انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 10:31am

پاسخ به موضوع  [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 121  بعدی
 فلزیاب حرفه ای Pi Polones Honduras 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان شاید مسخره به نطر برسه اما میخواستم بدونم میشه از یه ترانزیستور ملودی جای BD140 استفاده کرد

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

شنبه 25 مهر1394 - 7:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
مهدی نوشته است:
سپاس عزيزان ، بنده هم مشتاق شدم مدار رو بسازم انشاا.. در چند روز آينده برنامه ريزي كرده و شروع به خريد قطعات ميكنم انشاا..

سلام به همه
امیدوارم موفق باشید \M/

شنبه 25 مهر1394 - 9:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سهند نوشته است:
ممنون اورجینال عزیزم شما لطف دارید
در مورد تغییرات باید خدمت شما عرض کنم برای پتانسیومتر ۲۲۰ کیلو از یک پتانسیومتر مولتی ترن ۱۰۰ کیلو و یک مقاومت ۱۰۰ کیلو که به پایه پتانسیومتر متصل میشه استفاده کنید پایه تکی پتانسیومت باید با این مقاومت سری بشه منته دوستان میتونن از پتانسیومتر ولومی ۵۰۰ کیلو هم استفاده کنن که روی جعبه هم نصب میشه بنده هم همین کار رو انجام دادم و برای اکثر لوپها میتونم برای این مدار استفاده کنم منتها بهتره ظرفیت لوپتون از ۲ اهم کمتر نباشه و بیشتر از ۳ اهم هم نباشه برای تفکیک هم روی مدار دارم کار میکنم که به امید خدا بزودی تفکیک هم تکمیل میشه

سلام به همه
دوست عزیز امیدوارم خسته نباشید به نظر بنده تا وقتی که پتاسیومترهای مولتی ترن 200 کیلو و 250 کیلو موجود باشد دیگر نیازی به استفاده از روش سری کردن پتاسیومتر و مقاومت 100کیلو نمی باشد چون ظاهر مدار را به هم می ریزد و رنج تغییر مقاومت کلی اون مسیر از100 کیلو + یک مقاومت داخلی اندک هیچ وقت پایین تر نمی آید (درست است که مقاومت پایین تر از این هم به کار نمی آید) البته این روش هم بیشتر بدرد دوستانی می خورد که به مولتی ترن هم رنج دسترسی ندارند ولی با استفاده از پتاسیومتر ولومی یا حتی خود ولوم کاملا موافقم چون می تواند باعث شود که لوپهای مختلف را بدون نیاز به باز کردن جعبه مدار از همان بیرون به راحتی بتوان نال کرد که این خودش به مزایای مدار اضافه خواهد کرد
در مورد اهم لوپ هم برای دوستان باید تاکید کنم رنجی که سهند عزیز رویش تاکید دارد طبق گفته خود طراح است و طراح نوشته 16 متر سیم 050 یا همان 0.5 میل و یا 16 متر سیم 060 یا همان 0.6 که اهم 16 متر سیم 050 درحدود بین 2.1و 2.3 در می آید و اهم 16 متر سیم 050 هم تقریبا بین 2.7 تا 2.9 در می آید
انشاالله سهند عزیز بتوانند راهی هم برای تفکیک و یا حتی به سمت تصویری کردن این مدار پیش بروند تا افراد بیشتری به ساخت این مدار ایمان بیاورند :-BD :-BD :-BD

شنبه 25 مهر1394 - 9:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نقل قول:
سلام
فرکانس ۱۲۰ هرتز
خیر ۱۸ ولت مستقیم به مدار متصل هست
لوپ ۱ در ۱ باید با اهم ۲ تا ۳ به مدار متصل بشه که با تغییراتی که بنده روی مدار اعمال کردم میشه با انواع لوپ با ظرفیتهای مختلف بین ظرفیتهای مقاومتی که عرض کردم میشه استفاده کرد
میتر نیاز نیست منتها بنده دارم روی تفکیک مدار کار میکنم که امیدوارم جواب خوبی بده
مطمئنا این مدار یک مدار خوب و پیشرفته ای هست چون بالانس فوق العاده ای داره
پیشنهاد ساخت میدم بهتون موفق باشید

جناب مهندس سهند عزیز خسته نباشید لطفا اگه امکانش هست pcbبا قطعات smdرو هم قرار دهید وایا همه ی قطعات اعم از ای سی ها-خازن ها-مقاومت ها همه رو میشه smdگذاشت یا یه تعدادی smd میتونیم قرار دهیم

شنبه 25 مهر1394 - 6:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یکی ازدوستان لطف کنه فایلهای نهایی این فلزیابواینجادوباره اپ کنه ماشاءا...اینقدرفایلهای این فلزیاب توی این 10ص زیادشده که ادموگمراه میکنه

شنبه 25 مهر1394 - 10:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خسته نباشین بچه ها
من فکر میکنم این فلزیاب کار کردش عین سند بانکس هستش فقط به جای توکو از 555 استفاده کرده و به جای 709 از ایسی با ورودی فت357 استفاده کرده که فک نمیکنم زیاد تاثیر داشته باشه حالا باز سلاح میدونین بسازین

یکشنبه 25 مهر1394 - 1:48am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان خوبم ببخشید بنده به دلیل مشغلهذکاری فعلا نتونستم روی مدار تغییراتی بدم در مورد تفکیک بصورت تئوری به نتایج خوبی رسیدم انشاالله در چند روز اینده خبر تفکیک رو هم قرار میدم در مورد ترانزیستورها هم بهتره از نوع گفته شده توسط طراح استفاده بشه و طبق اخرین تغییر باید عرض کنم بجای خازنذ۳.۳ پیکو از خازن ۴ پیکو استفاده کنید که نتایج در برد تاثیر داره

یکشنبه 26 مهر1394 - 8:54am
مدیر سایت
مدیر سایت

این مدار برای دوستانی که برای اولین بار هدفشون ساخت فلزیاب هست با توجه به ساخت نسبتاً راحت و اصلاح خوب مدار ، مورد خیلی خوبی هست با توجه به نوع عملکرد مدار و ثبات خوبش شروع خوبی برای خیلی از عزیزان بوده .. @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 26 مهر1394 - 8:56am
کاربر فعال
کاربر فعال

در مورد pcb طراح زحمت زیادی کشیدن و بنده موردی در پی سی بیشون ندیدم منتها برای خازنها بنده از قطعات smd استفاده کردم دوستان یک مورد رو تاکید میکنم حتما دقت در مقدار قطعات داشته باشید مدار با ثباتی میشه که ۱ ساعت هم روی استانه بذارید بالانس بهم نمیریزه از همه بهتر و جالبتر برام بالانسشه که وقتی روی ۱۰ سانتی موازی با زمین بالانسش میکنم تا چند ساعت بالانسش بهم نمیخوره

یکشنبه 26 مهر1394 - 8:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان اون دوتا پتنسيومتر100و220 كيلو چطور تنظيم ميشن يكي لطفا جواب بده

یکشنبه 26 مهر1394 - 10:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 121  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 170 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure