انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 12:22pm

پاسخ به موضوع  [ 8 پست ] 
 فلزیاب ایمپالسی ! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

عزیزان در ابتدا این نکته رو عرض کنم تا جاییکه من تحقیق کردم ما چیزی بعنوان فلزیاب ایمپالسی نداریم! در واقع ایمپالسی همون پالسی هست که در زبان کشور چک و شاید چند کشور دیگه به پالس ؛ ایمپالس گفته میشه! برای همین هم شما در منابع انگلیسی زبان بین این همه مدار نامی از ایمپالسی نمیبینین!
من قبلا دیدم که همچین مداری رو به عنوان ایمپالسی با تبلیغات فراوان به قیمت چند میلیون بفروش رسوندن! دوستان در جریان باشن ایمپالسی همون پالسی هست چیز متفاوت و عجیب و غریبی نیست! :D
بهرصورت مداری که خواهید دید یکی از همین مدارات طراحی کشور چک هست که در چند شماره از ماهنامه الکترونیکی معروف کشور چک به اسم Prakticka Elektronika منتشر شده. مدار از میکروی AT89C2051 استفاده میکنه و به ظاهر بسیار هم قدرتمند هست. اما تاجاییکه من تحقیق کردم قدرت این مدار چیزی بیشتر از دلتاپالس نیست. به همین جهت با توجه به پیچیدگی نسبی مدار و داشتن فیبر دو رو اگر کسی تصمیم به ساخت چنین مداری داشته باشه باید این مسایل رو در نظر بگیره.
کاملترین نقشه ای که فایل میکرو هم برای همون نسخه موجود هست شما در مجله به تاریخ 6/2001 مشاهده میکنید.

پیوست:
pe406.rar

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 6:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمید جان برای ساخت فیبر دورو چکار باید بکنیم ممکنه توضیح بدید؟

یکشنبه 30 تیر1392 - 8:24pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر با روش اطو بخواین انجام بدین کار سختیه. ولی اول باید فیبر دو رو تهیه کنین. بعد هر طرفش رو بصورت جدا کار کنین و طرح رو بزنین و خیلی دقت کنین هر دو طرف دقیقا با هم میزون باشن! بعد از در اوردن فیبر هم واسط های بین دو رو رو باید با یک تکه سیم کوتاه به هم وصل کنین.
همین کار رو با دو تا فیبر یک رو هم میشه انجام داد ولی خوب جواب نمیده.

یکشنبه 30 تیر1392 - 9:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

منم مشتاقم این مدار بسازم از نظر طراحی بی عیب نقص بنظر میاد .جایی یا کسی میشناسین فیبر مدار برام اماده کنه؟

یکشنبه 30 تیر1392 - 10:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
شمس الکترونیک خواستی شمارشو بدم

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دوشنبه 31 تیر1392 - 12:54pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

راستش بخوای از چند چون سفارش چاپ مدار چاپی تو سط شرکتها اطلاع ندارم . که باید چکار کرد .حالا کسی از دوستان اگر تمایل به ساخت فیبر اماده این مدار بالا داره محبت کنه دو عدد هم برای ما سفارش بده بابت هزینه ها هم در خدمت هستم. @};-

دوشنبه 31 تیر1392 - 10:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali222 نوشته است:
راستش بخوای از چند چون سفارش چاپ مدار چاپی تو سط شرکتها اطلاع ندارم . که باید چکار کرد .حالا کسی از دوستان اگر تمایل به ساخت فیبر اماده این مدار بالا داره محبت کنه دو عدد هم برای ما سفارش بده بابت هزینه ها هم در خدمت هستم. @};-

کسی نیست همراهی کنه؟ اگر این مدار واقعا عیب عمدی نداشته باشه از لحاظ طراحی بهترینها میتونه باشه !!
استفاده از اوسیلاتور با ثبات و بکار گیری فرکانسهای متعدد و بکارگیری گیری سه عدد ترانزیستور قدرتی برای تولید پالس و طبقات متعدد تقویتی و مبدل dc به dc از مزیتهای بارز این مدار است .

جمعه 4 مرداد1392 - 10:53pm
مدیر کل
مدیر کل

علی جان حرف شما درسته. اما من قبلا هم عرض کردم ظاهرا این مدار ساخته شده و در حدی که بنظر میاد جواب نداده! اصولا خیلی از این مداراتی که داخل مجله ها منتشر میشن گر چه کار میکنن و اصولشون درسته ولی در جزئیات اشکالاتی دارن که باید روشون کار بشه تا به نتیجه مطلوب برسن.
در این مدار هم بنظر من از میکرو استفاده بهینه نشده و میشد وظایف بیشتری براش تعریف کرد و ال سی دی هم اضافه کرد که برای یک مدار دیجیتالی خیلی بهتر هست. ولی این کار انجام نشده.

شنبه 5 مرداد1392 - 4:02am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman و 99 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure