انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:07pm

پاسخ به موضوع  [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 ... 121  بعدی
 فلزیاب حرفه ای Pi Polones Honduras 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فلزجو هم بدجورى بیثباته ما کار کردیم اینطوری بودشاید بخاطر خیسی زمين باشه از تی ال هم خیری ندىدیم ازسندبانک تو خاک نفوذ نداره

پنج شنبه 23 اردیبهشت1395 - 8:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

moghadasi نوشته است:
فلزجو هم بدجورى بیثباته ما کار کردیم اینطوری بودشاید بخاطر خیسی زمين باشه از تی ال هم خیری ندىدیم ازسندبانک تو خاک نفوذ نداره

یکم بی ثباتیش اذیت میکنه ولی میشه تنظیم کرد که ثبات داشته باشه یکم افت برد داره ولی باید به اپراتوریش وارد باشی

پنج شنبه 23 اردیبهشت1395 - 8:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

moghadasi نوشته است:

سلام من از سیستم کسی طرفداری نمیکنم و به نظرات دوستان هم احترام میزارم ولی من خودم فلزجو رو دارم و اصلا مشکل بی ثباتی که شما اساتید عرض میکنید رو ندارم به جرات میگم 20 دقیقه ای یکبار بعد از صفر کردن نیاز به صفر کردن دوباره داشته باشه اون هم تو محیط های نا هموار.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

پنج شنبه 23 اردیبهشت1395 - 2:23pm
مدیر کل
مدیر کل

ببینید دوستان بحث مقایسه بنظر من اصلا صحیح نیست. بنده در خصوص این مدار قبلا توضیحاتی دادم و بعضی دوستان دیگه هم توضیح دادن و بعضی هم ساختن. موضوع طرفداری از طرح فلزجو هم مطرح نیست. در واقع اگر به عقب برگردیم و فرض کنیم طرح ما هم ارائه نشده بود ؛ باز هم این مدار در مقایسه با سایر مدارات مطرح آنالوگ در سطح پایین تری قرار داشت. نمیدونم چرا بعضی سعی دارن هر از گاهی یک مدار ناکارامد تر از مدارات قبلی رو مطرح کنن و اصرار کنن که خوبه! بنظرم همین فیلمی که دوستمون در صفحات قبلی قرار دادن کاملا واضح بود. بنده جدا از تجربیات ساخت مدارات آنالوگ در قدیم ؛ اگر صرفا بر اساس فیلمهای زیادی که از تست فلزیاب ها دیدم بخوام نظر بدم ؛ شاید یکی از بدترین نتایج رو شاهد بودم! ضمن اینکه من اگر نظری میدم همیشه نهایت تلاشم در جهت جوابگیری حداکثری خود دوستان کاوشگر بوده نه اینکه پز کار خودم رو بدم یا منفعتی برام وجود داشته باشه. لذا امیدوارم دوستان نظرات بنده رو بلحاظ فنی و بعنوان کسی که بین این همه آدم مدعی توانسته تا دل کار طراحی فلزیاب پالسی پیش بره و به نکات جدیدی هم برسه بپذیرن و نظرات ما رو به حساب مسائل دیگه نذارن. در طرح فلزجو هم عملا برد و حساسیت بالاتر از درجه 15 چیزی هست که در اکثر مدارات پالسی کلا وجود نداره! پس اگر ثبات دستگاه بخواد روی اون درجات حساسیت با فلزیاب هایی که ضعیف تر هستن مقایسه بشه ؛ در اغلب موارد اون دستگاهی که برد و حساسیت کمتر داره در ثبات هم برتری پیدا میکنه. اما موضوع این هست که برد و حساسیت بالا رو میشه براحتی کم کرد. ولی برد پایین رو نمیشه به این سادگی افزایش داد! پس هر فلزیاب قوی رو میتونین بسته به شرایط کاوش تنظیم کنین تا هم ثبات و هم برد مناسب رو ازش بگیرین. غیر از این هم نکته خاصی وجود نداره چون بیس عملکرد تمامی مدارات پالسی کاملا مشابه هم هست. بهرحال فکر میکنم بجای تکیه به توضیح و استدلال فنی ؛ دوستانی که شک دارن میتونن هر مداری که مد نظرشون هست خودشون بسازن و در عمل مورد مقایسه قرار بدن. یک مدت با هر دستگاهی کار کنین و قلق اپراتوریش هم دستتون بیاد دیگه خیلی خوب میتونین با هم مقایسشون کنین.

پنج شنبه 23 اردیبهشت1395 - 3:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
ببینید دوستان بحث مقایسه بنظر من اصلا صحیح نیست. بنده در خصوص این مدار قبلا توضیحاتی دادم و بعضی دوستان دیگه هم توضیح دادن و بعضی هم ساختن. موضوع طرفداری از طرح فلزجو هم مطرح نیست. در واقع اگر به عقب برگردیم و فرض کنیم طرح ما هم ارائه نشده بود ؛ باز هم این مدار در مقایسه با سایر مدارات مطرح آنالوگ در سطح پایین تری قرار داشت. نمیدونم چرا بعضی سعی دارن هر از گاهی یک مدار ناکارامد تر از مدارات قبلی رو مطرح کنن و اصرار کنن که خوبه! بنظرم همین فیلمی که دوستمون در صفحات قبلی قرار دادن کاملا واضح بود. بنده جدا از تجربیات ساخت مدارات آنالوگ در قدیم ؛ اگر صرفا بر اساس فیلمهای زیادی که از تست فلزیاب ها دیدم بخوام نظر بدم ؛ شاید یکی از بدترین نتایج رو شاهد بودم! ضمن اینکه من اگر نظری میدم همیشه نهایت تلاشم در جهت جوابگیری حداکثری خود دوستان کاوشگر بوده نه اینکه پز کار خودم رو بدم یا منفعتی برام وجود داشته باشه. لذا امیدوارم دوستان نظرات بنده رو بلحاظ فنی و بعنوان کسی که بین این همه آدم مدعی توانسته تا دل کار طراحی فلزیاب پالسی پیش بره و به نکات جدیدی هم برسه بپذیرین و نظرات ما رو به حساب مسائل دیگه نذارن. در طرح فلزجو هم عملا برد و حساسیت بالاتر از درجه 15 چیزی هست که در اکثر مدارات پالسی کلا وجود نداره! پس اگر ثبات دستگاه بخواد روی اون درجات حساسیت با فلزیاب هایی که ضعیف تر هستن مقایسه بشه ؛ در اغلب موارد اون دستگاهی که برد و حساسیت کمتر داره در ثبات هم برتری پیدا میکنه. اما موضوع این هست که برد و حساسیت بالا رو میشه براحتی کم کرد. ولی برد پایین رو نمیشه به این سادگی افزایش داد! پس هر فلزیاب قوی رو میتونین بسته به شرایط کاوش تنظیم کنین تا هم ثبات و هم برد مناسب رو ازش بگیرین. غیر از این هم نکته خاصی وجود نداره چون بیس عملکرد تمامی مدارات پالسی کاملا مشابه هم هست. بهرحال فکر میکنم بجای تکیه به توضیح و استدلال فنی ؛ دوستانی که شک دارن میتونن هر مداری که مد نظرشون هست خودشون بسازن و در عمل مورد مقایسه قرار بدن. یک مدت با هر دستگاهی کار کنین و قلق اپراتوریش هم دستتون بیاد دیگه خیلی خوب میتونین با هم مقایسشون کنین.

سلام دوستان در پی سخن مهندس من هم تاکید کردم که واقعا این مدار پاسگو نیست در هوا جواب نمیده در زیر خاک که...فلزجو واقعا کارآمد هستش و در مقایسه با این مدار واقعا قابل قیاس نیست بی ثباتیشم بسته به نوع زمین و آلودگیتون داره که اونم با تنظیمات گستردش میتونین به راحتی کنترل کنید موفق باشید

پنج شنبه 23 اردیبهشت1395 - 8:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان.در خصوص اون دوستمون ک گفتن با لوپ 1 تا اندازه 1.5 فلز بزرگا میزنه باید بگم که سینی 30 سانت با لوپ 1 تو 190 و سینی 45 سانت تو 230 میزنه.اما سینی تست خوبی نسیت.واس فیبر مسی ب این اندازه قدرت 10 در صد کمتره.ب قول دوستان بحث رقابت نیست.من ک ساختم و دارم استفاده میکنم.حالا نمیدونم چرا بعضیا میگن اسباب بازی من متوجه نمیشم.در حد دستگاههایه دست ساز واقعا راضی کنندس

شنبه 1 خرداد1395 - 10:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

nima.t.13 نوشته است:
با سلام خدمت دوستان.در خصوص اون دوستمون ک گفتن با لوپ 1 تا اندازه 1.5 فلز بزرگا میزنه باید بگم که سینی 30 سانت با لوپ 1 تو 190 و سینی 45 سانت تو 230 میزنه.اما سینی تست خوبی نسیت.واس فیبر مسی ب این اندازه قدرت 10 در صد کمتره.ب قول دوستان بحث رقابت نیست.من ک ساختم و دارم استفاده میکنم.حالا نمیدونم چرا بعضیا میگن اسباب بازی من متوجه نمیشم.در حد دستگاههایه دست ساز واقعا راضی کنندس

کدوم سیستم رو میفرمایید دوست عزیز Pi Polones Honduras منظورتونه

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

شنبه 1 خرداد1395 - 10:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من ساختم به همه هم اعلام کردم یه اسباب بازی البته واسه تست و امتحان کردن تو خونه خوبه \:d/

شنبه 1 خرداد1395 - 6:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست عزیز
اگه ارتقاء نیافته این مدار بردش کم باشه عوضش ثباتی داره که بیشتر دستگاهای دست ساز نداره در زمین تنها ایرادی که اپراتور را عزیت میکنه بی ثباتی اون هستش که این دستگاه همراه با سند بانکس این ثبات را دارا میباشد بنده درست کردم و از ثباتشون خیلی رازیم. با احترام بهتره دوستان تازه کار را دلسرد نکنیم با تشکر

جمعه 14 خرداد1395 - 11:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مجید1 نوشته است:
سلام دوست عزیز
اگه ارتقاء نیافته این مدار بردش کم باشه عوضش ثباتی داره که بیشتر دستگاهای دست ساز نداره در زمین تنها ایرادی که اپراتور را عزیت میکنه بی ثباتی اون هستش که این دستگاه همراه با سند بانکس این ثبات را دارا میباشد بنده درست کردم و از ثباتشون خیلی رازیم. با احترام بهتره دوستان تازه کار را دلسرد نکنیم با تشکر

من با لوپ 90 سینی 30 سانتی استیل رو از 2.5 زیر خاک تست دارم

شنبه 14 خرداد1395 - 12:39am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 ... 121  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mksss و 134 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure