انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 24 اردیبهشت1403 - 3:52pm

پاسخ به موضوع  [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 ... 121  بعدی
 فلزیاب حرفه ای Pi Polones Honduras 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دروود دوست عزیز و ممنون از پاسختون
البته اینکه آدم هر کاریو جدی بگیره و خوب انجام بده مهمه ولی حرف شما هم متین که در بعضی قسمتها نیاز به حساسیت بالا نیست که خب البته اگر قطعه ای با کیفیت بهتر پیدا بشه سود داره نه ضرر
باز هم از راهنماییتون سپاسگذارم

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

جمعه 9 بهمن1394 - 1:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دروود بر اساتید و دوستان عزیز
من دارم تموم شد و الان چند تا مشکل دارم یکی اینکه یکی از آیسی های 555 داغ میکند و دوم اینکه سنس اول نداشتم بعد یکم با ولوما بازی کردم اومد ولی خیلی ضعیفه
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با سپاس

دوشنبه 11 بهمن1394 - 12:51am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دروود
این تاپیک مثکه کلن خوابید دوستان کسی نمیتونه بنده رو راهنمایی کنه؟

دوشنبه 12 بهمن1394 - 1:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز من در تستهام متوجه شدم مدار ده درصد از فلزجو برد کمتری میزند.
در کارکردن زدن کلید بالانس فلزجو راحت تر و سریعتر از چرخاندن و اینورو اونور کردن ولوم ده دور است.
تفکیک ندارد.
حساسیت کمتری به طلا دارد حساسیت فلزجو به طلا بهتره.
نشانگر میزان باطری ندارد.
قدرت مانور تنظیمات در فلزجو بسیار بالاتر است .
بنظر میرسد در استفاده از لوپ 1در1 فلزجو به علت بکارگیری فیلترهای خود برد بیشتری داشته باشد.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 12 بهمن1394 - 7:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با دروود دوستان
دوست من بنده که نگفتم این بهتر است از فلزجو یا بدتر فقط مسئله این است که من الان اینو ساختم و باید مشکلاتش را هم برطرف کنم و ایشالا حرفه ای تر شدیم فلزجو را هم میسازیم.
فقط دوستان عیب داغ کردن 555 رفع شد و مدار الان کار میکند فقط سنس ضعیف است و برد کم به طوری که باید فلز تا 15 سانتی نزدیک لوپ شود تا سنس کند به نظرتون ایراد کجاست؟
با سپاس

دوشنبه 12 بهمن1394 - 8:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
در کارکردن زدن کلید بالانس فلزجو راحت تر و سریعتر از چرخاندن و اینورو اونور کردن ولوم ده دور است.
تفکیک ندارد.
بنظر میرسد در استفاده از لوپ 1در1 فلزجو به علت بکارگیری فیلترهای خود برد بیشتری داشته باشد.

متاسفانه فلزجو خطا میزنه.تو زمینهایه کوهستانی و سنگلاخی میتونید تست کنید

دوشنبه 12 بهمن1394 - 8:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

nima.t.13 نوشته است:
hoshyar191 نوشته است:
تفکیک ندارد.

متاسفانه فلزجو خطا میزنه.تو زمینهایه کوهستانی و سنگلاخی میتونید تست کنید

داداش ولی ورژن آخری عالیه خطاها به کمترین رسیده ولی قبول دارم ورژن های قبل از این کمی که نه خیلی حساس بودن مخصوصا در کوهستانی اما اونم راه داشت و باید با تنظیمات کار و تست کنی تا قلش دستت بیاد حالا یه مطلب از عرایض حمید جان میزارم بخون حالشو ببر

ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺧﺎﮎ ﻭ ﺷﺮﺍﯾﻄﺸﻮﻥ ﺍﺟﻤﺎﻟﯽ ﻋﺮﺽ ﻣﯿﮑﻨﻢ .. ﺧﺎﮐﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﺷﻮﻥ ﺑﺮﮒ ﺩﺭﺧﺘﻪ ﯾﻌﻨﯽ
ﺟﻨﮕﻠﯽ ﻫﺴﺘﻦ ﺍﻣﻼﺡ ﺯﯾﺎﺩﻩ ﻭﻟﯽ ﺯﻣﯿﻨﻬﺎﯼ ﮐﺸﺎﻭﺭﺯﯼ ﺍﻣﻼﺡ ﮐﻤﯽ ﺩﺍﺭﻥ .. ﺯﻣﯿﻨﻬﺎﯼ ﺷﯿﺐ ﺩﺍﺭ ﺍﻣﻼﺡ ﮐﻢ ﻭ
ﺯﻣﯿﻨﻬﺎﯼ ﻣﺴﻄﺢ ﺍﻣﻼﺡ ﺑﯿﺸﺘﺮ ..ﺯﻣﯿﻨﻬﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﺧﺎﮎ ﺗﯿﺮﻩ ﺗﺮ ﺍﻣﻼﺡ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻭ ﺯﻣﯿﻨﻬﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﺧﺎﮎ ﺭﻭﺷﻨﺘﺮ ﺍﻣﻼﺡ
ﮐﻤﺘﺮ .. ﺣﺎﻻ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﮐﺎﻭﺵ ﺗﻮ ﺍﯾﻦ ﺯﻣﯿﻦ ﻫﺎ: ﻫﺮﭼﻪ ﺍﻣﻼﺡ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﺎﺷﻪ ﺩﯾﻠﯽ ﺩﺳﺘﯽ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ ﺑﺸﻪ
ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ ﺑﺎﯾﺪ ﺭﻭﯼ ﺩﺭﺟﻪ ﯼ ﮐﻤﺘﺮﯼ ﻗﺮﺍﺭ ﺑﮕﯿﺮﻩ ﻓﺮﮐﺎﻧﺲ ﭘﺎﯾﯿﻨﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺑﺸﻪ ﭘﻬﻨﺎﯼ ﭘﺎﻟﺲ ﺑﺎﯾﺪ ﺗﻮ
ﺩﺭﺟﻪ ﯼ ﮐﻤﺘﺮﯼ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ ﺑﺸﻪ ﺣﺎﻟﺖ ﮔﺮﺍﻧﺪ ﺑﺎﯾﺪ ﺭﻭﯼ ﺍﻋﺪﺍﺩ ﮐﻢ ﺑﺎﺷﻪ ﺍﺳﭙﯿﺪ ﻫﻢ ﺑﺎﯾﺪ ﺗﻮ ﺍﻋﺪﺍﺩ ﮐﻤﺘﺮ ﺍﺯ 7
ﻗﺮﺍﺭ ﺑﮕﯿﺮﻩ ﻭﻟﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﺎﮐﻬﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﺍﻣﻼﺡ ﮐﻤﺘﺮ ﺩﻗﯿﻘﺎ ﺑﺮ ﻋﮑﺲ ﻣﯿﺸﻪ .. ﺩﺭ ﺯﻣﯿﻨﻬﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﺍﻣﻼﺡ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﺳﯿﺪﻥ
ﺑﻪ ﺛﺒﺎﺕ ﻗﺎﺑﻞ ﻗﺒﻮﻝ ﺍﺟﺒﺎﺭﺍ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺗﻨﻈﯿﻤﺎﺕ ﻋﻤﻘﺰﻧﯽ ﮐﺎﻫﺶ ﭘﯿﺪﺍ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻭﻟﯽ ﺩﺭ ﺯﻣﯿﻨﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺍﻣﻼﺡ
ﮐﻤﯽ ﻫﺴﺘﻦ ﻣﯿﺘﻮﺍﻥ ﺍﺯ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﻗﺪﺭﺕ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﺮﺩ . ﻟﻮﭖ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺎﺭ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ ﻫﺎﯼ
ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﻣﻦ 1.5 * 1.5 ﻫﺴﺖ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﻧﻘﻄﻪ ﺯﻧﯽ ﺩﻗﯿﻖ ﺩﺭ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺣﻔﺎﺭﯼ ﺑﯿﻦ 30 ﺗﺎ 45 ﮔﺰﯾﻨﻪ
ﻫﺎﯼ ﺍﻧﺘﺨﺎﺑﯽ ﺧﻮﺑﯽ ﻫﺴﺘﻦ .
این از شرایط خاک
ﺩﺭ ﺧﺼﻮﺹ ﺳﻔﺎﻝ ﺗﻮﺟﻪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﻦ ﮐﻪ ﻗﻄﻌﺎ ﺑﺎ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺩﯾﻠﯽ ﺳﻨﺲ ﺳﻔﺎﻝ ﺿﻌﯿﻒ ﺗﺮ ﻣﯿﺸﻪ . ﺩﺭ ﻭﺍﻗﻊ
ﺍﺻﻮﻻ ﻭﻗﺘﯽ ﺍﺯ ﻟﻮﭖ ﺑﺰﺭﮒ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﻨﺲ ﻓﻠﺰﺍﺕ ﺑﺰﺭﮒ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯿﮑﻨﯿﻦ ﺑﺎﯾﺪ ﺩﯾﻠﯽ ﺭﻭ ﮐﻤﯽ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﻣﺜﻼ
ﺣﺪﺍﻗﻞ 40 ﺑﺬﺍﺭﯾﻦ ﺗﺎ ﻫﻢ ﺷﺎﻧﺲ ﺳﻨﺲ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﺑﺰﺭﮒ ﺭﻭ ﺑﺨﻮﺑﯽ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﻦ ﻭ ﻫﻢ ﺫﺭﺍﺕ ﻭ ﻓﻠﺰﺍﺕ
ﮐﻮﭼﮏ ﻭ ﺳﻔﺎﻝ ﺗﺎ ﺣﺪ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺗﻀﻌﯿﻒ ﻭ ﺣﺬﻑ ﺑﺸﻦ . ﺍﻟﺒﺘﻪ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺍﻭﺭﺩﻥ ﻓﺮﮐﺎﻧﺲ ﻫﻢ ﺗﺎ ﺣﺪﯼ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺩﺍﺭﻩ .
ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﺩﯾﮕﻪ ﻟﻮﭘﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﯾﻠﯽ ﺍﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮑﺸﻮﻥ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻫﺴﺖ ﺑﺼﻮﺭﺕ ﺧﻮﺩﮐﺎﺭ ﺑﻪ ﺫﺭﺍﺕ ﻭ ﺳﻔﺎﻝ ﻫﻢ ﮐﻤﺘﺮ
ﺣﺴﺎﺱ ﻫﺴﺘﻦ ! ﭘﺲ ﺳﺎﺧﺖ ﻟﻮﭘﻬﺎﯼ ﺑﺰﺭﮒ ﺑﺼﻮﺭﺗﯽ ﮐﻪ ﺩﯾﻠﯽ ﺍﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ ﮐﻤﯽ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﺍﺯ 20 ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻦ
ﺗﺎ ﺟﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺗﻔﮑﯿﮏ ﺑﻪ ﻣﺸﮑﻞ ﻧﺨﻮﺭﻩ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻣﻮﺭﺩ ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻫﺴﺖ .
ﻧﮑﺘﻪ ﺩﯾﮕﻪ ﮐﻪ ﻣﺠﺪﺩﺍ ﯾﺎﺩﺍﻭﺭﯼ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﺍﯾﻦ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﻫﺮ ﺩﺭﺟﻪ ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺩﺭﺟﻪ ﺑﻌﺪﯼ ﺑﯿﻦ 2 ﺗﺎ 3
ﺩﺭﺻﺪ ﺗﻔﺎﻭﺕ ﺑﺮﺩ ﺩﺍﺭﻩ ! ﺍﯾﻦ ﺍﺻﻼ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﻧﯿﺴﺖ ﻭ ﻟﺬﺍ ﺣﺘﯽ ﺑﺎ ﭼﻨﺪ ﺩﺭﺟﻪ ﮐﻢ ﮐﺮﺩﻥ ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ ﻫﻢ ﺑﺮﺩ
ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﻧﻤﯿﺪﯾﻦ . ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﺩﺭ ﻣﻨﺎﻃﻘﯽ ﮐﻪ ﺁﻟﻮﺩﮔﯽ ﻫﺎﯼ ﺧﺎﺻﯽ ﻧﻈﯿﺮ ﺳﻔﺎﻝ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﻩ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺩﺭ
ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﻫﻤﻪ ﺗﻨﻈﯿﻤﺎﺕ ﺩﯾﮕﺮ ﺩﺭ ﻧﻬﺎﯾﺖ ﮐﻢ ﮐﺮﺩﻥ ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ ﺗﺎ ﺩﺭﺟﻪ 15 ﻣﻌﻘﻮﻝ ﻫﺴﺖ ﻭ ﻣﯿﺸﻪ ﺍﺯ
ﻭﺟﻮﺩ ﻓﻠﺰ ﺧﯿﻠﯽ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻣﻄﻤﺌﻦ ﺷﺪ .
ﺩﺭ ﻋﯿﻦ ﺣﺎﻝ ﻫﻤﻮﻧﻄﻮﺭ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎ ﻗﯿﺪ ﮐﺮﺩﻡ ؛ ﺩﺭﺟﻪ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ ﺑﻬﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﺭﻭﯼ ﺑﺮﺩ ﺗﻔﮑﯿﮑﯽ
ﺗﺎﺛﯿﺮﮔﺬﺍﺭ ﻧﯿﺴﺖ ! ﭘﺲ ﺍﯾﻦ ﺗﺼﻮﺭ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺩﺭﺟﻪ ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ ﺗﻔﮑﯿﮏ ﻫﻢ ﺯﻭﺩﺗﺮ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﻋﻤﻖ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ
ﺟﻮﺍﺏ ﻣﯿﺪﻩ ﮐﺎﻣﻼ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﻫﺴﺖ . ﺗﻨﻬﺎ ﻓﺎﮐﺘﻮﺭﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻣﯿﺘﻮﻧﻦ ﺭﻭﯼ ﺑﺮﺩ ﺗﻔﮑﯿﮏ ﺍﯾﻦ ﻓﻠﺰﯾﺎﺏ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺩﺍﺷﺘﻪ
ﺑﺎﺷﻦ ﺩﺭ ﺩﺭﺟﻪ ﺍﻭﻝ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﭘﻬﻨﺎﯼ ﭘﺎﻟﺲ ﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺍﻭﻥ ﻓﺮﮐﺎﻧﺲ ﻫﺴﺖ .
ﻧﮑﺘﻪ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻣﻬﻢ ﻧﻬﺎﯾﯽ ﺩﺭ ﺧﺼﻮﺹ ﺍﺧﺘﻼﻑ ﻧﺎﺣﯿﻪ ﺳﻨﺲ ﺍﺯ ﺟﻬﺎﺕ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻫﺴﺖ ! ﺑﻬﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﭼﻨﯿﻦ ﻣﺴﺎﻟﻪ
ﺍﯼ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﯽ ﺧﻄﺎ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﺎ ﺫﺭﺍﺕ ﺑﻮﺩﻥ ﻧﯿﺴﺖ ! ﺑﻠﮑﻪ ﺩﺭ ﺩﺭﺟﻪ ﺍﻭﻝ ﻣﯿﺘﻮﻧﻪ ﺑﺪﻟﯿﻞ ﺷﮑﻞ ﻗﺮﺍﺭﮔﯿﺮﯼ ﻫﺪﻑ ﺩﺭ
ﺧﺎﮎ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺟﻬﺎﺕ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻭﻗﺘﯽ ﻟﻮﭖ ﺭﻭ ﺑﻬﺶ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﻣﯿﮑﻨﯿﻦ ﺑﻪ ﻧﺴﺒﺖ ﺯﺍﻭﯾﻪ ﺳﻄﺢ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﯾﺎ
ﮐﻤﺘﺮﯼ ﺍﺯ ﻫﺪﻑ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﻟﻮﭖ ﻗﺮﺍﺭ ﺑﮕﯿﺮﻩ ﻭ ﻟﺬﺍ ﻃﻮﻝ ﻧﺎﺣﯿﻪ ﺳﻨﺲ ﺍﺯ ﺩﻭ ﺟﻬﺖ ﮐﻤﯽ ﻣﺘﻔﺎﻭﺕ ﻣﯿﺸﻪ . ﺩﺭ
ﺛﺎﻧﯽ ﺍﯾﻦ ﺣﺎﻟﺖ ﺧﻮﺩﺵ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻧﺸﺎﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﺩﻓﯿﻨﻪ ﺍﯼ ﺑﻮﺩﻥ ﻫﺪﻑ ﻫﺴﺖ!!! ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﺑﺪﻟﯿﻞ ﺍﺛﺮ ﻫﺎﻟﻪ ﺍﯼ ﮐﻪ
ﺍﻫﺪﺍﻑ ﻗﺪﯾﻤﯽ ﺩﺭ ﺧﺎﮎ ﭘﯿﺪﺍ ﻣﯿﮑﻨﻦ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﻗﻄﺒﯿﺖ ﻣﺜﺒﺖ ﻭ ﻣﻨﻔﯽ ﻣﻐﻨﺎﻃﯿﺴﯽ ﻭ ﻫﻤﯿﻨﻄﻮﺭ ﺍﻟﮑﺘﺮﯾﮑﯽ ﻣﯿﺸﻦ
ﻭ ﻃﺒﯿﻌﯿﻪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﭼﻨﯿﻦ ﺷﺮﺍﯾﻄﯽ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺳﻨﺲ ﺍﺯ ﻃﺮﻓﯿﻦ ﮐﻤﯽ ﺑﺎ ﻫﻢ ﻓﺮﻕ ﻣﯿﮑﻨﻪ .
ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻫﺪﻓﯽ ﺑﺮﻣﯿﺨﻮﺭﯾﺪ ، ﻟﻮﭖ ﺭﺍ ﺁﺭﺍﻡ ﺑﻪ ﻫﺪﻑ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﮐﻨﯿﺪ ﺗﺎ ﺟﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺻﺪﺍ ﺷﻨﯿﺪﻩ
ﻣﯿﺸﻪ ﻭ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺯﻣﺎﻥ ﺟﺎﯼ ﻟﺒﻪ ﯼ ﻟﻮﭖ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ ﺭﺍ ﻣﺸﺨﺺ ﮐﻨﯿﺪ . ﻭ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ﺭﺍ ﺩﺭ ﭼﻬﺎﺭ ﺟﻬﺖ ﺍﺻﻠﯽ
ﺍﺻﻠﯽ ﺗﮑﺮﺍﺭ ﮐﻨﯿﺪ ﻭ ﺷﮑﻞ ﻓﺮﺿﯽ ﻫﺪﻑ ﺭﺍ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ ﺑﮑﺸﯿﺪ ﯾﺎ ﺩﺭ ﻧﻈﺮ ﺑﮕﯿﺮﯾﺪ . ﺍﯾﻨﻄﻮﺭﯼ ﺷﮑﻞ ﻫﺪﻑ
ﻣﻘﺪﺍﺭﯼ ﻣﻌﻠﻮﻡ ﻣﯿﺸﻪ .
ﺗﺸﺨﯿﺺ ﺳﯿﻢ ﺑﺮﻕ ﻭ ﻟﻮﻟﻪ ﮐﻪ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺭﺍﺣﺘﻪ ﭼﻮﻥ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺩﺭﺍﺯﻩ . ﯾﻌﻨﯽ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﻃﻮﻝ ﮐﺎﻣﻼ ﺳﻨﺲ ﺩﺍﺭﯾﻢ
ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﻋﺮﺽ ﻓﻮﺭﺍ ﺍﺯ ﺭﻭﺵ ﺭﺩ ﻣﯿﺸﯿﻢ . ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﻭﺳﻌﺖ ﺳﻨﺲ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻣﻘﺪﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﻭﺍﻗﻌﯿﺖ
ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺳﺖ ﭼﻮﻥ ﻟﻮﭖ ﺍﺯ ﺑﻐﻞ ﻫﻢ ﺳﻨﺲ ﺩﺍﺭﻩ . ﯾﻌﻨﯽ: ﮐﻤﯽ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺑﻪ ﻫﺪﻑ ﺑﺮﺳﯿﻢ ﺳﻨﺲ ﺷﺮﻭﻉ ﻣﯿﺸﻮﺩ
ﻭ ﮐﻤﯽ ﺍﺯ ﻫﺪﻑ ﺩﻭﺭ ﺷﺪﻩ ﺍﯾﻢ ﻫﻨﻮﺯ ﺳﻨﺲ ﻣﯿﺸﻪ .
ﺑﺮﺍﯼ ﺗﺸﺨﯿﺺ ﺷﮑﻞ ﻫﺪﻑ ﻭ ﻧﻘﻄﻪ ﯼ ﺍﺻﻠﯽ ﺣﻔﺎﺭﯼ ، ﺗﺎ ﺟﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ، ﺗﻮﺍﻥ ﺳﻨﺲ ﮐﺮﺩﻥ ﻫﺪﻑ ﺭﺍ
ﺩﺍﺭﺩ ، ﺍﺯ ﻟﻮﭖ ﮐﻮﭼﮑﺘﺮ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ .
ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻃﻤﯿﻨﺎﻥ ﺍﺯ ﺳﻨﺲ ﻧﺸﺪﻥ ﺫﺭﺍﺕ ﺧﺎﮎ ، ﻟﻮﭖ ﺭﺍ ﺭﻭﯼ ﻧﻘﻄﻪ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﻫﺪﻑ ﮐﻢ ﮐﻢ ﺑﺎﻻ ﺑﯿﺎﺭﯾﺪ . ﺍﮔﺮ
ﻫﺪﻑ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻢ ﮐﻢ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﺳﻨﺲ ﮐﻢ ﻣﯿﺸﻮﺩ
ﺍﮔﺮ ﺟﻨﺲ ﺍﻣﻼﺡ ﺳﻨﮓ ، ﺍﺯ ﺁﻫﻦ ﺑﺎﺷﻪ ﻭ ﺑﺸﻪ ﺑﺎ ﺣﺬﻑ ﺁﻫﻦ ﺣﺬﻓﺶ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻮﺑﻪ . ﺑﺎ ﺣﺬﻑ ﺁﻫﻦ
ﮐﺎﺭ ﮐﻨﯿﺪ ، ﺑﺎﻻﻧﺲ ﻭ ﺗﻨﻈﯿﻤﺎﺕ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﻫﻤﺎﻥ ﺳﻨﮓ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﻫﯿﺪ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻃﻤﯿﻨﺎﻥ ﺩﺭ ﭼﻨﺪ ﺟﺎﯼ ﻣﺨﺘﻠﻒ
ﺍﺯ ﺳﻨﮓ ﺑﺎﻻﻧﺲ ﮐﻨﯿﺪ . ﭼﻮﻥ ﺍﮔﺮ ﺭﮔﻪ ﻫﺎﯼ ﻓﻠﺰﯼ ﺩﺭ ﺳﻨﮓ ﺑﺎﺷﺪ ، ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ ﺭﮔﻪ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺳﻨﮓ ﺑﺼﻮﺭﺕ
ﯾﮑﻨﻮﺍﺧﺖ ﻧﺒﺎﺷﻨﺪ . ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺗﯽ ﮐﻪ ﺟﻨﺲ ﺍﻣﻼﺡ ﺳﻨﮓ ﺍﺯ ﺁﻫﻦ ﺑﺎﺷﺪ ، ﺑﺎﺯ ﺟﺎﯼ ﺷﮑﺮ ﺩﺍﺭﺩ . ﺑﺎ ﺣﺬﻑ ﺁﻫﻦ
ﮐﺎﺭ ﮐﻨﯿﺪ ، ﻓﻠﺰﺍﺕ ﺑﺎ ﺍﺭﺯﺵ ﺣﺬﻑ ﻧﻤﯿﺸﻮﻧﺪ ﻭ ﺷﺎﻧﺲ ﺍﯾﻦ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ ﮐﻪ ﻓﻠﺰﺍﺕ ﻏﯿ

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

سه شنبه 12 بهمن1394 - 12:57am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان عزیز علت سنس کم در این مدار چیه؟منتظر هستیم مشکل دوستمون آشیل حل بشه

سه شنبه 13 بهمن1394 - 8:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان علت سنس ضعیف بیشتر از ترانزیستور bf۲۴۵ هست

سه شنبه 13 بهمن1394 - 8:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در دستگاههای pi اگر همه چیز درست باشه اولین بخشی که باعث پایین اومدن برد میشه تاخیر زیاد مدار نمونه گیره.
همین این یک بخش تاخیر خودش کلی دلیل داره.

منتهی قبل از اون هم کلی بخش هست که باید بررسی بشه .
از اتصالات لوپ با مدار تا ظرفیت خازنی ترانزیستور سوییچ اصلی تا esr بالای خازن اصلی تا مشکل در مدار آمپلی فایر و گین اشتباه و خیلی بخشهای دیگه .

با یه توضیح کلی اونم از راه دور نمیشه مدار رو عیب یابی کرد.

حداقلش دو تا عکس با کیفیت از پشت و روی مدار با چند تا تست ولتاژ لازمه .
این دیگه حداقلش بود .

این که میبینید جواب این فرم سوالات داده نمیشه بابت همین کلی گوییه که کسی نمیتونه نظری بده .

سه شنبه 13 بهمن1394 - 9:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 ... 121  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , mnbvcxzaqwsx و 104 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure