انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 2:01pm

پاسخ به موضوع  [ 19 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 نحوه کار با فلز یاب dx 8000 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
دوستان کسی نحوه ست کردن دستگاه با زمین و همچنین کارکرد دستگاه
عمق زنی و نحوه تفکیک در کل یه توضیح کامل میخام ؟
بازم مرسی

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 11:52am
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم تصاویر دستگاه
در ضمن نحوه ساخت لوپ و اینکه لوپ به صورت دایره باشه بهتره یا مستطیل و تو چه سایزی؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 12:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز توضیحات کاملش توی تاپیک دوازده رگولاتور هست میتونی اونجا پیگیر بشی

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 2:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mhak نوشته است:
دوست عزیز توضیحات کاملش توی تاپیک دوازده رگولاتور هست میتونی اونجا پیگیر بشی

دوست عزیز اون تاپیک رو خوندم اونجا فقط در مورد نحوه ساخت برد صحبت شده تا اپراتوری
اگه جایی از نحوه اپراتوری هست بگی ممنون میشم. ^:)^

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 4:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

تاپیک تی ال ۱۲۰۰۰رو هم یه مروری بفرمایید و همچنین تاپیکی هست که تجربه نحوه اپراتوریش رو هم دوستان گزاشتند .

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 6:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

رضا شاه نوشته است:
تاپیک تی ال ۱۲۰۰۰رو هم یه مروری بفرمایید و همچنین تاپیکی هست که تجربه نحوه اپراتوریش رو هم دوستان گزاشتند .

دوست عزیز نحوه ساخت لوپ رو بلد هستی؟

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 7:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

meysam hefaz نوشته است:
رضا شاه نوشته است:

دوست عزیز نحوه ساخت لوپ رو بلد هستی؟

دستگاه شما همون تی ال ۱۲۰۰۰ باید باشه تو تاپیکش تمام توضیحات و تجربه ساخت اپراتورها موجوده .

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 7:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میثم جان یه توضیح کلی میدم ایشالا که مطلب رو بگیری

داداش روی دستگاهت یه ولوم داری به نام set اونو از حداقل تا حداکثر که میچرخه به 10 قسمت تقسیم کن و تو ذهنت شماره گذاری کن مثل ولومی که دورش درجه بندی شده
حالا اونو روی 1 بزار و لوپ در یه جایی که نزدیکیش آهن نباشه پهن کن دستگاه رو روشن کن و با اون یکی ولوم که tun نام داره آروم آروم بچرخون تا صدای دستگاه در بیاد بعد کمی همون رو کم کن و روی آستانه بزار حالا یه فلز رو به لوپ نزدیک کن ببین سنس داره یا نه بعد همون ولوم set رو روی 2 بزار و دوباره با اون یکی ولوم روی آستانه برو و باز یه فلز رو نزدیک کن ببین سنس داره یا نه و یک باره دیگه ولوم set رو روی 3 بزار و برو روی آستانه و دوباره دستگاه رو چک کن همین کار رو تا رقم 10 ولوم set انجام بده حالا خودت نگاه کن ببین وقتی ولوم روی کدوم عدد بود سنس بیشتری داشتی همون جا رو برا اون اندازه لوپ به خاطر بسپار و سر زمین کافیه که ولوم ست رو همونجا تنظیم کنی و با ولوم تیون بری روی آستانه و کار تمام
موفق باشی

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 9:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

kavoshgar نوشته است:
میثم جان یه توضیح کلی میدم ایشالا که مطلب رو بگیری

داداش روی دستگاهت یه ولوم داری به نام set اونو از حداقل تا حداکثر که میچرخه به 10 قسمت تقسیم کن و تو ذهنت شماره گذاری کن مثل ولومی که دورش درجه بندی شده
حالا اونو روی 1 بزار و لوپ در یه جایی که نزدیکیش آهن نباشه پهن کن دستگاه رو روشن کن و با اون یکی ولوم که tun نام داره آروم آروم بچرخون تا صدای دستگاه در بیاد بعد کمی همون رو کم کن و روی آستانه بزار حالا یه فلز رو به لوپ نزدیک کن ببین سنس داره یا نه بعد همون ولوم set رو روی 2 بزار و دوباره با اون یکی ولوم روی آستانه برو و باز یه فلز رو نزدیک کن ببین سنس داره یا نه و یک باره دیگه ولوم set رو روی 3 بزار و برو روی آستانه و دوباره دستگاه رو چک کن همین کار رو تا رقم 10 ولوم set انجام بده حالا خودت نگاه کن ببین وقتی ولوم روی کدوم عدد بود سنس بیشتری داشتی همون جا رو برا اون اندازه لوپ به خاطر بسپار و سر زمین کافیه که ولوم ست رو همونجا تنظیم کنی و با ولوم تیون بری روی آستانه و کار تمام
موفق باشی

سلام کاوشگر
راهنماییات خیلی کمکم کرد ممنونم
این کارو کردم و نقطه ای که سنس زیاد بود رو پیدا کردم .
1-من با آهن سنس کردم آیا تو سنس با طلا فرق میکنه؟
یه سوال دیگه چه لوپی واسه این دستگاه خوبه درست کنم ؟
الان یه لوپ 50*50 با لوله آب درست کردم و تو هوا تا 1.80 سنس میکنه.
اگه لوپم بزرگتر بشه بهتر میشه ؟
نهایت عمقی که میزنه چقدره؟
بازم ممنون

شنبه 19 اردیبهشت1394 - 10:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

meysam hefaz نوشته است:
سلام کاوشگر
راهنماییات خیلی کمکم کرد ممنونم
این کارو کردم و نقطه ای که سنس زیاد بود رو پیدا کردم .
1-من با آهن سنس کردم آیا تو سنس با طلا فرق میکنه؟
یه سوال دیگه چه لوپی واسه این دستگاه خوبه درست کنم ؟
الان یه لوپ 50*50 با لوله آب درست کردم و تو هوا تا 1.80 سنس میکنه.
اگه لوپم بزرگتر بشه بهتر میشه ؟
نهایت عمقی که میزنه چقدره؟
بازم ممنون

سلام آقا میثم
وقتی کلید all metal باشه دقیق همون نقطه که پیدا کردین فرقی نمیکنه هم طلا رو سنس میکنه و هم فلزات دیگه رو یعنی در کل اینجوری بگم که شما برا همه فلزات در همون نقطه تنظیم بوق دارین
وقتی گلید رو روی gold بزارین باید باز ولوم ست رو به 10 قسمت فرضی تقسیم بکنید و دوباره همون تستهای قبلی رو دوباره انجام بدین البته باید توجه داشته باشین که این دفعه باید دستگاه رو جوری تنظیم بکنید که میتر در وسط قرار بگیره و دستگاه بوق داشته باشه در یک نقطه از تنظیم ولوم باید جایی رو پیدا کنید که وقتی یک قطعه طلا رو به لوپ نزدیک میکنید میتر به طرف صفر بیاد و صدای دستگاه قطع بشه و با نزدیک کردن فلزات آهنی میتر به سمت مثبت حرکت کنه و صدای دستگاه بیشتر بشه
بعد این که شما هدفی رو در حالت all metal پیدا کردین همون نقطه رو باید یک باره دیگه با حالت goldکاوش کنید اگه بوق زیاد شد متوجه میشید که فلز زیری آهنی هست و اگه بوق شما کم شد و میتر هم به سمت صفر حرکت کرد متوجه میشید که فلز زیری طلا هست البته این نقطه رو باید در نظر داشته باشین که این سیستم معمولا حلب زنگ زده رو با طلا اشتباه میگیره :D

شما میتونید برا این سیستم یه لوپ 1*1 درست بکنید که اهمش 3 باشه با اون شما خیلی راحت تا 3 متر رو میتونید کاوش بکنید
موفق باشید :-BD

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

شنبه 19 اردیبهشت1394 - 10:36am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 19 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , mnbvcxzaqwsx و 162 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure