انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 29 اردیبهشت1403 - 1:53am

پاسخ به موضوع  [ 238 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 24  بعدی
 قطعات اصل فلزیاب فلز جو 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست عزیز ممنون بابت فیلم.ولی الان بنظرم اکثر دوستان منتظر دیدن عکس مدار ی رو که گفتی با قطعات آلمانی ساختی هستند.

چهارشنبه 9 دی1394 - 12:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
mohamad20 نوشته است:
اقا پویا اون rg58 از کجا گرفتی معلومه خوبه چون خیلی ضخیمه منم تهییه کنم

سلام
از پاساژ امجد جمهوری تهران
راهروی سمت راست یه مغازه هست که کلا سیم و کابل میفروشه البته دقیق خاطرم نیست طبقه همکف بود یا زیر زمین
دو لایه فویل و شیلد داره.
البته کابل RG59 هست که به اشتباه 58 تایپ کرده بودم

چهارشنبه 9 دی1394 - 12:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohamad20 نوشته است:
سلام دوست من از 11 دور سیم لیتز بی 1 میل افشان نقره اندود استفاده کردم دیلی اتومات چند عدد فرقشه اونم میزارم و به علت نوع کارم من بیشتر شب ها میام تو انجمن سعی میکنم زود به زود بیام

برای لوپ 50 سانتی از 11 دور سیم استفاده کردی؟برای لوپ50سانتی شما حداقل باید از 18 تا 20 دور سیم استفاده کنید؟در این صورت دیلی اوتومات مدار شما باید خیلی پایین باشه و طبیعتا میدان ضعیفتری ایجاد میکنه
دیلی و اعداد سه گانه با این لوپ چند هستن؟
ببینید محمدجان،اکثر دوستانی که میخوان این مدارو بسازن یا اونایی که ساختن، اجزای مدارشونو طبق استانداردهای اعلام شده توسط طراح این مدار ساختند،واگه روزی فرا برسه که بخوان جنابعالی قطعات اونو براشون تهیه کنین،باز هم مدارشونو طبق همین استانداردها خواهندساخت،بطور مثال لوپ مورد نیاز این مدار باید مقاومتش در محدوده 1اهم و اندوکتانسش هم بین 350 الی 450 مبکروهانری باشه درثانی همه کاربران که به سیم لیتز دسترسی ندارن.
پس من از شما خواهش میکنم که فعلا درساخت مدار و خصوصا"لوپ این استانداردهارا رعایت کنید تا ببینیم با لحاظ کردن این استانداردها مدار شما با این قطعات اصل در چه وضعیتی کار میکنه.
چون با تغیبر دادن هر کدام از این مولفه ها حتی با قطعات معمولی هم ممکنه که بتوان به همین نتیجه رسید.

چهارشنبه 9 دی1394 - 12:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نه دوست عزیز باقطعات معمولی ساختم . براتون با همین لوپ باتری و فرکانس و پهنای پالس فیلم میزارم به هیج وج ثبات نداره و rg59 خیلی بهتر از rg58 هست

آخرین بار توسط mohamad20 در چهارشنبه 9 دی1394 - 2:28pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 9 دی1394 - 2:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دیلی اتومات من 20 هستش 11 دور سیم 1 اهم شده و از مدارم هم عکس میزارم

چهارشنبه 9 دی1394 - 2:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohamad20 نوشته است:
نه دوست عزیز باقطعات معمولی ساختم . براتون با همین لوپ باتری و فرکانس و پهنای پالس فیلم میزارم به هیج وج ثبات نداره و rg59 خیلی بهتر از rg58 هست

اگه اینطور باشه که شما میگین و با قطعات معمولی اصلا جواب خوبی نگرفتین پس نتیجه میگیریم که قطعات معمولی که بنده در مدارم استفاده کردم از کیفیت خوبی برخورداره.
بله RG59 کمی از RG58 بهتره اما من لوپ را شیلد نکردم و قطر لوپ من 66سانت هست که نسبت به لوپ 50سانتی نویز بیشتری جذب میکنه از طرفی وقتی لوپ ثابت هست فرق آنچنانی بین RG58 و 59 حس نمیشه کیفیت کابل موقعی اثر خودشو نشون میده که در حال حرکت و کاوش باشیم و کابل مدام تکون بخوره.
محض اطلاع دوستان عرض کنم که همین الآن مدارو با تنظیماتی که جناب 20Mohamad در فیلم ارسالیشون نشون دادن،ست کردم،افزایش و کاهش دیلی دستی تاثیر آنچنانی روی ثبات مدار در حالت لوپ ثابت نداره.
اما با کاهش فرکانس و همینطور اسپید،مدار حتی در حالت گراندخاموش هم در حساسیت 20 کاملا ساکت است و موقع ورود و خروج از منو تحت هیچ شرایطی میتر منفی نمیندازه .
بیشترین تاثیر را روی ثبات مدار، اسپید و فرکانس میزاره البته به شرط ثابت موندن پهنای پالس و بازه انتگرال.
البته یه ویدئوی کوتاهی هم تهیه کردم اما بخاطر اینکه جناب mohamad فکر نکنن که بقول خودشون قصد کل کل کردن دارم،فعلا اونو آپ نکردم.
بنده هم تحت هیچ شرایطی هدفم کل کل کردن و خدای نکرده پوززنی و روکم کنی کسی نیست،تنها میخوام که به یک جمع بندی درستی در مورد این موضوع برسیم.
همینجا هم اعلام مبکنم که به عنوان اولین نفر حاضرم قطعات ذکرشده توسط جناب 20mohamad را فقط جهت تست و اعلام نتایج واقعی ازشون خریداری کنم و از نو یه مدار دیگه مونتاژ کنم تا ببینیم نتیجه چی میشه و تفاوت بین قطعات معمولی و اصلی در چه حد است.

چهارشنبه 9 دی1394 - 3:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز شما گفتی من باحساسیت زیاد قطعه خریدم قطنعه معمولی حساسیت نمیخواد که همه جا پیدا میشه

چهارشنبه 9 دی1394 - 5:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حتمی شما از مقاومت 5 درصد خازن معمولی ای سی از هر نوع ترانزیستور معمولی و ... استفاده کردی درغیر این صورت معمولی محسوب نمیشه الان خیلی از بچه ها گیر اوردن ای سی اصل سخت شده شایدم نا یاب یه مغازه داره میری بگیری تموم کرده میخری به خیال اصل بودن رو مدار امتحان میکنی میبینی خوب کار نمیده ترانزیستور با پسوند بدون پسوند کمه مقاومت با پایداری حرارتی باید تست بشه 840 اصلی کمه و این تهیه کردنش واسه شهرستانی ها با ازمون خطا باید باشه از هر کدوم چند تا بخری اولین بار خودم این کار رو کردم معمولی گرفتم خوب کار نمیکنه مگه این که مثل شما با حساسیت زیاد و شناختن قطعه اصل از غیر اصل تهیه کنی وشناختن قطعه اصل واسه خیلی از بچه ها سخته

چهارشنبه 9 دی1394 - 5:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

الان یه تست میزارم که فرکانس بالاتر از شما 227 پهنای پالس 170 این هم بالاتر اسپید 8 و گراند خاموش این هم بالاتر فقط جان من عزیت نکنید شما هم مثل شرایط من فیلم بزارید بازم میتر منفی ندارم دیگه چی. فکر کنم بعد از این البته توهین به کسی نشه یکی دیگه بیاد بگه فرکانس رو 500 تست کن پهنای پالس 1000 اقا حمید شما که طراح این دستگاه هستید نظرتون چیه در باره این تست .و باتریم چسبوندم به دستگاه من هر چی بگم قطعه خوب نه تنها تو این دستگاه بلکه رو هر سیستمی جواب خوب میده
موفق باشید

چهارشنبه 9 دی1394 - 7:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

فقط بدون قرور و تعصب رو سیستم خودتون نظر بدین

چهارشنبه 9 دی1394 - 7:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 238 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: alinamy525 , mresever , odin.rad و 89 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure