انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 3:54pm

پاسخ به موضوع  [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 121  بعدی
 فلزیاب حرفه ای Pi Polones Honduras 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان خوبم یه مزیت خوبی که این مدار داره و باعث تعجب بنده شده ثبات فرکانسی خیلی بالای این مدار هست که فکر میکنم بدلیل استفاده از ولتاژ ۱۲ ولتی هست در ضمن جالبتر هم اینه که صدای این دستگاه شبیه جی پی هستش البته نظر شخصی بنده هست شبیه جاروبرقی هست و یه نکته خیلی مهم که باید همیشه رعایت بشه اینه که قطعات استفاده شده باید حتما مقدار دقیق داشته باشن همه قطعات حتی الامکان از نوع نظامی و با کیفیت باشن دوستان قطعا نتایج خیلی خیلی خوبی میگیرید یه نکته که خیلی مهمه استفاده از ای سی ۵۵۵ نظامی هست که در قسمت اوسیلاتور مدار استفاده بشه تا فرکانس ثبات داشته باشه و طراح مدار از دو ولوم معمولی یکی ۱۰ کیلو و یکی ۲.۲ کیلو بصورت سری استفاده کرده که برای دقیقتر تنظیم کردن دستگاه برای استانه هست که بهتره از ولوم ۲۰ کیلو ۱۰ دور استفاده بشه برای لوپ هم بنده با لوپ ۲.۸ اهم به نتایج خوبی رسیدم که پیشنهاد بنده اینه که از همین مقدار مقاومت برای لوپ استفاده بشه

در ضمن بهتره از خازن ۴ پیکو بجای ۳.۳ پیکو استفاده بشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 19 مهر1394 - 7:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
اینم لینک یک سایت که Pi Polones Honduras را به دقت بررسی کرده است که چند نمونه از عکس هایش را برای استفاده دوستان قرار می دهم\M/
http://megejas.lt/index.php/elektra-ele ... -ieskiklis

دوشنبه 20 مهر1394 - 4:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم یک lc meter که دوستان به راحتی می توانند از طریق کارت صوتی کامپیوترشان تمامی کارهایی که دیگران از lc meter از قبیل سلف سنجی و.... انجام دهند که البته قبلا برای دوستان قرار دادیم و خدا را شکر کسی به ساختش نیاز پیدا نکرد [-X
viewtopic.php?f=8&t=2182&p=114506&hilit=lc+meter#p114506

دوشنبه 20 مهر1394 - 4:52pm

سلام من این مدارو کمی پیش رفتم ولی bd140 داغ میکرد بنابراین بی خیالش شدم در ضمن ولت زیادی در سیم قابل مشاهده بود !!
ایا کسی به این مورد برخورد کرده تا حالا؟

دوشنبه 20 مهر1394 - 11:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اورجينال جان سلام من قطعاتش رو سفارش دادم به محض رسيدن دست به كار ميشم اگه شما و دوستان كمكم كنيد ميسازمش ونتايج رو اعلام ميكنم :-BD با تشكر :-BD

سه شنبه 21 مهر1394 - 7:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

madrek نوشته است:
اورجينال جان سلام من قطعاتش رو سفارش دادم به محض رسيدن دست به كار ميشم اگه شما و دوستان كمكم كنيد ميسازمش ونتايج رو اعلام ميكنم :-BD با تشكر :-BD

سلام دوست گرامی با اینکه توان بنده خیلی کم است ولی اگر جایی از دستم برآید حتما در خدمتتان هستم
حالا که خیلی از اساتید حتی حاضر به گذاشتن نظری نشدند و فقط مدار را 3 یا 4 نفر در حال ساختند که 2 نفرشان مشغول به ساخت تمامی مدارهای تایپیکند و یکی دونفرشان هم کمی در زمینه ساخت فلزیاب کم تجربه اند برای همین ما هم فعلا آرام آرام پیش می رویم تا انشاالله دوستان و اساتید به ما ملحق شوند و روند ساخت و ارتقا تسریع شود ;) ;) ;) ;)

سه شنبه 21 مهر1394 - 9:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه
3 عدد فایل pcb برای دوستان قرار می دهم انشاالله که مشکل بعضی از دوستان حل شود ضمنا قید می کنم تغییرات ایجاد شده روی فایل pcb اصلی خود طراح می باشد تا کمترین دخل و تصرفی در آن صورت گرفته باشد
فایل pcb01 همان فیبر طراح بدون دستکاری می باشد
فایل pcb02 در قسمت ترانزیستور 1 یا t1 یا همان ترانزیستور قدرتش دستکاری شده است تا مشکل بعضی از دوستان از بابت استفاده از tip 3055 یا bd911 حل شود و بتوانند هر دو ترانزیستور را چک نمایند و با هم مقایسه نمایند
فایل pcb03 در قسمت ترانزیستور 1 یا t1 یا همان ترانزیستور قدرتش دستکاری شده است تا مشکل بعضی از دوستان از بابت استفاده از tip 3055 یا bd911 حل شود و بتوانند هر دو ترانزیستور را چک نمایند و با هم هم مقایسه نمایند و هم در قسمت دو تا پتاسیومترش تغییراتی صورت گرفته تا دوستانی که نتوانستند و یا نخواستند از پتاسیومتر مولتی ترن 10 دور دارای مقاومت داخلی استفاده کنند بتوانند از پتاسیومتر معمولی و رایج بازاربهره ببرند و بنا به درخواست یک از عزیزان مبنی بر عدم دسترسی به PR1: 220 kV و نداشتن چند سایت از قبیل ایران میکرو و روبوکیو و... این دستکاری انجام شده است
البته دوستان قبل از زدن فیبر از همه لحاظ آن را چک نمایند \M/

سه شنبه 21 مهر1394 - 9:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه
این هم یک راه حل برای مقاومت R32: 36 kV که بعضی از دوستان نتوانستند مقدار دقیقش را پیدا کنند
که به این روش روش سری کردن مقاومت می گویند و مقدار کل مقاومت برابر مقدار مجموع مقاومت هاست :D :D :D :D :D

سه شنبه 21 مهر1394 - 9:46am

سلام orginal
ممنون میشم فایل lay این مدارو قرار بدید
من رشته اصلیم الکترونیک نیست بنابراین سوالاتم خیلی برای دوستان ابتدای خواهد بود اگه کار درست حسابی پیدا میکردم دنبالش نمی رفتم
اگر امکانش هست سوالی که در قسمت سندبانکس داشتم رو جواب بدید

سه شنبه 21 مهر1394 - 11:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

aki نوشته است:
سلام orginal
ممنون میشم فایل lay این مدارو قرار بدید
من رشته اصلیم الکترونیک نیست بنابراین سوالاتم خیلی برای دوستان ابتدای خواهد بود اگه کار درست حسابی پیدا میکردم دنبالش نمی رفتم
اگر امکانش هست سوالی که در قسمت سندبانکس داشتم رو جواب بدید

سلام دوست گرامی
فایل های درخواستی را برایتان قرار می دهم که انشاالله به کارتان بیاید
و در مور سئوال شما باید بگویم ورژن این مدار بالاتره و قطعه به نام توکو که دوستان در درست کردنش مشکل داشتند جایگزین شده است و ثباتش بسیار عالی شده که واقعا جای تشکر از طراح لهستانی اش دارد ;)

سه شنبه 21 مهر1394 - 1:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 121  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mirhossein و 117 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure