انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 9:19pm

پاسخ به موضوع  [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 ... 121  بعدی
 فلزیاب حرفه ای Pi Polones Honduras 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
micro نوشته است:
اقای اورجینال شما کد.م پی سی بی رو پیشنهاد میکنید؟

سلام به همه
با توجه به اینکه فرق مهم و اساسی در پتاسیومترهاست و آن هم با توجه به نوعی که می توانید گیر بیارید و بخرید یا از نوع مولتی ترن است یا معمولی
ولی بازهم با توجه به اینکه از یک ولوم 500 کیلو برای ست کردن هر نوع لوپی با دستگاه بدون نیاز به باز کردن جعبه مدار انجام می شود
و همچنین هم شاید بعضی از دوستان بخواهند با یک ولوم 10 دور 100 کیلو فرکانسشان را هم بدون باز کردن جعبه مدار عوض کنند
پس زیاد فرق خاصی نمی کند از کدام فایل pcb استفاده شود :-BD

چهارشنبه 11 آذر1394 - 6:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

12341234 نوشته است:
سلام به همه

دوستان من مدار رو بستم کار میکنه با لوپ 39 تست گرفتم عالیه پیشنهاد میکنم همه بسازند با لوازم معمولی بازار قول میدم که کار بکنه فقط قطعات رو درست انتخاب بکنید وصحیح نصب کنید

سلام دوست گرامی خوشحال هستیم که این مدار با توجه به سادگی اش توانسته است رضایت شما را هم فراهم کند
و بیشتر از همه از این خوشحال می شوم که دوستان با نداشتن سنس بی مورد و کاذب و همچنین داشتن ثباتی بی نظیر حداقل خیالشان آسوده و تنشی نداشته باشند \:d/ \:d/ \:d/

چهارشنبه 11 آذر1394 - 6:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دست شما درد نکنه داداش اقا ارجینال خودتون چه دستگاههای ساختید ازکدومشون راضی ترین

چهارشنبه 11 آذر1394 - 10:10pm
مدیر سایت
مدیر سایت

orginal نوشته است:
12341234 نوشته است:
سلام به همه

دوستان من مدار رو بستم کار میکنه با لوپ 39 تست گرفتم عالیه پیشنهاد میکنم همه بسازند با لوازم معمولی بازار قول میدم که کار بکنه فقط قطعات رو درست انتخاب بکنید وصحیح نصب کنید

سلام دوست گرامی خوشحال هستیم که این مدار با توجه به سادگی اش توانسته است رضایت شما را هم فراهم کند
و بیشتر از همه از این خوشحال می شوم که دوستان با نداشتن سنس بی مورد و کاذب و همچنین داشتن ثباتی بی نظیر حداقل خیالشان آسوده و تنشی نداشته باشند \:d/ \:d/ \:d/

از جناب اروژینال به خاطر همراهی این بخش و دوستان متشکریم @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 15 آذر1394 - 10:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
orginal نوشته است:
12341234 نوشته است:
سلام به همه

از جناب اورجینال به خاطر همراهی این بخش و دوستان متشکریم @};-

سلام به همه
خواهش می کنم انجام وظیفه هستش :-BD

یکشنبه 15 آذر1394 - 2:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام این مدار رو ساختم و بسیار عالی جواب داده دوستان مقاومت r8 رو حتما 2 وات قرار بدید در مورد پتانسومتر تنظیم لوپ هم بنده با یه ولوم 100 کیلو که به یک پتانسیومتر 100 کیلو مولتی ترن سری کردم به تنظیمات خوبی و نتایج خیلی خوبی رسیدم
بهتره ای سی 555 مولد فرکانس رو هم از نوع سرامیکی یا شماره lm555 که همون نمونه نظامی الین ای سی هست قرار بدید در مورد ای سی ua741 هم بهتره از lf357 نوع سرامیکی استفاده بشه
این مدار به حدی ثبات داره که نیاز به تنظیمات چند باره نیست برای تنظیم فرکانس هم الا با ولوم موافق نیستم چون خطای زیادی داره و همچنین نویز پذیره برای مصرف دستگاه هم از باطری 18 ولت استفاده کنید
یک تغییر کلی هم هست که خدمتتون عرض میکنم دوستان از ترانزیستور قدرت buv48 بجای 2n3055 استفاده کنید و تنها تغییری که باید بدید تا بتونید با این ترانزیستور کار کنید باید مقدار خازن 1 نانوفاراد بالای ای سی 555 مولد فرکانس رو به 7.4 نانو تغییر بدید که برای این مقدار خازن میتونید دوتا خازن 3.7 نانو رو با هم موازی کنید
تغییرات بعدی هم بزودی اعلام میشه

چهارشنبه 18 آذر1394 - 10:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سوناتای عزیز ممنونیم از بیان نمودن فعالیتهای خود.
کاش شما در فاز عملیاتی هم تست هایی بزنید و نتایج تستهای خود را اعلام فرمایید.
متشکرم.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

پنج شنبه 18 آذر1394 - 12:01am
مدیر سایت
مدیر سایت

سوناتا نوشته است:
با سلام این مدار رو ساختم و بسیار عالی جواب داده دوستان مقاومت r8 رو حتما 2 وات قرار بدید در مورد پتانسومتر تنظیم لوپ هم بنده با یه ولوم 100 کیلو که به یک پتانسیومتر 100 کیلو مولتی ترن سری کردم به تنظیمات خوبی و نتایج خیلی خوبی رسیدم
بهتره ای سی 555 مولد فرکانس رو هم از نوع سرامیکی یا شماره lm555 که همون نمونه نظامی الین ای سی هست قرار بدید در مورد ای سی ua741 هم بهتره از lf357 نوع سرامیکی استفاده بشه
این مدار به حدی ثبات داره که نیاز به تنظیمات چند باره نیست برای تنظیم فرکانس هم الا با ولوم موافق نیستم چون خطای زیادی داره و همچنین نویز پذیره برای مصرف دستگاه هم از باطری 18 ولت استفاده کنید
یک تغییر کلی هم هست که خدمتتون عرض میکنم دوستان از ترانزیستور قدرت buv48 بجای 2n3055 استفاده کنید و تنها تغییری که باید بدید تا بتونید با این ترانزیستور کار کنید باید مقدار خازن 1 نانوفاراد بالای ای سی 555 مولد فرکانس رو به 7.4 نانو تغییر بدید که برای این مقدار خازن میتونید دوتا خازن 3.7 نانو رو با هم موازی کنید

بسیار از اشتراک دست آوردهای جدید شما سپاسگذاریم جناب سوناتا . موفق باشید :ymapplause: @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 18 آذر1394 - 1:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سوناتا نوشته است:

سلام به همه
خوشحالیم که شما هم توانستید از این مدار بسیار ساده جواب بگیرید و انشاالله هم بتوانید روی ارتقای مدار کار نمائیددر مورد تغییراتی که ذکر نمودید این تغییرات توسط دوستان قبلا داده شده بود که مثلا به جای 741 با 357 کار شود و حتی ذکر شده بود که 555 مولد فرکانس هم هر چه جنسش بهتر باشد جواب دهی بهتر میشود
و حتی ذکر گردیده بود برای راحتی کار به جای پتاسیومتر 220 کیلو از یک ولوم 500 کیلو استفاده شود تا دوستان مجبور نباشند برای ست کردن هر لوپی که به مدار می زنند جعبه مدار را باز نمایند
در مورد ترانزیستور قدرت هم tip3055 و bd911 و irf630 را مطرح نموده بودیم و دلیلی هم نمی شود که دیگر ترانزیستور های قدرت جواب ندهد بلکه شماره های اعلام شده همه توسط طراح اصلی اعلام و توسط چند نفر و در چند مدار مختلف تست شده بودند
در مورد تغییر خازن 1 نانو هم این کار باعث می شود که برد مدار افت نماید و درست هستش که واکنش به فلزات با ارزش بیشتر می شود ولی افت برد و شاید هم حساسیت به املاح را بالا ببرد و موازی نمودن دو تا خازن به نظر بنده در آن ناحیه واقعا اشتباه می باشد
البته می توانید طبق گفته آقا مجید1 یک کلید بگذارید و از طریق اون کلید دوتا خازن 1 نانو برای آل متال و یک خازن دیگر که با بالابردن خازن1 نانو تا زیر 10 نانو انجام می شود هم برای فلزات با ارزش استفاده نمائید
در مورد تنظیم سخت فرکانس هم باید عرض نمایم پتاسیومتر های مولتی ترن بازار را باید از ابتدا تا آخر یک دور ببرید تا فرکانس زیاد شود و سپس آن را کم کم بچرخونید تا فرکانسش کاهش یابد و بتوانید آن را تنظیم نمائید البته از تنظیم فرکانس با پتاسیومتر های معمولی راحت تر و سریع تر هم انجام می شود هم می توانید استفاده کنید
باز هم از توجه شما و کار در روی این مدار تشکر می کنیم و خوشحال می شویم نتایج خود در هر زمینه ای روی مدار را به اشتراک بگذارید :-BD

پنج شنبه 19 آذر1394 - 10:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست من جناب اورجینال عزیرز با تشکر از شما باید خدمت شما عرض کنم buv48با ولتاژ ۱۲۰۰ ولت فعلا به نظر بنده پر قدرتترین ترانزیستور ی هست که روی این مدار جواب میده در مورد استفاده از خازن ۷.۴ نانو بهترین رنجی هست که با وجود این ترانزیستور روی مدار جواب میده و برای تهیه یک همچین خازنی با این مقدار تنها راهش استفاده از دو خازن موازی با مقدار ۳.۷ نانو هست که داخل بازار موجوده و در مورد اینکه چرا از این مقدار استفاده شده باید عرض کنم با وجود این ترانزیستور روی مدار باید از این مقدار استفاده بشه و در این حالت مدار روی ال متاله و به نظر بنده شما هم زحمت بکشید تست کنید و نتایجتون رو بعد از تست قرار بدید با تشکر از توجه شما دوست خوبم

جمعه 20 آذر1394 - 7:12am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 ... 121  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , Reza.t و 135 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure