انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 8:50am

پاسخ به موضوع  [ 76 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی
 "محصولات فلزیابی تیم silicondevice"واقعیت چیست؟ 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

goldstep نوشته است:
sdx توان مصرفیش یکو نیم امپر در ساعت مصرف داره که اگه یه باطری 5 امپر با خودت ببری راحت 4 ساعت بدون اوفت فرکانس و عمق میتونی کاوش کنی من خیلی امتحانات روش انجام دادم رو حالت free اگه یک فیبر مسی 10×10رو تو یک 120 سانت تنظیم کنی بعد بری رو حالت allهمون فیبر10×10رو تنظیم کنی راحت 150سانت سنس میکنه چه در هوا چه زیر خاک و پشت سنگاهی محکم و ساروجی فقط حالت انالیزش رو میتونم بگم یکم عمقش کم میشه به طور مثل فیبر مسی10×10رو تو 90 سانت تشخیص میده و به سمت چپ میکشه نشانگرشو بازم اگه سوالی دارین در رابطه با sdxمن در خدمتم

جنابgoldstepممنونم
بیشترتوضیحاتتون شفاف بوددرخصوص نفوذپذیری این فلزیاب من حرفی ندارم چون قبلامدار12رگولاتوره جوابشوپس داده امابالاخره مشخص نکردین که جنس فلز30*30چی بوده که در170 سانت زده؟
درقسمتی عنوان کردین که"رو حالت free اگه یک فیبر مسی 10×10رو تو یک 120 سانت تنظیم کنی بعد بری رو حالت allهمون فیبر10×10رو تنظیم کنی راحت 150سانت سنس میکنه چه در هوا چه زیر خاک"اولامن متوجه نشدم که منظورتون ازتنظیم چیه؟
دوماهنوزبرام قابل درک نیست که چرااختلاف عمق بین دوحالت freeوallداری؟چون دراین دووضعیت هیچ اتفاق خاصی درپردازش سیگنال انالوگ ویاتغییری درنمونه گیری توسط قسمت دیجیتال رخ نمیده فقط درحالت freeماباولوم روی پنل میزان تاخیرپالس نمونه روتنظیم میکنیم(set) ولی درحالتall اینکارتوسط یک مولتی ترن داخلی دستگاه که ازقبل تنظیم میشه انجام میگیره پس منطقا وعملانبایدهیچ اختلاف عملکردی ازنظرعمق زنی داشته باشیم
ضمنایادتون باشه که تستاتون بالوپ1*1انجام میشه که نسبت به لوپ 60سانت حداقل بین 20الی25درصدمیزان عمق زنیش روبهبودمیبخشه
چه خوب میشداگه شمامیتونستین این تستهاروبالوپ کوچیکترمثل45یا60سانت انجام بدین ولی باهمه این تفاصیرزدن فیبر10*10درفاصله 150سانتی بالوپ1*1هم میتونه جالب باشه پس اگه لطف کنی ویک فیلم کوتاه ازاین تست رودرهواانجام بدی بسیارممنون میشم

پنج شنبه 29 بهمن1394 - 10:58pm

بله همینطور که گفتم رو حالت free باید لوپ به دستگاه شناسایی بشه یعنی هر لوپی با هر اهمی که ساختی رو باید دستگاه بشناسه و بهترین عمق رو پیدا کنه من لوپای زیادی ساختم براش که بهترین لوپ از نظر من لوپ با اهم 3.5 خوب جواب میده من اگه بتونم حتما فیلم تست زیر خاک و در هوا رو براتون میذارم در رابطه با جنس سینی باید بگم جنسش از استیل هستش شما آقای کمانگیر درست میفرمایید لوپ دایره واقعا قشنگ جواب میده اما بخاطر حمل و نقل مجبورا از یک در یک تاشو استفاده میکنم با لوپ 45 دایره که ساخته بودم همون سینی رو تا 150 راحت سنس میکرد اونم داخل خونه متاسفانه فعلا فرصت نشده برم فضای باز اما حتما تست فیلم رو براتون میذارم مشکلی نیست

جمعه 29 بهمن1394 - 12:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم
پس منتظرفیلمهای تست شماهستم

جمعه 30 بهمن1394 - 9:40am

سلام آقای جهانگیر تستی که دیشب تو حیاط زدم رو حالت free سینی 30 ×30 استیل رو تو هوا 220 میزید و رو حالت all در 240 الی 250 میزد با لوپ 1×1مربع فرکانسش هم گرفتم رو 200 هرتز بود من فک نکنم sdx3500 دستگاه بدی باشه فقط میتونم بگم اگه اپراتوری این دستگاه رو با تست های بیشتر و کارکردن بیشتر انجام بشه راحت میشه باهاش کاوش کرد یک فلزیاب خوب پالسی حداقل امتیازی که برا کاوش داشته باشه بنظر بنده حداقل 3 متر سنس داشته باشه حالت تفکیک داشته باشه حذف ذرات تا 70 درصد داشته باشه و دارای تغییر فرکانس باشه که در مناطق نرم و خشک بشه تغیر فرکانس داد که تمام مواردی که گفتم sdx 3500 داره اما بازم تاکید میکنم جنس لوپ سیم پیچ لوپ اهم سیم لوپ و سیم رابط بین دستگاه و لوپ خیلی مهمه بنده یک بار از سیم انتن بین لوپ و دستگاه انتخاب کرده بودم که ماسفانه همین تست هایی که گفتم رو تو 160 میزد بیشترین بردش همین بود اما خوشبختانه الان ازش راضیم و بهترین ولتی ترن بالای دستگاه هم 60 تومن خریدمش از جنس امریکایی که تاثیرش فوق لاده خوب میشه تو تظیم حساسیت تا جایی که بتونم حتما فیلمی از تستش رو تهیه میکنم برای دوستان به نمایش میذارم.موفق و پیروز باشید

جمعه 30 بهمن1394 - 1:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست من تستهای خوبی انجام دادین اماایابهترنبود که همون تستهاروبرای فیبرمسی ویافرضاالنگوی طلاو...انجام میدادی همونطوریکه میدونی حساسیت فلزیابهای پالسی القایی به مفرغ زیاده ودرنقطه مقابل به طلاونقره کمتره پس اگه فلزیاب روبرای کاوش واقعی میخوای بهتره تستهاتواصلاح کنی
-جایی اوردی ولتی ترن امریکایی خریدی 60تومن نمیدونم منظورت چیه نکنه همون مولتی ترنه؟اگه همینه کدوم مولتیترن منظورته 100کیلوی قسمت نوسانسازیانه مولتی ترنهای قسمت allوانالایزره؟

جمعه 30 بهمن1394 - 5:44pm

بله منظورم مولتی ترن 10 کیلو بود که بالای قاب دستگاه تعبیه میشه چون اون مولتی ترن هایی که تهش آبی رنگه قیمتشم 8 تومنه که با چندبار چرخوندن چپ و راست دیگه از کاز میوفته مثلا یه درجه میخوایی کم کنی درجا ده درجه بالا میره .چشم سعی میکنم تست رو فیبر مسی انجام بدم لطف میکنید بگید اندازه فیبر مسی چند در چند باشه؟ تا تست کنم و سنسشو با لوپ 1×1مربع خدمتون اعلام کنم.

جمعه 30 بهمن1394 - 8:20pm

اینم خدمتون بگم با لوپ 1×1یک نمیشه النگو سنس کرد مگه فرکانس بره رو 700 یا 800 هرتز که اون وقت با این فرکانس نمیشه زمین رو کاوش کرد.شما محبت کنین نحوه تست هارو بگین تا من انجام بدم بقول شما رو مفرق نمیشه حساب کرد وگرنه یه رانی رو تو 140 میزنه حالا جنس رانی نوشیدنی چیه من نمیدونم دقیقا.یه کاسه فلزی هم تست کردم اینم جا نمونه که اونم تو 160.الی 170 راحت سنس میکنه عرض کاسه6 سانتیمتر طولش11 سانتیمتر همین کاسه هایه معمولی که تو همه خونه ها پیدا میشه. باز هم منتظر راهنمایی شما هستم.

جمعه 30 بهمن1394 - 8:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جنابgoldstepممنونم
واقعااین همه انرژی ستودتیه اتفاقامن عکس قضیه فکرمیکنم واون هم اینه که باراهنمایی وتست های شمابه احتمال قوی مشکل فلزیابمون هم حل خواهدشد
اول یک سوال هنوزمتوجه منظورتون ازمولتی ترن روی قاب نشدم نکنه منظورت اون ولوم 10دوره که همون کارولوم tunروانجام میده؟
سوال دیگه اینکه ولوم 10دوردیگه که به قسمت freeدربرددیجیتال وصل میشه چندکیلواهمیه؟ایااون روهم عوض کردی؟
متاسفانه لوپت بزرگه وشایدنتونه جنس کوچک مثل سکه بهارازادی روسنس کنه اماشمالطف کن تست باالنگوی طلاروهم باهمین فرکانس 200هرتزوهم حدود600هرتزانجام بده فقط حواست باشه فرکانس روزیادبالانبری جون ممکنه به ترانزیستورقدرت صدمه بزنه
بنظرم نیازه که یک لوپ کوچیکترهم مثلا60سانت بسازی چون برای کاوش نیازت میشه
درخصوص اندازه فیبرمسی میتونی از10*10یا20*20ویا30*30استفاده کنی هرکدوم که دم دستت هست

جمعه 30 بهمن1394 - 10:55pm

بله آقای جهانگیر منظورم همون مولتی ترن ده دور هستش من لوپ 60 ندارم ولی لوپ کوچیکی که ساختم 26 سانته قطرش. کوچیک و ضریف که هرجایی راحت جا میشه حتی تو یه حفره هم میشه ازش استفاده کرد در رابطه با سکه بهار آزادی باید بگم متاسفانه ندارم ولی سکه 200 تومنی رو با لوپ 26 سانته دایره من تست کردم حدودای 29 سانت و النگو هم که قطرش 6 سانت بود رو حدودای 40 یا 45 سنس میکنه دیگه اینو نمیدونم حالا با این لوپ 26 سانت این سنسا خوبه یا ضعیف در اولین فرصت سعی میکنم ورقه مسی 25×25 رو تهیه کنم و با لوپ 1×1تستش کنم.

جمعه 30 بهمن1394 - 11:32pm

همون مولتی ترن ده دور 10kکه ولوم هستش کار tun رو انجام میده عوضش کردم به خارجیش جنس آمریکایی قیمتم 60 تومن بود

جمعه 30 بهمن1394 - 11:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 76 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 99 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure