انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 10:40am

پاسخ به موضوع  [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 ... 121  بعدی
 فلزیاب حرفه ای Pi Polones Honduras 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست من شما اول فرکانستون را چک کنیین
دوم خروجی اییس357یعنی پاییه 6 را چک کنیدولتاژ قبل از سنس و بعد از سنس بین خط مثبت و پایه357 بعد بریم سراغ بخش بعدی

شنبه 9 آبان1394 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
مهدی نوشته است:
با سلام دوستان مداري كه بنده ساختم روي حالت صداي تق تق تنظيم ميشه بخوبي ولي فلزي رو سنس نميكنه ! البته ترانزيستور tip41 گذاشتم ولي مقداري روي حالت تق تق كه هست وقتي فلزي به لوپ نزديك كنيم صداي تق قق مقداري قطع ميشه . به نظرتون مشكل كجاست ؟ ؛ البته بجاي خازنه اي 1000 ميكرو فاراد از 2200 ميكرو استفاده كردم . ياحق

سلام دوست گرامی شما سعی کنید تا جایی که امکان دارد مدار را ابتدا بدون کوچکترین تغییری بسازید بعد از گرفتن جواب روی تغییراتش کار نمائید چون بدون تغییر ساختن مدار امکان کمک نمودن را افزایش می دهد
شما به جای bf245 از چه ترانزیستوری استفاده نمودید و ترتیب پایه هایش را به چه شکلی وصل نمودید؟
پتاسیومتر 100 کیلو را چند دور بچرخانید ببینید مشکل قطع شدن صدا حل می شود یا نه؟ اگر بهتر شد باید فرکانسش را تنظیم نمائید
اهم کویلتان چند است؟
اگر به tl071 دسترسی دارید آنرا هم تست نمائید چون 357 تقلبیش خیلی زیاده
پتاسیومتر 220 کیلو را هم بچرخانید تا باتوجه به کویلتان دستگاه روی آستانه قرار گیرد
مطمئننا مشکلتان با تعویض ترانزیستور و 357 و همچنین تنظیم فرکانس حل می شود ولی اگر درست نشد و مدار شما سنس برعکس داشت در آخر شما باید آیسی 4011 و اطرافش را چک نمائید و با تعویض دوتا مقاومت 33 کیلو و بالا بردن مقدار آن تست کنید و ببینید به کجا می رسد ;) ;) ;) ;) ;)

یکشنبه 10 آبان1394 - 1:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه
اینم جدول مربوط به سیم مسی awg و مشخصاتش که سئوال چند تا از دوستان بود
این هم لینک تبدیل واحد هایش http://www.areaseg.com/awg.html
:-BD

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 10 آبان1394 - 3:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
سلام به همه
اینم آدرس یک سایت که فرکانس مترش به نظر بنده کامل تر از بقیه می باشد و همچنین سایزش بسیار مناسبه آیسی آن هم همان هستش که در مدار فلزجو استفاده شده و بیشتر بچه ها هم پروگرامرش را دارند تا نظر دوستان چه باشد؟
و آیا با توجه به اطلاعات موجود ارزش کار کردن رویش دارد یا نه؟ :-BD
اینم از لینکش:
http://forum.arduino.cc/index.php?topic=64219.0
http://blog.tynemouthsoftware.co.uk/201 ... unter.html

orginal عزيز سلام
به نظر كه جالب مياد اما اگه دقت فركانسيش هم خوب باشه احتمالا با تقويت بشه ازش جواب گرفت
لطف كن اينو تو قسمت ردياب بزار با يه تاپيك جدا گانه تا اگه بچه ها بخوان روش كار كنن تو قسمت جدا گانه باشه
بازم ممنون از تلاشتون برادر @};- @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

دوشنبه 10 آبان1394 - 12:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

archilO نوشته است:
orginal نوشته است:
سلام به همه
اینم آدرس یک سایت که فرکانس مترش به نظر بنده کامل تر از بقیه می باشد و همچنین سایزش بسیار مناسبه آیسی آن هم همان هستش که در مدار فلزجو استفاده شده و بیشتر بچه ها هم پروگرامرش را دارند تا نظر دوستان چه باشد؟
و آیا با توجه به اطلاعات موجود ارزش کار کردن رویش دارد یا نه؟ :-BD
اینم از لینکش:
http://forum.arduino.cc/index.php?topic=64219.0
http://blog.tynemouthsoftware.co.uk/201 ... unter.html

orginal عزيز سلام
به نظر كه جالب مياد اما اگه دقت فركانسيش هم خوب باشه احتمالا با تقويت بشه ازش جواب گرفت
لطف كن اينو تو قسمت ردياب بزار با يه تاپيك جدا گانه تا اگه بچه ها بخوان روش كار كنن تو قسمت جدا گانه باشه
بازم ممنون از تلاشتون برادر @};- @};- @};-

سلام دوست عزیز اگر زحمتی نمی شود خودتان زحمت این کار را متقبل شوید چون دیگه بنده هیچ تایپیکی در سایت فلزجو بنا به دلایلی خصوصا بازی نکردن با شعور افراد و ... ایجاد نخواهم نمود و فعلا هم فقط در این تایپیک کمی فعالیتی دارم فقط برای این است تا کمی از مشکلات به وجود آمده برای برخی افراد حل شود :-BD

دوشنبه 11 آبان1394 - 10:00am
مدیر سایت
مدیر سایت

orginal نوشته است:
مهدی نوشته است:
با سلام دوستان مداري كه بنده ساختم روي حالت صداي تق تق تنظيم ميشه بخوبي ولي فلزي رو سنس نميكنه ! البته ترانزيستور tip41 گذاشتم ولي مقداري روي حالت تق تق كه هست وقتي فلزي به لوپ نزديك كنيم صداي تق قق مقداري قطع ميشه . به نظرتون مشكل كجاست ؟ ؛ البته بجاي خازنه اي 1000 ميكرو فاراد از 2200 ميكرو استفاده كردم . ياحق

سلام دوست گرامی شما سعی کنید تا جایی که امکان دارد مدار را ابتدا بدون کوچکترین تغییری بسازید بعد از گرفتن جواب روی تغییراتش کار نمائید چون بدون تغییر ساختن مدار امکان کمک نمودن را افزایش می دهد
شما به جای bf245 از چه ترانزیستوری استفاده نمودید و ترتیب پایه هایش را به چه شکلی وصل نمودید؟
پتاسیومتر 100 کیلو را چند دور بچرخانید ببینید مشکل قطع شدن صدا حل می شود یا نه؟ اگر بهتر شد باید فرکانسش را تنظیم نمائید
اهم کویلتان چند است؟
پتاسیومتر 220 کیلو را هم بچرخانید تا باتوجه به کویلتان دستگاه روی آستانه قرار گیرد
مطمئننا مشکلتان با تعویض ترانزیستور و 357 و همچنین تنظیم فرکانس حل می شود ولی اگر درست نشد و مدار شما سنس برعکس داشت در آخر شما باید آیسی 4011 و اطرافش را چک نمائید و با تعویض دوتا مقاومت 33 کیلو و بالا بردن مقدار آن تست کنید و ببینید به کجا می رسد ;) ;) ;) ;) ;)

خیلی متشکرم برادر ، متأسفانه وقت نکردم روی مدار کار کنم به دلیل مشقلات زندگی ، انشاا.. نکاتی رو اشاره فرمودید رو تس میکنم ، ولی مدار با گردش پتانسیومتر 100 کیلو پائین رو وقتی زیاد میکنم فرکانس مدار بالا میره و آی سی 555 کنارش داغ میکنه ، با گردش پتانسیومتر بالایی وقتی زیادش میکنم بوق ممتد میزنه و با کم کردن مقدارش بوق در آستانه میره و تق تق میکنه و با ولوم مولتی ترن 20 کیلو که گذاشتم هم به خوبی روی آستانه میره ، ترانزیستور قدرت هم BUV48 و 2N3055 رو تست کردم فایده ای روی سنس نداشت ، بجای bf245 از 2n7000 استفاده کرده پایه هارو هم درست زدم حالا ببینم چیکار میکنم ..یاعلی

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 11 آبان1394 - 10:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
orginal نوشته است:
مهدی نوشته است:

اهم کویلتان چند است؟

خیلی متشکرم برادر ، متأسفانه وقت نکردم روی مدار کار کنم به دلیل مشقلات زندگی ، انشاا.. نکاتی رو اشاره فرمودید رو تس میکنم ، ولی مدار با گردش پتانسیومتر 100 کیلو پائین رو وقتی زیاد میکنم فرکانس مدار بالا میره و آی سی 555 کنارش داغ میکنه ، با گردش پتانسیومتر بالایی وقتی زیادش میکنم بوق ممتد میزنه و با کم کردن مقدارش بوق در آستانه میره و تق تق میکنه و با ولوم مولتی ترن 20 کیلو که گذاشتم هم به خوبی روی آستانه میره ، ترانزیستور قدرت هم BUV48 و 2N3055 رو تست کردم فایده ای روی سنس نداشت ، بجای bf245 از 2n7000 استفاده کرده پایه هارو هم درست زدم حالا ببینم چیکار میکنم ..یاعلی

سلام دوست عزیز شما اگر تمام قطعات را طبق توصیه طراح مونتاژ نمائید هرگز همچین مشکلاتی به وجود نمی آمد اگر امکانش را دارید یک عکس هم از فیبرتان قرار دهید
البته bf 245 را پایا الکتریک فعلا موجودی دارد و tip 3055 هم به راحتی پیدا می شود :-BD

دوشنبه 11 آبان1394 - 12:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
دوستان عزیز
تمام ایرادات به مونتاژ برمیگرده ، دقت کنید حل میشه

قسمت !

دوشنبه 11 آبان1394 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه
آن دوستانی که برای مدار می خواهند از آیسی های smd استفاده نماید می توانند به آدرس زیر مراجعه کنند :-BD
viewtopic.php?f=29&t=3159

پنج شنبه 21 آبان1394 - 5:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
سلام به همه
آن دوستانی که برای مدار می خواهند از آیسی های smd استفاده نماید می توانند به آدرس زیر مراجعه کنند :-BD
viewtopic.php?f=29&t=3159

سلام دوستان
کسانی که مدارو ساختن از برد بگن مثلا با لوپ 33یه فیبر 10 رو تو چند میزنه ویا یه سکه رو ؟

پنج شنبه 21 آبان1394 - 6:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 ... 121  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 183 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure