انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 12:49pm

پاسخ به موضوع  [ 19 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 فلزیاب گلد اسکن Gold Scan 4 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان یکی از رفقا فلزیاب گلد اسکن ساخته بود و لی چون نتونسته بود راش بندازه اورد داد به من تا باهاش وربرم ببینم چطور میشه که دیدم مقدار دو تا مقاومت را اشتباه زده بود که درستش کردم که مدار راه افتاد اما نتیجه خیلی بد و افتضاحه واقعا هم تنظیم مدار سخته حالا چندتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.کلید سه پل چهار حالته تو هر حالتش چه کار انجام میده؟تو افست گیری کلید باید رو کدوم حالت قرار بگیره؟تو افست گیری پایه هایه ولتمتر باید چه جو ر باشه من خودم اولشم پراب سیاه را به منفی زدم و پراب قرمز را به خروجی هر طبقه که همش ولتاژ12ولت را نشون میداد اما وقتی پراب قرمز را به مثبت باطری زدم و پراب سیاه را به خروجی هر طبقه با چرخوندن پتانسیمتر ها خرو جی صفر میشد حالا مسله اینجاست که همین جوری که من افست گیری کردم درسته یا باید روش دیگه ای انجام بدم.؟منظور از کلید zeroکه یکی از دوستان تو یه سایت دیگه نوشته بود برا افست گیری باید تو حالته وصل قرار بگیره همون کلید ریست هستش؟تو افست گیری مربوط به پتانسیومتر rv4کلید zeroباید وصل باشه یا قطع و ایا ولتاژپایه 8 u12باید 15mvبشه؟پتانسیومتر rv6چه کار انجام میده؟ای سی u2که رگلاتور هستش اون دوستومن از رگلاتور 7805بجایه رگلاتور 78l05استفاده کرده بود و چون این دوتا رگلاتور تو تر تیب پایه ها بر عکس هم هستن این دوستمون این قضیه را نمیدونسته و رگلاتور 7805را هم مثله رگلاتور 78l05بسته بود که من خودم بر عکسش کردم ولی وقتی پراب ولتمتر را به منفی مدار وصل میکنم و پراب قر مز را به خروجی رگلاتور ولتاژی حدوده12را نشون میده بنظرتون رگلاتور اشکال پیدا کرده یا ولتاژمدار همینه؟تو کلید چهار حالته وقتی کلید را در حالته سوم و چهارمقرار میدم صدا فلزیاب یه حالته جالبی میشه عینه صدایه سونا تو زیر دریایی ها باید تو این حالت صدا همین طوری باشه یا مدار اشکال داره؟شرمنده سوال هام خیلی خیلی زیاد شد اما چه کنیم که نابلده کاریم.ممنون میشم جواب بدید.باتشکرر.

دوشنبه 4 اسفند1392 - 1:49am

سلام دوستان عزیز ومهندسین خواهشمندم اگر مدارکامل دارید بگذارید باPCBممنون از اساتید ^:)^ :ymhug: یاGOLDSCAN IV FH\D باپی سی بی

یکشنبه 4 مرداد1393 - 12:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

بفرمایید دوست عزیز :ymhug:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 4 مرداد1393 - 12:40am

ازشما یه دنیا ممنونم راستی کسی از بچه ها این مدارساخته نتیجه چی بوده

یکشنبه 4 مرداد1393 - 1:11am
مدیر کل
مدیر کل

PASARGADMETAL عزیز به فلزجو خوش اومدین.
در خصوص این مدار باید خدمت شما عرض کنم فریب اسمش رو نخورین! اصولا هیچ دستگاهی امکان نداره بتونه بطور خاص طلا رو جستجو یا تفکیک کنه. پس فقط اسمش گلد اسکن هست نه اینکه فقط طلا پیدا میکنه! :D ساخت این مدار هم کمی مشکل هست و ممکنه بدون داشتن اطلاعات فنی و استفاده از اسکوپ موفق به راه اندازیش نشین.
به شما پیشنهاد میکنم فلزیاب فلزجو رو بسازین که بسیار بهتر و کامل تر هست و تفکیک خوبی هم داره و بعلاوه توضیحات ساخت و اپراتوریش مفصل بیان شده.

یکشنبه 4 مرداد1393 - 1:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من هم توصيه ميكنم اين مدار رو نسازيد بهتره چون خيلي سخته وبدون اسكوپ موفق نميشويد به نظر من هم اگه چنس رو بسازيد و يا سند بانكس رو از اين خيلي بهتره
موفق باشين

یکشنبه 5 مرداد1393 - 9:38pm

دوست عزیز
من درباره گلد اسکن تحقیق کردم . آیسی تولید کننده نوسان ساز رو تغییر دادم
من از آی سی atmega16 استفاده کردم که 3 سیگنال داره.با کلیک بروی دکمه امواج قویتر میشه و از سنگ و زمین سخت عبور میکنه. :-BD
الان روی پایداری مدار دارم کار میکنم. :ymcowboy:

چهارشنبه 6 آبان1393 - 12:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان این فلزیاب از نظر بالانس یکی از بهترینهاست.تستی که من گرفتم:با لوپ 35 تخت :سکه 25 تومانی تو خاک حدود 25 سانت.یه فیبر 10*10 تو خاک 80 سانت.علارغم ظاهر بسیار گیج گننده تنطیمش اونقدرها هم سخت نیست.کافیه کلید ریست رو بزنید و با پتانسیومتر خروجی تقویت کننده ها رو صفر کنید.به جای 074 و 064از 084 استفاده کنید.البته با این کار قسمت +5 ولت افت میکنه که میتونید از یه مبدل چایگزین استفاده کنید.با لوپ بزرگ هم هیچ وقت تستش نکردم.اما بیشتر به درد خاکهای نرم میخوره تا مناطق کوهستانی.ولی خداییش تفکیکش تو رنج پالسی ها خیلی عالیه.الانم گذاشتمش تو موزه چون دنبال یه چیز بهترم.

جمعه 9 آبان1393 - 2:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من یه دستگاه گلد اسکن از شرکت ksx پیشمه مدارش دو تیکس و با میکرو کار میکنه
برا لوپشم از دودا سنسور استفاده میشه
البته خرابه :D

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

پنج شنبه 22 آبان1393 - 7:14am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 19 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: BUYELL , Google , zagalo16 و 145 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure