انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 10:05am

پاسخ به موضوع  [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 , 58 ... 121  بعدی
 فلزیاب حرفه ای Pi Polones Honduras 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سوناتا نوشته است:
جناب قنبری عزیز هنوز انالوگها حرفی برای گفتن دارن نمونش MDL که از خیلی مدارات دیجیتال بهترن این مدار ثباتش خیلی خوبه در ضمن برد خیلی خوبی هم داره

خوب بنده تجربه 8 سال کار با مدارت مختلف به شما عرض کردم.شما هم بعد یه مدت کار با این مدارات به نتیجه بنده می رسید. :D
یا حق

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 10:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دررود
دوستان ثبات این مدار خیلی خوبه فقط مدار من برد نداره و نمیدونم مشکل از کجاست امیدوارم که درست بشه چون ثبات خیلی خوبی داره

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 10:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ganbari نوشته است:
سوناتا نوشته است:
جناب قنبری عزیز هنوز انالوگها حرفی برای گفتن دارن نمونش MDL که از خیلی مدارات دیجیتال بهترن این مدار ثباتش خیلی خوبه در ضمن برد خیلی خوبی هم داره

خوب بنده تجربه 8 سال کار با مدارت مختلف به شما عرض کردم.شما هم بعد یه مدت کار با این مدارات به نتیجه بنده می رسید. :D
یا حق

افرین به شما که با این همه کوله بار تجربه به این نتیجه رسیدید منتها دوست با تجربه من بنده اون مدار دیجیتالی که شما میفرمایید رو با بهترین قطعات ساختم و به بهترین قدرت رسیدم ولی وقتی لوپو روی زمین گذاشتم دیدم به زمین خیلی حساسه حساسیت رو کم کردم و تنظیمات رو هم تغییر دادم دیدم برای کار در اون منطقه ای که بودم که منطقشم کوهستانی بود و سنگلاخی بود جواب نداد و لوپ رو به ۱ در ۱ تغییر دادم و کمی بهتر شد ولی برد دستجاه همچنان خیلی کم بود منتها بنده رو مجبور کرد از یک دستگاه دیگه که انالوگ بود استفاده کنم شاید شما قبول نکنی و بگی تبلیغه آلی بنده اسمی از اون دستگاه نمیبرم که تبلیغ باشه به هر حال بعد از تنظیمات به راحتی تونستم با اون دستگاه کار کنم ولی جای دیگه اون دستگاه دیجیتالو بردم یه منطقه مسطح بود که اکثرا زمین کشاورزی بود به خوبی جواب داد و با بالاترین قدرت هم کار میکرد میخوام به شما که تجربتون اینقدر زیاده بگم یکم بیشتر روی دیجیتال کار کنی تا به نتیجه ای حه بنده رسیدم بتونی برسی :D در کل برای ایندتون بهتره تا از بیابون گردی لااقل راحت بشید

جمعه 16 بهمن1394 - 6:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس سوناتا برای لوپ 120 در 120 چه نسخه ای دارید ؟

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 16 بهمن1394 - 10:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سوناتا نوشته است:
ganbari نوشته است:
سوناتا نوشته است:

یا حق

افرین به شما که با این همه کوله بار تجربه به این نتیجه رسیدید منتها دوست با تجربه من بنده اون مدار دیجیتالی که شما میفرمایید رو با بهترین قطعات ساختم و به بهترین قدرت رسیدم ولی وقتی لوپو روی زمین گذاشتم دیدم به زمین خیلی حساسه حساسیت رو کم کردم و تنظیمات رو هم تغییر دادم دیدم برای کار در اون منطقه ای که بودم که منطقشم کوهستانی بود و سنگلاخی بود جواب نداد و لوپ رو به ۱ در ۱ تغییر دادم و کمی بهتر شد ولی برد دستجاه همچنان خیلی کم بود منتها بنده رو مجبور کرد از یک دستگاه دیگه که انالوگ بود استفاده کنم شاید شما قبول نکنی و بگی تبلیغه آلی بنده اسمی از اون دستگاه نمیبرم که تبلیغ باشه به هر حال بعد از تنظیمات به راحتی تونستم با اون دستگاه کار کنم ولی جای دیگه اون دستگاه دیجیتالو بردم یه منطقه مسطح بود که اکثرا زمین کشاورزی بود به خوبی جواب داد و با بالاترین قدرت هم کار میکرد میخوام به شما که تجربتون اینقدر زیاده بگم یکم بیشتر روی دیجیتال کار کنی تا به نتیجه ای حه بنده رسیدم بتونی برسی :D در کل برای ایندتون بهتره تا از بیابون گردی لااقل راحت بشید

بنده منظورم از دیجیتال استفاده از مدارات مفت دیگران نیست.چون نه برنامه دست ماست نه میتونیم مدار زیاد تغییر بدیم.شما بهتره اول برنامه نویسی یاد بگیری بعد راجع به مدارات دیجیتال حرف بزنید و روش کار کنید.منظورم از مدار دیجیتال کار کردن و طراحی یه مدار دیجیتال دیگه هست مثل مهندس حمید .متاسفانه برخی از دوستان میان کور کورانه یه قطعه ای رو تو مدار انالوگ عوض می کنند ومیگند من با فلان قطعه به نتیجه مطلوب رسیدم از این چیز ها ...
من جز تعداد انگشت شماری از دوستان ندیدم تو این سایت بصورت مهندسی روی یه مدار بحث بشه.کسی که تابع تبدیل یه تقویت کننده عملیاتی رو نمیتونه بدست بیاره میان راجع به تغیرات یک مقاومت یا خازن روی مدار حرف میزنه برچه اساسی خدا میدونه !این همه مدار تو سایت هست کدوم به نتیجه رسیده غیر از مدار مهندس حمید.خب دلیل این همه شکست کار کور کورانه و غیر حساب شده هست. این مداری هم که تو این تاپیک روش بحث میشه تکنیک خاصی درش پیاده نشده که بگیم برد زیادی داشته باشه یا پایدار باشه.اسیلاتور مدار همان تایمر مشهور 555 هست.برای نمونه برداری یک نمونه با استفاده از مدار مونواستابل طراحی شده با ایسی 4011 برداشته میشود خوب این هم مثل اکثر مدارات انالوگ هست.میتونست از مولتی ویبراتور مونواستابل 4538 استفاده بشه که دقیقتر هست.ولی چه کنیم شاید طراحش دسترسی بهش نداشته یا اصلا نمیشناخته. :D اولین طبقه تقویت با اپ امپ پر سرعت و مشهور lf357کار شده که کار کردش تا حدودی قابل قبوله .بعد سیگنال با تقویت کننده ضعیف 741 تبدیل به dc شده و به نوسان ساز کنترل شده با ولتاژ که با ای سی 555 طراحی شده قرار گرفته تا خروجی مدار تبدیل به تن صدا بشه به همین سادگی ...نه فیلتر مناسبی نه نمونه های مختلف از سیگنال خروجی گرفته شده نه تقویت خوبی روی سیگنال انجام شده و هزاران کار دیگه که میشه رو مدار مانور داد.من نمی خوام دوستان رو دلسرد کنم ولی با این مدار و مداراتی ازین قبیل فقط سنگ اهن و اهن پاره میشه شکار کرد :D این مدارات یه نوع کار دستی هستند برای اغاز طراحی فلزیاب خوبند ولی دیگه برای کاوش نه [-X اگه سواد و علم این رو دارین برید خودتون مدار طراحی کنید و تست کنید اگه نه وقتتون با این مدارات تلف نکنید برید مدار مهندس حمید رو بسازید و کارتون رو راه بندازید .که واقعا یه مدار خوب و کاملی هست.
یا حق

جمعه 16 بهمن1394 - 1:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تا زمانی که استفاده از محاسبات دیجیتالی همه گیر نشده بود و این علم در خدمت الکترونیک نبود ، تمامی مدارات و دستگاههای مهم از الکترونیک آنالوگ بهره می بردند . فرستنده های رادیو تلویزیون ، موبایل نسل اول ، هواپیماهای نظامی و تجهیزات پزشکی ، الکترونیک نظامی و .... الان هم داران بخوبی کار میکنند.
همین الان بسیاری از تجهیزات نظامی و دفاعی کشورمان آنالوگ هست . الان هم ما از الکترونیک و مخابرات آنالوگ بخوبی استفاده میکنیم ، در سری اول جنگندهای f14 ساخت ایالات متحده حتی از لامپ خلاء استفاده میشد چه برسه به آنالوگ.
پس دوستان خواهشا الکترونیک آنالوگ را دست کم نگیرید . اگر مداری خوب طراحی شده باشه و از قطعات خوب استفاده شده باشه دیگه آنالوگ و دیجیتال نداره .
مثلا مدار به اصطلاح تی ال 12000 که طراحی آلمان هست اگر اصلش موجود باشه و حتی کپی کاران وطنی در ساختش حساسیت و دقت سازنده مادر را رعایت کنند ، مدار بسیار خوبی خواهد بود.
این مدار هم یک مدار با ثبات با برد متوسط هست.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 16 بهمن1394 - 2:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست من بنده با همین مداری که شما اینقدر انگ بهش زدی یه بشقاب اهنی که یه لایه لعاب داشت که قطرش هم ۲۵ سانت بود رو با لوپ ۱ در ۱ که با کابل شبکه ساخته بودم رو در ۲۱۰ سانتی شکار کردم طوری که لوپ کاملا به زمین چسبیده بود و ثبات فوق العاده ای داره برای بنده مهم نیست نظر شما چیه برای بنده کارایی دستگاه اثبات شده و شما هم میتونید همون دیجیتالی رو که دوست داری بسازی موفق باشید

فراموش نکنید که MDL هم انالوگه که هنوز نتونستید خودتون با علمی که دارید کپیش کنی چه برسه مدار دیجیتال طراحی کنی :D

جمعه 16 بهمن1394 - 2:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshyar191 نوشته است:
تا زمانی که استفاده از محاسبات دیجیتالی همه گیر نشده بود و این علم در خدمت الکترونیک نبود ، تمامی مدارات و دستگاههای مهم از الکترونیک آنالوگ بهره می بردند . فرستنده های رادیو تلویزیون ، موبایل نسل اول ، هواپیماهای نظامی و تجهیزات پزشکی ، الکترونیک نظامی و .... الان هم داران بخوبی کار میکنند.
همین الان بسیاری از تجهیزات نظامی و دفاعی کشورمان آنالوگ هست . الان هم ما از الکترونیک و مخابرات آنالوگ بخوبی استفاده میکنیم ، در سری اول جنگندهای f14 ساخت ایالات متحده حتی از لامپ خلاء استفاده میشد چه برسه به آنالوگ.
پس دوستان خواهشا الکترونیک آنالوگ را دست کم نگیرید . اگر مداری خوب طراحی شده باشه و از قطعات خوب استفاده شده باشه دیگه آنالوگ و دیجیتال نداره .
مثلا مدار به اصطلاح تی ال 12000 که طراحی آلمان هست اگر اصلش موجود باشه و حتی کپی کاران وطنی در ساختش حساسیت و دقت سازنده مادر را رعایت کنند ، مدار بسیار خوبی خواهد بود.
این مدار هم یک مدار با ثبات با برد متوسط هست.

دوست گرامی

مطلبی که جناب قنبری گفتن اصلا چیز دیگه ای بود.

شما متاسفانه تعریف درست و نگرشی از آنالوگ و دیجیتال ندارید.

این مداراتی که دور و برتون میبینید نه دیجیتال خالص داره نه آنالوگ خالص .

همگی مدارات ترکیبیه .

یه فلزیاب یه فرستنده و گیرنده رادیویی...پخش صوت یا خیلی مدارات دیگه .

بحث دیجیتال و آنالوگ در دستگاههای فلزیاب مربوط به بخش پردازش سیگنال و کنترل و زمانبندی و نمایشگر و امثالهم میشه.
وگرنه همه دستگاههای فلزیاب حداقل در سمت گیرنده سیستم گیرنده و تقویت کننده اشون آنالوگه .

لامپ خلا چه ربطی به قضیه آنالوگ و دیجیتال داره ؟
اولین کامپیوتر دیجیتال دنیا انیاک بود .
انیاک کلا با چند هزار لامپ ساخته شده بود چون زمان ساختش هنوز چیزی به نام ترانزیستور وجود نداشت!
قبل از انیاک هم یکسری ماشین محاسب با لامپهای پنتود و تریود داشتیم .
لامپ و ترانزیستور کلا قطعات کنترل هستن .
یکی نیمه هادیه اون یکی لامپ مایکرو ویو .
هر جفتشون هم میتونن در محدوده خطی آنالوگ یا اشباع سوییچ کار کنن.
مدار دیجیتال توضیحش اینه که با منطق رقمی کار میکنه یا نه .

ضمن تایید صحبتهای جناب آقای قنبری بهتون توصیه میکنم تا تعریف و شناخت نسبت به موضوع ندارید سعی در ارایه و توضیح و راهنمایی طرف نکنید چون آخرش طرف رو بیشتر از پیش با تعاریف غلط سردرگم خواهید کرد.

در مورد ریاضیات دو دویی سابقه اشون چند صد ساله ...
اجراشون با مدارات الکترونیکی هم توسط الکترونیک انجام شده کدوم علم در خدمت الکترونیک نبوده ؟

دستگاههایی که به اسم ماشین محاسب الکترونیکی میشناسید کلا ساخته و پرداخته الکترونیکه !

قبل از اون ماشینهای محاسب مکانیکی بودن

جمعه 16 بهمن1394 - 3:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان لطفا سواد خودتون را به رخ هم نکشید.من نمیخام رو مداری عیب بذارم.هر مداری خصوصیتی داره.مدار آقا حمید هم خیلی خوبه و واقعا زحمت کشیدن واسش.اما خودم تو منطقه کوهستانی دوتا تکه سنگ شکار کردم متاسفانه.ولی تو دشت و مناطق یک دست خطاش کمه.داشتن ثبات خیلی مهمه.حالا این آنالوگ تفکیک نداره هرچندم آهن پاره بزنه ولی با ثباته.مناطق با هم فرق دارن.شاید این مدار تو منطقه کوهستانی ما بهتر ب دردم بخوره.

جمعه 16 بهمن1394 - 3:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

فک کنم با این حرفها و بحث ها فقط موضوع این تاپیک به بیراهه داره کشیده میشه و از هدف اصلی خارج شده لطفا اگه ممکنه در مورد این مدار فقط نظر و ایده بدید که به یه نتیجه ای برسیم
با سپاس از همه

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

جمعه 16 بهمن1394 - 4:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 , 58 ... 121  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 99 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure