انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 1:14pm

پاسخ به موضوع  [ 43 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 به جای ماهی کسی هست که ماهیگیری یاد بده 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان سلام
هدف من از ایجاد این تاپیک این هست که اگر بطور کلی ما یاد بگیریم که یک فلز یاب خوب وقوی چه خصوصیاتی باید داشته باشه تا هم تفکیک داشته باشه وهم برد قابل قبولی روبزنه وهم اینکه از ثبات قابل ملاحظه ای برخوردار باشه حالا با این تفاسیر کسی هست که این تاپیک رو رهبری کنه و از صفر تا صد رو برای بچه های انجمن با حوصله تمام ودور از غرض ورزی توضیح بده این گوی و این میدان یاعلی

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

یکشنبه 4 مرداد1394 - 5:06pm

دوست عزیز خصوصیات خوب رو خودتون بیان کردید 1-تفکیک 2- برد قابل قبول - 3- ثبات اما همه این موارد به مدار دستگاه و هم چنین لوپ ان بستگی داره که شرکت های نام اور اونها رو عمومی نمی کنند

یکشنبه 4 مرداد1394 - 7:17pm
آواتار کاربر

قویترین فلزیابها و نه "گنجیاب ها" عموما پالسی هستند که اونها هم در خیلی از پارامترهایی که در طراحیشون لحاظ میشه محدودیت دارند و نمیشه ازشون قدرت زیادی انتظار داشت!

یکشنبه 4 مرداد1394 - 9:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان

هر از چند گاهی یه مدار تو تاپیک مطرح میشه و ما هم نسبت به تعاریف اولیه میریم مقدماتش رو فراهم میکنیم وبعد مونتاژ میکنیم موقع تست با خودمون میگیم این هم نشد دوباره سکوت حکم فرما میشه تا یه طرح جدید دیگه .تمام مداراتی که تو تاپیکهای مختلف هست اشکالاتش مثل هم نیست میتونیم اونهارو پرینت بگیریم بچینیم پیش هم و یه مدار جالب از همشون الگو برداری کنیم .سخته ولی شدنی الان شما بله شما چند تا مدار داری که تو خونه خاک میخوره

دوشنبه 5 مرداد1394 - 8:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
12341234 نوشته است:
سلام دوستان

هر از چند گاهی یه مدار تو تاپیک مطرح میشه و ما هم نسبت به تعاریف اولیه میریم مقدماتش رو فراهم میکنیم وبعد مونتاژ میکنیم موقع تست با خودمون میگیم این هم نشد دوباره سکوت حکم فرما میشه تا یه طرح جدید دیگه .تمام مداراتی که تو تاپیکهای مختلف هست اشکالاتش مثل هم نیست میتونیم اونهارو پرینت بگیریم بچینیم پیش هم و یه مدار جالب از همشون الگو برداری کنیم .سخته ولی شدنی الان شما بله شما چند تا مدار داری که تو خونه خاک میخوره

دوست من مشکل از مدارات نیست مشکل از ماست که وقتی یه مدارو به نتیجه نرسوندیم مریم سراغ مدار بعدی :)) تو تایپیکها بودن دوستانی که همزمان چنتا مدارو با هم میساختن نتیجشم این میشه که مقاومتای یه مدارو روی مدار دیگه میزنن و نتیجه هم که معلومه :D مثلا مداری مثل سند بانک حداقل 4تا ورژن داره مدار خوبی بوده که همه روش کار کردن و تغییرش دادن و بردشم مناسبه و یا 12 رگولاتور هم حداقل 4 تا ورژن داره {خودش --تی ال ---sx500---لامینوس ...}که هر کسی نسبت به مونتاژش از یکیشون راضیه یعنی همه این مدارات کار میکنن ولی مشکل از مونتاژ ماست و کیفیت قطعات 8-} وگرنه مدار لورنز رو به ما بدن ما بسازیم :D قطعا بردی خوبی نخواهیم داشت که این دلیل عدم کارایی مدار لورنز نیست

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

دوشنبه 5 مرداد1394 - 9:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alirezaii21 نوشته است:
12341234 نوشته است:
سلام دوستان

دوست من مشکل از مدارات نیست مشکل از ماست که وقتی یه مدارو به نتیجه نرسوندیم مریم سراغ مدار بعدی :)) تو تایپیکها بودن دوستانی که همزمان چنتا مدارو با هم میساختن نتیجشم این میشه که مقاومتای یه مدارو روی مدار دیگه میزنن و نتیجه هم که معلومه :D مثلا مداری مثل سند بانک حداقل 4تا ورژن داره مدار خوبی بوده که همه روش کار کردن و تغییرش دادن و بردشم مناسبه و یا 12 رگولاتور هم حداقل 4 تا ورژن داره {خودش --تی ال ---sx500---لامینوس ...}که هر کسی نسبت به مونتاژش از یکیشون راضیه یعنی همه این مدارات کار میکنن ولی مشکل از مونتاژ ماست و کیفیت قطعات 8-} وگرنه مدار لورنز رو به ما بدن ما بسازیم :D قطعا بردی خوبی نخواهیم داشت که این دلیل عدم کارایی مدار لورنز نیست

سلام دوست من
اگر کسی اینطوری کار کنه که نمیشه مونتاژ میشه اش شله قلمکار بهر حال نظر من اینه که بیاییم دست بدست هم بدیم وکاری بکنیم کارستون

دوشنبه 5 مرداد1394 - 5:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
من دقیقا متوجه نشدم!! L-) شما منظورتون مداراتی بجز مدار انجمن هست؟؟؟
من هنوز این مدارو نساختم ولی با تستهایی که بچه ها گذاشتن و ویدئوهایی که تو تاپیکش هست فک کنم پرونده بقیه مدارات بسته است!!! B-) به جرات میتونم بگم از خیلی از مدارات شرکتی هم سرتره!مثلا لورنزی که دوستان هم اشاره کردن من ایکس 3 دارم که معیوب شده دوستانی که دارند میتونید سوال کنید بحث تفکیک فقط با لوپ کوچیک قابل اجراست با لوپ بزرگ به هیچ وجه عملی نیست!یعنی تا یه عمق محدود شما میتونید تفکیک داشته باشید!!ولی شما میتونید برای این مدار لوپ بزرگ طراحی کنید و در عمقهای بالا هم تفکیک داشته باشید!شاید کسی به این مساله توجه نکنه ولی این قابلیتی هست که اونایی که کار کردن قدرشو میدونن!
به نظر من اگه کسی از این مدار نتیجه نگیره اصن نباید وقتشو تو این قضیه تلف کنه!!!بره دنبال رباط و هواپیما کنترلی و اسباب بازی ساختن شهوت الکترونیکشو ارضا کنه بهتره!!!

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

چهارشنبه 6 مرداد1394 - 12:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام

حرف من یک حرف کلی هست که یک مدار ساخته بشه که تمام فاکتور های بهینه رو داشته باشه فلز یاب های بنام وقوی مگر چی دارند درسته که ما بعضی امکانات وقطعات اونهارو نداریم ولی در عوض هوش و استعداد ایرانی رو هیچ کدوم از کشور های دیگه ندارند اگر خودمون رو دست کم نگیریم از خیلی ها سریم وبعد اینکه این مدار اگر طراحی بشه میشه مدار انجمن مگر تمام مدار ها از اول بنام انجمن بوده یکی طراحی کرده تو انجمن روش کار شده وشده مدار انجمن

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 9:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مجدد
همه مدارات مدار انجمن نیستند!
شاید من منظورم رو بد رسوندم عذرخواهی میکنم ^:)^
مداراتی که قرار داده میشه طراحیشو یکی دیگه انجام داده و یه سری دوستان دستگاه رو خریداری کردن از برد و قطعاتش کپی برداری کردن که همه بتونن بسازن!
ولی منظور من از مدار انجمن مدار اف پی آی فلزجو طراحی شده توسط آقای مهندس حمید هستش که هیچ کم و کاستی نداره(البته عرض کردم که من هنوز نساختم ولی اون تاپیکو دنبال میکنم و تستها و ویدئوهاشو دیدم)
امیدوارم شما و دوستانی که ساختن هرچه سریعتر به تواناییهای این دستگاه پی ببرید و به موفقیت برسید @};-
پیروز باشید

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 10:52am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

آقای 12341234 عزیز!
اتفاقا حرف دل بنده رو زدید!منتها چندتا مشکل وجودداره!
اولیش که برای بنده که مدت زیادی نیست عضو شده ام بیشتر جای سوال داره اینه که چندتا مدار توانجمن گذاشته شده که هزاران صفحه درموردش بحث شده،خداوکیلی قبول میکنین تواین شرایط زندگی کمتر کسی پیدامیشه اینقدر وقت داشته باشه که چندهزار صفحه رو بخونه؟!!!
اما درگوشه و کنار که نگاه میکنی همه ازاین مدارات تعریف میکنن،همزمان هم دنبال فلزیاب خوب مِیگردن!!!!! خوب اگه جواب میده پس مشکل چیه دنبال دستگاه دیگه ای باشید؟یکی ازاینا که جواب میده تایید بشه که همه بسازن.اگرم مشکل داره چرا رفع عیب نمیشه؟بارها در جای جای انجمن دیده ام که دوستان خمار یه دستگاهن!
مستقیم هم که سوال بپرسی خیلی از دوستان دعوا دارن باآدم! بابا سوال پرسیدن چه مشکلی داره؟نمیدونم چرا اعضای انجمن اینقد حساسن ~X(
مشکل بعدی بخوای این تاپیک رو ادامه بدی اینه که خیلی ازدوستان ممکنه دانش الکترونیکشون درحداقلی نباشه که بتونن طراحی کنن،اینه که باید یه آموزش الکترونیک اساسی داده بشه که خیلی طولانی میشه!
و مساله بعدی(نه الزاما مشکل) باید کسانی باشن که بدور از هرگونه تعصب نسبت به دستگاه یا شخص خاصی،دلسوزانه همکاری و همدلی داشته باشن (بنده شناخت زیادی رو اعضای انجمن ندارم).
امیدوارم که حرفام به هیچ یک ازدوستان برنخوره و ناراحت نشن.هدف ما از اینجا بودن کمک به یکدیگره

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند."مهاتما گاندی"

جمعه 9 مرداد1394 - 7:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 43 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 107 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure