغذیه باطریش 18ولت هست قاعدتاقسمت تست ولتاژباطری میبایست نمونه گیری رومستقیماازدوسرباطری انجام بده نمیتونه که نمونشوازخروجی رگولاتور12ولت انجام بده درسته یانه؟

شنبه 24 بهمن1394 - 10:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت استاد عزیزم آرش جان مهندس در مورد ولتاژ خروجی lf398 باید بگم که بله همون پایه ی 5 ای سی هست که کلا دستور برای vco مدار رو هم از اونجا فرستاده میشه که حالا همونطور که شما هم اشاره کردید میشه از کلکتور ترانزیستور بعد تقویت برای vco هم استفاده کرد .

آرش جان در مورد نمایش ولتاژ باتری باید بگم این منوی نمایش برای باتری خود مدار ال سی دی هست نه مدار فلزیاب که ولتاژش هم 12 ولت هست البته عذر خواهی میکنم که باید اول اینو به شما میگفتم شرمنده حالا برای نمایش ولتاژ فلزیاب هم یه پین adc خالی هست که از اون استفاده میکنیم و کدش رو هم اضافه میکنم .

یکشنبه 24 بهمن1394 - 1:55am

محل اقامت: تهران

با درود و سپاس دوست گرامی . فایل هگز مدار دانلود نمیشوند در ضمن به فیوز بیتهای میکرو هم اشاره نشده .

با ارزوی موفقیت شما

دوشنبه 26 بهمن1394 - 7:29pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

مهرداد جان الان خودم دانلود کردم درسته عزیزم ..نیازی هم به تنظیم فیوز بیت نیست

دوشنبه 26 بهمن1394 - 9:55pm

محل اقامت: تهران
mohsenha62 نوشته است:
مهرداد جان الان خودم دانلود کردم درسته عزیزم ..نیازی هم به تنظیم فیوز بیت نیست

محسن جان ممنون .. تونستم فایل رو دانلود کنم . :x با سپاس از لطفتان @};-

سه شنبه 27 بهمن1394 - 10:50am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان این همون ال سیدی روی kxs هستش فکنم چون منوش دقیقا همونه

سه شنبه 27 بهمن1394 - 12:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم منوی کا ایکس اس :| خدایی دقیقا همون منو هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ای داد،شما دنباله قاتلای بروسلی هستی یا همکاری این یه کیت آموزشیه که روش کار بشه شما دنبال چی هستی ؟چرا خودتنو انقدر عذاب میدی بخدا من راضی نیستم تا بعضیا اینهمه در عذاب باشن چرا ناراحتید آخه از اول این تایپیک ملت دنبال این بودن ببینن شبیه چیه ،چرا اینطوریه ،چرا اونطوریه .... ای بابا :D :D :D اینم شده دردسر

بفرمایید اینم منوی kxs حالا انگار کا ایکس اس چیه =p~

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 28 بهمن1394 - 4:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام محسن جان خوبی داداش؟توتاپیک دوازده رگلاتور گفتی ک عازم سفری ایشالا ک سالموتندرس بریو برگردی ولی برگشتی مداری ک قولشو دادی رو اگه لطف کنی بذاری خیلی خوب میشه..ممنون

پنج شنبه 29 بهمن1394 - 3:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenha62 نوشته است:
اینم منوی کا ایکس اس :| خدایی دقیقا همون منو هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ای داد،شما دنباله قاتلای بروسلی هستی یا همکاری این یه کیت آموزشیه که روش کار بشه شما دنبال چی هستی ؟چرا خودتنو انقدر عذاب میدی بخدا من راضی نیستم تا بعضیا اینهمه در عذاب باشن چرا ناراحتید آخه از اول این تایپیک ملت دنبال این بودن ببینن شبیه چیه ،چرا اینطوریه ،چرا اونطوریه .... ای بابا :D :D :D اینم شده دردسر

بفرمایید اینم منوی kxs حالا انگار کا ایکس اس چیه =p~

منظورم این بود که کا ایکس اس از این تقلید کرده دادا برعکس متوجه شدی اگه بشه منم اینو میزنم (-|

پنج شنبه 29 بهمن1394 - 8:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 15  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 190 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure