انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 11:27pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 116 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 12  بعدی
 بهترین فرکانسها برای کاوش با فلزیاب فلزجو pi 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهترین فرکانس 260

یکشنبه 29 شهریور1394 - 4:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان لطفا فرکانسهای که میگذارین اشاره کنین که تست در هوا بوده یا خاک واینکه به نوع خاک هم اشاره کنین که با چه خاکی این فرکانسها سازگارتره وحداکثر برد رو به ما میده متشکر.البته من بیشتر رفتم تو کار فرکانس پایین هم ثبات رو بهتر میکنه وعمق زنی بهتری توی خاک داریم مخصوصا خاکهای سنگلاخی و سنگهای بزرگ ومعدنی واینکه ذرات رو کمتر سنس میکنه مخصوصا سفال رو فقط حساسیتش به فلزات نرم کاهش پیدا میکنه البته این رو هنوز تست نکردم کسی هست تست کرده باشه با فرکانسهای 100 به پایین @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 29 شهریور1394 - 8:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با لوپ 2 متری فرکانس 80 خیلی خوب کار میکرد و حتی تست مدفون در 3 متریو هم میزد.

یکشنبه 29 شهریور1394 - 10:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان فرکانسی که میذارید بقیه تنظیمات شو بذارین تا به نتیجه مطلوب برسیم و اندازه لوپ رو هم بگید که کاملا حرفه ای بشه تنظیمات فرکانسهای عنوان بشه که فقط به فلز واکنش نشون میده با تشکر از دوستان محترم

دوشنبه 30 شهریور1394 - 5:05am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام تنظیمات من :
sens= 17 f=146 , 106 pul=220 speed=3 gr=off int=42 delay=48
لوپ 60 سانتی
تو زمین عالی ساکت میشه و ثبات داره.
دستگاه رو خودم نساختم یکی از کاریرا زحمتش رو کشیده برام
یه نکته مهم که مهندس حمید قبلا تاکید کردن اینه که اگر جایی دستگاه بالانس نمیشد فرکانس رو یه دونه یه دونه کم و زیاد کنید حله. معمولا بین 100 تا 110 یه فرکانس مناسب گیر میاد .
این دستگاه تو خاک مرطوب شمال و بین کلی علف و کمپوس و گل و شل و .... بالانس میشه!!!!! دم طراحش گرم @};- @};- @};- @};-

دوشنبه 30 شهریور1394 - 8:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ببخشید مگه برد دستگاه 2 متر نیست یعنی با فرکانس کم زیاد امکان داره به برد بیشتر برسیم نظرتون برای برد فرکانس 275 چیه دستگا نویزش خوب ساکت میشد و 2م ترو سنس میکنه

دوشنبه 30 شهریور1394 - 8:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arash111 نوشته است:
ببخشید مگه برد دستگاه 2 متر نیست یعنی با فرکانس کم زیاد امکان داره به برد بیشتر برسیم نظرتون برای برد فرکانس 275 چیه دستگا نویزش خوب ساکت میشد و 2م ترو سنس میکنه

2 متر؟ مگه ماینلبه؟ :D والله اگه بنابود 2 متر بزنه اصلاً یه خازن هم حرومش نمیکردم. داداش جون، راحت 3-2 برابر اینو میزنه. :ymsmug:

دوشنبه 30 شهریور1394 - 11:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ايران سرای من است
arash111 نوشته است:

سلام دوستان عزیز @};-
آرش جان برای آگاهی بیشتر از این مدار توضیحات مهندس حمید رو ی بار دیگه بخون و تاپیک فلزیاب فلزجو رو دنبال کن :ymhug:
گرفتن بیشترین برد این مدار کلا به اصلی بودن قطعات مخصوصا 357 و قطعات دیگه ش و لوپ هم بستگی داره.
اگه همه مواردی که مهندس حميدفرمودن رعایت بشه برد مدارتون باید 5 برابر لوپتون باشه البته بستگی به هدف موردنظرهم داره
بهترین برد برای لوپ 1*1 تا 4:50 سانتیمتره
موفق باشید

سه شنبه 30 شهریور1394 - 12:39am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان دستگاه رو چند روز داخل منطقه ای اطراف زنجان که دارای خاک نامناسبی هم بود تست کردم با تنظیماتی که عرض میکنم بدون حتی یک تک بوق کوچک و با ثبات بالا کار کردم دلیل ثبات داشتن دستگاه هم استفاده از یه سری قطعات خاص هست

با لوپ ۱ در ۱ دیلی اتوماتیک و فرکانس ۸۰ هرتز و پهنای پالس ۲۵۰ و حساسیت 20 و حذف اهن ۱۷ و گرند خاموش به بالاترین برد و نفوذ در خاک رسیدم قطعا فرکانس پاینتر از ۱۰۰ نفوذش در خاک بالاتره

در مورد حساسیت واقعا خودم موندم که چطور داره با اخرین درجه حساسیت بخوبی و بدون حتی یک تک بوق کار نیکنه روش بالانس هم به اینصورت بود که جایی که علف نبود و روی زمین بکر بنده لوپ رو به فاصله ۱۰ سانتی روی زمین نگه داشتم و بعد بالانس میکردم و ۱۰ سانت دیگه لوپ را بالاتر می اوردم و شروع به حرکت میکردم

در هر حال از طراح این طرح تشکر فراوان دارم واقعا عالی هست تا الان چنین دستگاه با ثباتی ندیده بودم

یه نکته هم هست اونم اینه که بنده فکر میکنم دقت قطعات و همچنین نوع قطعه مصرفی برای این دستگاه واقعا در ثبات این دستگاه تاثیر زیادی داره چون بنده چند بار این مدار را مونتاژ کرده بودم ولی تا الان همچین نتیجه ای نگرفته بودم

سه شنبه 31 شهریور1394 - 6:49am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سهند نوشته است:
سلام دوستان دستگاه رو چند روز داخل منطقه ای اطراف زنجان که دارای خاک نامناسبی هم بود تست کردم با تنظیماتی که عرض میکنم بدون حتی یک تک بوق کوچک و با ثبات بالا کار کردم دلیل ثبات داشتن دستگاه هم استفاده از یه سری قطعات خاص هست

با لوپ ۱ در ۱ دیلی اتوماتیک و فرکانس ۸۰ هرتز و پهنای پالس ۲۵۰ و حساسیت 20 و حذف اهن ۱۷ و گرند خاموش به بالاترین برد و نفوذ در خاک رسیدم قطعا فرکانس پاینتر از ۱۰۰ نفوذش در خاک بالاتره

در مورد حساسیت واقعا خودم موندم که چطور داره با اخرین درجه حساسیت بخوبی و بدون حتی یک تک بوق کار نیکنه روش بالانس هم به اینصورت بود که جایی که علف نبود و روی زمین بکر بنده لوپ رو به فاصله ۱۰ سانتی روی زمین نگه داشتم و بعد بالانس میکردم و ۱۰ سانت دیگه لوپ را بالاتر می اوردم و شروع به حرکت میکردم

در هر حال از طراح این طرح تشکر فراوان دارم واقعا عالی هست تا الان چنین دستگاه با ثباتی ندیده بودم

یه نکته هم هست اونم اینه که بنده فکر میکنم دقت قطعات و همچنین نوع قطعه مصرفی برای این دستگاه واقعا در ثبات این دستگاه تاثیر زیادی داره چون بنده چند بار این مدار را مونتاژ کرده بودم ولی تا الان همچین نتیجه ای نگرفته بودم

سلام داداش پهنای پالس بالا باشه مصرف باطری زیاد نمیشه یا خطری واسه دستگاه ندارهبا این فرکانس و تنظیمات فرمودین جواب گرفتین تا چند متر تو خاک نفوذ داره

سه شنبه 31 شهریور1394 - 6:59am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 116 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , Saeidpor2 و 95 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure