انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 30 فروردین1403 - 12:08am

پاسخ به موضوع  [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15  بعدی
 مدار ال سی دی حرفه ای با صفحه لمسی برای تمام فلزیابها 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

البته برنامه برای هر حالت ولتاژ بالا رونده و پایین رونده برای هر دو حالت سنس میتر دیجیتال و حالت نموداری و همچنین لول ال سی دی قابل تغییر هست در صورت لزوم ونیاز میشه قرار داد.
در هر حال برای باطن مدار که برنامه اون محسوب میشه سعی کردم برای کاهش خطا از بهترین حالتهای ممکن استفاده بکنم تمامی محاسبات رو سعی کردم به چند رقم اعشار برسونم و از بهترین حالتها استفاده بشه و همینطور از فرمولهایی که بشه به این حالتها نزدیک شد در هر صورت اگر شما مدار رو بدون اتصال به فلزیاب روشن کنید و کالیبر بشه میبینید که به هیچ وجه خطایی نداره چه در حالت حرکت چه در حالت تغییر حرارت (البته تا حدی که از توان قطعات بالا نره) وچه در حالت رطوبت هیچ خطایی از خودش بروز نمیده و در آخر هم باید بگم این مدار به یک میلی ولت هم حساس هست و از میزان عمق کاوش فلزیاب چیزی کم نمیشه

در آخر هم منتظر راهنماییهای مهندس حمید و اساتید هستم تا انشالا بتونیم از این مدار بهره کافی رو ببریم

پنج شنبه 14 بهمن1394 - 2:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

این مدار برا فلزجو هم جواب میده؟

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 1:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من شخصا مدار فلزجورو نساختم ولی خب در هر صورت خروجی ولتاژ در هر فلزیابی وجود داره که در بعضی مواقع که قلزیاب تمام دیجیتال طراحی شده باشه تمام این عملیات ها از میکروکنترلر شروع و در آخر هم به اون ختم میشه ولی در هر صورت طراح فلز جو مهندس حمید هستن که میتونید ازشون سوال کنید.

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 2:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محسن جان ممنونم که برای این طرح مفیدتون وقت گذاشتیدوبرای ارتقاء کارکردش تلاش میکنید
من مطمئن هستم که این بحث مفیدطرفداران پروپاقرص خودشوپیدامیکنه وباهمکاری دوستان به طرحی کاملاحرفه ای بدل میشه
خواسته خودمواینجامجددامطرح میکنم واون هم شماتیک مداره حتی اگه دستی کشیده شده ومرتب شده نیست
باتوضیحات مختصری که ازنحوه نمونه برداری مدار داشتین بنظرکارامده هرچندکه بایددرشرایط مختلف وبصورت عملی تست بشه اما...
شایدعنوان این موضوع کمی زودباشه امااگه عملی بشه کولاک میکنه واون هم درنظرگرفتن تیون اتوماتیک برای این مداره نظرخودتون چیه؟

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 5:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام آرش جان واقعا ممنون که پیگیری و دلگرمی خاصی به من میدی دستت رو میبوسم باشه چشم من هم با جان و دل شماتیک رو تا شب جمعه شست و روفته آماده میکنم در اختیارتون میذارم تا انشالا بیشتر بتونید نظر بدید در ضمن آرش جان حالت نموداری اینجوریه که در حالت اولیه تنظیم کالیبر یک حجم به عنوان پیش فرض انتخاب میشه و ضمنا پس از کالیبر اول که تنظیم انجام شد در حالت بعدی ودوم کالیبر نسبت به سایز لوپ انجام بگیره که در میکرو کنترلر به صورت نسبی اندازه گیری میشه که البته فکر میکنم با 20 درصد خطا بشه عمق و حجم رو هم نسبتا میشه مشخصا کرد مثلا با 50 سانت خطا یا یکم بیشتر یا کمتر البته قدرت کلام ندارم و بهتر نمیتونم توضیح بدم انشالا شماتیک رو میذارم و وقتی مدار رو ساختید بیشتر به این مساله پی میبرید

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 6:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شمالطف دارین محسن جان پس منتظرشماتیک مدارمیمونم
یک مسئله دیگه که بدنیست عنوان بشه درخصوص استفاده ازسیستم های اسکنردوبعدی ویاسه بعدی هست که دربعضی ازمدلهااستفاده میشه
واقعیتش چندوقت پیش بایکی ازمدلهای این فلزیاب برخوردم که به اسکنرسه بعدی بااستفاده ازنرم افزارVisualizer 3Dمجهزبوددرقسمت دیجیتالی فلزیاب ازایسی atmega32استفاده کرده بودوارتباط ان بالپ تاپ برای سیستم اسکنرازطریق بلوتوث بودحالانمیدونم مازول بلوتوث به صورت اماده چه قیمتیه وقابلیت اسکنرVisualizer 3Dدرحالت عملی تاچه حددراسکن زمین به واقعیت میتونه نزدیک باشه ویابهتره بگم چقدرکارامده چون خودم شخصاازش استفاده نکردم
بنظرم اگه پس ازموضوع تیون اتوماتیک درخصوص این موردهم بحث وتبادل نظربشه مفیدخواهدبود

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 10:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

p00rr11a نوشته است:
این مدار برا فلزجو هم جواب میده؟

درخصوص سوال این دوستمون هم بهتره بگم که باتوجه به اینکه درطرح فلزجوسعی شده یک فلزیاب تمام دیجیتال ساخته بشه تمام سیگنالهای لازم برای کارکردمدارتوسط خودمیکروی تعبیه شده تولیدمیشه من جمله فرکانس اصلی سیستم و...
بنابراین درصورت حذف میکروی اصلی فلزیاب فلزجو این فلزیاب عملاکاراییش روازدست میده بنابراین نمیشه این سیستم رودرفلزجوجایگزین کرد

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 10:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

افا محسن لطف کنید از روی عکس یک توضیحی در مورد سوکتها بدید که باید به کجا وصل بشن ممنون

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

جمعه 16 بهمن1394 - 7:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا محسن خسته نباشی دادش اگه میشه یه مدار تاچ اسکرین lcd لمسی با کیفیت و عالی مثل مدل زیر بزار که ارزش ساخت داشته باشه ممنون
viewtopic.php?f=10&t=2045

شنبه 16 بهمن1394 - 1:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

بله چشم اتفاقا یه T F T مثل همو ن رو بستم کامل نیست انشالا تا پنج شنبه هفته آینده میذارمش اینجا

شنبه 16 بهمن1394 - 2:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: bantama , Majestic12 و 77 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure