انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 31 اردیبهشت1403 - 12:03am

پاسخ به موضوع  [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 ... 121  بعدی
 فلزیاب حرفه ای Pi Polones Honduras 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز بجای پتانسیومتر ۲۲۰ کیلو از یک عدد ولوم ۱۰۰ کیلو و یک عدد پتانسیومتر ۱۰۰ کیلوی مولتی ترن که با ولوم سری میشه استفاده کنید موفق باشید

چهارشنبه 16 دی1394 - 2:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
sajad1372 نوشته است:
مجید1 نوشته است:
چی شد دوست من مدارتون درست شد یا هنوز نشده

نه والله هرکاری میکنم راه نمیفته.البته لوپی ک تست میکنم 1 اهمه
:(( :((

سلام به همه
البته اهم لوپ شما بسیار کم است و کمترین حد اهم لوپ مناسب برای این مدار 1.7 می باشد البته این را هم فراموش نکنید سیم یک میل به بالا برای این مدار مناسب نمی باشد و بهترین سیم هم 060 الی 050 می باشد
برای لوپ های بزرگتر هم کت 6 الی کت 5 مناسب می باشد

چهارشنبه 16 دی1394 - 3:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست عزیز هر کاری را باید مرحله و مرحله بری جلو یوهو نمیشه که اگه میخوای مدارت درست شه بای کارهایی رو که میگم انجام بدی اول اهم لوپتو بالا بگیر چند لایه سیم ۵دهم یا ۶دهم بهش اضافه کن تا اهمش به۲ حد اقل برسه بعد اون از اسیلاتور شدوع کنیم ok

چهارشنبه 16 دی1394 - 6:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
کسی با این مدار تست توی خاک گرفته

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

سه شنبه 22 دی1394 - 5:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست من بنده با لوپ ۱ در ۱ که با ۴ متر کابل ۲۴ رشته ساختم یه کاسه با قطر ۲۵ سانت رو روی هوا در ۲۱۰ سانتی اشکار کردم که باید بگم جنس این کاسه از اهن بوده و لعاب داشت منتها برای استیل ۲۰ درصد برد بیشتره حدودا ۲۴۰ سانت میزنه برای فلز با ابعاد لوپ هم تا ۴۵۰ سانت جواب داده که داخل زمین با افت حدودا ۴ متر میزنه و فوق العاده دستگاه با ثباتی هست بطوری که بنده با قطعات معمولی حتی مدار اولمو ساختم وقتی روی استانه قرار میگیره که صدای تق تق میده بنده نیم ساعت دستگاه رو در همون شرایط گذاشتم طوری که لوپم هم روی زمین بود دستگاه در همون حالت با همون سرعت اولیه تق تق میکرد برد این دستگاه با تستی که بنده کردم از ۱۲ رگولاتوره و tl12000 حدود ۲۰ سانت برای اون کاسه ای که خدمتتون گفتم بیشتر بود و پیشنهاد میکنم دوستان این مدار رو بعنوان مکمل دستگاههای دیگشون داشته باشن

در مورد تفکیک با تغییراتی که بنده دادم به اینصورته که با یک کلید دوحالته میتونید دستگاه رو روی ال متال قرار بدین که در این حالت هر فلزی به لوپ نزدیک بشه بوق میزنه و در حالت تفکیک دستگاه رو باید ولوم تنظیم دستگاه رو کمی از استانه بالاتر بذارید که در این شرایط دستگاه بوق داره که با نزدیک کردن فلز مس و طلا به لوپ صدای دستگاه کم شده و یا قطع میشه و در صورتی که فلز غیر مس و طلا باشه این صدا بیشتر میشه امیدوارم موفق باشید

چهارشنبه 23 دی1394 - 7:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
اقای سوناتا
من این دستگاه رو ساختم ولی یکی مورد تفکیک رو اگر بفرمایید ممنون میشم یکی فرکانس رو روی چه محدوده ای تنظیم کنیم و بعضی اوقات دستگاه من قاطی میکنه و با کم کردن ولوم حساسیت بیشتر میشه شما که رو این دستگاه کار کردی علت چیه

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

چهارشنبه 23 دی1394 - 10:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت دوستان عزیز لطفا در مورد ظرفیت و اهم لوپ این دستگاه اطلاعات بدین از دوستانی که ساختن لوپ 1 و 60

چهارشنبه 23 دی1394 - 11:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

12341234 نوشته است:
سلام
اقای سوناتا
من این دستگاه رو ساختم ولی یکی مورد تفکیک رو اگر بفرمایید ممنون میشم یکی فرکانس رو روی چه محدوده ای تنظیم کنیم و بعضی اوقات دستگاه من قاطی میکنه و با کم کردن ولوم حساسیت بیشتر میشه شما که رو این دستگاه کار کردی علت چیه

دوست من بنده با استفاده از سلکتور مقاومتهای مختلف بجای پتاسیومتر مولتی ترن 100 کیلو کنار ای سی 555 مولد فرکانس اسفاده کردم که میتونم فرکانسهای مختلف رو در هر خاکی تست کنم و بهترین برد رواشته باشم

در مورد برای تفکیک هم از دوتا خازن که بصورت موازی قرار دادم با مقدار 6 نانو استفاده کردم

برای لوپ هم بهترین ظرفیت مقاومتی برای این لوپ 3 اهمه برای لوپ با سایزهای مختلف فرقی نداره

چهارشنبه 23 دی1394 - 12:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سوناتا نوشته است:
12341234 نوشته است:
سلام
اقای سوناتا

دوست من بنده با استفاده از سلکتور مقاومتهای مختلف بجای پتاسیومتر مولتی ترن 100 کیلو کنار ای سی 555 مولد فرکانس اسفاده کردم که میتونم فرکانسهای مختلف رو در هر خاکی تست کنم و بهترین برد رواشته باشم

در مورد برای تفکیک هم از دوتا خازن که بصورت موازی قرار دادم با مقدار 6 نانو استفاده کردم

برای لوپ هم بهترین ظرفیت مقاومتی برای این لوپ 3 اهمه برای لوپ با سایزهای مختلف فرقی نداره

سلام جناب سوناتا ببخشین شما برای تفکیک خازن ۶نانو رو با کدام خازن موازی کردین با تغییرات یا بدون تغییرات

پنج شنبه 24 دی1394 - 11:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست عزیز بنده از دوعدد خازن 3.7 نانو استفاده کردم که بصورت موازی به هم متصلشون کردم و برای ال متال هم از همون 1 نانو استفاده میکنم و عالی جواب میده

پنج شنبه 24 دی1394 - 10:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 ... 121  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad1363 , parparvazsofi و 67 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure