انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 3:50am

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دستتون درد نکنه آقا حمید. من حتما به زودی چنس رو میسازم و کل مطالبشم جمع بندی کردم، ولی می خوام اول sandbanks رو بسازم، چون هدفم یادگیری. با توجه به نکات جنابعالی من می خوام لوپ 60 بسازم، با توجه به تجربیات آقا پویا که لوپ های 400 میکروهانری و 0.5 خوب جواب دادن (چه 45 و چه 90)، می خواستم 400میکروهانری با سیم 0.5 باشه. در آموزش که برای لوپ تخت لطف کردید و قرار دادید، یه سایت خیلی جالبی رو رو معرفی کرده بودید و من فهمیدم برای 400میکروهانری باید 18 دور سیم 0.5 رو باید با قطر داخلی 55 سانت و قطر خارجی 60 بپیچم، به نظرتون اینکه من مقاومت رو ملاک قرار ندادم کار اشتباهی؟

چهارشنبه 18 دی1392 - 10:49pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. بله اون سایت در واقع فرمول محاسبه لوپ تخت رو ارائه داده که برای طرح بنده هم بصورت تقریبی درست در میاد. چون در طرح بنده سیمها عملا اندکی با هم فاصله دارن و چسبیده به هم نیستن ؛ ظرفیت واقعی در حد چند درصد کمتر از اون محاسبه در میاد که البته اهمیتی هم نداره و اصولا با یک دور کمتر یا بیشتر شدن دور لوپ در ابعاد بزرگ خیلی بیشتر از این تغییر در مقدار ظرفیت بوجود میاد!
اهم لوپ رو شما باید بر اساس متراژ سیم و بسته به مدارتون در نظر بگیرین. مثلا هر متر سیم مسی لاکی 0.7 میل تقریبا 0.05 اهم و 0.8 میل 0.038 اهم و 1 میل 0.025 اهم و 1.2 میل هم 0.017 اهم مقاومت داره که بر اساس همون فرمول و محاسبه طول مورد نیاز برای سیم میتونین هر اهمی که خواستین در نظر بگیرین و ببینین اون متراژ سیم بصورت تقریبی چقدر مقاومت با سیمهای ضخامت مختلف پیدا میکنه و از اینجا ضخامت سیم هم براتون مشخص میشه! :D

چهارشنبه 18 دی1392 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

واقعا دستت درد نکنه آقا حمید، نکاتی که می گید واقعا طلایی هستند. من تصمیم گرفتم اول چنس رو بسازم :D . چون اگه شما باشید خیلی چیزای بیشتری یاد می گیرم. دستتون درد نکنه. آقا حمید مقاومت یک متر سیم 0.5 حدودا چقدره؟ بنده همون مدار صحفه اول چنس رو با توضیحات بسازم کامله یا بعدا تغییراتی رو روش اعمال کردید؟ ببخشید اگه وقتتون رو می گیرم، واقعا ازتون ممنونم.

پنج شنبه 18 دی1392 - 12:56am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم محسن عزیز شما لطف دارین. :ymhug: در مورد چنس قطعا ایشالا که ناامید نمیشین! :D
سیم 0.5 میل هر مترش تقریبا 0.1 اهم مقاومت داره! در واقع قطر سیم هر چه ضخیم تر بشه مقاومتش به همون نسبت بتوان 2 کمتر میشه! اینجوری خودتون اهم تقریبی انواع سیم لاکی رو میتونین محاسبه کنین. البته این محاسبات حدودی هستن چون اولا قطر سیمها هم خیلی دقیق نیست و در ثانی جنس مسی که درشون استفاده میشه بسته به شرکت سازنده کمی فرق میکنه! اما محاسبه نهایی به این اعداد بسیار نزدیک هست و مثلا یک دهم اهم اختلاف در مقاومت کلی لوپ هم برای هیچ مداری اهمیت نداره.
مدار چنس تقریبا کامل هست ولی چند روز هم صبر کنین اگر تغییر جزئی هم بود در همون تاپیک عرض میکنم. ولی فیبرش تغییری نمیکنه.

پنج شنبه 18 دی1392 - 1:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
باسلام

از دوستان خواهش میکنم ابعاد دقیق پی سی بی و فیبر بی آر ان را برای چاپ ذکر کنند.

ممنون

پنج شنبه 3 بهمن1392 - 4:19pm

11.8*7.8 سانتیمتر

یکشنبه 19 بهمن1392 - 1:48am

سلام به دوستان وخسته نباشید به همگی اقا حمید گل میخواستم بدونم برای تقویت این brn هیچ راه و چاره ای نیست فیبر جدید و یا تغییرات جدیدی نمیشه روش انجام داد تو زمین چنگی به دل نمیزنه راضی کننده نیستش زیاد

دوشنبه 21 بهمن1392 - 5:14pm

اق محسن sx500 رو بسازی فک کنم بهتر باشه رو تفکیکش نمیشه زیاد حساب باز کرد ولی از send bank به نظر من بهتره و بردش هم بهتره نظر من بوده هر کس یک نظری داره خوب چنس هم خوبه من ساختم ولی یکم متراژش کمه که دارن بچه ها روش کار میکنن من هم دارم باهاش سر و کله میزنم تا ببینم چی میشه البته اقا حمید دارن خیلی روی چنس کار میکنن من امید دارم بهشون که یک روزی همه نقص هاش بر طرف بشه

دوشنبه 21 بهمن1392 - 5:19pm
مدیر کل
مدیر کل

مهران جان متاسفانه زیاد دستی توی مدار نمیشه برد چون هم ماسفت مثبت استفاده کرده که چیز بهتری نداریم بجاش بذاریم و هم میکرو برنامش دست ما نیست و ظاهرا از فرکانس پالس نسبتا بالا استفاده شده که نفوذ در خاک رو مشکل میکنه. بهرحال بنظر من شما میتونین روی لوپ بیشتر مانور بدین و ترجیحا لوپ تخت درست بکنین کمی نتیجه بهتر میشه.

دوشنبه 21 بهمن1392 - 5:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آقا مهران عزیز، خود آقای کرمی sx500 در برابر چنس اسباب بازی دونستن. جدایی از این از نظر عمقم از بقیه مدارها کمی نداره، من با لوپ 80 سینی 30 در 45 رواز 2 متری زدم و ثباتشم خیلی عالی بود. تا زمانی که چنس باشه، کار کردن رومدارهای دیگه وقت هدر دادن دوست عزیز.

دوشنبه 21 بهمن1392 - 7:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 58 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure