انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 11:33pm

پاسخ به موضوع  [ 51 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 طرز عملکرد سیستمهای تصویری (اسکن فلزات زیر زمین) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دراینجاازدوستانی که اطلاعاتی درموردسیستمهای مبدل تصویر(اسکنرزیرزمین)که درفلزیاب های پالسی کاربردزیادی دارنددعوت میشودتجربیات واندوخته های علمی وتئوریشونوبادوستان به اشتراک بگذارندتاجایی که من اطلاع دارم بااضافه کردن این سیستم به فلزیاب که خودشامل دوبخش سخت افزارونرم افزاره میشه تصویرفلزات زیرزمین رومیشه اسکن وبرروی لپتاپ نمایش دادالبته نمیدونم که برای اضافه کردن این قسمت به مداریک فلزیاب خوداون فلزیاب بایدقابلیت خاصی داشته باشه یانه واقعیتش یکی ازاین فلزیابها رودست یکی ازاشناها دیده بودم که این قسمت روی فیبرمشخص شده بودیک قسمت چهارپین داشت وEX3D/SOFTWAREنوشته شده بود(که بنظرم به برددیگهای وصل میشه)وقسمتی دیگه هشت پین داشت وCONVERT IMAGنوشته شده بود(که میبایست به لپ تاپ وصل بشه)وقتی ازمبدلش پرسیدم گفت که ازیکی دیگه خریده واینهارونداشته شایدم به نوعی فروشنده پیچونده راستی ایاکسی میدونه امکان تهیش بصورت جداهست یانه اگه اشتباه نکرده باشم دستگاهش ایرانی بودوساخت سینامدار

سه شنبه 1 مرداد1392 - 5:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

روشيك جان موضوع يكمي پيچيده تر از اونه كه تو اين انجمن قابل بحث باشه آخه يك قسمت مربوط به ديتا لوگر ويه قسمتش هم مربوط به يوزر اينتر فيس سفتور ميشه من فايل هگز وشماتيكش وبا pcb كه حالت لايو اسكن داشته باشه رو از شركت سينا مدار فارس خواستم 500 هزار تومان گفتند !!!!!!!!!!!!!!!! :ymsick:

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 4:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ازجوابی که دادین خیلی ممنونم یک سوالی توذهنم پیش اومده واون اینه ایااساس کارشون درفلزیابهای مختلف فرق میکنه یانه مشابه همه وایابرای اضافه کردن این قابلیت برروی یک فلزیاب اون فلزیابم باید قابلیت های خاصی داشته باشه منظورم توسیستمهای پیشرفته غولهای سازنده فلزیاب نیست منظورم سیستمهای دستسازویاشرکت های ایرانیه راستی ایااین سیستموجایی به صورت حتی مبتدی ویادمو برای اشنایی باطرزکارش نمیشه گیراورد.

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 9:17am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با اجازه مهندسین میخواستم مطلبی رو بگم.ببینید این سیستم ظاهرا تو لورنزx6 هم پیاده شده.من خیلی دنبال این قضیه رفتم تا ببینم جریان چیه.اما واقعیت اینه که من بعید میدونم که با کویل بشه سیستم تصویری(اسکنر)زمین درست کرد.به نظر من این سیستمها فقط میان همون شکل موج و یا تغییرات ولتاژی رو به صورت سه بعدی در میارن.ببینید اخه با فرکانس پایین (مثلا500هرتز)چطور میشه اطلاعات دقیق از زمین استخراج کرد.این چیزی که من میبینم اینه:.لوازم کار:رابط کامپیوترو دستگاه(مثلا پروتکلrs232) نرم افزار (که شما میتونید از متلب و یا لب ویو استفاده کنید)و استفاده از قطعات با سرعت بالا که داده ها رو تو همین فرکانس پایین خیلی دقیق به میکرو انتقال بدن.این داده ها که تغییرات ولتاژِ هستند رو تو حافظه میکرو دخیره و بعد به کامپیوتر انتقال میدن.اما سیستمهتا تصویری بحثشون کاملا متفاوته و مهمترین تفاوت استفاده از سنسورهای gpr.یعنی همون چیزی که باید جای کویل باشه.البته من یه دستگاه تو اینترنت دیدم(فکر کنم مال شرکتokm بود)که هم تصویری بود و هم نقطه زن.به این صورت که هم میشه لوپ رو بهش وصل کرد و هم سنسور gpr .در کل زیاد دنبال این قضیه نرید.البته این نظر شخصی منه

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 9:50am
مدیر سایت
مدیر سایت

این چیزی که roshik جان گفتن ، یکی از دوستان این رو از نزدیک دید ، طرف یه فلزیاب پالسی داشت و یه مبدل بهش وصل بود که این مبدل هم به یه لب تاپ ، توتصویر ، تونل رو بصورت خط قرمز و چاه رو بصورت دایره قرمز نشون میداد ، چون اونجا خبری نبود ، دیگه ندیدن که هدف اصلی رو به چه رنگی نشون میدن ، اطلاعاتی هم درباره اسم اون پالسی و مبدل گرافیکی هم بهشون ندادن

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 11:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

naser1 نوشته است:
روشيك جان موضوع يكمي پيچيده تر از اونه كه تو اين انجمن قابل بحث باشه آخه يك قسمت مربوط به ديتا لوگر ويه قسمتش هم مربوط به يوزر اينتر فيس سفتور ميشه من فايل هگز وشماتيكش وبا pcb كه حالت لايو اسكن داشته باشه رو از شركت سينا مدار فارس خواستم 500 هزار تومان گفتند !!!!!!!!!!!!!!!! :ymsick:

یکی از دوستان از سینا مدار فارس خرید کرده بود این مبدل رو 500 تومن یه سیدی براس فرستاده بودن با یه مبدل نرم افزارش دمو بود و یه مبدل ساده .گلاهبردار درجه یکی هستن دوستم میگفت وقتی تماس گرفتم ه جوری برام تعریف کردن که گفتمم 5 میلیونم میرزه از تفکیک جنس خاک تا آموزش تصویریش همش کشک بوده.

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 12:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سامان عزیزبسیارممنونم ازاطلاعات خوب شماببینم ایابرای شماامکانش هست که اطلاعات بیشتری ازاین مبدل ونرم افزارش ازدوستتون بگیری مثلاچندتاعکس ازبردمبدل. واقعیتش به نظرمن هم بایدچیزساده ای باشه وبه دلیل اشنانبودن مردم بااین چیزهابه راحتی کلاه برداری میکنندوفقط ازطریق اسمهای گمراه کننده مثل:"سیستم اسکن زیرزمین ونمایش فلزات زیرزمین برروی لپ تاپ" یاامثالهم اعتقادمن اینه هرچه سطح معلومات جامعه بالابره این سوءاستفاده هاهم کمترمیشه اخه یک مبدل ویک نرم افزارچه چیزگرون قیمتی داره ویاچه عملکردخارقالعاده ای داره که 500000تومان به مردم تحمیل میکنندپس انصاف وشرف کجارفته

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 2:05pm

تصویری کردن پالسی ها بی معنیه.
اگرم تصویری در کار باشه از روی انلالیز بوق انجام میشه

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 3:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

roshik نوشته است:
سامان عزیزبسیارممنونم ازاطلاعات خوب شماببینم ایابرای شماامکانش هست که اطلاعات بیشتری ازاین مبدل ونرم افزارش ازدوستتون بگیری مثلاچندتاعکس ازبردمبدل. واقعیتش به نظرمن هم بایدچیزساده ای باشه وبه دلیل اشنانبودن مردم بااین چیزهابه راحتی کلاه برداری میکنندوفقط ازطریق اسمهای گمراه کننده مثل:"سیستم اسکن زیرزمین ونمایش فلزات زیرزمین برروی لپ تاپ" یاامثالهم اعتقادمن اینه هرچه سطح معلومات جامعه بالابره این سوءاستفاده هاهم کمترمیشه اخه یک مبدل ویک نرم افزارچه چیزگرون قیمتی داره ویاچه عملکردخارقالعاده ای داره که 500000تومان به مردم تحمیل میکنندپس انصاف وشرف کجارفته

سلام
رفتم از دوستم سیدی شو گرفتم اما مبدل سخت افزاریش رو نداد گفت دستش نیست و داده به یکی :-w اما فکر کن مبدلم یه آنالوگ به دیجیتا ساده باشه.
سیدیشو براتون آپلود میکنم کامل چون حجمشم کمه 8.7 مگا بایت
http://uplod.ir/lasdu5iu66so/New_folder.rar.htm
امیدوارم روزی برسه که کلاهبرداری ار آدمهای ساده زرنگی تلقی نشه

جمعه 4 مرداد1392 - 3:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saman2 نوشته است:
roshik نوشته است:

سلام
رفتم از دوستم سیدی شو گرفتم اما مبدل سخت افزاریش رو نداد گفت دستش نیست و داده به یکی :-w اما فکر کن مبدلم یه آنالوگ به دیجیتا ساده باشه.
سیدیشو براتون آپلود میکنم کامل چون حجمشم کمه 8.7 مگا بایت
http://uplod.ir/lasdu5iu66so/New_folder.rar.htm
امیدوارم روزی برسه که کلاهبرداری ار آدمهای ساده زرنگی تلقی نشه

سامان عزیزازپیگیری به موقع شما کمال تشکرراداریم همچنان منتظراطلاعات مفیدبعدی شماهستیم
من هم امیدوارم که بابالارفتن دانش بروزافرادکسی نتونه کلاه برداری کنه اخه متاسفانه خداانسان رادر
عین حال که اشرف مخلوقات قرارداده حریص هم افریده .

جمعه 4 مرداد1392 - 4:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 51 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Saeidpor2 , sahar1348 و 103 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure