انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 4:12pm

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
شیلد این مدار کجاست

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

پنج شنبه 26 اردیبهشت1392 - 4:04pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمد نوشته است:
شیلد این مدار کجاست

مهندس حمید گفته :

زمین مدار همون منفی باطری هست. طبیعتا چون یک سر کویل هم خودش به منفی باطری وصل میشه بهترین کار این هست شما کابل کواکسیال برای لوپ استفاده کنی که قسمت شیلدش از یک سمت به منفی باطری روی فیبر وصله و از طرف دیگه هم به یک سر لوپ میخوره و هم به سیمی که به فویل اتصال داره. مغزی کابل هم فقط به یک سر دیگه کویل وصل میشه.

با تشکر از مهندس حمید بابت راهنمایی

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

پنج شنبه 26 اردیبهشت1392 - 4:37pm
مدیر کل
مدیر کل

شیلد مدار همون زمین یا منفی باطری هست.
دوستان دقت کنن برای حذف اثرات زمینی و ثبات بیشتر دستگاه حتما لازمه لوپ شیلد بشه. طریقه شیلد رو هم من بارها عرض کردم. طبیعتا برای اتصال لوپ به مدار هم باید از کابل کواکسیال استفاده بشه. چون یکی از سیم های لوپ خودش به زمین وصل میشه ؛ در واقع شیلد کابل هم به شیلد لوپ و هم به یکی از سر های لوپ متصل میشه. مغزی کابل هم بطور جدا به سر دیگه لوپ.

پنج شنبه 26 اردیبهشت1392 - 4:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید جان این مقاله برای نتیجه بهتر کارایی داره
:پوش پول نوین با سیم پیچ کمکی برای ثبات شکل موج خروجی:
یا در خروجی pic ازآی سی بافر 74245 استفاده کرد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 26 اردیبهشت1392 - 5:38pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

محمد جان چنین چیزی اصلا برای فلزیاب پالسی کاربردی نمیتونه داشته باشه! چون این فلزیابها از سیستم پالس استفاده میکنن و همشون هم تقریبا از روش مشابهی بهره میگیرن. اگر با پوش پول و این چیزا میشد جواب گرفت که خوب بود! البته در توباکس ساشو از سیستم مشابهی به روش پوش پول استفاده شده که نتیجه کار همونی بود که دیدین ولی اونجا ما پالس نداشتیم بلکه یک موج سینوسی ثابت بود!
در مورد استفاده از بافر هم بنظر من هیچ کمکی نمیکنه. اینجا در خروجی میکرو ما یک ترانزیستور 3904 داریم که ماسفت رو درایو میکنه و بافر کمکی نخواهد کرد.

پنج شنبه 26 اردیبهشت1392 - 8:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان چند روز گذشته کسی چیزی نساخته عکسی فیلمی یا حداقل نکته ای جدید؟ ممنون از همه دوستان گل

سه شنبه 31 اردیبهشت1392 - 11:01pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید جان چرا پیام خصوصی کار نمیکنه در هر حال یکی جواب بده گیر کردم به جای ترانزیستور bc 517 از چی استفاده کنیم ال سی دی البته بدونه این ترانزیستور در مدار روشن کردم یه ردیف تا تهش مربع روشن میشه ردیف سیم های ال سی دی رو چطوری وصل کنیم ار روی ال سی دی یا پشتش.واینکه ال سی دی 16 تا سوراخ داره اما مدار از 1 تا 6 و از 11 تا 16 نوشته چیکار باید کنم.ممنون یکی کمک کنه 3 روزه دارم پیام میدم جواب نمیدن

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 1:43pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

محمد جان تقریبا 3 روز در حال انتقال سرور بودیم و این مساله رو چند بار من اطلاع دادم! پیغام خصوصی و همه امکانات انجمن هم الان کار میکنه مشکلی نیست.
ترانزیستور 517 برای قسمت صوتی هست و نیاز به تعویضش هم نیست ؛ خود این ترانزیستور در بازار پیدا میشه.
چیزی که شما روی صفحه ال سی دی میبینین به معنای درست پروگرام نشدن میکرو یا درست وصل نشدن ال سی دی میتونه باشه.
اتصال پایه های ال سی دی فرقی نداره از رو یا پشت باشه! اگر با اهم متر چک میکردین متوجه میشدین که رو و پشت به هم وصل هست و فرقی نداره! بسته به اینکه ال سیدی رو چجوری میخواین روی جعبه بذارین بر اساس راحتی کار میتونین انتخاب کنین. به نظر من اتصال از پشت ال سی دی باشه راحت تره.
طبیعتا همه پایه های ال سی دی که استفاده نمیشه! شماره هایی که روی فیبر زده شده با شماره های ال سی دی منطبق هست و چند تا هم که شما فرمودین نیاز نیست وصل بشه و آزاد میمونه.

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 2:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میکرو اگر درست پروگرام نشده باشه میسوزه؟

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 2:24pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

نه محمد جان معمولا عیب نمیکنه! بهتره از شهریار عزیز که خودشون پروگرام کردن دقیق سوال کنین تا شک و شبهه برای شما برطرف بشه. فعلا شما قسمت اتصالات پایه های میکرو و ال سی دی و کریستال رو دقیقا بررسی کنین اشکالی نداشته باشن.

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 2:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: khani , علی مازندران و 73 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure