انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 اردیبهشت1403 - 2:56am

پاسخ به موضوع  [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98 , 99 ... 121  بعدی
 فلزیاب حرفه ای Pi Polones Honduras 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
درست میفرمائید
با اینکه به فلزات غیر آهنی ( مانند مس و نقره و برنج ) حساسیت خوبی داره
اما برای طلا واقعا خیلی ضعیف عمل میکنه و ربطی به فرکانس پائین نیز ندارد
با این وضعیت اصلا انتظار سنس طلا رو نداشته باشید ، بغیر از طلاهایی که بر سطح زمین افتاده باشند :D
فکر می کنم که باید با تغیر در قطعات اطراف 4011 ، زمان نمونه برداریش رو کمتر کنید که این نقص برطرف بشه

لا اله الا هو

چهارشنبه 23 فروردین1396 - 3:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نقل قول:
بنده منظورم از دیجیتال استفاده از مدارات مفت دیگران نیست.چون نه برنامه دست ماست نه میتونیم مدار زیاد تغییر بدیم.شما بهتره اول برنامه نویسی یاد بگیری بعد راجع به مدارات دیجیتال حرف بزنید و روش کار کنید.منظورم از مدار دیجیتال کار کردن و طراحی یه مدار دیجیتال دیگه هست مثل مهندس حمید .متاسفانه برخی از دوستان میان کور کورانه یه قطعه ای رو تو مدار انالوگ عوض می کنند ومیگند من با فلان قطعه به نتیجه مطلوب رسیدم از این چیز ها ...
من جز تعداد انگشت شماری از دوستان ندیدم تو این سایت بصورت مهندسی روی یه مدار بحث بشه.کسی که تابع تبدیل یه تقویت کننده عملیاتی رو نمیتونه بدست بیاره میان راجع به تغیرات یک مقاومت یا خازن روی مدار حرف میزنه برچه اساسی خدا میدونه !این همه مدار تو سایت هست کدوم به نتیجه رسیده غیر از مدار مهندس حمید.خب دلیل این همه شکست کار کور کورانه و غیر حساب شده هست. این مداری هم که تو این تاپیک روش بحث میشه تکنیک خاصی درش پیاده نشده که بگیم برد زیادی داشته باشه یا پایدار باشه.اسیلاتور مدار همان تایمر مشهور 555 هست.برای نمونه برداری یک نمونه با استفاده از مدار مونواستابل طراحی شده با ایسی 4011 برداشته میشود خوب این هم مثل اکثر مدارات انالوگ هست.میتونست از مولتی ویبراتور مونواستابل 4538 استفاده بشه که دقیقتر هست.ولی چه کنیم شاید طراحش دسترسی بهش نداشته یا اصلا نمیشناخته. :D اولین طبقه تقویت با اپ امپ پر سرعت و مشهور lf357کار شده که کار کردش تا حدودی قابل قبوله .بعد سیگنال با تقویت کننده ضعیف 741 تبدیل به dc شده و به نوسان ساز کنترل شده با ولتاژ که با ای سی 555 طراحی شده قرار گرفته تا خروجی مدار تبدیل به تن صدا بشه به همین سادگی ...نه فیلتر مناسبی نه نمونه های مختلف از سیگنال خروجی گرفته شده نه تقویت خوبی روی سیگنال انجام شده و هزاران کار دیگه که میشه رو مدار مانور داد.من نمی خوام دوستان رو دلسرد کنم ولی با این مدار و مداراتی ازین قبیل فقط سنگ اهن و اهن پاره میشه شکار کرد :D این مدارات یه نوع کار دستی هستند برای اغاز طراحی فلزیاب خوبند ولی دیگه برای کاوش نه [-X اگه سواد و علم این رو دارین برید خودتون مدار طراحی کنید و تست کنید اگه نه وقتتون با این مدارات تلف نکنید برید مدار مهندس حمید رو بسازید و کارتون رو راه بندازید .که واقعا یه مدار خوب و کاملی هست.
یا حق

دوستان فکر کنم یک سالی از عمر این مدار تو این سایت میگذره فقط خواهش می کنم پیام های بالا رو یک بار بخونیدکه قبلا بنده در مورد این مدار گفتم....فکر کنم بعضی از دوستان به نتایح من رسیدند :D وقتتون به هدر دادین.دوباره روز از نو روزی از نو

پنج شنبه 23 فروردین1396 - 12:41am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
~O)

لا اله الا هو

پنج شنبه 23 فروردین1396 - 1:22am
مدیر سایت
مدیر سایت

بله موافقم جناب قنبری درست فرمایش کردید ، ولی خوب دوستانی هستن که تازه شروع به ساخت مدار و فلزیاب میکنن و باید از همین مدارات شروع کنن برای رسیدن به تجارب بیشتر در کنار اساتیدی چون مهندس حمید و امثال شما بزرگواران ، در این انجمن تنها نقطه زنی که برای دوستان در کشف طلا موفقیت هایی تا به حال داشته فقط و فقط مدار نقطه زن طراحی و دسترنج تفکر والای مهندس حمید ( Fpi فلزجو ) بوده و تمام ، کسانی که برای کار حفاری خودشون نیاز به نقطه زنی دارن که در حد لورنز براشون بزنه ، فقط باید فلزجو رو بسازن و به تنظیمات آزادی که داره با توجه به جنس هر نوع خاک کاملا آشنا و حرفه ای بشن تا بتونن به راحتی باحاش طلا رو بزنن ! مثل بعضی از دوستان که کشف کردن حتی با لوپ 50 سانتی در عمق 2 متری !!! زنده باد طراحی ایرانی و زنده باد مرد نکونام مهندس حمید @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 24 فروردین1396 - 9:03am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست من مشکل این مدار برای حساسیت بیشتر به طلا با تغییر یک خازن 1 نانویی به راحتی قابل حله منتها عمق کم میکنه حتی میتونید با تغییر مقدار مقاومت 33 کیلو هم به طلا حساسش کرد

ولی در این دوره که مدارات دیجیتالی مثل فلزجو که با این امکانات وجود داره اشتباهه با این مدارات کار کرد

دوستان یه حقیقت هم که بنده با تجربه به این نتیجه رسیدم اینه که شما با حساسیت 15 دستگاه فلزجو شاید در بیرون خاک یه سکه رو سنس کنید ولی در خاک حتما اون سکه قدیمی رو در 50 سانت سنس میکنید اینو من تجریه کردم با خیال راحت میتونید با فلزجو کار کنید

پنج شنبه 24 فروردین1396 - 9:13am
مدیر سایت
مدیر سایت

:-BD :ymapplause: احسنت بر شما ، ارائه تجربیات مفید و واقعی هرچند کوچیک ! ولی واقعی ، برای طراح دستگاه بسیار لذت بخش و دلگرم کننده خواهد بود . سپاس @};- :YMPEACE:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 24 فروردین1396 - 9:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
بله موافقم جناب قنبری درست فرمایش کردید ، ولی خوب دوستانی هستن که تازه شروع به ساخت مدار و فلزیاب میکنن و باید از همین مدارات شروع کنن برای رسیدن به تجارب بیشتر در کنار اساتیدی چون مهندس حمید و امثال شما بزرگواران ، در این انجمن تنها نقطه زنی که برای دوستان در کشف طلا موفقیت هایی تا به حال داشته فقط و فقط مدار نقطه زن طراحی و دسترنج تفکر والای مهندس حمید ( Fpi فلزجو ) بوده و تمام ، کسانی که برای کار حفاری خودشون نیاز به نقطه زنی دارن که در حد لورنز براشون بزنه ، فقط باید فلزجو رو بسازن و به تنظیمات آزادی که داره با توجه به جنس هر نوع خاک کاملا آشنا و حرفه ای بشن تا بتونن به راحتی باحاش طلا رو بزنن ! مثل بعضی از دوستان که کشف کردن حتی با لوپ 50 سانتی در عمق 2 متری !!! زنده باد طراحی ایرانی و زنده باد مرد نکونام مهندس حمید @};-

شما لطف دارید استاد. :x 100 %برای شروع همچین مداراتی خوب هستند.ولی برای کاوش اصلا [-X
یا حق @};- @};-

پنج شنبه 24 فروردین1396 - 10:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ganbari نوشته است:
مهدی نوشته است:

شما لطف دارید استاد. :x 100 %برای شروع همچین مداراتی خوب هستند.ولی برای کاوش اصلا [-X
یا حق @};- @};-

سلام گرم به جناب مهدی عزیز و جناب قنبری
نمیخاستم تو بحث دخالت کنم ولی با نظر شما در مورد (ولی برای کاوش اصلا ) موافق نیستم درسته دیجیتال نیست ولی ارزش خودشو داره بخصوص هزینه چندانی هم برای مونتاژش لازم نیست به نظر من در کنار یک دیجیتالی دستساز خوب مثل فلزجو یکی از پالسی های چنس یا پلوس خوبه . جا داره از جناب مهندس عزیز حمیدجان تشکر بکنم . @};- @};-

پنج شنبه 24 فروردین1396 - 4:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ba.davood نوشته است:

نمیخاستم تو بحث دخالت کنم ولی با نظر شما در مورد (ولی برای کاوش اصلا ) موافق نیستم درسته دیجیتال نیست ولی ارزش خودشو داره بخصوص هزینه چندانی هم برای مونتاژش لازم نیست به نظر من در کنار یک دیجیتالی دستساز خوب مثل فلزجو یکی از پالسی های چنس یا پلوس خوبه . جا داره از جناب مهندس عزیز حمیدجان تشکر بکنم . @};- @};-

دوست عزیز میشه لطفن دلیل فنی خودتون رو بفرمایید؟؟
اگه قانع کننده بود ممکنه بدرد بقیه هم بخوره!
و صرف اینکه هزینه ی چندانی نداره که نشد دلیل!!

ممنون...

جمعه 25 فروردین1396 - 3:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرافرین نوشته است:
ba.davood نوشته است:

دوست عزیز میشه لطفن دلیل فنی خودتون رو بفرمایید؟؟
اگه قانع کننده بود ممکنه بدرد بقیه هم بخوره!
و صرف اینکه هزینه ی چندانی نداره که نشد دلیل!!

ممنون...

اول سلام :D دوست عزیز چرا دروغ بگم دلیل فنی که شما میفرمائید بنده سراغ ندارم ولی من هم فلزجو رو دارم هم چنس و هم این عمو پلوس رو سر زمین با ثبات و عمق زنی خوبی برام داره بعد از تایید فلزجو سعی میکنم با یه پالسی دیگه تست بگیرم همین سواد آنچنانی هم ندارم به نکات فنیش فکر کنم .ضمنا من لورنز 3 و DOUBLE MAGNUM و ردیاب ریفایندر و ایکس 4000 رو هم کنار دستساز هام دارم .این دستساز ها رو بیشتر از سر کنچکاوی ساختم البته به بهترین شکل ممکن .ولی خودمونیم فلزجو یک شاهکار ایرانیه که با مقایسه ای که با لورنز خودم کردم شاید یه سر و گردن هم از لورنز سرتر باشه @};- تشکر مجدد از جناب مهندس حمید @};- . دوست عزیز تو انجمن همه که نمیتونن دلیل فنی برای گفته هاشون داشته باشند مگه نه @};- @};- @};-

جاهایی که نمیشناسیم طرف رو بیشتر این دستسازها رو میبریم که خدایی نکرده طرف ناجور از آب دراومد زیاد ضرر نکنیم :ymdevil:

جمعه 25 فروردین1396 - 6:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98 , 99 ... 121  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , mikimaus , Reza.t , Reza8003 , اولدوز و 98 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure