انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 12:21pm

پاسخ به موضوع  [ 19 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 کمک برای شناسایی فلزیاب 
نویسنده پیغام

12341234 نوشته است:
هر کس برای اولین بار که دستگاه میسازه این مدار رو مونتاژ میکنه دستگاه خوبیه بصورت صوتی تفکیک هم داره مشکل اون برد نمایشگر ایسی پروگرامش هست که قفله اون ایسی رو داری

متاسفانه ندارم ایا پروگرام ای سیشو نمیشه از جایی دانلود کرد؟

جمعه 25 دی1394 - 6:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من یه برد خراب دارم که نتونستم پروگرامش رو پیدا کنم مشکل از پروگرام نیست مشکل از قفل بودن ایسیه

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

یکشنبه 27 دی1394 - 8:57am

12341234 نوشته است:
من یه برد خراب دارم که نتونستم پروگرامش رو پیدا کنم مشکل از پروگرام نیست مشکل از قفل بودن ایسیه

میشه توضیح بدی یعنی چی ایسیش قفله؟

یکشنبه 27 دی1394 - 1:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
ببین دوست عزیز هر ایسی میکرو یک سری تنظیمات داره که قفل کردن ایسی هم یکی از اوناست که وقتی پروگرام میشه میتونه یکی از فیوز هاشو بسوزونه ودیگه هیچکس نمیتونه برنامه اون ایسی رو کپی کنه یکی از دوستان میگفت این مدل ایسی قابل کپی کردن هست ولی فقط کپی میشه نمیشه تو کامپیوتر سیو کرد یعنی از یک ایسی به ایسی دیگه اونم باپروگرامر خاص شما باید از کسی که دستگاه رو گرفتی ایسی رو بگیری بعد از اینکه درست نصب کردی روشن کنی اگر روشن شد اونموقع شاید بشه کپی کرد تاکید میکنم ایسی رو باید درست جاگذاری بشه

دوشنبه 28 دی1394 - 8:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

12341234 نوشته است:
سلام
ببین دوست عزیز هر ایسی میکرو یک سری تنظیمات داره که قفل کردن ایسی هم یکی از اوناست که وقتی پروگرام میشه میتونه یکی از فیوز هاشو بسوزونه ودیگه هیچکس نمیتونه برنامه اون ایسی رو کپی کنه یکی از دوستان میگفت این مدل ایسی قابل کپی کردن هست ولی فقط کپی میشه نمیشه تو کامپیوتر سیو کرد یعنی از یک ایسی به ایسی دیگه اونم باپروگرامر خاص شما باید از کسی که دستگاه رو گرفتی ایسی رو بگیری بعد از اینکه درست نصب کردی روشن کنی اگر روشن شد اونموقع شاید بشه کپی کرد تاکید میکنم ایسی رو باید درست جاگذاری بشه

دوست عزیز این چه حرفیه که میشه کپی کرد ولی نمیشه سیو کرد !!!؟

تمامی میکروهایی که حافظه فلش دارن و خیلی از فلش مموریها قابلیت قفل نرم افزاری دارن ( حتی میشه تعیین کرد کدوم بخشهای حافظه از کدوم بلوک تا کدوم بلوک قفل باشه )

فیوزی رو نمیسوزن .
در بخش قفل تعیین میکنن کدوم بخشها قابل خوندن نباشه .

وقتی قابل خوندن نیست یعنی میکرو دسترسی به محتویات فلش رو میبنده

میکرویی که به این ترتیب قفل میشه توسط هیچ احدالناسی حتی سازنده قابل باز کردن نیست چون خود میکرو درخواستهای خوندن رو جواب نمیده

* اگر میشد اطلاعات رو به هر طریقی حتی یکبار خوند سازنده ها گزینه verify بعد از پروگرام رو داخل برنامه های خودشون حتی بصورت موقت روی رم قرار میدادن .
اگر میشد محتویات فلش رو به هرتیبی خوند که دیگه بحث سیو کردن روی کامپیوتر معنی نمیده .

وقتی اطلاعات رو در بیارید باهاش همه کار میشه کرد.

چون برگردوندن قفل به حالت باز یا پیشفرض منوط به پاک کردن کامل میکرو هست اینه که دسترسی به اطلاعات غیر ممکنه .
هر کسی هم هر جا به شما گفت میشه باز کرد یا هیچ اطلاعی از نحوه کار میکروها نداره یا قصد کلاه برداری داره.

در میکروهای قدیمی تر که حافظه های ماسک و ایپیرام نوری داشتن هم که از اساس دستری به اطلاعات داخل حافظه وجود نداشت .

ماسکها توسط سازنده بصورت سری پروگرام شده تولید میشدن .
خوندن اطلاعات درشون موضوعیت نداشت.

از اینا که بگذریم اگر حتی قفل روی میکرو نباشه میکرویی قابل خوندن اطلاعاته که سالم باشه .
وقتی میکرو مشکل داره و خرابه خوندن اطلاعاتش بی معنیه .
اگر میکرو سالمه کپی کردن اطلاعاتش توجیه نداره مگر بحث مهندسی معکوس و ساخت دستگاه مشابه باشه.

در دستگاههای فلزیاب دیجیتال بخش مهم کار نه خود سخت افزاره نه میکرو اینا همه اش شبیه به کاغذ سفید و کتاب ننوشته است یعنی ابزار کاره .

اصل کار داشتن الگوریتم فلزیابیه که با کپی کردن و این حرفا قابل دسترس نیست

دوشنبه 28 دی1394 - 8:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
امیر جان
در مورد at89s52 قضیه فرق میکنه بادستگاه کپی پروگرام قابل کپی کردنه یعنی از ایسی به ایسی نمیدونم کامپیوتر نقشی داره یانه البته من دستگاه رو ندیدم ولی یکی از دوستان که حرف بیخودی نمیزنه وفوق لیسانس سخت افزاره این قضیه رو میگفت ایسی این برد هم همین شماره هست من نمونه برد خرابشو دارم

سه شنبه 29 دی1394 - 9:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

12341234 نوشته است:
سلام
امیر جان
در مورد at89s52 قضیه فرق میکنه بادستگاه کپی پروگرام قابل کپی کردنه یعنی از ایسی به ایسی نمیدونم کامپیوتر نقشی داره یانه البته من دستگاه رو ندیدم ولی یکی از دوستان که حرف بیخودی نمیزنه وفوق لیسانس سخت افزاره این قضیه رو میگفت ایسی این برد هم همین شماره هست من نمونه برد خرابشو دارم

سلام به شما دوست عزیز

من کاری به اینکه کی این حرف رو زده ندارم .

مدل میکرو هم مهم نیست که مال اتمل باشه یا هر شرکت دیگه .

فقط میدونم این حرف کلا بی اساسه .

دلایل و توضیحاتش هم قبلا خدمتتون دادم .باز محظ اطمینان میتونید با شرکت سازنده مکاتبه کنید خدمتتون میگن چرا غیر ممکنه و اگر ممکن بشه بخاطر کشف باگ چقدر ضرر و زیان باید بدن و به کاشف قضیه چند ده هزار دلار جایزه میدن

انجام چنین کاری یعنی خوندن اطلاعات میکروی قفل شده جزو محالاته حالا کپی باشه یا خوندن با پروگرامر و پی سی و غیره فرق نمیکنه .( البته اینا هم اصطلاحات جدیده احتمالا طرف شما فکر کرده داره راجع به نوار کاست و سی دی های قدیم صحبت میکنه که توش کپی میکرو به میکرو رو تعریف کرده

یکم تحقیق کنید متوجه میشید پروگرامر های قطعات و دستگاههای دیجیتال همگی تحت پی سی هستن چیزی به اسم دستگاه کپی نداریم )

سه شنبه 29 دی1394 - 12:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوست عزیز در دنیای IT محال وجود نداره ....

موضوع عبور از محدودیتهای سخت افزاری میکروکنترلر تا به حال عنوان تحقیقهای بسیاری بوده که برخی از آنها نیز کاملا آکادمیک و رسمی هستند

https://www.cl.cam.ac.uk/~sps32/mcu_lock.html

برای مثال لینک فوق و منابعی که در آن ذکر شده را ملاحظه بفرمایید

همچنین در بازار الکترونیک همین تهران خودمان نیز شرکتهایی هستند با دریافت چند میلیون دیتا قفل شده بیشتر میکروهای رایج را در اختیاز مشتری قرار میدهند و برخی نیز کلیه هزینه ها را بعد از انجام کاردریافت میدارند

سه شنبه 29 دی1394 - 3:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

underground نوشته است:
دوست عزیز در دنیای IT محال وجود نداره ....

موضوع عبور از محدودیتهای سخت افزاری میکروکنترلر تا به حال عنوان تحقیقهای بسیاری بوده که برخی از آنها نیز کاملا آکادمیک و رسمی هستند

https://www.cl.cam.ac.uk/~sps32/mcu_lock.html

برای مثال لینک فوق و منابعی که در آن ذکر شده را ملاحظه بفرمایید

همچنین در بازار الکترونیک همین تهران خودمان نیز شرکتهایی هستند با دریافت چند میلیون دیتا قفل شده بیشتر میکروهای رایج را در اختیاز مشتری قرار میدهند و برخی نیز کلیه هزینه ها را بعد از انجام کاردریافت میدارند

دوست عزیز این جور شعارها که چند میلیون میگیریم آی سی رو باز میکنیم شبیه به شعارهای اوناییه که دستگاه ردیاب میفروشن .

تست کردن این جور ادعاها کار مشکلی نیست .

سر جمع 10 هزار تومن هزینه نمیبره .

بنده یه میکرو ( از هر مدلی که دوست دارید و رایج و غیر رایجه ) پروگرام و قفل میکنم میدم خدمتتون .

باهم میریم داخل همین بازار تهران که مثال زدید هر کس تونست محتویات فلش میکرو رو هر جور بلده و میتونه بیرون بکشه و کپی کنه هر چقدر هزینه کار بود درجا خدمتش پرداخت میکنیم .
از اونور هم ضرر میلیون دلاری از سازنده اش میگیریم میگذاریم جیبمون !

کما اینکه اونایی که مدعی هستن میلیونی میگیریم میکرو باز میکنیم اگر میتونستن چنین کاری بکنن سالی چند صد برابرش خسارت از سازنده سخت افزار میگرفتن.

اگر نتونستن حاضرن نصف مبلغ ادعایی رو خسارت بدن ؟
یا شما که اینقدر اعتقاد به این ماجرا داری حاضری این نصف مبلغ رو تقبل کنی ؟
* من اگر تونستن انجام بدن کل دستمزدشون رو تقبل میکنم

دوست عزیز قفل فلش میکرو یه آپشن سخت افزاری امنیتیه که بیس محفوظ موندن کلیه اطلاعات دنیای سخت افزار دیجیتال بر این مبنی شکل گرفته
قرار بود کسی بتونه حتی یکبار بازش کنه مایکروچیپ و اتمل و اس تی و موتورولا و nxp و خیلیای دیگه سالها پیش ورشکست میشدن چون خسارت بابت امنیت نداشتن سخت افزارهاشون میلیاردها دلار میشه.

یه شرکت روی یک میکرو 1 دلار سود میکنه اگر اطلاعات داخل این میکروی 1 دلاری امنیت نداشته باشه چند میلیون دلار برای هر دستگاه باید ضرر در دادگاه بده

بعضیا یه چیزی از دنیای آی تی شنیدن مبتنی بر اون برای خودشون رویا پردازی میکنن .

میکرو کنترلر آخه چه ربطی به دنیای آی تی داره ؟

سه شنبه 29 دی1394 - 7:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 19 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 169 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure