انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 9:18am

پاسخ به موضوع  [ 84 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9  بعدی
 مدار pi حرفه ای (PMD Basic) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

داداش راستی این مداره یا تانک بابا چقدر ای سی داره امیدوارم که همه با هم و با راهنمایی های مهندس حمید بتونیم از پسش بر بیایم .راستی استاد حمید نظر خودتون رو در مورد این مدار بدید بچه ها منتظرن
ممنون...

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

شنبه 25 مهر1394 - 2:35pm
مدیر کل
مدیر کل

این مدار رو مدتها پیش بررسی کرده بودم. به اعتقاد من در مقابل این همه پیچیدگی واقعا کار خاصی انجام نمیده. یعنی اگر منظور قدرت بالا یا تفکیک آنچنانی باشه این طرح فاقد نکته ای اضافه نسبت به مدارات قبلی هست که دیدیم و ساختیم. ضمن اینکه مدار تقریبا بیشترش آنالوگ هست و استفاده از میکرو دیگه فایده چندانی نداشته چون کار زیادی انجام نمیده.
بهرحال من یک فایل از این طرح دارم که شامل پی سی بی و فایل هگز هم میشه. دوستان علاقه مند میتونن استفاده کنن.
پیوست:
PMD_Basic.zip

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 25 مهر1394 - 3:05pm

سلام امیر عزیز،اگر امکان داره عکسی از مدار و لیست قطعات رو بزاری لطف بزرگی میکنی برادر @};-

یکشنبه 26 مهر1394 - 1:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام: عکس دستگاه ساخته شده خودم رابه صورت زیپ شده در سایت میگذارم بعدا فیلم کارکرد دستگاه رادر اختیار دوستان قرار خواهم داد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 27 مهر1394 - 12:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون امیر جان

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

دوشنبه 27 مهر1394 - 2:57pm

امیر عزیز متشکر @};- @};- @};- @};- @};- @};-

دوشنبه 27 مهر1394 - 4:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

به نظر من این مدار ارزش ساخت داره :D کلی آیسی داره و نشان میده که طراح مدار واقعا روی قسمتهای مختلف مدار کار کرده
ببینم اگه وقت کنم میسازمش
داداش ممنونم @};- @};- @};-

چون از دوستان یاد گرفته ام وظیفه خودم میدونم که یاد بدم هرچند اندک باشد

دوشنبه 27 مهر1394 - 8:03pm
استادیار
استادیار

منم میسازمش
حمید جان نظرت در مورد اینهمه آی سی و قدرت و ثباتش چیه؟

دوشنبه 27 مهر1394 - 10:39pm
مدیر کل
مدیر کل

آرش جان این یک مدار نیمه آنالوگ هست که از مزیت دنیای دیجیتال در حداقل ممکن استفاده کرده! لذا برای خیلی از مسائلی که مثلا در برنامه نویسی سیستم دیجیتال یک خط برنامه نیاز داره اینجا یک آیسی گذاشته شده! با این وجود در مقام مقایسه با پالسی فلزجو خیلی چیزها رو نداره و اصلا چیزی اضافه تر هم نداره. مورد عدم حساسیت به سفال هم که دوستان در پست اول ذکر کردن قطعا صحیح نیست مگر اینکه قدرت نهایی این فلزیاب پایین تر از حد استاندارد باشه. موازی کردن دو ماسفت که به سادگی انجام شده هم کمک زیادی به قدرت نمیکنه و فقط مقاومت Rds ماسفت رو کاهش میده. چنین کاری براحتی در اکثر مدارات پالسی امکانپذیره! بهرحال مداری بسیار پر قطعه هست و ساختش بنظر من کار اکثر بچه های انجمن نیست! در عین حال نسبت به اکثر مدارات آنالوگی که دوستان قبلا کار کردن این مدار میتونه برتری خوبی داشته باشه. شخصا علاقه مندم کسی زحمت ساختشو بکشه تا کاراییش رو ببینیم و بتونیم با مدار خودمون هم مقایسه کنیم.

دوشنبه 27 مهر1394 - 10:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باتوجه به استفاده ازکریستال به نظرمن لااقل ازنظرثبات بایدشرایط خوبی روداشته باشه ولی درموردقدرتش نمیتونم چیزی بگم البته موازی کردن دوتافت هم باهم یک کارغیرحرفه ای هست که میتونه عملکردسیستموبهم بریزه ویابهتره بگم نویزسیستموزیادکنه که اونهم بنظرم قابل حله ومیشه اونهاروبایک فت قویترمثلIRFP450ویا460جایگزین کرد

سه شنبه 28 مهر1394 - 6:44am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 84 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: amine pro و 100 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure