انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 9:59am

پاسخ به موضوع  [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 121  بعدی
 فلزیاب حرفه ای Pi Polones Honduras 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب اورجینال و مهندس سهند عزیز خسته نباشید و دستتون درد نکند.
جناب سهند لطفا بفرمایید فرکانس کاری دستگاه چند هرتز هست ؟
شما 18 ولت با رگلاتور 12 به مدار دادید؟
لوپهای بزرگتر به مدار وصل کردید یا فعلا فرصت نشده؟
میتر عقربه باید به مدار بخوره درسته؟
امیدوارم این مدار یک مدار عملیاتی باشه .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

پنج شنبه 23 مهر1394 - 8:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

hoshyar191 نوشته است:

سلام
فرکانس ۱۲۰ هرتز
خیر ۱۸ ولت مستقیم به مدار متصل هست
لوپ ۱ در ۱ باید با اهم ۲ تا ۳ به مدار متصل بشه که با تغییراتی که بنده روی مدار اعمال کردم میشه با انواع لوپ با ظرفیتهای مختلف بین ظرفیتهای مقاومتی که عرض کردم میشه استفاده کرد
میتر نیاز نیست منتها بنده دارم روی تفکیک مدار کار میکنم که امیدوارم جواب خوبی بده
مطمئنا این مدار یک مدار خوب و پیشرفته ای هست چون بالانس فوق العاده ای داره
پیشنهاد ساخت میدم بهتون موفق باشید

پنج شنبه 23 مهر1394 - 11:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سهند نوشته است:
hoshyar191 نوشته است:

سلام
فرکانس ۱۲۰ هرتز
لوپ ۱ در ۱ باید با اهم ۲ تا ۳ به مدار متصل بشه که با تغییراتی که بنده روی مدار اعمال کردم میشه با انواع لوپ با ظرفیتهای مختلف بین ظرفیتهای مقاومتی که عرض کردم میشه استفاده کرد
میتر نیاز نیست منتها بنده دارم روی تفکیک مدار کار میکنم که امیدوارم جواب خوبی بده

سلام سهند جان اگه امكانش هست در مورد تغييراتي براي شناسايي انواع لوپ روي مدار اعمال كرديد بيشتر توضيح بديد يعني ميشه لوپ فلزجو رو هم روش نصب كرد ؟از نظر عمق زني با لوپ 2-3 اهم فرقي نداره ؟

جمعه 24 مهر1394 - 8:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
جناب سهند فایل های کامل این مدار با توضیحات در کدو م صفحه موجوده منظورم اینه که همونی که خودتون ساختید با اخرین تغییرات؟

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

جمعه 24 مهر1394 - 9:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
مهدی نوشته است:
خوب برادر من شما لطف کردید فایلهارو قراردادید کار ارزشمندی کردید که سپاسگذاریم ، ولی در حال حاضر وجود مدار کم هزینه تر و دیجیتال فلزجو همه دوستان رو معطوف به خودش کرده که طبیعی هم هست ! چون با وجود همچین مدار دیجیتال و قابل کنترل در خیلی زمینه های فلزیابی و غیره ، اولویت اول ساخت با مدار فلزجو بوده ؛ و دیگر عزیزانی که تمایل به مدارات انالوگ دارن میتونن این مدارات رو هم بخوبی بسازن و استفاده کنن که مدار خیلی خوبی هست

سلام به همه و خواهش می کنم امیدوارم مفید بوده باشد
باید عرض نمایم که 150000 تومان خانه ی پرش بود که اعلام کردم وگرنه هزینه اش پائین تر از فلزجو وای می ایستد
و در مورد این فلزیاب هم بنده به کسی اصرار نکردم که حتما رویش کار کند بلکه توصیه نمودم و خصوصا برای افرادی که دسترسی به قطعات دارند و یا از بی ثباتی و بوق و سنس کاذب فلزیابشان به ستوه آمده اند و یا در زمین های آلوده به املاح و یا کوهستانی می خواهند کار نمایند
البته مقایسه این فلزیاب با فلزیاب فلزجو که استاد حمید زحمتش را کشیده اند و به رایگان در اختیار عموم قرار داده اند تنها از عهده خود استاد حمید بر می آید که هم با بهترین قطعات بسازند و هم مداره را تحلیل و مزایا و معایبش را مشخص نمایند
ولی پیشنهاد بنده این است که دوستانی که توانش را دارند این مدار را هم بسازند و در کنار فلزجو به عنوان مکمل استفاده کنند تا احیاننا هدفی را که در تیررس برد فلزیابیشان است را رد ندهند و یا جایی را که سنس اولیه دارند با اطمینان بیشتر رویش کار نمایند و همانطوری که دستگاه زمین شناسی تونسته خیلی از حفاری های بی مورد را کاهش دهد انشاالله این مدار هم باعث اتفاقات خوبی شود
در مورد فلزجو هم باید عرض نمایم که بنده هم 2 عدد از رویش ساخته ام و بسیار راضی بوده ام و حسابی هم استاد حمید را دعا نموده ام
و خصوصا از وقتی که کانکتور را حذف نموده و کابل را مستقیم به مدار متصل نمودم و همچنین کل مدار را درون یک جعبه مقوایی قرار داده و درون زرورق ساندویچ قرار داده و سیم باطری اش را تابانده و چند دور از درون هسته فریت رد نموده و ... بسیار مدار فلزجویم باثبات و عالی شده و خیلی کمتر از بالانس خارج می گردد
و در مورد این مدارهم باید بگویم که با یک باطری 12 ولتی 1.2 آمپری به راحتی کار می کند و نیازی هم به تست چندین مدل کابل رابط ندارد ودر پایان عرایضم هم از بانیان این محفل جذاب کمال تشکر را دارم :-BD

جمعه 24 مهر1394 - 9:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سهند نوشته است:
hoshyar191 نوشته است:

سلام
فرکانس ۱۲۰ هرتز

سلام به همه و خسته نباشید ویژه به سهند عزیز
انشاالله همینطوری پیش برود باید به افتخار کارهای ارزشمند سهند روی این مدار بزنیم Pi Polones ورژن سهند با قابلیت افزوده و فکر کنم ایشون تنها کسی هستند که در شرایط سکوت بعضی ها نه تنها مدار را ساخته بلکه شبانه روزی هم دارند جهت بهبود رویش کار می نمایند که جای تقدیر و تشکر ویژه را دارد :-BD

جمعه 24 مهر1394 - 9:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون اورجینال عزیزم شما لطف دارید
در مورد تغییرات باید خدمت شما عرض کنم برای پتانسیومتر ۲۲۰ کیلو از یک پتانسیومتر مولتی ترن ۱۰۰ کیلو و یک مقاومت ۱۰۰ کیلو که به پایه پتانسیومتر متصل میشه استفاده کنید پایه تکی پتانسیومت باید با این مقاومت سری بشه منته دوستان میتونن از پتانسیومتر ولومی ۵۰۰ کیلو هم استفاده کنن که روی جعبه هم نصب میشه بنده هم همین کار رو انجام دادم و برای اکثر لوپها میتونم برای این مدار استفاده کنم منتها بهتره ظرفیت لوپتون از ۲ اهم کمتر نباشه و بیشتر از ۳ اهم هم نباشه برای تفکیک هم روی مدار دارم کار میکنم که به امید خدا بزودی تفکیک هم تکمیل میشه

جمعه 24 مهر1394 - 10:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سهند نوشته است:
ممنون اورجینال عزیزم شما لطف دارید
در مورد تغییرات باید خدمت شما عرض کنم برای پتانسیومتر ۲۲۰ کیلو از یک پتانسیومتر مولتی ترن ۱۰۰ کیلو و یک مقاومت ۱۰۰ کیلو که به پایه پتانسیومتر متصل میشه استفاده کنید پایه تکی پتانسیومت باید با این مقاومت سری بشه منته دوستان میتونن از پتانسیومتر ولومی ۵۰۰ کیلو هم استفاده کنن که روی جعبه هم نصب میشه بنده هم همین کار رو انجام دادم و برای اکثر لوپها میتونم برای این مدار استفاده کنم منتها بهتره ظرفیت لوپتون از ۲ اهم کمتر نباشه و بیشتر از ۳ اهم هم نباشه برای تفکیک هم روی مدار دارم کار میکنم که به امید خدا بزودی تفکیک هم تکمیل میشه

سلام به همه
دوست عزیز از شما ممنونم و چشم خیلی ها به شماست امیدوارم با این همه زحمتی که می کشید در اسرع وقت به موفقیت هم دست پیدا کنید
فقط سئوال کوچکی می ماند مدار شما در حالت روشن با لوپ و بدون لوپ از لحاظ صدای خروجی به چه شکلی عمل می کند و منظور شما از پایه تکی پایه وسط پتاسیومتر های معمولی است و یا منظور شما آن پایه ای است که در روی فیبر تک می ماند و زیر پیچ تنظیم مولتی ترن قرار دارد است؟(چون دوتا از پایه های پتاسیومتر در روی برد به هم متصل می شود)\M/

جمعه 24 مهر1394 - 12:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه
اینم از یکی از مدارهای بنده البته از طرح های اولیه زده شده و فقط اولین بار جهت تست زده بودم ببینم که مدار عملیاتی است یا نه؟وبرای همین هم خیلی از پایه ها را کاملا کوتاه نکرده بودم
و اولین باری که صدای مدارم را شنیدم چنان شبیه جاروبرقی بود که به فکر این افتاده بودم که ولوم هاش را ازنوع کشویی بزارم و درست شبیه ولوم جاروبرقی =)) =)) =)) =)) =))

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 24 مهر1394 - 9:07pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاس عزيزان ، بنده هم مشتاق شدم مدار رو بسازم انشاا.. در چند روز آينده برنامه ريزي كرده و شروع به خريد قطعات ميكنم انشاا..

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 24 مهر1394 - 11:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 121  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 155 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure