انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 9:54am

پاسخ به موضوع  [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60 ... 121  بعدی
 فلزیاب حرفه ای Pi Polones Honduras 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام حمیدجان امیدوارم خسته نباشی اقا یه مساله ای رو روشن کنم اونم اینکه داداش بابت مدار شما باید بگم خیلی مدار خوبیه اقا دست شما درد نکنه بنده قبل از هر چیزی یه خسته نباشید به شما میگم ولی شما برای پیشرفت در این پروژه باید انتقاد پذیر باشید تازه وارد بودن در انجمن دلیل به این نیست که بنده نمیتونم ایرادات رو پیدا کنم من از همینجا به شما یا هر دوستی که این قضیه پیش اومده رو که بنده عنوان کردم رو قبول نداره بیایید منت سر ما بذارید با هم بریم و اون مناطقی که من رفتم و نتونستم کار کنم با فلزجو رو شما تست کنید اقا چرا شما ناراحت میشید من نیومدم یه طرح به این خوبی رو که گذشته از قدرتش کار دست یه هموطن به این با مرامیه رو خراب جلوه بدم حمیدجان همه چیز تئوری نیست که برادر من شما عملی بیا بریم ببینید تا باورتون بشه اقا من نه تبلیغ دستگاهی رو کردم و نه میکنم فقط واقعیت رو میگم از شما هم دوباره بابت طرح همچین مداری تشکر میکنم امیدوارم بزودی این مشکل کوچیکو هم با پشت کارتون حلش کنید

شنبه 17 بهمن1394 - 7:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان pcbداخل فایل به روش اتو هستش؟ یا باید برعکسش کنم؟چون فیبرو زدم با pcb نوشته قطعات همخانی نداره

شنبه 17 بهمن1394 - 8:26pm
مدیر کل
مدیر کل

هر کی ندونه فکر میکنه لابد ما تا حالا فلزیاب دستمون نگرفتیم و شما هم بر اساس همین چند خط توضیح از تجرببات خودتون دیگه خدای اپراتوری فلزیاب هستین! اگر بودین که با چند تنظیم دیجیتال ساده براحتی میتونستین در هر مکانی از طرح پالسی فلزجو استفاده کنین! وگرنه با هر دستگاه دیگه ای که امکانات و تنظیمات محدودتری داره مشخصا شانس شما برای جوابگیری در مکانهایی که شرایط نا مناسبی داره دشوار تر خواهد بود و هر کسی که تجربه واقعی در کار کردن با انواع دستگاهها رو داشته باشه این رو بخوبی متوجه میشه. لذا مقایسه شما بین طرحی که کوچکترین تنظیمات رو در اختیار اپراتور قرار داده با طرحهای ساده تری که برای بسیاری از این تغییرات نیاز به تغییر مدار داره و اصلا بسیاری تغییرات هم درش تعریف شده نیست ؛ کاملا مضحک هست! طبیعتا اگر امکانش وجود داشت بنده با کمال میل حاضر بودم بیام و بصورت حضوری مقایسه انجام بدیم. ولی متاسفانه مشخصه که بدلایل مختلف امکانش نیست! شما هم اگر پیشنهاد و انتقاد واقعی در زمینه طرح بنده دارین میتونین در تاپیک خودش مطرح کنین. دقیقا تاپیکی برای این موضوع در انجمن وجود داره و دوستان هم بارها نظراتشون رو دادن و بنده هم استفاده کردم. لذا بکار بردن لفظ انتقاد پذیر نبودن تلاش مذبوحانه دیگری از جانب شماست تا توپ رو در زمین من بیندازین!!! نه دوست عزیز با این حرفها به جایی نمیرسین. پس بهتره از همین حالا به فکر آینده نزدیکی باشین که این مدار هم مثل بسیاری از مداراتی که هر ازگاه مطرح میکنین و ادعای روسفیدی در موردش دارین ؛ به اون جواب ادعایی شما نرسه و اونوقت باید به فکر واکنش دیگران نسبت به خودتون باشین! کما اینکه فکر کنم این مدار هم خیلی وقته در انجمن مطرح شده و ما هم چیزی نگفتیم و نتیجش هم معلوم شده! بقول معروف خجالت هم چیز خوبیه!!!

شنبه 17 بهمن1394 - 8:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

stkmelodi_20 نوشته است:
دوستان pcbداخل فایل به روش اتو هستش؟ یا باید برعکسش کنم؟چون فیبرو زدم با pcb نوشته قطعات همخانی نداره

داداش کلا تو هر مداری طوری پی سی بی بزن ک از پشت فیبر دقیقا با شماتیک یکی باشه و جایه قطعه ها درست باشه

شنبه 17 بهمن1394 - 9:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
هر کی ندونه فکر میکنه لابد ما تا حالا فلزیاب دستمون نگرفتیم و شما هم بر اساس همین چند خط توضیح از تجرببات خودتون دیگه خدای اپراتوری فلزیاب هستین! اگر بودین که با چند تنظیم دیجیتال ساده براحتی میتونستین در هر مکانی از طرح پالسی فلزجو استفاده کنین! وگرنه با هر دستگاه دیگه ای که امکانات و تنظیمات محدودتری داره مشخصا شانس شما برای جوابگیری در مکانهایی که شرایط نا مناسبی داره دشوار تر خواهد بود و هر کسی که تجربه واقعی در کار کردن با انواع دستگاهها رو داشته باشه این رو بخوبی متوجه میشه. لذا مقایسه شما بین طرحی که کوچکترین تنظیمات رو در اختیار اپراتور قرار داده با طرحهای ساده تری که برای بسیاری از این تغییرات نیاز به تغییر مدار داره و اصلا بسیاری تغییرات هم درش تعریف شده نیست ؛ کاملا مضحک هست! طبیعتا اگر امکانش وجود داشت بنده با کمال میل حاضر بودم بیام و بصورت حضوری مقایسه انجام بدیم. ولی متاسفانه مشخصه که بدلایل مختلف امکانش نیست! شما هم اگر پیشنهاد و انتقاد واقعی در زمینه طرح بنده دارین میتونین در تاپیک خودش مطرح کنین. دقیقا تاپیکی برای این موضوع در انجمن وجود داره و دوستان هم بارها نظراتشون رو دادن و بنده هم استفاده کردم. لذا بکار بردن لفظ انتقاد پذیر نبودن تلاش مذبوحانه دیگری از جانب شماست تا توپ رو در زمین من بیندازین!!! نه دوست عزیز با این حرفها به جایی نمیرسین. پس بهتره از همین حالا به فکر آینده نزدیکی باشین که این مدار هم مثل بسیاری از مداراتی که هر ازگاه مطرح میکنین و ادعای روسفیدی در موردش دارین ؛ به اون جواب ادعایی شما نرسه و اونوقت باید به فکر واکنش دیگران نسبت به خودتون باشین! کما اینکه فکر کنم این مدار هم خیلی وقته در انجمن مطرح شده و ما هم چیزی نگفتیم و نتیجش هم معلوم شده! بقول معروف خجالت هم چیز خوبیه!!!

حمید جان بنده با لوپ ۱ در ۱ به طوری که لوپ روی زمین بود یه بشغاب لعابی از جنس اهن با قطر ۲۵ سانت رو از ۲ متری سنس میکنه ایا کمه که باید جوابگو باشم
ببخشید از اینکه با حرفهام به شما توهین کردم عفو بفرمایید یا علی

یکشنبه 17 بهمن1394 - 12:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما سوناتا عزیز
با اجازه اساتید
بنده درحدی نیستم اظهار نظر کنم اما کنجکاو شدم
سئوال؟
شما برای تست محلی که فرمودید فقط حساسیت کم کردید یا با تنظیمات دیگرهم تست کردید؟
اگه تست نشده پیشنهاد میکنم با فرکانس وپالس :انتگرال /دیلی امتحان کنید ونتایج بدست امده رو اعلام بفرمایید
من الکترونیکم خیلی عالی نیست
اما سواد من بیسواد اینو میگه:
ج : فلزیاب انالوگ فقط چند تنظیم محدود وتعریف شده داره
اما FPI (مدارفلزجو )تنظیمات بی نهایت داره
مگه میشه بین 1-تا بینهایت عددx نباشه؟
شاید پیداکردنش کمی کار ببره اما یقین بدونیدبا وقت گذاشتن به اون عدد میرسید

البته امکان اینم هست که تنظیمات (پالس وفرکانس )ما مثلا بین 1تا1000 باشه وعدد شما مثلا بشه 3000؟ که اونم احتمالش خیلی کمه

درهرصورت اگه براتون مقدوره تست کنید واگه به اعداد اراقم خاصی برای تنظیمات رسیدید لطفا اعلام بفرمایید

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

دوشنبه 19 بهمن1394 - 11:48am
YIM
مدیر سایت
مدیر سایت

سنه دژ نوشته است:
به نظر بنده مشکل از یه جای دیگه ست
اینکه بعضی از دوستان اظهار میکنند که روی زمینهای مشکل دار ، نمیتونن با فلزجو کار بکنن و با فلزیاب آنالوگ بدون هیچ مشکلی کار میکنند و ثبات هم دارند ، دلیلش اینه که با آنالوگ تنظیمات نادیدنی را انجام میدن و میرن روی زمین ، و واقعا ثبات هم دارند . اما چه ثباتی ، ثباتی در برابر از دست دادن نصف بیشتر از برد اصلی فلزیاب روی هوا . و چون در آنالوگها با چرخاندن یکی دو ولوم میشه راحت به ثبات رسید ، به فکر ازدست دادن برد نیستند .
برای همین ظاهرا دیجیتال میره زیر سوال . اما ما باطن را مینگریم
برای اثبات این مسئله باید در همون خاک با هر دو فلزیاب یک فلز یکسان را در عمق خاک تست کنند . و لوپهای هر دو فلزیاب از یک نوع و یک سایز باشد
و هر دو فلزیاب را طوری تنظیم کنند که به اولین نقطه ی ثبات روی خاک برسند .و البته به شرطی که روی زمین هم حرکت کنند و ثبات تغیر نکند .
در این صورت معلوم میشه که آنالوگ چقدر برد از دست میده تا به ثبات برسه .

:-BD احسنت بر شما بسيار عالي فرمايش كرديد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 19 بهمن1394 - 12:32pm
مدیر کل
مدیر کل

شکارچی عزیز خیلی ممنون از نظر شما.
من فقط این نکته رو به دوستان متذکر بشم که در بحث حساسیت به زمین و یا برخی سنگها و خطاهای مربوط به این مقوله ؛ گمان نمیکنم کسی شکی داشته باشه که دستگاههای سری GPX مینلب طبق نظر اکثر کاوشگران تقریبا بهترین هستن! حالا شما اگر به دفترچه راهنمای دستگاههای سری GPX مراجعه کنین هم از احتمال سنس برخی سنگها و ذرات صحبت شده و هم از حساسیت به زمین و هم تداخل نویز و راههای مقابله با این مسائل و تنظیماتی که میتونه در این زمینه ها کمک کننده باشه!!! خب دفترچه فارسی مینلب که در همین انجمن موجود هست و میتونین خودتون صحت و سقم این مطلب رو بررسی کنین. این در مورد جدیدترین و پیشرفته ترین مدلهای مینلب هست که دیجیتال هم هستن. حالا اگر به 20 سال قبل برگردیم میبینیم همین شرکت مینلب دستگاه پالسی انالوگی تحت عنوان SD2000 ارائه کرده بود که مدتهاست مدارش در انجمن خودمون موجوده! پیچیدگی اون مدار انالوگ در حدی بود که حتی یک نفر هم جرات ساختنش رو نکرد! در حالیکه اون مدار انالوگ با همه پیچیدگیهاش حتی کسری از امکانات مدارات دیجیتال امروزی رو هم نداره. حالا بحث اینجاست اگر به مدار انالوگ باشه و خطاهای فلزیابی حتی بصورت نسبی مد نظر باشن و مینلب چنین مداری رو ارائه کرد ؛ دیگه این انالوگهای بمراتب ساده تر و معمولی که جز بیس اصلی عملکرد پالس نکته ای درشون نیست ؛ چطور میتونن در مبحث خطاها بهتر باشن؟! بنظر من هر آدم عاقلی که کمی فنی باشه و این نکات رو در کنار هم قرار بده به خیلی واقعیتها پی میبره.
در هر صورت بحث ساخت این مدار و یا مدار دیگر نیست. هر کسی ازاده طبق نظر یا هدف یا توان خودش هر مداری رو بسازه. اما این حق رو ندارین که از سر دانش کم یا تجربه ناکافی یا بدتر از اون اغراض و منافع شخصی ؛ مقایسه های نابجا انجام بدین! حتی اگر به تجربه هم باشه واضحه که تجربه یک نفر در برابر دهها نفر ارزشی نداره.

دوشنبه 19 بهمن1394 - 4:12pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
واقعا همینطوره مهندس
با این همه پیچیدگی و دو تا برد دو رو و قطعات اس ام دی ، به گرد پای فلزجو هم نمیرسه
فقط آیسی بشمارید ، کلکسیون آیسی گذاشته :D
پیوست:
sd2000.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

لا اله الا هو

دوشنبه 19 بهمن1394 - 4:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
اینجا هم که میدان جنگ شده دوستان چه خبر شده مگه؟

دوشنبه 19 بهمن1394 - 8:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60 ... 121  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman , FX5 , mzzzzzzz و 82 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure