انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 7:22am

پاسخ به موضوع  [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 ... 121  بعدی
 فلزیاب حرفه ای Pi Polones Honduras 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
دیشب داشتم پست های این تایپیک را بررسی می کردم متوجه شدم که یادم رفته که بگویم دوستانی که این مدار را ساختند یا در حال ساختند
حتما از یک هیت سینگ مرغوب که سایزش زیاد کوچک هم نباشد استفاده نمایند برای ترانزیستور tip3055 یا bd911 چون در فرکانس های بالا خیلی گرم می شود و در صورت نداشتن هیتسینگ به احتمال زیاد مدار ممکن است دچار آسیب شود :-BD :-BD

شنبه 23 آبان1394 - 9:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

@};-

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 23 آبان1394 - 12:30am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام.وقت بخیر آقای orginal.لطف میکنید. مثل مهندس حمید همه ی توضیحات وتغییرات ..پارت لیست و آخرین pcbرو در یک فایل قرار بدید.

چون من داشتم صفحاتو میدیدم چندیدن pcbبود و تغییراتم هر کدوم تو یه صفحه و گنگ بود.

جمعه 29 آبان1394 - 6:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این فلزیابو رفیقم ساخته بسیار پر سرعته ثباتش عالی عمقش خوبه بافرکانس 80 کار میکنه بااون حال بسیار سرعتی عمقش یه سکه با لوپ 30 سانتی35به طلا واکنش عجیبی میکنه

شنبه 30 آبان1394 - 11:15pm
مدیر سایت
مدیر سایت

moghadasi نوشته است:
این فلزیابو رفیقم ساخته بسیار پر سرعته ثباتش عالی عمقش خوبه بافرکانس 80 کار میکنه بااون حال بسیار سرعتی عمقش یه سکه با لوپ 30 سانتی35به طلا واکنش عجیبی میکنه

فرکانس حدود 80 تا 120 جواب خوبی برای عمق با این دستگاه میده

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 1 آذر1394 - 9:45am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان بنده هم از روی بی کاری و کنجکاوی و گل روی برادر اورجینال ، این مدار رو ساختم ولی نتیجه سنس با لوپ 2 اهمی و 1/8 اهمی بصورت معکوس هست ! یعنی صدا روی آستانه میره و بخوبی تق تق میکنه ، ولی در حالت تق تق فلز رو که جلوی لوپ بگیریم صدا قطع میشه ! نظر دوستان چیه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 1 آذر1394 - 9:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی جان یه جای کارتون میلنگه باید مو به مو مدارتون رو چک کنید من همه قطعات رو خریدم اما نساختم هنوز
احساس میکنم کارایی نداره مدار
اگه دوستانیکه ساختن نتایح رو بگن شاید این جمعه بسازم ......شاید

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

یکشنبه 1 آذر1394 - 5:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
دوستان بنده هم از روی بی کاری و کنجکاوی و گل روی برادر اورجینال ، این مدار رو ساختم ولی نتیجه سنس با لوپ 2 اهمی و 1/8 اهمی بصورت معکوس هست ! یعنی صدا روی آستانه میره و بخوبی تق تق میکنه ، ولی در حالت تق تق فلز رو که جلوی لوپ بگیریم صدا قطع میشه ! نظر دوستان چیه

سلام مشكل شما از ترانزيستور245 هستش منم اين مشكل رو داشتم پايه ها رو اشتباه زده بودم

دوشنبه 2 آذر1394 - 8:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام من مدار رو ساختم ولی ولوم فقط عمل میکنه صدار فرکانس ثابت کم و زیاد میشه اصلا سنس نداره

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

سه شنبه 3 آذر1394 - 6:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
12341234 نوشته است:
سلام من مدار رو ساختم ولی ولوم فقط عمل میکنه صدار فرکانس ثابت کم و زیاد میشه اصلا سنس نداره

سلام دوست عزیز شما لطفا بیشتر توضیح دهید
مراحل ابتدایی راه اندازی مدار به شرح ذیل می باشد
در اولین مرحله باید صدای مدار در بیاید که شما به صورت زیر عمل نمائید تا صدایش در بیاید
ابتدا دستگاه را روشن نموده و حدود چند ثانیه صبر نموده و بعد از آن ولوم صدا را در میانه قرار دهید تا مطمئن شویم که صدای مدار ضعیف نباشد و سپس پتاسیومتر 220 کیلو را به آرامی و به صورت مرحله ای مرحله ای زیاد و کم می کنیم تا دستگاه بتواند کویل را شناسایی و خودش را با آن تطبیق دهد و اگر صدای دستگاه در نیامد یک کمی کمش نمائید اگر بازم صدایش درنیامد و یا خوب نبودش پتاسیومتر 100 کیلو را بچرخوانید تا صدایش در بیاید
وقتی صدایش درآمد پتاسیومتر 220 کیلو را بچرخونید تا صدایش تقریبا قطع شود قطعه قطعه دربیاید و به نوعی روی آستانه قرار بگیرد البته برای این کار باید یک گوشه لوپ را زیرش کتاب یا چیزی غیرفلزی قرار دهید تا اندکی از سطح زمین فاصله داشته باشد و بتواند بالانس بشه با محیط
در مرحله ی بعدی شما می توانید تنظیمات را با ولوم های حساسیت و همچنین پتاسیومتر 100 کیلو تنظیمات را حدودی انجام داده و با دور و نزدیک نمودن یک قطعه فیبر یا قطعه مسی که تقریبا شبیه طلا شناسایی می شود تنظیمات دستگاه را حدودی انجام دهید
در مورد عیب یابی مدار یا داشتن سنس برعکس یا نداشتن سنس هم نکات زیر حائذ اهمیت است
1- اولین و مهمترینش از پتاسیومتر مولتی ترن 100 کیلو که برای تنظیم فرکانس هستش ( که مربوط به تنظیم نبودن فرکانس )می تواند باشد که راهش هم این است که چند دور بچرخوانید و در طی چند مرحله ببینید مشکل سنس برعکستان حل چطور می شود
البته قبل از این کار هم یک گوشه لوپتان کتابی چیزی بگذارید و حتما بالاتر از سطح زمین باشد تا دستگاه خودش را بالانس کند و حتما ترانزیستور قدرتان هم هیت سینگ خوبی داشته باشد
اکثر دوستان با این کار جواب گرفتند
2- دومین احتمال سنس برعکس و کاهش قدرت از ترانزیستور bf245 می تواند باشد که در این حالت کاهش برد هم می تواند به همراه داشته باشد و آنهم به علت استفاده از ترانزیستور های مشابه و رعایت نکردن ترتیب درست پایه ها می باشد
چند نفر از دوستان هم به علت استفاده از ترانزیستور 2n3819 این مشکل را داشتند که با توجه به عکسی که برایشان قرار دادم خدا را شکر مشکلشان حل شد
3- سومین و کم اهمیت ترین احتمال استفاده از lf357 تقلبی است که این مشکل برای خودم بود که با تعویض آن با mac157 و tl071 مشکلم برطرف شدش
این را هم اضافه کنم که برای راه اندازی اولیه ابتدا چند ثانیه دستگاه را روشن می گذارید و ولوم صدا را میانه بگذارید و با توجه به هر لوپی که استفاده می کنید پتاسیومتر 220 کیلو را می چرخونید تا ابتدا صدای مدار در بیاید و سپس آن را روی حالتی می بریم تا شبیه حالت آستانه شود که بازهم در این حالت احتمال دارد که با چرخوندن 220 کیلو صدایش در نیاید که در آن صورت باید پتاسیومتر 100 کیلو را اندکی چرخوند تا صدایش در بیاید سپس قطعه ای مسی یا از طلا را گرفته و حدودی و بدون فرکانس متر با توجه به فاصله که از لوپ می دهیم با چرخوندن پتاسیومتر 100 کیلو فرکانس تقریبی برای طلا و مس و برنج را تنظیم می کنیم
در مرحله بعدی اگر بازم دیدید به مشکل بر خوردید لطفا چند عکس با کیفیت از فیبر مدارتان برایم بفرستید تا ببینیم که پی سی بی مدارتان جایی مشکل نداشته باشد :-BD
موفق باشید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 3 آذر1394 - 8:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 ... 121  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: vashteh و 136 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure