انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 1:04pm

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
مگه کریستال شکله گذاشتنش مهمه

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 2:32pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

محمد نوشته است:
مگه کریستال شکله گذاشتنش مهمه

محمد جان خیلی خیلی ببخشیدا! نوع سوالات شما نشون میده اصلا به ساخت یک مدار الکترونیک وارد نیستین! خیر کریستال جهت نصبش تفاوتی نداره. اما قطعه بسیار حساسی هست. منظور من هم اتصال پایه هاش بود و همینطور 2 خازنی که پایه هاشو به زمین وصل میکنه.
شما اگر تجربه کافی در زمینه ساخت یک مدار ساده الکترونیک ندارین خب چرا فلزیاب میسازین که مدام سوالات ابتدایی بپرسین؟ دیگه از این فلزیاب ساده تر که نداریم! بارها توضیح دادم فلزیاب شروع خوبی برای کارهای الکترونیکی نیست!

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 2:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه اتفاقا حمید جان من مدار زیاد ساختم اما فلزیاب نه برای همین از الکترونیک نه مثله شما ولی سرم میشه و چون کریستال جهت دارو دیدم گفتم شاید اینطوری باشه چون تا الان با مداری که فایل هگز و میکرو و ال سیدی داشته زیاد کار نکرده بودم.حالا اگر سوالم اذیت میکنه دیگه نمیپرسم.در مورده ترانزیستورم چون bc 514پیدا نکردم گفتم شاید بشه. با107. عوض کرد چون ماله صداست حالا بازم شرمنده که باعث ازردگیتون شدم

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 5:03pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم محمد جان.
بهرحال در مورد میکرو حق با شماست و باید شهریار عزیز که این مدار رو ساختن دقیق تر به شما توضیح بدن که احیانا پروگرام میکرو درست انجام شده باشه.
کریستال کلا هیچوقت جهت نداره. اون چیزی که شما میگین کریستال اسیلاتور هست که بهش ولتاژ هم وصل میشه و اصلا شکلش فرق داره و در اینجا و اکثر فلزیابها هیچ استفاده ای ازش نشده.
ترانزیستور 517 یک ترانزیستور دارلینگتون منفی با گین بالاست و تا جاییکه من میدونم معروف هم هست و توی بازار پیدا میشه. حالا اگر گیرتون نیومد مهم نیست چون این ترانزیستور بلندگو رو فقط راه اندازی میکنه و اهمیتی نداره. میشه یه مشابه هم به جاش گذاشت بشرطی که پایه هاشو فقط درست وصل کنین. حتی 107 هم میتونین بذارین ولی احتمالا صداش خیلی ضعیف در بیاد! :D

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 6:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
ببخشید اینترنتم مشکل داشت نتونستم زود تر بیام

خب در مورد brn چند تا نکته هست
1- بجای مقاومت یک کیلو که بالای سوراخهای ال سی دی هست از پتانسومتر 5 کیلو استفاده بشه چون با اون میشه ال سی دی را تنظیم کرد
2 - برای وصل کردن ال سی دی دقت کن که پایه های 1 تا6 فیبر را به 1 تا 6 ال سی دی وصل کن بعد پایه های 11 تا 16 فیبر را به 11 تا 16 ال سی دی .
3- زیر سوراخ ال سی دی روی برد یک جا برای کلید sw1 هست که حتما باید قرار بدید
4- فکر کنم آیسی شما مشکل نداره فقط اون پتانسیومتر را بذار و دستگاه را روشن کن و اونا بچرخون تا نوشته ها بیاد
5- برای گذاشتن پتانسیومتر هم چون سه پایه هست یکی در جلو و دوتا در عقب . شما یک پایه جلویی و یک پایه از عقبی را استفاده کن
مشکلی بود در خدمتم

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 7:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان و استاد شهریار عزیز
IRF9640 رو پیدا نکردم مشابهی چیزی هست بشه استفاده کرد؟ ممنون

پنج شنبه 2 خرداد1392 - 9:08am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فکر کنم از irf640 بشه اما یه تحقیق بکن.اقا شهریار خیلی دوست دارم مرسی از توضیحاتتون من که دیونه شدم تما مقاومتارو چک کردم کریستالم که روش نوشته4000000. میکرو هم 3بار پروگرامشو عوض کردم مقاومت پتاسیمترم گذاشتم فقط مربع ها کمرنگ ترو پر رنگتر میشد.من تو مدار فقط ترانزیستور517bc. نذاشتم که حمید اقا لطف کردن گفتن برای صداست .حالا شهریار جان شما یه لطفی میکنی ترانزیستور 517 دربیار ببین السیدیت مربع میشه مثله من.اخه مدار به این ساده ای چی دیگه داره.:-(:-(:-(:-(

پنج شنبه 2 خرداد1392 - 12:29pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید جان من دیدم میخوان ببینن میکرو اطلاعاتو ارسال میکنه به ال سیدی تا بفهمن مشکل از میکرو نیست یه ال ای دی قبلش میزارن منم میتونم این کارو کنم ببینم مشکل از کجاست

پنج شنبه 2 خرداد1392 - 7:27pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در ضمن در شماتیک از 1 تا 6 هست و از 11÷ تا14 پس 15 16 کجان؟

پنج شنبه 2 خرداد1392 - 7:44pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یه حسی میگه این رگلاتور7805 چون یه پایش به ترانزیستوره 517 وصله و ترانزیستور هم به پایه 13 ای سی pic ای سی اصلا روشن نمیشه نظرت چیه حمید جان؟

پنج شنبه 2 خرداد1392 - 8:17pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , طاها۶۵ و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure