انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 27 اردیبهشت1403 - 1:28am

پاسخ به موضوع  [ 238 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 24  بعدی
 قطعات اصل فلزیاب فلز جو 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان این هم فیلم تو خونه .هم بالا تیراهن هست و هم در کف چون طبقه 2 هستم با لوپ 50 با سیم معمولی که به لوپ وصل شده حساسیت رو اخرش هست یعنی 20 .جنس کابل رابط لوپ rg58 .سیم باتری 50 سانت سیم وصله با این حال عالی کار میکنه کانکتور لوپ هم جنسش از فلزه نه پلاستیک.دستگاه من وقتی وارد منو میشی و خارج میشی میتر منفی نمیندازه و از نظر ثبات با بالاترین حساسیت جیکش در نمیاد .تو بیرون از خونه که انگار خاموشه سوالی بود در خدمتم

http://s6.picofile.com/file/8230590792/ ... _0.3gp.htm

سه شنبه 8 دی1394 - 10:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
mohamad20 نوشته است:
سلام دوستان این هم فیلم تو خونه .هم بالا تیراهن هست و هم در کف چون طبقه 2 هستم با لوپ 50 با سیم معمولی که به لوپ وصل شده حساسیت رو اخرش هست یعنی 20 .جنس کابل رابط لوپ rg58 .سیم باتری 50 سانت سیم وصله با این حال عالی کار میکنه کانکتور لوپ هم جنسش از فلزه نه پلاستیک.دستگاه من وقتی وارد منو میشی و خارج میشی میتر منفی نمیندازه و از نظر ثبات با بالاترین حساسیت جیکش در نمیاد .تو بیرون از خونه که انگار خاموشه سوالی بود در خدمتم

ممنون از شما
اما چند نکته در این تست شما وجود داره اول اینکه شما پهنای پالس را روی 150 و فرکانس را روی176 و اسپید را روی مقدار 4 تنطیم کرده اید که کاهش مقدار هریک از این گزینه ها به نوعی باعث ثبات بیشتر مدار میشه .همینطور دیلی دستی را به اندازه 22واحد افزایش داده اید که افزایش دیلی دستی هم باعث افزایش ثبات و کاهش حساسبت میشه. دوم اینکه جنابعالی لوپ رو با ورق فویل آلومینیوم شیلد نموده اید که این مورد هم به ثبات بیشتر اما مقداری افت برد منجر میشه .اما بنده پهنای پالس و فرکانس و دیلی دستی را روی تنضیمات پیشفرض و اسپید را روی مقدار 8 تنظیم کردم و لوپ هم شیلد نشده است و قطر لوپ من 66 سانت هست.البته من بعد از قراردادن اون ویدئو دوباره با لوپ 45 سانتی تست کردم ،جالبه بدونید که با لوپ45 هنگام ورود و خروج از منو اصلا میتر منفی نمیشد و مثل ویدیوی شما فقط نشانگر کمی نوسان داشت.
اگه ممکنه یکبار هم مطابق تنظیمات مدار بنده که در اون ویدیو هست و البته اون فویل آلومینیوم را هم لوپ جدا کنید ، تست خودتونو تصویر برداری کنید.
چون اگه بخواهیم مقایسه ای انجام بدیم این مقایسه باید در شرایط یکسان تنظیمات مدار و همچنین شرایط فیزیکی لوپ انجام بشه.
در نهایت طبق فرمایش مهندس حمید اینگونه تستها نمیتونه ادعای اصل بودن قطعات را ثابت کنه ،البته بنده هم چنین ادعایی نداشتم

سه شنبه 8 دی1394 - 11:55pm
مدیر کل
مدیر کل

mohamad20 نوشته است:

خسته نباشین.
فیلم نسبتا خوبی گرفتین. البته نکاتی که جناب پویا فرمودن درست هست. ولی از نظر پایداری حرارتی بنظر میاد واقعا دستگاه شما در شرایط خوبی قرار داره! فقط این کلمات دیپ مکس و غیره رو دیگه روی جعبه نمینوشتین بهتر بود! :-w :D

چهارشنبه 8 دی1394 - 12:57am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون اقا حمید این دستگاه رو دادم به دوستم اون واسه خودش اینجوری نوشته به هر حال شرمنده و این هم بگم من با گراند خاموش تست گرفتم هر دستگاهی که ساخته میشه به نظر من با منتاژه دیگه تو فرکانس و پهنای پالس از نظر ثبات فرق کنه و من از کانکتور فلزی استفاده کردم باتری هم نویز گیر نزدم و سیم لوپ کابل rg58هستش و این خیلی رو ثبات تاثیر داره و خونه من هم از بالا تیر اهن داره هم از پایین و پشت خونه من دکل مخابراتیه من نیومدم با کسی کل بندازم اومد بگم اگه با قطعات خوب ساخته بشه عالیه و شما دوست عزیز باتری داخل مدار هست کانکتور تو فیلم معلوم نیست از سیم رابت خوب استفاده کردین و از بالا تیراهن دارید تا فاصله 280 سانتی از پایین چیزی نیست این 40 درصد رو ثبات تاثیر داره و من رو حساسیت 20 تست گرفتم با لوپ 50این نکات خیلی مهمه تو ثبات دستگاه و ممنون از نظرت

در اخر اقا حمید شیر مادرت حلالت با این زحمتی که کشیدی ممنون از زحماتت

چهارشنبه 8 دی1394 - 1:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

میخوام کانکتور رابت لوپ رو از پلاستیک و سیم لوپ هم از جنس سیم میکرفون و باتری داخل دستگاه بزارم بازهم تست میزارم همین کار روکرده بودم دادمش به پسر عموم تو شمال کار میکنه . و به گفته اقا حمید فقط همین چند نکتس که بیشتر تو ثبات تاثیر داره. که بدون این نکات خوب جواب میده چه برسه این نکات حیاتی برای ثبات بیشتر رعایت بشه درسته حرف من اقا حمید و نفهمیدم قطعات اصل نشون نمیده خودم با قطعات معمولی ساختم دستگاه بندری میزنه

چهارشنبه 8 دی1394 - 2:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
من از کانکتور نظامی سه پین که فلزی هست استفاده کردم، کابل لوپ هم RG58 هست.
اما این نکته رو متوجه نشدم که در مورد باتری نظر شما اینه که داخل جعبه قرار بگیره بهتره یا بیرون از جعبه؟
چون قبلا تعدادی از دوستان نظرشون این بود که اگه باتری جدا و دور از مدار و جعبه باشه نویز کمتری ایجاد میشه،اما خب وقتی باتری بیرون جعبه باشه ،حملش کمی دشوارتره، از این رو من بشخصه ترجیح میدم کل مدار داخل یک جعبه باشه .
حالا شما ایندفعه اگه باتری رو داخل جعبه و نزدیک مدار قرار دادین و مدار همان ثبات قبلی را داشت،پس معلوم میشه که نزدیک بودن باتری روی ثبات سیستم تاثیر منفی نداره ،بنابراین لازم نیست اونو بیرون از جعبه قرار بدیم.

چهارشنبه 8 دی1394 - 2:57am
مدیر کل
مدیر کل

باطری اگر داخل جعبه باشه در مجموع بهتره. دلیلی نداره باطری روی مدار نویز بیندازه چون اصولا سیستم الکترونیکی یا تولید کننده موج خاصی نداره! فقط طبیعتا خیلی بهتره باطری نزدیک بخش خروجی لوپ نباشه.

چهارشنبه 8 دی1394 - 3:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام آقای mohamad20
داداش من شما که اینهمه زحمت کشبدی و فیلم تهیه کردی یه لطفی هم بکن از همین مدار هم یه چندتا عکس واضح بگیر تا برای همه مشخص بشه که از همون قطعاتی استفاده کردین که قبلا عکساشو در صفحات قبلی گذاشته بودی.
در ضمن اگه زحمتی براتون نداره مشخصات اون لوپی که در فیلم هست را بفرمایین ازجمله مقاومت اندوکتانس و اینکه از چه سیمی و چند دور استفاده کردین و در آخر باید در فیلم نشون میدادین که دیلی اوتومات و اعداد سه گانه چند هستن.
در ضمن خواهشن یکم زود به زود جواب بدی خوبه، یهو چند روز غیبت میکنی
خیلی ممنون

چهارشنبه 9 دی1394 - 10:39am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست من از 11 دور سیم لیتز بی 1 میل افشان نقره اندود استفاده کردم دیلی اتومات چند عدد فرقشه اونم میزارم و به علت نوع کارم من بیشتر شب ها میام تو انجمن سعی میکنم زود به زود بیام

آخرین بار توسط mohamad20 در چهارشنبه 9 دی1394 - 11:48am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 9 دی1394 - 11:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا پویا اون rg58 از کجا گرفتی معلومه خوبه چون خیلی ضخیمه منم تهییه کنم

چهارشنبه 9 دی1394 - 11:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 238 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad1363 , Google , Mohammad hatef , Resa و 106 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure